|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 9:22:19   
Anonimen
Pozdravljene user posted image
Mislim si, da je bila ta tema že neštetokrat predebatirana, ampak mene vseen zanima, če je možno, da že drug dan po oploditvi čutiš kakšno pikanje v predelu trebuščka al se men sam sanja?
Brala sem že, da ste govorile o nekem špikanju, pa me zanima, kje natačno te špika.
Mal me je strah popravici povedano, čeprav si otrokeca želim, se pač bojim neznanega.
Hvala, če se bo kateri dalo odgovorit!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 11:30:11   
Anonimen
Ja dobrodošla med nami, ki se tudi sprašujemo kakšni so tisti zares prvi znaki....Ampak preprosto povedano : JIH NI.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 12:16:49   
MetkaR
Vem, da je skoraj neverjetno, ampak jaz sem takoj po ovulaciji začela čutiti tako pekočo topo bolečino v spodnjem delu trebuha in to je trajalo kakšen teden, nato pa so me začele vsak dan bolj boleti prsa, tudi malo se mi zdi, da so se mi povečale. Nato sem šla v ponedeljek ta teden k G na ultrazvok (bila sem naročena za preventivni pregled preden bi zanosila) in mi je G rekla, da bi lahko bila noseča, ker vidi, da imam odebeljeno sluznico in tudi ena pikica se je videla. Tako sem bila srečna. Vendar je rekla, da to še ni potrjeno, ker se mora še vgnezditi, lahko pa da dobil zapoznelo menstruacijo (verjetno, če bi tista pikica odmrla in se ne bi prijela). Zdaj (ne)čakam na menstruacijo v nedeljo, prsa me še bolijo, občasno mi je slabo, bruham ne. So se mi pa začeli krči kot preden dobim menstruacijo in me to zdaj skrbi. Kaj pa če bo prišla M in ne bo nič z mojo pikico????
Ful si želim otroka, a je tudi mene strah neznanega, mislim pa si, da nekako bo že.


Adijo, lep dan želim vsem!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 12:24:14   
Anonimen
Saj men se tud zdi nemogoče, da bi že takoj čutla razliko, ampak saj veš kak je to, ko ne veš kak je.user posted image
Tu na tem forumu se mi zdite vse tak samozavestne in brez strahu pred otrokom.Saj ne da bi me bilo strah otroka, strah me je poroda!!!!!

(odgovor članu MetkaR)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 13:23:33   
*Neja*
Ne vem, kako je z vami, ampak glede na moje redne M (in posledično redne O), sem jaz že čez dva dni vedela, da sem zanosila. Tudi prejšnji mesec sem točno vedela, da nisem zanosila. Od O naprej me je do predvidenega datuma M tako tiščalo, da se mi je zdelo, da mi bo vse skupaj ven padlo. No, hvala bogu bo "to" počakalo vse do julija naslednje leto.
 
Pa sva se tudi trudila eno leto in imela en SS. Vse se dočaka.

Vsem, ki še čakate in upate želim veliko optimizma, poguma in sreče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 13:31:15   
Naja30
O *Neja* iz tvojih ust v bozja usesa... hehehe...
punce, tudi meni je vse tako cudno. vse me tisci, kot da bom dobila M, ampak na drugacen nacin. dej razlozite mi, ce je to res, da zenska kar ve, da je zanosila. kako lahko ves, cutis ali kaj? ves to glede na bolecine ali se drugace pocutis? dajte ve nosecke, povejte kaj vec o tem.

