|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rezultat HSG-ja
31.5.2006 7:15:26   
Linda25
Pozdravljene,

Včeraj sem s HSG-jem zaključila. Zelo me je bolelo, še posebej, ko sem prispela domov.  Barvilo se ni razpršilo. Malo le po enem jacevodu, vendar premalo.
Je imela katera tak primer? Kako se je odvijalo?

Sedaj me čaka še LPSC.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rezultat HSG-ja
31.5.2006 12:50:10   
naja78
ojla.
najprej brez panike!user posted image
sem ti že napisala da hsg ni 100%.
pri meni je bilo podobno.v D jajcevodu se je lepo razpršilo,L pa ne!
no...lpsc je pokazalo da je vse B.P..
zarastline so mi od slepiča poščipali,čeprav z rodili ni bilo nič narobe.zanosila takoj po LPSC.
najverjetneje imaš zarastline v trebušni votlini.če je samo to....ni panike.z operacijo vse rešijo.
ti pa toplo priporočam da se že zdaj naročiš za operacijo,ki naj bi jo imela verjetno septembra. v leonišču več do poletja ne operirajo.user posted image čez poletje pa tudi ne!
ko boš poklicala dobiš vpisno številko in potem ko dobiš avgusta M ,dobiš datum v septembru.

in še tel:01 23182 45 med 9 in 12 uro in vztrajaj ker jih težko dobiš.

srečno!

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rezultat HSG-ja
31.5.2006 13:00:00   
Linda25
Naja78,

hvala na odgovoru. Kaj te je na HSG-ju ful bolelo. Mene je in potem ko sem domov prišla, me je še bolj. Meni je rekel, da se barvilo ni razpršilo. Lepo enem jajcevodu je malo opazno barvilo, vendar res malo.

So ti na HSG-ju priporočili LPSC?

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rezultat HSG-ja
31.5.2006 14:11:27   
naja78
ojla.
ja po hsg-ju so mo priporočili lpsc in hsc,oboje.
me je bolelo kar precej,čeprav se je kr dalo zdržat.baje če so zamašeni jajcevodi,...rado boli.valda ker se ustvarja pritisk in zato boli.

popldne sem fasala vročino....ni bilo fajn samo sem vzela proti bolečinam in ti toplo priporočam,da vzameš,ker deluje to tudi proti vnetno.vzela sem nalgesin.
tale hsg ni kr tko brez veze veš.čuvaj se vsaj par dni.normalno je da te je pol bolelo še bool,ker je spazmex popustil.(tisti 2 tabletki,ki si jih dobila).

nič ne skrbi.vse bo ok.samo čim prej se pobrigaj za lpsc.ni hudga,boli nič,zelo so prijazni ...pomoje je puljenje zoba hujš.user posted image jaz če bi imela možnost bi že prej šla na op.

pa pa

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rezultat HSG-ja
31.5.2006 20:12:34   
Tia-na
Živjo Linda, mi je hudo, kr slišim, da ni dobr rezultat. A si vprašala še na med.over.net na forumu Ginekologija in porodništvo - dr. Pušenjak ti bo dal vse odgovore. :)

Drugače pa kolikor berem, se da z laparoskopijo marsikaj popraviti in držim pesti zate.

A bolečine so popustile?

Moji rezultati HSG-ja so pa dobri, vse normalno in zdej ne vem kaj sledi. Kot kaže sva oba zdrava in ni ovir, midva pa že več kot leto neuspešna. Upam, da bo zdej kaj boljše, mogoče so pa mal sprali in prepihali jajcevode in bo šlo lažje skozi. user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rezultat HSG-ja
1.6.2006 7:42:19   
Linda25
Ojla, Tia-na,

me veseli, da si se oglasila.

Ja, potem ko sem prispela domov in sta tableti popustili me je ful bolelo. Še jesti nisem mogla, pa veš kako smo ble lačne.

Ja, dr. Drobnič priporoča LPSC. Bomo videli. Pr dr. Zornu sem naročena 7.7.
Imaš prav, lahko da so mi kaj razpihali (malo verjetno) in bo drugi ciklus kaj prijelo. Bomo videli.

Ti imaš tudi po tem ciklusu velike možnosti. Držim pesti za naju.
Uživaj.

