|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Račun za elektriko
14.1.2006 11:34:34   
Nasy
Zanima me, koliko plačujete elektrike na mesec, mi smo se odločili za redukcijo in šparanje, pa me zanima, koliko je kaj poraba po gospodinjstvih..aja..pa seveda, kakšne imate porabnike.
Hvala!


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Račun za elektriko
14.1.2006 11:50:37   
taška30
Med 5 in 6 jurji. Smo trije (dva odrasla in dojenček). Posebej zmrzovalnika nimamo, imamo pa štedilnik na elektriko (steklokeramično ploščo). Ostalo nič posebnega (tv, računalnik, pralni stroj, pomivalec..).

V pralnem stroju perem ponoči in za vikende, pomivalca tudi vklopim po 22-ih zvečer. No, vsaj trudim se, da je tako, včasih tud ne gre.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Račun za elektriko
14.1.2006 12:14:46   
Marogica
Smo štirje. Hiša ima 250 kvadratov, elekrike pa plačujemo okrog 11 tisoč. Na elektriko kuham, uporabljam vso ostalo "tehniko" (TV-3 kom, računalnik...), perem samo ob vikendih ali ko je poceni tok, isto je s pomivalnim strojem

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
14.1.2006 12:56:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Račun za elektriko
14.1.2006 12:57:25   
bskrle
Skoraj 20.000, smo pa spodaj 4 in zgoraj 3, torej 7. Vse aparate imamo po dvojne, pri nas dosti laufa sušilec, saj nimam kje sušiti in elek. radiator, ker moj oče ne zakuri centalne pred 14 - 15.uro, čeprav je zunaj minus 10, pa še takrat je termostat na 35-40 stopinj.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Račun za elektriko
14.1.2006 13:04:42   
Sulfinija
Mi smo štirje živimo v bloku in plačamo elektriko 11000 na mesec.Imamo zmrzovalnik,hladilnik in majhen zmrzovalnik zgoraj,pa dva bojlera sicer imamo v kopalnici na cenratlno narejenega,pa vse aparate,stroj tudi dosti pere,le pri likanju gledam da likam bolj čez vikend drugače pa nič.Ker ko mož pride iz terena prinese ne vem koiko cunj in vsega naenkart še naše ne morem zraven oprat ker je pol sušenje problem.Pa še masažno kad vsaki dan se dela skoraj masaža tkole imamo narejen,da pač imamo večji obrok,ko pa pride poračun pa je vedno za dva do tri mesece v dobrem tkole,da se s tem ne preobremenjujemo,da je dosti na mesec.Kert če logično pogledamo da imamo skoraj vse na elektriko tole sploh se nam ne zdi drago.Ja pa še šredilnik imamo na elektriko steklokeramična plošča.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Račun za elektriko
14.1.2006 13:08:26   
Anonimen
Elektriko imamo cca. 10000 sit. Imamo pa priklopljen server, računalnik dela cel dan, pomivalni stroj, štedilnik na elektriko, TV laufa ko smo doma, klima, bojler, zamrzovalnik, hladilnik, likanje, pranje. Moram priznati, da ne varčujemo. Smo pa trije.

(odgovor članu Sulfinija)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Račun za elektriko
14.1.2006 16:59:30   
Cikica
Smo v stanovanju trije(jaz,user posted image inuser posted image )vsak mesec enako 8000.Perem tudi čez dan

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Račun za elektriko
14.1.2006 22:30:48   
Anonimen
Smo v bloku in od maja 2005 dalje plačujemo po 7.000 SIT mesečno. Imamo čisto vse na elektriko, edino štedilnik ima tudi plin (celo plinovod premoremo, pa sploh ne vem, za kaj), uporablja pa ga samo moj dragi in še to tako "veliko", da dobimo 1x na 3 mesece položnico za plin 1.000 SIT. Imamo pa ločen hladilnik in skrinjo, pa seveda vse ostalo, računalnik laufa cel dan, luči svetijo pojma nimam komu (morskemu prašičku), vsak dan 3x pozabimo ugasniti štedilnik, pere se vsak dan in obvezno podnevi... Čisto nič ne šparamo, smo pa 2 odrasla, 2 otroka in 2 domači živali.
Prej smo bili pa trije sostanovalci + 1 otrok, pa smo plačevali po 5.000 SIT mesečno in smo potem dobili 30.000 SIT poračuna.
Bomo videli zdaj, spomladi...

(odgovor članu Cikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
14.1.2006 22:40:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Račun za elektriko
15.1.2006 19:15:11   
Nasy
Ja Radha, zna biti da je bojler, lahko pa tudi pečuser posted image pri mojih starših je bilo eno leto visok poračun, pa so klicali na elektro, kaj bi lahko bilo, so jim rekli, naj preverijo da nimamo kake stare peči ali skrinje vklopljene, da to je sod brez dna..in res, mami je sodelavka dala eno zamrzovalno omaro..ko so to izklopili, se je stanje izboljšalo..

Sem že pogruntala, da je fora v takem računu elektrike pumpa od centralne, ki jo imajo ta zgornji sosedje, pa je na naš števec. Midva v zameno za to ne plačujeva vode pa komunale, rtv-ja. Račun je okoli 7.000, prej več, ko manj..sva pa sama, le perem še kolegici

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Račun za elektriko
15.1.2006 19:29:56   
Anonimen
zadnji račun je bil 9 jurjov. mamo pa samo srednjo tarifo, nč une tapocen pa tadrage. porabnike, sušilc, pralni, pomivalni stroj, hladilnik, pečica, steklokeramična plošča, valda kot vsi računalnik k je skos pržgan, tv,...
pa porabniki niso vsi a kategorije!