(odgovor članu *Neja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 14:55:52   
*Neja*
No, če dovolite, da se JAZ razpišem. V času, ko nestrpno pričakujemo user posted image , smo še bolj pozorne na spremembe v telesu. Vsako špikanje, zvijanje, bolečino, občutljivost... vse pripišemo morebitni nosečnosti. Včasih smo preveč optimistične, morda celo nerealne. Jaz imam pač to srečo, da sem imela M vedno redne (na 30 dni), prav tako sem močno čutila ovulacijo (sluzast izcedek in bolečine v spodnjem delu trebuha). Ker je bila M redna, sem si lahko natančno izračunala O (ker se mi je zdelo malo kruto, da bi 5 dni non stop naskakovala mojega dragega). Treba je bit pozoren na naslednje: je že res, da ovulacija traja 3-5 dni, ampak le NEKAJ UR je jajčece "v štartu". In pomembno je ujeti tisti čas. Res pa je tudi, da obstaja možnost zanositve tako pred dejansko O kot po njej (zato pa O traja 3-5 dni). En dan po mojem "ful ovulacijskem dnevu" sva bila v akciji in ne vem... ne znam povedat... jaz sem pač vedela, da je uspelo. Kot sem že v prejšnjem postu napisala, sem imela bolečine (natančno takšne kot dan pred M) od ovulacije do predvidenega datuma naslednje M - to je bilo dobrih 14 dni. Itak, da sem vedela, da nekaj je: ali vnetje jajčnikov ali pa nosečnost. No, hvala bogu je bilo slednje. Moram povedat še to, da me prsi (ali pa samo bradavice) niso nič bolele, slabosti nimam (še), le v spodnjem delu trebuha nenehno čutim bolečine, ki so včasih malo hujše, drugič spet ne. Mogoče imam jasnovidne sposobnosti, ne vem. Jaz sem enostavno vedela. In, bog daj, da se ta nosečnost konča s prelepim rojstvom mojega prvega otroka.

Res držim pesti za vse. 

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 15:16:10   
Naja30
user posted image user posted image user posted image user posted image , tudi jaz ti to zelim!!!

samo se eno vprasanje, te tvoje bolecine v spodnjem delu trebuha... kje natancno? vem, da sem ze malo tecna, ampak ta nejasnost me ubija. jaz imam bolecine nekako od jajcnikov pa do nekje pod popkom.

(odgovor članu *Neja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 15:45:45   
*Neja*
Bolečine se pojavljajo tako kot si napisala. Včasih samo na eni strani (kot bi ti nekaj "potovalo" po jajčniku), včasih čutim bolečino na obeh straneh. Včasih me tako stisne kot da bi me nekdo od znotraj zgrabil za maternico. Vem, butasto se sliši, ampak ne znam drugače opisat. Saj pravim: enkrat na eni strani, drugič na drugi strani, včasih na obeh straneh, včasih direkt v maternici (ker se pač ta razteza), včasih me boli tako kot da bo vsak čas prišla M. Jao... če berem, kaj sem napisala... sam jamram, ampak drugač je pa fajn. Bom z veseljem preživela.
 
Če še kaj rabiš... piši na privat.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 16:02:32   
MetkaR
Neja

ko se je bližal čas, da bi morala dobiti prvo menstruacijo (pa je ni bilo) si imela take krče, ki so značilne za bližajočo se M???? Pol pa samo M ni bilo? Ali so bile bolečine kaj drugačne?

(odgovor članu *Neja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 16:16:01   
*Neja*
Hm... težko to opišem. Bolečine od O do M so bile takšne kot da bi pričakovala M oz. takšne kot en dan pred M. Ker so pač trajale tako dolgo je bil po prvem dnevu izostanka M potreben le še plusek na testerju. Bolečine torej niso bile drugačne kot pred M - natančno takšne so bile, le daljše.

(odgovor članu MetkaR)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 16:24:16   
MetkaR
Hvala Neja za odgovor, zlata si.

Želim ti mirno nosečnost in zdravo bebico.

Jaz delam test v torek.

Cao cao

(odgovor članu *Neja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 17:44:59   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene user posted image
Mislim si, da je bila ta tema že neštetokrat predebatirana, ampak mene vseen zanima, če je možno, da že drug dan po oploditvi čutiš kakšno pikanje v predelu trebuščka al se men sam sanja?
Brala sem že, da ste govorile o nekem špikanju, pa me zanima, kje natačno te špika.
Mal me je strah popravici povedano, čeprav si otrokeca želim, se pač bojim neznanega.
Hvala, če se bo kateri dalo odgovorit!