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rezultat HSG-ja
1.6.2006 7:43:42   
Linda25
Naja78,

tudi tebi hvala za vse informacije in vzpodbudne besede.

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rezultat HSG-ja
5.6.2006 12:33:45   
Tia-na
Ojla Linda25, si že bila pri G z rezultati HSG-ja?

Me neki zanima ... a boš nesla na posvet tudi sliko ali le izvid HSG-ja? Tista slika je mal velika za nosit naokoli po mestu ...user posted image

Pozdravček od soborke user posted image

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rezultat HSG-ja
5.6.2006 13:25:55   
Linda25
Ja,
7. julija grem na posvet h ginekologu. Nesla bom tudi slike. Zoprne so za nosit, ker so velike. Te razumem.
Kaj imaš ti v planu? Kdaj si naročena pri g.?

Pozdravček

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rezultat HSG-ja
5.6.2006 13:47:03   
Tia-na
Jst mam pa prvi posvet - 20.6. pri svojem osebnem G, nato pa 13.7. prvič v ambulanti z aneplodnost pri. dr. Voglerju.

Do takrat pa čakam M in nato imam doma že par škatlic klomifena ...

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rezultat HSG-ja
5.6.2006 14:17:23   
Linda25
A tako,

čakaš M, nato pa s klomifenom. kdaj ti je g. predpisal klomifen in zakaj? Nimaš svojih ovulacij?

držim pesti, da bo uspelo.

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rezultat HSG-ja
5.6.2006 14:36:20   
naja78
pozdravček.

punce,slikce sabo vzet.

user posted image

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rezultat HSG-ja
5.6.2006 14:41:12   
Tia-na
Hvala, bom vzela slikce sabo.

Klomifen pa mi je predpisal pomoje zato, ker ne ve, kaj drugega naj naredi. Ginekologi to kar predpisujejo po tekočem traku ... pomoje mam svoje ovulacije, vsaj čutim jih na sredini ciklusa pa sluz je tud prisotna.

Sej men tud ni preveč fajn jemat klomifen ... bo mogoče dr. Vogler imel kako drugo idejo. user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rezultat HSG-ja
6.6.2006 13:39:16   
natasa0307
Tudi mene je na HSG-ju zelo bolelo in rezultat je bil oba jajcevoda  zamašena. Takoj čez en mesec sem šla na laparoskopijo in nato še na histeroskopijo. Eno leto po prvi laparoskopiji sem imela še drugič laparoskopijo. In tri mesece po drugi laparoskopiji sem zanosila. To je bilo leta 2000. Še preden je bil prvi otrok star 14 mesecev ( za njega smo se borili dobre 3 leta) sem bila že drugič noseča. Upam, da bo tudi tebi čimprej uspelo.

Lp, Nataša

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rezultat HSG-ja
7.6.2006 12:07:40   
Linda25
natasa0307,

hvala ti za tvojo zgodbico, res je vzpodbudna. Torej si mama dveh otrok.
Naročena sem na laparoskopijo 12.7. Upam,da bo vse tako kot mora biti.

(odgovor članu natasa0307)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rezultat HSG-ja
12.6.2006 9:26:02   
Tia-na
Ojla punce, eno vprašanje za tiste, ki ste že opravile HSG - a je katera dobila po preiskavi full hitro M. Jst sm jo dobila že na 22 dan ciklusa in to brez znakov, ki bi jo napovedovali. user posted image

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rezultat HSG-ja
12.6.2006 9:47:17   
Linda25
OJla,

jaz jo še nisem dobila, pričakujem jo okrog 18.,19. , ker imam ciklus  od 30 do 32 dni. Upam, da je vse o.k. Držim pesti.

Pozdravček 

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rezultat HSG-ja
12.6.2006 10:33:21   
pot
Imela sem močne krvavitve od 3. dne po HSG-ju, krvavitve, podobne M, trajale so enih 5dni. Potem pa se je kar zavleklo preden je user posted image  prisla. 

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rezultat HSG-ja
12.6.2006 12:56:50   
honey
Ojla, punce!

Sicer sem bolj udeleženka forumka Mesečnice, ker imam doma že 14 mes. user posted image , ampak včasih tud tegale mal prečekiram.

