|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:15:01   
DaniNeli
Ja,prav ste prebrale. Ena kolegica daje njenega fantka na kahlico.In sicer ko vidi,da se napravlja kakat,ta mali se oglaša "i-i-i..."ga sleče ter postavi gor.Kakšen krat ga kar tako da gor.Meni je to mučenje otroka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:16:49   
eya
Ma, ja, jaz sem za uvajanje, ko so mali že malo večje, tamnekje po 18. mesecu.

A se mali ful upira?...ker če se ne, jaz temu ne bi rekla ravno mučenje. A pa sedi pa že sam?

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:16:53   
Anonimen
Ni nujno, da je to mučenje. Če se otrok ne upira....

(odgovor članu DaniNeli)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:17:32   
pravljica
user posted image  kaj pa vem, naš bo že 2 in pol leti počasi, pa ga še ne "mučimo", čeprav nekateri pravijo, da bi ga že zdavnaj morali začet...vsak po svoje user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:20:03   
sončnica13
Tu se pa nikakor ne strinjam s tabo-to pa res ni mučenje, saj vendar lažje kaka na kahljico kakor v pleničko.  Tako, da user posted image user posted image user posted image za tega otročička.
Našga sem jaz dala na kahljico pri 10,5-ih mesecih in od takrat redno kaka na kahljico, v plenico sploh noče-postane siten in tako vem, da ga kakat, če pa nas cel dan ni doma, cel dan ne kaka, ampak šele ko se vrnemo domov. 

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:20:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: DaniNeli

Meni je to mučenje otroka.


Zakaj bi bilo mučenje user posted image . A se pri tem dere kot bi ga iz kože dajali, al kako?

(odgovor članu DaniNeli)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:24:31   
kajalin*
No,js sm mučiteljica!!!!Moja je prvič lulala na kahlo pr 10m,suha je bla pa pri 16-17,pa ji ni blo hudega,ker ji je blo fajn,sm pač imela živce,vzela sm si čas in poletje izkoristila za to.Pri 2l je bila suha ponoči,brez pleničke,pa sm s tem mučila svojo hčerkico?Mislim da je tudi otroku lepše,če ni odvisen od plenice,pa pol se mu še dobr zdi,ker je že velik...
Nikol je nisem silila,ker ji ni bilo hudo,kahlico ni imela nikoli za igračko ampak je vedela da je to za lulat in kakat.Men bi blo prav smešno previjat otroka pr treh letih al pa uvajat na kahlico,Lin gre sama na wc,ko jo lulat .Ja,ja mučim otročka,ha?

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:25:17   
sončnica13
Jaz tudi poznam eno, ki je malega začela dajat na kahljico pri 6 ali 7-ih mesecih in to le zato, ker je pokazal interes-ni hotel kakat v pleničko, vedno se ji je pokakal, ko ga je odvila in je pač probala kako bo reagiral, če ga posede na kahljico, pa se je obneslo.
Veš otroci so si pač različni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
13.12.2007 21:28:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu DaniNeli)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:29:19   
Ronči
mogoče pa ga zelo moti drekec v plenički in se raje pokaka v kahlico.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:31:16   
sončnica13
Naš Nik je pa včeraj prvič povedal, da ga kakat in to med večerjo, sploh ni hotel več jest nato pa je začel govorit, kaka. Pa tud ponoči je bil suh, čez dan se le redko še polula v pleničko, pa je star 16 mesecev.
Prejšnji teden je bil prav zanimiv, ravno tako je začel nekaj sitnarit in se je sukal okol vrat, pa mu jih odprem in on gre direkt k kopalnici, mu odprem še tista vrata, on vzame kahljico in me proseče pogleda-kot, da bi mi hotel rečt, da naj mu dam plenico dol in se je takoj polulal.
On ni nikoli po pol ure na kahljici in popolnoma ve, kaj ima za počet na njej. Ko se polula oz. pokaka takoj vstane in leti naprej.

