|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rižev sladoled!
4.7.2007 19:19:26   
natasapoje
A ima mogoče katera recept za sladoled od riža ali kakšnega brez soje, mleka in jajc!?
Hvala!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rižev sladoled!
4.7.2007 20:02:12   
mala maja
jaz ga naredim čisto tko po svojeuser posted image user posted image

kupim hulala rastlinsko smetano dodam malo sojinega ali riževega mleka(ti pač lahko daš samo riževega-meni se zdi še boljši) ter vmes zmešam sadje (maline, banane, robide, borovnice....) in dam zmrznit v tupperware modelčke za sladoled.  Še tavelikedva ga imasta rada.user posted image

(odgovor članu natasapoje)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rižev sladoled!
4.7.2007 20:46:21   
natasapoje
Mmmm, hvala ti!
Bom probala, samo ne vem če je Hula brez soje. Bom šla pogledat!
Lahko noč!!!

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rižev sladoled!
4.7.2007 23:39:56   
URŠA K.
Živjo!

Hulala ima tudi mlečne proteine, vsaj tako sem enkrat zasledila na tem forumu.

Lp


(odgovor članu natasapoje)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rižev sladoled!
5.7.2007 7:19:09   
Natasa-6
Vse rastlinske smetane vsebujejo mlečne proteine in so pri alergiji na mleko prepovedane. Dobi se sojina smetana za kuhanje in za stepanje.

(odgovor članu URŠA K.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rižev sladoled!
5.7.2007 7:59:27   
Ivi33
Hulala smetana se mi zdi da ima tudi E322 - jajčni ali sojin lecitin.

_____________________________

Življenje je lepo ...

(odgovor članu natasapoje)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rižev sladoled!
5.7.2007 13:42:10   
mala maja
Men so pa rekli na pediatrični da jo lahko. Naš sicer nima alergije ampak ne prenaša laktoze. zato smo brez mleka.

Upam da ti pol uspe kaj narest. Pa probaj samo z mlekom in sadjem.. Mogoče se bo dalo kaj narest. Sicer so pa tud sadne lučke doma narejene dobre. jaz zmrznem kar kakšen 100% sok. pa naj bo jabolčni, borovničev, jagodnji..... Pa imajo tud full radi tak sladoled.

(odgovor članu Ivi33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rižev sladoled!
13.7.2007 20:25:40   
Lianna
Jst sm danes malo povprašala če imajo kje sojin sladoled oz. kakšenag sadnega na čisto vodni osnovi pa ga ni. Drugače pa ne prenašam laktoze.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rižev sladoled!
13.7.2007 21:18:33   
Natali07
Sojin sladoled prodajajo v hipermarketih Mercator

Rižev sladoled pa sem našla v Leclerku - je pa okus limona, pomaranča

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rižev sladoled!
16.7.2007 7:08:36   
Natasa-6
Rižev sladoled lahko naročiš tudi pri B Frostu, imajo navadnega, brez prelivov in dodatkov.

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rižev sladoled!
16.7.2007 11:59:25   
piščanc
valsoia ima sojin sladoled, videla sem ga v hipermaketu mercator.

najbrž je pa najbolje riževo mleko in sadje zmiksati in zmrzniti. kakšne sadne sladolede tudi lahko.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Natasa-6)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rižev sladoled!
16.7.2007 20:33:34   
darjatimci
Tudi v trgovinah Kalček so kar dobro založeni z sladoledi,ki so primerni za naše alergike.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rižev sladoled!
30.7.2008 12:07:51   
Pi-kica 1
Če ne sme soje, bi mu jaz doma pripravila sladoled iz riževega mleka in riževe smetane - dobi se v Intersparu. Drugače pa ima E.leclerck rižev sladoled z višnjevim prelivom, če ga sme jesti. Moj sinko na srečo sojo dobro prenaša, zato dobi lahko tudi sojin sladoled, s katerimi je E.lecreck dobro založen.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rižev sladoled!
30.7.2008 16:17:56   
bella02
Hčerka ima tudi alergijo na kravje mleko. Zato kupujem sojin sladoled. Najbolje je založen Mercator Šiška. V LecLercu ga nisem našla že lep čas. Opcija pa so tudi vodni sladoledi, ki jih sam zamrzneš. Tudi Interspar je zelo slab na tem področju. Imajo sojine kornete, prelite s čokolado. Pa smo spet tam. Torej HB za Mercatror! Tudi z jogurti so najbolje založeni. Smetano za stepat iz soje sem kupila enkrat, edinkrat in nikoli več. Se sploh ni dala stepsti. Pa sem jo fajn ohladila. Kot je pa rekla ena pred mano, imajo vse rastlinske smetane mlečne beljakovine. Torej naša dobi za rojstni dan tortico iz rolad in marmelade. Žal je tako. Fajn bodite! 

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rižev sladoled!
30.7.2008 21:23:18   
Pi-kica 1
No, sojina in riževa jih nimata, vsaj zapisane niso na embalaži. Moj sinko je alergičen na mleko, pa ju dobro prenaša. Sicer pa je za sladoled ni treba stepati. Jaz jo uporabljam tudi za kremne zelenjavne juhe, kakšne omake - imajo čisto drugi okus, če daš malo smetane noter. Za torte pa se dobi sojina smetana v šprici.
S tistih sojinih kornetov pa kar midva z očijem pojeva dol čokolado in lešnike, pa je.

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rižev sladoled!
31.7.2008 13:25:48   
julči
Meni so na pediatrični rekli da lahko tole smetano (če je alergik na KM)- rastlinska smetana brez dodatka mlečnih beljakovin od proizvajalca Vitariz- nevem pa kakšna je in kje se jo kupi. Mogoče katera ve, je že probala?

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rižev sladoled!
8.8.2008 21:24:55   
Alfabeta
Sojin sladoled in tudi rižev jaz kupim v hipermarketu Mercator. Če ga zmanjka mi ga tudi naročijo

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rižev sladoled!
16.8.2008 15:37:21   
annie17
nekaj receptov je na tej strani:
http://www.neocate.co.uk/aaa_neocate/9958-cooking-with-neocate-neocate-ice-cream.html
je pa žal v angleščini.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?