|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvi koraki pri gh
22.12.2010 17:00:06   
natasarobi
Pozdrav!

Odločila sem se, da bi našemu skoraj 5m fantu dala še kaj drugega kot mleko (moje). Nekako sem razmišljala, da bi mu naredila oz. iztisnila sok iz jabolk in korenja.

Zanima me ali lahko začnem s tem ali je bolje, da najprej dam iz prekuhanega sadja in zelenjave? Kdaj začnem lahko dajati pasirano?

thx
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvi koraki pri gh
22.12.2010 17:03:50   
Barbara_L
Ne boš verjela, cel dotični  podforum je samo o tem. A nisi par dni nazaj glede smernic spraševala? Ne zameri, ampak otroku se da GH, ko je pripravljen-ko začne kazat zanimanje in ne takrat, ko se tebi zahoče. Počasi, po občutku. Sledi njemu in vse bo ok.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvi koraki pri gh
22.12.2010 17:50:34   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Ne boš verjela, cel dotični  podforum je samo o tem. A nisi par dni nazaj glede smernic spraševala? Ne zameri, ampak otroku se da GH, ko je pripravljen-ko začne kazat zanimanje in ne takrat, ko se tebi zahoče. Počasi, po občutku. Sledi njemu in vse bo ok.

Oh no, a še pred parimi meseci so se tudi dojenčki SAMI odločili, da bodo začeli z GH po 6. mesecu in ne prej user posted image Da je prej tudi slučajno ne bi sprejeli? Nekako so imele in imajo pri začetkih uvajanja GH besedo še vedno mame (in očetje tudi), a ne? Seveda je potem od otroka samega odvisno ali bo to sprejel takoj ali pa kasneje. Nikakor pa ni nič narobe, če poskusi, a je tako?
Sicer pa je moj prvi hitro sprejel GH - in to kar kašice, pa začela sem s sadjem, pa je zelenjava šla tudi b.p....

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvi koraki pri gh
22.12.2010 18:00:14   
natasarobi
Barbara_L: verjetno bo edino otrok povedal, če je pripravljen, ko bo nekaj poskusil, zanimanje ni dovolj. Moj kaže zanimanje že nekaj časa, tudi ko je jemo špagete, pa dunajc pa krompir. Kaj a naj mu dam pol kr dunajc?

Nisem pa super mama, da bi pri prvem otroku vedela kaj je najbolj smiselno, sploh, ker to še nisem čez dala (po bitki so vsi generali). Teorija je nekaj, praksa drugo.
 
p.s Sem se zanimala za smernice, prebrala sem pa tudi kaj drugega

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvi koraki pri gh
22.12.2010 19:00:31   
nusi
jaz sem začela pri 5,5 m, začni kar s sdajem, ni treba s sokci. Najprej kar naribano jabolko, na steklen ribežen z bunkicami, ta je ful dobr za vse sadje ribat. Sadja se ne kuha več, lahko daš kar surovo. Zelenjave moj na začetku ni maral, sedaj mu ne dela več problemov. " dni jabolko, 2 dni oranžna buča, 2 dni zelena buča, potem sem pa kar vsak dan nekaj novega. Banana in jabolko, hruška in jabolko, prosena kaša in kaki, ajdova kaša in oranžna buča, riž in brstični ohrovt, zelenjavne juhce... ma ej, če bo jedel se boš opogumila in ne bo težav. Korenje se da sicer na začetku, ampak moj je bil veliko zaprt, zato sva korenje skenslala. ajdova kaša pa ful odpira in zelo je zdrava, namesto belega riža daš lahko nebrušenega, bolj zdrav in boljši za prebavo.

< Sporočilo je popravil nusi -- 22.12.2010 19:01:47 >

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvi koraki pri gh
22.12.2010 19:13:03   
Barbara_L
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Barbara_L: verjetno bo edino otrok povedal, če je pripravljen, ko bo nekaj poskusil, zanimanje ni dovolj. Moj kaže zanimanje že nekaj časa, tudi ko je jemo špagete, pa dunajc pa krompir. Kaj a naj mu dam pol kr dunajc?

Nisem pa super mama, da bi pri prvem otroku vedela kaj je najbolj smiselno, sploh, ker to še nisem čez dala (po bitki so vsi generali). Teorija je nekaj, praksa drugo.
 
p.s Sem se zanimala za smernice, prebrala sem pa tudi kaj drugega


Lej, tle smo se povsem narobe razumele. Pa saj delaš po občutku-mu ne daš špaget, dunajca, ampak boš dala jabolko, ipd. Da ne bo pomote, tudi jaz imam prvega otroka in tudi sama sem bila na istem, tako da ne sipaj o teoriji in o praksi. Torej-če si prebrala smernice in še nekaj drugega, veš ogromno, zato me je začetno vprašanje močno začudilo.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvi koraki pri gh
22.12.2010 22:43:06   
ribica.
meni so svetovali najprej zelenjavo, krompir, korenje, bučke, špinačo, pa riž. Čeprav sem pri prvem otroku, tkrat je bila moda da se uvaja pri 4 mesecih, najprej dajala jabolko. Tudi sedaj bom verjetno kmalu dala na seznam jabolko, samo ne naribano, kot je rekla ena, ampak kuhano, pasiran kompot. Mislim da je to kar dosti stvari za prve korake naredit, saj na začetku gre itak samo za poskušanje. Rabno mojemu sem danes mal pireja dala poskusit, pa ni bil pretirano navdušen. Star je 5 mesecev. Sokcev pa ne bom dajal, ker tudi drugače pijemo vodo, in se mi zdi nesmiselno.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?