|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
31.3.2015 16:56:18   
Martina_s
Pozdravljeni starši! :)
Sem študentka 4. letnika, smer razredni pouk. Letos zaključujem svoj študij z diplomo. Ker se že več časa zanimam za psihologijo otrok, sem se odločila, da bom skušala raziskati, kako pogosto starši namerno spodbujate empatijo pri svojih otrocih. Zato bi prosila vse starše, ki imate svoje otroke na razredni stopnji (1. - 5. razred), da izpolnite krajši vprašalnik na spodnji povezavi. Samo z vašo pomočjo bo namreč moja raziskava veljavna in smiselna.
Poleg tega vas prosim, da tudi same delite izkušnje o tem, kako najlažje in najboljše vzgojiti empatičnega otroka.

Že vnaprej se vam najlepše zahvaljujem. :)

Povezava za anketo: https://www.1ka.si/a/61306
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
31.3.2015 17:36:47   
mateyka
ne razumem kaj pomeni "Zapišite ustrezno številko pri vsaki trditvi" - saj že sam opis (vsaj enkrat mesečno) da številko, kakšno naj pol jaz pišem, številko česa? user posted image

(odgovor članu Martina_s)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
31.3.2015 19:58:31   
Martina_s
Pozdravljeni. Najprej se opravičujem, ker je zadnje vprašanje tako nejasno.
Tu morete napisati, kako pogosto s svojim otrokom počnete zapisane stvari. Glede na pogostost zapišete pri vsaki trditvi v vrstici številko. Če tega ne počnete nikoli zapišete 1 v stolpcu, kjer je označena 1; če to počnete nekajkrat letno zapišete pri trditvi 2. v stolpcu, kjer je označena 2 itd.

Primer: 1 - nikoli 2 - nekajkrat letno 3 - vsaj enkrat mesečno 4 - vsaj enkrat tedensko 5 - skoraj vsak dan

Pogovarjava se o čustvih. 1
Se objameva. 3
Se igrava. 4

Upam da je zadnje vprašanje sedaj bolj jasno.

In še enkrat najlepša hvala. :)



< Sporočilo je popravil Martina_s -- 31.3.2015 20:00:12 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
31.3.2015 20:29:16   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Martina_s
Tu morete napisati, kako pogosto s svojim otrokom počnete zapisane stvari. Glede na pogostost zapišete pri vsaki trditvi v vrstici številko. Če tega ne počnete nikoli zapišete 1 v stolpcu, kjer je označena 1;


še zmeraj ne razumem KAJ se zapiše - ime/številko stoplca ali kaj?

(odgovor članu Martina_s)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
31.3.2015 21:15:01   
Martina_s
Samo številko v ustrezen stolpec.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
31.3.2015 22:20:10   
mateyka
pa še vedno ne vem - a številko stolpca moram v stolpec zapisat? cela znanost... zakaj ni normalne označbe s piko?


kaj se pa zgodi če številko drugega stolpca vpišem v "pravi" stolpec? kaj se šteje - številka, ki jo vtipkaš ali stolpec v katerem je vpisano?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 31.3.2015 22:22:42 >

(odgovor članu Martina_s)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
1.4.2015 10:40:24   
ronja
Poleg tega vas prosim, da tudi same delite izkušnje o tem, kako najlažje in najboljše vzgojiti empatičnega otroka.

Z empatijo;). Najlažje je tako, da tega ne delaš namerno, vsaj meni se zdi tako. Najlažje je tako, da si enostavno ti tak in da si vzameš čas in jim razložiš, zakaj nekaj ni dobro, ne da pač rečeš: "ker sem jaz tako rekla". Se mi zdi, da je od vsega empatijo res daaaaaleč najlažje privzgojit, ker ti za to ni treba nič delat, pride sama od sebe, ko normalno živiš. Valjda razlagaš, zakaj ne sme cukat sestrice, ampak to delaš, ko so majhni. Do oš imajo to lahko že prav fajn razvito in ti ni treba več kaj dosti, če nisi kaj ornk zafural, se mi zdi...

Otrok ne objemam zato, da bi jim privzgojila empatijo, ampak ker jih rada objemam in ker imajo oni radi, da jih objamem, pa ker včasih to tudi rabijo. Ne razlagam jim, zakaj naj bojo nežni do sorojencev zato, ker bi imela neko strašno vizijo, ampak zato, da se bojo lepo razumeli med sabo - že zdaj, ker bo njim lepše in nama tudi:). Mislim, da ni nič narobe, če nisi ves čas nasmejan in potrpežljiv. Da lahko kdaj tudi zarobantiš: "Pa dobro, daj mu/ji že mir, pusti ga/jo na miru, saj vidiš, da je siten/a/lačna/zmatrana..." Ni samo en način, hočem rečt.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Martina_s)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
3.4.2015 12:05:29   
Martina_s
Ronja, najlepša hvala za odgovor. :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razvoj empatije v otroštvu: Vloga staršev
3.4.2015 12:07:20   
Martina_s

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pa še vedno ne vem - a številko stolpca moram v stolpec zapisat? cela znanost... zakaj ni normalne označbe s piko?


kaj se pa zgodi če številko drugega stolpca vpišem v "pravi" stolpec? kaj se šteje - številka, ki jo vtipkaš ali stolpec v katerem je vpisano?


Pomembno je, da označite "pravi stolpec". Če želite ga lahko označite tudi s piko. Zapis s številko sem izbrala pa zato, da bom kasneje lažje analizirala ankete.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?