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:32:38   
Udb
Mučenje bi blo, če bi se otrok upiral temu početju ali pa če bi ga posedla pol pa histerizirala, da mora opravit potrebo. Jaz sem ga začela dajati na kahlico tm pri 8-9 mesecih - ko sem ga odvila sem ga pač mal posedla gor. Najprej je zdržal po par sekund,  pol 2. stopnja je bla, ko se je parkrat polula ali pokakal, pol ni hotu več kakat v plenico,....pri 22 meseci bil suh podnevi in ponoči.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 21:36:26   
kajalin*
No DaniNeli,kahlica le ni taka katastrofa!Ne vem koliko imaš starega otročka,da ti je to tako absurdno početje?Hmmmm?

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 22:45:58   
lelaval
No, mučenje ravno ni, se pa tudi meni zdi malce hitro. Ampak - kakor za koga -nenazadnje vsaka mama ve, kaj je najbolje za njenega otroka. Naša je stara 2 leti in 6 mesecev, pa je 14 dni brez pleničke čez dan, ponoči in, če kam gremo, pa s pleničko. IN, če primerjam vse 3 -so vsi 3 različni pri navajanju na kahlico . Zame je to le dokaz, da je vsak osebek drugačen.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 22:57:09   
Paštetka
Meni je mama rekla, daže pred enim letom nisem večhotelav plenico ne lulati in ne kakati in sem stala pred školjko in jokala, ker sem hotela v školjko opraviti.

Za svojega otroka sem mislila, da bo do šole v plenicah. Bi mu lahko kolena polomila, pa se ne bi vsedel na kahlico, tako jih je ravne držal. In na moje veliko začudenje se je naenkrat dobesedno že naslednjo uro odločil, da pa več ne rabi plenic. tako smo ostali dobesedno takoj brez vseh plenic pri 1,5 letu.user posted image

Jap naše dete je trdoživo, izsiljevalsko in zelo trmasto dete. Tako kot se on odloči in nikakor drugače.
user posted image

torej, če temu paše pri sedmih mesecih...zakaj pa ne. Po moje je pa vseeno boljše, da se otrok sam odloči kdaj bo brez plenic.


Sem pa brala, ker je 1x ena prilepila link, kako so (se mi zdi, da na Japonskem) otroke že pri parih meseih dajali na kahlico, in dosegli veliko uspeha. Ker itak vidiš otroka že vnaprej kdaj bo kakal.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 22:59:43   
december06
Meni se tudi ne zdi mučenje, če se ne upira in ne joče zraven. Se mi zdi boljš prej, kot pa zelo pozno in še bolj komot je, da nima pokakne pleničke. Mi bomo tudi probali bolj kmalu. Kdaj še ne vem. Bom ocenila ali je za stvar malo kasneje.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 23:05:17   
Anonimen
Ah, ja.. To zame ni mučenje, je pa res malce prezgodaj, ampak vsaka mama sama ve, kako pa kaj... Mislim, da se res nekateri brez potrebe zgravžujete nad nekatere, tudi vi niste popolni - NIHČE NI!

(odgovor članu december06)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 23:12:40   
Anonimen
Ah dej, ti si mal čudna, kakšno mučenje, lepo te prosim.user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 23:34:17   
mehurčica
Moja prijateljica je začela hčerko dajat na kahlico, ker je bila ogromno zaprta in ni mogla kakat. Pol je pa probala s kahlico in od takrat naprej je šlo lažje. Zgleda da ji je tud pokončen položaj pomagal. Menda se od takrat naprej niti enkrat ni pokakala v pleničko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
13.12.2007 23:44:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

Moja prijateljica je začela hčerko dajat na kahlico, ker je bila ogromno zaprta in ni mogla kakat. Pol je pa probala s kahlico in od takrat naprej je šlo lažje. Zgleda da ji je tud pokončen položaj pomagal. Menda se od takrat naprej niti enkrat ni pokakala v pleničko.


