|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Približne cene hiš
21.6.2006 14:51:19   
ur+sa
user posted image zdravo! mene pa zanima (tisti, ki ste nedolgo nazja žačeli graditi, ali ste zgradili)kolikšni so stroški postavitve hiše, če zemljo že imaš.
*podkletitev
*plata
*montažna hiša
*napeljava elektrike
*napeljava vode
*številka hiše...
A kdo pozna najcenejšega ponudnika hiš (montažnih) od 100m2 naprej?


hvala za vse informacije...

_____________________________

Jutri je nov dan...
sem največja bebka na svetu... :¨(
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Približne cene hiš
21.6.2006 15:21:17   
BLAŽIKA
Najcenejše so montažne hiše juting ker imaš kvadrat hiše na ključ že za 500 evrov. Najdeš jih na internetu, ker jaz nisem nek expert za računalnik ti žal ne morem prilepit njihovega naslova. Poznam par ljudi, ki so naredili to hišo in so zeloooo zadovoljni lahko pa sama prisostvuješ zraven arhitekta in upoštevajo vse tvoje želje in tega arhitekta ti ni potrebno plačati ker ti načrt naredijo zastonj.
Vsi ostali papirji in priključki pa so cca. 700.000 do 1.000.000 sit.
Za plato in klet pa nebi vedela ampak mislim da je to najmanjši strošek pri hiši.


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Približne cene hiš
21.6.2006 17:28:08   
LARIKA
Midva se tudi zanimava za gradnjo pri Jutingu. Njihove hiše so nama zelo zelo všeč in se zanimava za hišo Pika- atrijska. Ta ima kvadraturo 83m2 midva bova verjetno vzela kar 100m2. Bova videla. Najprej morava najti primerno parcelo, potem vso paprinato vojno preživet, potem pa gradnja. SIcer po drugi strani vodiva še nakup stanovanja, ampak so tam neke težave, tako da zdaj gledava hišo.
Če se boš pozanimala, bi ti bila zelo zelo hvaležna če mi boš sporočila kaj sta uredilauser posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Približne cene hiš
21.6.2006 21:10:58   
rija
definitivno je cenejša postavitev, kot klasična gradnja. O ceni naše hiše pa raje nebi: boli glava... 

< Sporočilo je popravil rija -- 21.6.2006 21:13:05 >

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Približne cene hiš
22.6.2006 17:44:10   
bamby
Če daš zidat hišo neki skupini ali podjetju je to zelo draga investicija. Če gradiš hišo sam, je cena več kot pol manjša. Montažne hiše so pa kakor se vzame. Osnovni modeli imajo cene kar sprejemljive. V kolikor imaš le nekaj popravkov (debelejše stene, večji naklon strehe, morda kakšna pregradna stena, kakšen boljši material...), potem se ta cena drastično poveča. Vem za primer Marlesove hiše v Pivki, katera je bila osn. sena cca. 20 milijonov, potem je s popravki stala 40 milijonov.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Približne cene hiš
28.6.2006 18:49:36   
ur+sa
jest sem gledala eno hišo za 8.800.000 SIT!!? pa se mi zdi ena izmed najbolj ugodnih, pa se mi zdi da ma 102 m2.
Samo nevem pa do katere faze je narejena, pa četudi piše, jest to ne razumem..
* mi lahko kdo malo bol po domače razloži, kaj pomeni 3. faza----> kaj vse moraš naredit sam
* na ključ se mi pa zdi kar razumljivo, če to pomeni to kar ti beseda sama poveuser posted image

blond sem jauser posted image user posted image user posted image user posted image

HVala

_____________________________

Jutri je nov dan...
sem največja bebka na svetu... :¨(

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Približne cene hiš
5.7.2006 11:54:28   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ur+sa
kaj pomeni 3. faza----> kaj vse moraš naredit sam

Hiša ima temelje, zidove in streho. Vse ostalo do ključa moraš sam naredit

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Približne cene hiš
17.7.2006 0:10:04   
Annny
Montažne hiše so v povprečju 20-30% dražje od zidanih. Slabost montažnih je (poleg, po mojem mnenju, kvalitete) tudi to, da naročnik v kratkem času potrebuje veliko vsoto denarja, kar se pri klasični gradnji lahko časovno bolj porazdeli. Lp

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Približne cene hiš
17.7.2006 15:53:46   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Annny
Slabost montažnih je

Na kasnejše spremembe, nadgradnje in ostalo lahko pozabiš. Če ni naprimer prej predvidena uporaba podstrešja lahko pozabiš na mansardno stanovanje.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Približne cene hiš
17.7.2006 16:03:07   
tehnofil
# temelji 500.000 do 1mio
*podkletitev - enako kot ena etaža nad terenom s fasado
*plata - 800.000 - 1,5mio


Odvisno od kvadrature in seveda izvedbe. Če mešajo na roke prijatelji (kar se več skoraj ne dela) je ceneje kot strojno. Če meša bager je vsaj 100.000-200.000 cenejše hruška, a kvaliteta betona ni enaka kot iz betonarne. Navadno to ni pomembno, razen če potrebuješ posebej kakšno nosilnost zaradi razpona ali arhitekture.

Armatura - odvisno kaj daš notri. Če je po projektu je železje lahko 500.000, če šparajo pa je 300.000 (Ali se splača šparati nanosilnosti armature, betona?).

Tu vidim pomankljivost nakupu že zgrajene hiše. Ker privat NIKOLI ne delajo po projektu ampak po občutku. Vsepovsod šparajo.

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Približne cene hiš
26.7.2006 11:24:46   
HuAnita
Na 'gradbenem' faksu še profesorji pravijo, da je klasična gradnja pase, da se enostavno ne splača. Tako da ni nujno, da so montažne hiše dražje.
Nekaj najbolj všečnega sva našla po naključnju - preveri na spletu hiše Lux, iz Nemčije. Dobiš zelo zelo veliko za sprejemljiv denar.
Midva zdaj čakava če še na sprejemljiv denaruser posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Približne cene hiš
26.7.2006 11:33:51   
zoya_
Midva sva se odločila za klasično gradnjo, hiša je moderno zasnovana, kar pomeni da so veliki razponi in mora biti zato plata debelejša in tudi ogromno je železa, pa vendar bomo hišo pokrili s 6 mio SIT. Hiša ma 160 kvadratov, ni podkletena, enokapnica, 7.5ton železa, pritličje plus še eno nadstropje... Delamo sami s pomočjo prijateljev. Beton razen za zidavo, se ne splača več mešat, zguba časa in denarja oz. ni veliko razlike, če naročiš hruško iz betonarne ali delaš sam na mešalc. Pa za temelje bi cel dan 10 ljudi delal, da bi jih zbetoniral, tako smo bili pa v uri in pol 3 ljudje konc z betoniranjem. Včasih je pa tudi čas zelo pomemben...
Začela sva sredi maja z izkopom, ta teden zalivamo plato v nadstropju, do sredi septembra bomo pod streho... delamo sami, brez izvajalcev (razen izkop). Selila se bova marca do maja 2007... vse se da, samo če se hoče... user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

L I V E S T R O N G

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Približne cene hiš
27.7.2006 1:18:02   
Annny
Na 'gradbenem' faksu še profesorji pravijo, da je klasična gradnja pase, da se enostavno ne splača. Tako da ni nujno, da so montažne hiše dražje.
 To ni res.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?