|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Privežite svoje otroke !
29.9.2004 11:09:34   
Teja N
Včeraj sva z mojim miškom združila prijetno s koristnim in šla malo v nabavo kar z vozičkom. Zato sva se domov vračala ob cesti, ki pelje blizu vrtca in osnovne šole, ravno ob času, ko so starši vozili svoje malčke domov.
Nehote sem malo kukala v avte.
Pripelje mimo prvi, spredaj sedi očka, lepo privezan z varnostnim pasom, zadaj sinček, ki skače po zadnjem sedežu. Neprivezan. Nato mamica, za njo punčka, ki se je držala za sprednja sedeža in se veselo nagibala naprej. Neprivezana. Čez minuto očka, zadaj pa dva pobalina. Neprivezana. Spet mamica z enim otrokom. Neprivezan. Potem še kombi, poleg očka sta se na sopotniškem sedežu gužvala kar dva malčka, ki sta se igrala z varnostnim pasom. Neprivezana.

Nisem mogla verjet svojim očem. Potem sem prav buljila v vse avte, ki so peljali mimo.
NOBEN OTROK NI BIL PRIVEZAN! Noben. Niti eden. Starši pa skoraj vsi.

Ne razumem. Pa kaj je narobe z ljudmi? A jim je res tako malo mar za varnost svojih otrok?!?
Pa kaj potem, če so doma samo 500 m stran. Kadarkoli se lahko zgodi nesreča. Pa kaj potem, če mislijo, da so dobri vozniki. Nek norec lahko prileti iz ovinka in se mu ne moreš izognit. Pa kaj potem, če so otroci sitni, če jim ne dovoliš, da izvajajo akrobacije na zadnjih sedežih. Bolje poslušat njihovo nerganje, kot jih obiskovat v bolnici ali na pokopališču.
Res jih ne razumem. Če že sebe privežeš, boš pa menda tudi otroka! Saj nanj moraš pomislit najprej.

Ljudje, pamet v roke.

Privežite svoje otroke.

Teja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Privežite svoje otroke !
29.9.2004 12:11:43   
Tom Sawyer
Žalostno, a enako sem ugotavljala, ko sva z mojo 8-letnico (torej že kar "velika punca") zadnjič pred zdravstvenim domom (!) čakali na moža/očka. Mame in očki so vozili otroke kot krompir - edina, ki je poskrbela, da je bil otrok privezan, je bila ena babica :(.

Kar nisem mogla verjeti, da je ljudem tako prekleto vseeno za lastne otroke.....


(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Privežite svoje otroke !
30.9.2004 14:34:07   
KatjaP
Sama imam sina starega 3,5l. Vedno smo privezani vsi. Sem pa tudi sama opazila, da veliko mamic in očkov, kateri pripeljejo otroke v vrtec sploh nima otroških sedež kaj šele, da bi bili privezani. Verjamem, da vsi pač nimajo možnosti kupovat avtosedežev za otroke ampak se dobijo tudi v akciji navadni jahači za manj kot 3.000 sit. Bolje to kot nič. očitno starši niso obveščeni kakšne so kazni, če imaš otroka neprivezanega na zadnjem sedežu. Je pa baje v pripravi tudi nov zakon o kaznih tako da upam, da bodo starši bolje poskrbeli za varnost svojih otrok.

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Privežite svoje otroke !
30.9.2004 14:35:04   
KatjaP
pozabila sem še povedat, da je vrtec v katerega vozim svojega sina 300m stran od doma. Pa ni važno vedno ga privežem.

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Privežite svoje otroke !
30.9.2004 14:50:09   
Tom Sawyer
....."očitno starši niso obveščeni kakšne so kazni, če imaš otroka neprivezanega na zadnjem sedežu".......

Torej, nekako si mislim, da mi je vseeno za (minljiv) denar, ni mi pa vseeno za življenje mojega otroka.
Kakšnim staršem pa je očitno vseeno za oboje....


(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Privežite svoje otroke !
4.10.2004 7:17:55   
Žiga
Takemu sploh ne bi dal kazni. Za en teden bi ga poslal v Sočo na Linhartovo, naj pomaga negovat otroke invalide.

Ali pa kazen, in pa opomin, da naslednjič se bo pa s socialno pogovarjal - kar se mene tiče, je to odraz nesposobnosti, da skrbiš za otroka.

LP
Ž.

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Privežite svoje otroke !
4.10.2004 10:20:49   
KatjaP
....."očitno starši niso obveščeni kakšne so kazni, če imaš otroka neprivezanega na zadnjem sedežu".......

Če nimajo denarja za primeren avtosedež in jih niti ne privežejo potem je najbrž tudi problem kazen plačat. Denar je minljiv res je, zavarujmo svoje otroke!

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Privežite svoje otroke !
17.10.2004 12:10:55   
Abby
Moja hčerka se včasih dere kot jesihar, ko jo vkrcavam v sedež, pa nič ne pomaga, vseeno jo privežem. Izven sedeža sva se peljale enkrat samkrat in sicer čez parkirišče od igrišča do slaščičarne (50m), pa še čisto počasi sem peljala (kakih 5km/h). Sicer bi šle peš, pa je ravno začelo deževati. Iz slaščičarne pa spet lepo v sedežu domov.

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Privežite svoje otroke !
18.10.2004 23:04:39   
kimi
Ah ti starši. Kot da ne mislijo s svojo glavo

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?