Isto je bilo pri nas. Ela je bila po uvajanju GH zaprta, kakala je tako težko in trdo, da sva obe jokali zraven. user posted image  Potem pa sem jo po nasvetu prijateljice dala na kahlico in je dosti lažje kakala. Zdaj pa ne more več kakati v plenico. user posted image  In ko vidim, da bo kakala, jo dam na kahlico ali pa ji pleničko odprem in jo držim v naročju, da kaka sede v razvito pleničko, če razumete.
Najbrž tudi ti lažje kakaš sede in v školjko, kot pa leže v plenico ali celo sede v plenico, da ga potem nekam tlačiš. user posted image
Mučenje my ass, ja. user posted image

(odgovor članu mehurčica )
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
14.12.2007 0:19:50   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

Ah dej, ti si mal čudna, kakšno mučenje, lepo te prosim.user posted image  


prijateljica ti je, ti pa za njenim hrbtom da muči... še kaj slabšega je lahko...


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
14.12.2007 7:32:34   
Polona31
Če je otroček že toliko razvit da je sposoben sedeti, potem to res ni nobeno mučenje, ker če sedi, v stolčku, na postelji potem lahko sedi tudi na kahlici.
Bravo user posted image user posted image  za njo in njenega otročka, ker to ni mučenje ampak je nekaj čisto normalnega. Če bi se 2 letih spomnila na kahlico in je otrok takrat ne bi bil navajen, bi se pojavil odpor in takrat bi lahko bilo to opravilo mučenje.

Malo več se ukvarja sama s sabo in takšnih "mučenj" sploh ne boš več opazila.

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
14.12.2007 7:33:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: DaniNeli

Ja,prav ste prebrale. Ena kolegica daje njenega fantka na kahlico.In sicer ko vidi,da se napravlja kakat,ta mali se oglaša "i-i-i..."ga sleče ter postavi gor.Kakšen krat ga kar tako da gor.Meni je to mučenje otroka.


Moj otrok je šel na kahlico pri 8,5 mesecih ko je začela sedet oz. popravljeno po PDP 6 mesecev. In to niti slučajno ni mučenje. Kaj pa veš kaj je v ozadju!?

Jaz sem dala otroka izključno zato na kahlico tako hitro, ker se je pokakala v pol leta kar je prišla iz bolnišnice po rojstvu, 5 x v plenico ostalo pa samo z našo pomočjo.

Pometi pred svojim pragom. Ne da jo šimfaš! Sem za hitro uvajanje na kahlico, če drugo ne za spoznavanje kahlice, da potem ni tak problem pozneje, ker če se otrok ne buni ni nikoli prehitro.

(odgovor članu DaniNeli)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
14.12.2007 7:55:20   
puncica
Če otrok ne protestira in sedi gor zame tole ni mučenje, če pa joče ker ga da na kahlco in se upira pol pa valda tole ni najbolj fajn. Nekateri so pač že pri tej starosti ustrajni in polagajo otroke na kahlco, men se enostavno povedano tole ni dalo, itak pa še zdej pri 1,5 letu tamal ne ve da lula user posted image , kaj ga bom pol tišala na kahlco.

A ja še to mi smo našo tavečjo začel uvajat pri 2 letih in je bila v 2 mescih podnevi suha, ponoči pa čez pol leta.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
14.12.2007 7:59:08   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

Moja prijateljica je začela hčerko dajat na kahlico, ker je bila ogromno zaprta in ni mogla kakat. Pol je pa probala s kahlico in od takrat naprej je šlo lažje. Zgleda da ji je tud pokončen položaj pomagal. Menda se od takrat naprej niti enkrat ni pokakala v pleničko.


Isto je bilo pri nas. Ela je bila po uvajanju GH zaprta, kakala je tako težko in trdo, da sva obe jokali zraven. user posted image  Potem pa sem jo po nasvetu prijateljice dala na kahlico in je dosti lažje kakala. Zdaj pa ne more več kakati v plenico. user posted image  In ko vidim, da bo kakala, jo dam na kahlico ali pa ji pleničko odprem in jo držim v naročju, da kaka sede v razvito pleničko, če razumete.
Najbrž tudi ti lažje kakaš sede in v školjko, kot pa leže v plenico ali celo sede v plenico, da ga potem nekam tlačiš. user posted image
Mučenje my ass, ja. user posted image


Se globoko strinjam. Ožbej sicer noče na kahlico, ampak najraje kaka pri odprti plenici.

Se pa strinjam, da mi je tole bilo grozno prebrat in bi KATASTROFO iskala drugjeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?