Re: znaki nosečnosti
Avtor: Stanko Pušenjak
Datum: 04-04-05 14:31

Spoštovani,

v bistvu je večina znakov nosečnosti v samem začetku le bolj izrazito občutenje premenstrualnega sindroma, torej niso vezani za nosečnost, temveč za obstoj večjih količin progesterona. Pravi, vendar še vedno "nezenesljivi nosečnostni znaki" v obliki slabosti, povečanega slinjenja, pogostega uriniranja, zaprtosti, bruhanja, vrtoglavice, omedlevice, požrešnosti ali odsotnosti apetita, psihičnih sprememb itd. pa se pojavijo šele po vgnezditvi, torej okrog pričakovane M. Oplojenosti torej ni mogoče začutiti, pa tudi po vgnezditvi so znaki zelo nezanesljivi in se nanje ne gre zanašati. Edini zanesljiv znak nosečnosti (prisotnosti tkiva posteljice, ne pa loda) je povišana vrednost hormona ßhCG v krvi in seveda ustrezen UZ izvid.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 18:07:52   
Naja30
hvala za vsa pojasnila, neja. sem ful vesela, da ste tukaj gor take dobre punce. ze 100000X je bilo napisano eno in isto, ampak zenske smo pac take, da ne  moremo iz svoje koze in tud ce vemo, da bo zarad tega psiha nardila svoje, ne moremo nehat razmislat o tem.user posted image user posted image

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 20:06:50   
lenika
Mene je začelo špikat v spodnjem delu trebuha že nekaj dni po ovulaciji in sicer tako, da sem vedela, da se nekaj dogaja, ker tako me ni špikalo še nikoli. In res, dan po izostali M, sem naredila test, ki je pokazal, da sem noseča in sedaj sem v 16. tednu. Tako, da jaz verjamem, da ženska lahko že nekaj dni po ovulaciji čuti, da je zanosila.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
16.11.2005 20:44:29   
stuhica
pozdravljene nosečke in bodoče nosečkice

Morda se bo kteri zdelo moje pisanje trapasto ampak  ne morem s svoje kože. Bila sem 2x noseča obakrat IMN! Obakrat sem zanosila s pomočjo Klomifena, obakrat IMN! Prvič nisem čutila da sem noseča že takoj na začetku morda šele po 4 tednih in ko je test pokazal nosečnost, drugič pa mi je bilo slabo že nekako po 10 dneh od zanje M in takoj sem si rekla da sem sigurno noseča. Res sem bila; bala sem se da se ob ponovila ista pesem in veliko srečo sem imela da sem  bila kar vsak drug dan na G pregledu da so mi iz povečanih hormonov v krvi BHCG  ugotavljali nosečnost. Žal sem imela ponovno IMN. Minilo je 3 mesece od operacije sedaj sem ponovno vzela klomifen in nej me kokla v rt brcne jest al se mi že meša al pa sem sigutrno noseča ena stvar od tehj dveh je zagotovo. Bradavičke me malce bolijo, slabo mi je,že  sem začela dons bruhat, skoz se mi riga, vse mi smrdi...... Ne vem kaj naj si mislim in ne vem kaj naj si želim...

Vem da bi res rada vidla da sem noseča ampak ne tako da spet izgubim svojo pikico!?

A je ktera od vas imela podobne težave oz znake! A je možno da se mi že od te želje po otroku malce meša?!

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
17.11.2005 17:48:31   
Naja30
neja in vse user posted image , a imate kaksen izcedek? kakrsenkoli?

(odgovor članu stuhica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
17.11.2005 19:24:32   
Alisa
Pozdravljene!
Jaz sem po 2 mesecih aktivnosti končno noseča to novico sem izvedela v pon. ko sem naredila test, vendar imam že približno 1 teden bolečine razno špikanje tam spodaj, ko sem na tej strani prebrala o nekih izcetkih med ovalucijo in nosečnosti, sem se ustrašlač ker kes imela en dan mal rjavi izcedek,danes sem šla do ginekologa in je rekel da imaš celo nosečnost beli tok občasno pa tdi rahlo rjav, če imaš rjav izcedek več kot 4 dni pojdi do ginekologa, ker je lahko izvenmaterična nosečnost ali možnost splava.

Vsem želim lepo nosečnost in čim manj nosečniških težav.

user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
21.11.2005 9:17:12   
Anonimen
Mene pa zanima če je katera opazila, kaj se je pred nosečnostjo in v času oploditve dogajalo z vašim belim tokom. Jest sem ga ponavadi imelo ful veliko, tolko da sem skoraj mogla vložke nosit. V tem mesecu pa skoraj nič....Je pa res, da imam tudi nekaj nosečniških znakov (slabost, vrtoglavica, boleče prsi.... a se spet bojim da je vse skupaj plod moje domišljije ).

(odgovor članu Alisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prvi znaki, da je uspelo
22.11.2005 16:52:20   
Naja30
meni se je beli tok oz. izcedek celo malo povecal, ko sem zanosila. zato me je bilo strah. a mi je G rekla, da je to normalno, ce pa bi bil izcedek rjav ali krvav, naj takoj poklicem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?