Linda, najprej bi te vprašala, iz katerga konca Slovenije si. Ker mogoče bi bilo dobro, da pokličeš še v Postojnsko bolnišnico zaradi laparoskopije. Jaz sem bila naročena v Lj. zaradi operacije mioma na maternici za julija, v Postojni pa sem bila na vrsti čez 14 dni, ko sem poklicala. Poskusi!

Drugač pa takole: na HSG-ju je tud mene fuuuulll bolel, ker sem mela zamašene jajcevode, pa so mi jih odmašl, ker ni bilo take krize, tko da je šlo. Prej sem jedla 8 mes. cyclo-proginovo, pa Klomifen, po HSG-ju pa sem v 5-ih mes. zanosila. Pa mal sem si psiho oprala, da sem nehala user posted image  zaradi user posted image , pač pa res iz užitka. Pa drugo zaposlitev sem si najdla - zidat smo začel user posted image , tko da ni blo cajta mislt na drugo. Ne vem, men je pomagal! Tako da nikar ne obupaj, jaz mislim, da je za vsako, ki si želi user posted image , upanje, samo obupat ne smemo! Mi bomo začel drug mesec delat na novi user posted image , tko, da se bom najbrž zdej večkrat čekirala na tem forumu.

Drugače pa res, v Postojni sem bla ful hitr na vrsti za laparo., pa tud prijazni so in dobr so nardil, moram rečt. Če te pa kaj drugega zanima, pa kar vprašaj!

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rezultat HSG-ja
13.6.2006 10:27:14   
Linda25
Hvala honey za vzpodbudne besede. lepo je prebrati, ko je imel nekdo podobne težave in jih uspešno odpravil ter dosegel željeni rezultat. upam, da bo pri meni enako.
Kaj si imela oba jajcevoda zamašena? Kaj so ugotovili potem na laparoskopiji (si imela zlepljena, so bili kaki izrastki...)?

Želim ti uspešno, srečno in veselo v drugo user posted image .

Pozdravček.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rezultat HSG-ja
13.6.2006 11:04:18   
honey
Oj!

Sploh nisem prišla do laparoskopije, ker so videli, da so se jajcevodi odmašil že na HSG-ju, saj je kontrast lepo šel skozi oba. Zamašena sta bila pa oba, ja. Tako da so mi rekli, da naj kakšne pol leta počakam z laparo, če pa ne bi zanosila, bi šla potem. No, pa nam je uspelo v 5. poskusu po HSG-ju user posted image . Jaz sem  bila v Celju, ne vem pa, kako je v Lj., mogoče te tukaj pošljejo direktno na laparo. Pa sestrična je bila tudi v Celju na HSG prek kakšnim letom že, pa je šla zdaj na laparo. Ampak dobr, ona je drug primer, ker je prelena, da bi šla na preiskave, ko jo zdravnik pošljeuser posted image .

A si probala v Postojno poklicat?

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rezultat HSG-ja
14.6.2006 8:22:11   
Linda25
A tako. Ti si imela Hsg, kjer so ugotovili, da si imela zamašene jacevode. S HSG-jem so jih odmašili. Meni se kontrast po enem ni razpršil, po drugem pa zelo malo - premalo. meni so na HSG-ju svetovali laparoskopijo. V Postojno nisem klicala, ker sem dobila termin v LJ 12.7. - to je za Lj zelo hitro. Sestra ima veze, pa me je vzel Tomaževič. Drugače bi klicala v postojno. V lj bi brez vez čakala do septmebra, oktobra zagotovo.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rezultat HSG-ja
14.6.2006 14:10:29   
Tia-na
Uau, ti imaš že laparoskopijo. Držim pesti, da bo vse v redu.
Dr. Tomaževič je tudi mojo mamico operiral, kr je imela čist zamašene jajcevode in potem sem jst končno dobila bratca. user posted image
Ona ga še vedno ne more prehvaliti pa je tega že 26 let ...

Jst pa mam dan za tabo prvi posvet pri dr. Voglerju. user posted image

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Rezultat HSG-ja
15.6.2006 10:37:49   
Linda25
Tia-na,
upam,da bova doseglil cilj.

Jaz sem danes (4 dni prezgodaj) dobila user posted image . Upam, da mi ne bo predhitevala tudi ob operaciji. A je katera imela podobno?

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Rezultat HSG-ja
15.6.2006 16:18:47   
Tia-na
Ja, jst. Tudi dobila vsaj ene 4 dni prehitro. user posted image

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?