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Račun za elektriko
15.1.2006 19:50:53   
SelmaC
srečke, mi plačujemo ogroomno, za približno 150 m2, 3 odrasli, srednja tarifa tri fazni števec, razen 3 večjih akvarijev in 300 l bojlerja drugo nic posebnega. Se trudimo kar se da ampak pavšal bi bil 25.000, odčitavamo števec tako da je 18.500 približno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Račun za elektriko
15.1.2006 20:32:24   
kofetek2010
4 osebe, 105 m2, porabniki: sušilc, pralni, pomivalni stroj, hladilnik, pečica, steklokeramična plošča, 2x TV (en laufa 24 ur/dan), 3x računalnik (2 vklopljena 24 ur/dan), plinska peč, luči so tud non-stop pržgane (včasih tud ko nikogar ni doma), likamo pa ne - ostale "aparature" so na stand-by
user posted image  račun: 8.500 sit

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Račun za elektriko
16.1.2006 14:55:45   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Radha

Ja,zdaj sem se pa kar zasekirala.Mi plačujemo vsak mesec vsaj 15000 SIT  elektrike.Imamo pomivalni stroj,pralni,računalnik dost laufa,ja pa vodo ogrevamo na bojler star kot zemlja (mogoče je to razlog),likam ponavad ob vikendih.Aja,pa večinoma kar pazimo na poceni tok.Pa seveda imamo tudi tv,radio-standard pač;pa še dve termoakumulacijski peči-a je to vzrok.No,če katera ve,zakaj imamo tako drago,naj mi prosim razloži.Sicer pa živimo v stanovanju -približno 65 kvad.metrov.
Lep pozdrav!user posted image

To bo bojler. Zamenjaj, ga dobiš notri v nekaj mesecih.

Drugače pa pri nas plačujemo 3500 sit. Prištejte še ene jurja za sušilca, ki laufa spodaj na spodnji štrom. Vodo grejemo na olje, kuhamo na plin. Itak pa pri štromu niso kvadrati važni, ampak porabniki. Pumpa za vodo pa ponuca tok kot dve žarnici, praktično nič.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Račun za elektriko
16.1.2006 17:24:44   
tejčica
Mi smo trije in mesečno plačamo 8.500 sit. Nikoli ne pazim kdaj je ta poceni oz. ta drag tok. Aparati pa so klasika (hladilnik+zmrzovalnik, pralni stroj, računalnik, steklokeramična plošča...)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Račun za elektriko
16.1.2006 20:50:09   
Sulfinija
Po mojem menju,pa je kriva peč,sem 100%da je to to.En mesec je ne uporablajm in boš takoj videla,proba se lahko.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu tejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Račun za elektriko
16.1.2006 21:23:11   
soncece24
smo 4 + mačka, plačujemo 17.000 na mesec. Porabniki pa so:
3 računalniki, dva prižgana 24/7
2 Tv-ja
400 litrski ameriški hladilnik (ta pomoje največ pokuri)
pečica (samo za vikend)
pomivalni stroj laufa samo ponoči
pralni stroj laufa skoz
bojler

kuhamo in grejemo pa na plin


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Račun za elektriko
17.1.2006 22:47:46   
Spark
Mi smo trije in porabimo približno 10000 na mesec. Ampak to je sušilec, ker prej ko ga nismo imeli smo imeli porabo približno 5000 Sit. Kar se tiče pranja, kuhanja, sušenja nikoli ne gledem, kdaj je ceneje. Jaz takrat nimam časa. 

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Račun za elektriko
18.1.2006 11:41:24   
Lory
Mi plačamo 11 000.
Dva gospodinjstva v hiši.
2 hladilnika
2 zm. skrinji
2 pralna stroja
1 sušilni stroj
2 pečici
1 stekloke. plošča
2 likalnika
1 pomivalni stroj
1 bojler 200 litrski samo poleti
pa nič ne gledamo na uro, kdaj se pere itd. Dost ugodnouser posted image

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Račun za elektriko
18.1.2006 11:44:14   
Udb
3 osebe, hiša, račun okrog 6000-7000sit. Klasični aparati, posebnost - računalnik skoz laufa! user posted image

(odgovor članu Lory)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Račun za elektriko
18.1.2006 11:45:18   
žmož
Živimo v bloku, smo trije, plačamo pa cca 9.500,00 SIT. Nimamo nič posebnega- 2 bojlerja, hladilnik, pralni.... Zmrzovalne skrinje ne, pa tudi sušilca ne.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Račun za elektriko
19.1.2006 23:13:11   
KODA
Smo 4 osebe.
Račun je pa cca 9000 mesečno.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Račun za elektriko
20.1.2006 23:58:15   
* Mateja *
Nas je pa 6; Štirje odrasli, najstnik in enoletnik, živimo v enem štuku od samostojne hiše, šparamo ne, ...Vsi porabniki laufajo kadar jih pač rabimo, ne gledamo na nizko tarifo. Plačamo pa po 17ooo oborok, poračuna pa smo dobili 8oooo sit in je starše hmal pobralo!!!
Men se zdi, da plačamo (porabimo) pretirano, sicer pa smo sprejeli nova pravila, ....v upanju na manjše račune!!!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?