|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
9.11.2006 22:32:44   
na
Moj 5 letnik je kašljal 1 mesec in pol. Z noska mu ni teklo skoraj nič, kašelj pa je bil bolj suh. Ko je zakašljal se je zdelo, kot da se ne bo mogel izkašljati. Kašljali pa so tudi vsi sosedovi otroci, zato nisem dajala dosti pozornosti. Po tem sem začela kašljati še sama. En mesec samo ponoči-napadel me je zelo dražeč kašelj, po tem sem se dva dni počutila kot da bi vlak čez mene zapeljal, tudi potit sem se začela ponoči, a brez vročine. Odšla sem k zdravniku, ki mi je takoj potrdil Atipično pljučnico.Naslednji dan peljem še sina in glej ga, tudi njemu potrdi pediatrinja isto diagnozo. Sedaj sva oba na Sumamedu. Opozorili so me, da je sedaj tega zelo veliko, vendar je težko odkriti, ker ni vročine. Bodite pozorni!

_____________________________

NARA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
9.11.2006 23:10:47   
Marogica
Hvala za inforamacijouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu na)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 1:11:37   
jasnika
tud moja hči sedaj kašlaj sedaj že 3 teden, vendar ji nič ne ugotovijo pravijo da je zdrava, bili smo 3x pr zdr, sedaj pa sma začela kašlajt midva z mojim in vsi brez vročineuser posted image

očitno bo treba spet nazaj k zdruser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 6:50:21   
srki
Ma joj, zdaj pa še to. Upam, da se vsi kmalu pozdravite in upam, da tisti, ki zaenkrat še nismo zboleli, tudi ne bomo. Bolezen pri otroku pa res najbolj sovražim!

Aja, pa hvala za informacijo user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 8:28:26   
Anonimen
Hvala. Čimprej se pozdravite.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 8:32:25   
Anonimen
A sedaj pa še to!!!Hvala za obvestilo!
Čuvajte se in hitro ozdravitev vam želim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 8:38:57   
Anonimen
A pa se pri tem človek kaj slabo počuti? Predvidevam, da zadeva ni posebej nedolžna?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 9:46:48   
lan
Jaz tudi kasljam ze kar nekaj casa in to tak suh kaselj,ki se pojavi predvsem,ko se umirim.Je pa res,da se ne pocutim tako slabo,samo malo utrujena na trenutke,tako da ne vem,....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 10:00:48   
Anonimen
Zdaj sem se spomnila, da je to v Kranju že bilo, pred kakšnim mesecem ali dvema. Vsaj pri nas v službi. Zbolela sta sodelavka in njen sin, oba z enakimi simptomi, kot jih opisuje ... ne vem, sem pozabila nick te, ki je temo odprla. Pa še en sodelavec. Upam, da je v Kranju torej že mimo.

(odgovor članu lan)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 10:19:28   
petraz
Hvala.... user posted image  

(odgovor članu na)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 12:58:05   
na
Človek se pri tovrstni pljučnici večkrat počuti zelo utrujen in izčrpan. Treba je biti pozoren na nočno potenje. Če se to dogaja hkrati gre najverjetneje za pljučnico, ki ni običajna, ker jo ne spremlja vročina.

_____________________________

NARA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 13:13:35   
na
Naj povem, da ima iste simptome tudi moj mož. Ko sem svoji zdravnici to povedala, mi je svetovala naj takoj vsi oddiemo k zdravniku, češ da gre za nalezljivo bolezen. Ravnali smo se po tem, a vendar mojemu možu njegova zdravnica ni potrdila te diagnoze. Moje in sinovo stanje se izboljšuje , ker sva na koncu z jemanjem sumameda, moževo pa se slabša. Napotila sem ga, naj gre k drugi zdravnici. Sodelavka mi je razlagala, kako je njen sin, star 6 let tako kašljal in kašljal, pa mu njegova zdravnica ni ugotovila ničesar. Šele na urgenci, ko je bil povsem apatičen, so ugotovili da gre za atipično pljučnico in ga zadržali 10 dni v bolnišnici, ker je imel zasenčena že oba dela pljuč.

_____________________________

NARA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
10.11.2006 14:53:59   
Meceno
 na ,...a si ti sigurna da je to atipična pljučnica, ker jaz sem sedaj na goglu malo brala, pa me je skoraj kap, ker ta bolezen je namreč SARS user posted image  
 
Mislim da si se malo zmotila, ali pa je zdravnik ( raje nebom napisala user posted image ) ,da je to rekel user posted image
 
 
Upam da je z vami vse OKuser posted image user posted image

(odgovor članu na)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
14.11.2006 23:27:56   
na
Meceno, atipična pljučnica je virusna pljučnica, ki jo povzročajo različni virusi ali bakterije, res je, da tudi SARS sodi med atipične. Jaz nimam SARS-a. Sumamed je pomagal, kašelj sicer še traja, danes so mi slikali pljuča in je vse ok. Hvala vsem za želje po ozdravitvi.

_____________________________

NARA

(odgovor članu Meceno)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
5.11.2010 7:56:38   
sabi
pozdravljene!
Naši malčici ki je stara 21 mesecev so včeraj ugotovili za pljučnico, ni vedel 100%, ji je pa vseeno predpisal sumamed, ker je pokašljevala, vročino je imela ne več kot 37, je pa ponoči hitreje dihala, no danes pa se sliši iz pljuč, da hrope.zele, zelo, zelo zahrbtna pljučnica in letos so zdravniki pripravljeni na sprejeme v bolnišnico, ker jo je tako težko ugotoviti,oz. prepozno jo ugotovijo, sploh pri majhnih, ko še ne znajo povedat.
Pazite nase in na svoje otroke.
lp. Sabina

(odgovor članu na)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
5.11.2010 9:52:20   
PC Baby
Naš ima vse te simptome že več kot teden, ampak smo bli pri zdravnku in preiskava krvi je pokazala samo rahlo slabokrvnost. A bi se ta pljučnica videla na krvi če bi jo imel?

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
5.11.2010 18:07:37   
sabi
za pljučnico na krvi ne pokaže, pokaže samo povišane levkocite, kar pa lahko pomeni vnetje kjerkoli v telesu, zato pa peravim, ta pljučnica je zahrbtna in jo slišijo zdravniki samo v primeru, ko je otrok pri miru in ne joka, razen če otrok že težko diha.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
5.11.2010 18:55:26   
eva1
Atipične pljučnice so men nami že od nekdaj.. zato prosim brez panike! Lahko je virusnega ali bakterijskega vzroka!
Otroci tudi po prehladu kašljajo do 6 tednov, če je vmes še kakšen infekt tudi dalje...jaz ne vem kaj folk ni srečen če vsak 1x na leto naredi paniko med ljudi zaradi neke bolezniuser posted image

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
5.11.2010 18:56:54   
PC Baby
Ja sej povečane levkocite pa ima. Ma je bla danes spet kriza, je jokau, vreščal in ful hitro dihal pa smo šli spet do P in ga je pogledala in rekla, da niso ne ušesa, ne grlo, skratka da ne ve. Ampak ironično na srečo je dobil tudi vročino 39.6 - kar naj bi bil tokrat dober znak, da ni to ta pljučnica. Upam.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
5.11.2010 21:29:37   
sanelaa
Naš je tudi pred tremi tedni v posvetovalnici piskal. Je rekla pediatrinja da ima bronhitis, dala nama je ventolin, pa vsak dan sva hodila na kontrole. Ker ni biloizboljšanja, sva šla tudi v bolnico, bila tam dva dni, vdihavala ventolin, fiziološko...........bil je pa tudi brez vročine. No, vse skupaj je trajalo tri tedne........in še nazadnje ko sva šla v laboratorij je tudi imel povišane levkocite in je rekla pediatrinja da očitno skupaj z bronhitisom preboelva še en infekt, virus.
No, v torek sva bila spet na kontroli in je končno normalno dihal, brez piskanja.
Pa se zdaj sprašujem če ni imel mogoče to pljučnico...........?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Razsaja ATIPIČNA PLJUČNICA!!
6.11.2010 16:31:52   
pelin
Sama sem imela virusno pljučnico pred kakšnimi tremi leti in lahko rečem, da tega nekako ne moreš kar tako skozi dat oz. kar tako "baj de uej" prehodit...ne spomnem se, da bi bila kdaj tako bolna, pa vse mogoče pokasiram v vrtcu....dobesedno me je položilo čez noč, zjutraj nisem mogla vstat, v prsih mi je škripalo in piskalo kot stoletna stara vrata,vročine nobene , oslabelost in počutje pa takšna, da me je moj  dobesedno odnesel k zdravniku . Tam so ugotovili, da je pljučnica in to virusna, ter me poslali domov seveda brez antibiotikov...Po njihovih besedah je ta vrsta pljučnice težja zato, ker se telo samo brez konkretnih zdravil bori , da pride k sebi...Skratka ob čajčkih, vitaminčkih...počivanju...sem prišla nekoliko k sebi po kakšnih desetih dneh...vendar pa je trajalo več kot en mesec, da sem bila pribljižno vredu ...Sine je imel lažjo obliko dvakrat v enem letu in obakrat so šele po tretjem obisku pri pediatru ugotovili za kaj gre...Bila je res blažja od moje, vendar ne moreš verjeti, kaj bolezen naredi iz sicer živahnega otročka. Drugače je bil kot kakšen mini tornado v našem stanovanju, takrat pa je revež poležaval cele dneve  in pestoval svojo flaško...Ne, zadeva ni nova, je pa neverjetno pozno diagnosticirajo, ker imajo zgleda vsi (očitno tudi marsikateri pediater) v glavi, da pljučnice brez vročine ni...

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?