|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Riževo mleko
10.6.2011 9:22:01   
amii
Glede na to, da do 12 meseca ni priporočljivo dati neprilagojenega kravjega mleka, sem mojemu 9mesečniku parkrat skuhala gris in polentov riževem mleku in ga naravnost obožuje. Ali ste tudi ve dajale kot nadomestek tole mleko? Ali se morda odsvetuje?

_____________________________

Pa imamo svoj sonček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Riževo mleko
10.6.2011 9:37:18   
Doll
Občasno lahko, ne sme pa biti kot nadomestek mleka oz. mlečnih izdelkov

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Riževo mleko
10.6.2011 10:38:27   
Katy78
Če otrok ni alergičen na KM, se mu lahko gres, polenta ipd. pripravlja na običajnem kravjem mleku že pred 1. letom. Ali pa seveda z adaptiranim mlekom - oboje je bolj primerno za otroka kot pa riževo mleko. Riževo mleko ni mleko v pravem pomenu besede, ampak je samo pripravek iz riža.


< Sporočilo je popravil Katy78 -- 10.6.2011 10:45:47 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Riževo mleko
12.6.2011 22:50:45   
deveta
Jaz ga uporabljam, pa ne le riževega ampak tudi prosenega, pirinega in podobne žitne napitke. To pa zato, ker naša mleka ne mara. Kar koli ji (sem ji) naredim na mleku (gres, čokolino...) ne mara. Na teh napitkih pa vsaj nekaj takega poje. Vem, da to ni mleko, ampak tako hrano ji delam, ker bi ji sicer 4-5x na dan mogla zelenjavo kuhatuser posted image .
Tudi če ji ga dam v kozarček ga pije, kravjega mleka pa ne mara. Po steklenički pa itak ni nikoli pila ničesr razen vode ob, da nelagodje ob AM sploh ne omenjam.
S temi napiki sem začela nekje pri 10 mesecih, ker nisem več vedla kaj naj ji dam za jest.
Tako, da od mlečnih zadev poje vsake toliko kako skutico (ampak zelo nerada) in zvečer se še malenkost podoji.
Zdaj je stara eno leto. Da ne mara mleka se ne sekiram, saj se je do enega leta dojila, zdaj pa tudi če mleka sploh povohala ne bi več, bi mi bilo čisto vseeno.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Riževo mleko
13.6.2011 9:17:42   
amii
Jaz mu pri 9,5 mes še ne upam dati kravjega mleka, pa bi z veseljem dala. Samo toliko opozarjajo, da naj se še ne daje, da to smernico upoštevam.
Tudi jaz sem mu dala že pprosenomleko zraven riževega, pa ima oboje zeeeelooo rad, ne bom pa pretiravala, kot v nobeni stvari ne. Meni je pač všeč, ker če se zakuha gres v riževem mleku, je sladek in ga mulc z veseljem pospravi.
Sem pa preverila specifikacijo teh napitkov in ne najdem nobenih aditivov, vse je naravno in to mi je všeč. Nekje sem prebrala, da ste pisale da alpsko mleko sploh  ni več mleko. Evo, do zdaj sem mislila da je to najboljše mleko in bi malemu zagotovo dala pri 1. letu alpsko mleko user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Riževo mleko
13.6.2011 12:44:51   
Hope2
Jaz mojemu tudi nisem dajala KM do 1 leta, sem mu vse jedi pripravljala na AM (prej se je pa dojil). Po 1 letu je sem mu začela kuhat na kravjem mleku- navadnem, občasno alpskem. Flašo pa je še vedno dobival AM. Okoli 20 meseca j evrgel flašo vstran od takrat pa je dobival AM čokoladno mleko po slamici. Kravje mleko ne mara pit še zdaj pri 2,5 letih.

Riževo pa nisem nikoli ponudila, nima v sebi ama baš ništa, velikokrat je še dodan sladkor. Ni čudn, da ga otroci marajo, ko pa je sladko. Raje sem dala AM, kot pa riževo ali katerokoli drugo. Poleg tega to ni hran aza dojenčke, če se že tak strogo držite smernic, potem lahko vidite da tega mleka ni v nobeni paparici v nobenih priporočilih za dojenčkovo prehrano- razen alergikov, ap še tam je omejeno in se priporočajo prav mleka za alergike!! user posted image

Alpsko res ni priporočljivo, zato ap je toliko bolj sveže navadno kravje mleko- npr planika ali mlekomat.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.6.2011 12:47:28 >

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Riževo mleko
13.6.2011 12:51:14   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: amii

Jaz mu pri 9,5 mes še ne upam dati kravjega mleka, pa bi z veseljem dala. Samo toliko opozarjajo, da naj se še ne daje, da to smernico upoštevam.
Tudi jaz sem mu dala že pprosenomleko zraven riževega, pa ima oboje zeeeelooo rad, ne bom pa pretiravala, kot v nobeni stvari ne. Meni je pač všeč, ker če se zakuha gres v riževem mleku, je sladek in ga mulc z veseljem pospravi.
Sem pa preverila specifikacijo teh napitkov in ne najdem nobenih aditivov, vse je naravno in to mi je všeč. Nekje sem prebrala, da ste pisale da alpsko mleko sploh  ni več mleko. Evo, do zdaj sem mislila da je to najboljše mleko in bi malemu zagotovo dala pri 1. letu alpsko mleko user posted image


In kaj je v njem dobrega za otroka in njegovo rast? Tudi kaj piše na embalaži?user posted image

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Riževo mleko
13.6.2011 12:51:46   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Jaz mojemu tudi nisem dajala KM do 1 leta, sem mu vse jedi pripravljala na AM (prej se je pa dojil). Po 1 letu je sem mu začela kuhat na kravjem mleku- navadnem, občasno alpskem. Flašo pa je še vedno dobival AM. Okoli 20 meseca j evrgel flašo vstran od takrat pa je dobival AM čokoladno mleko po slamici. Kravje mleko ne mara pit še zdaj pri 2,5 letih.

Riževo pa nisem nikoli ponudila, nima v sebi ama baš ništa, velikokrat je še dodan sladkor. Ni čudn, da ga otroci marajo, ko pa je sladko. Raje sem dala AM, kot pa riževo ali katerokoli drugo. Poleg tega to ni hran aza dojenčke, če se že tak strogo držite smernic, potem lahko vidite da tega mleka ni v nobeni paparici v nobenih priporočilih za dojenčkovo prehrano- razen alergikov, ap še tam je omejeno in se priporočajo prav mleka za alergike!! user posted image

Alpsko res ni priporočljivo, zato ap je toliko bolj sveže navadno kravje mleko- npr planika ali mlekomat.


Aha, vidim, da si me že prehitela. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Riževo mleko
20.6.2011 11:07:41   
sbnc
Za tiste, ki uporabljate riževo mleko: kje ga kupujete?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Riževo mleko
20.6.2011 21:57:07   
deveta
Jaz ga kupim al v Merkatorju al Sparu.Ssaj verjetno ga imajo tudi drugot. Merkator ima celo pod svojo znamko bio riževo mleko in je nekoliko ceneje, sicer je kar drago. Nimajo pa ti riževi in drugi žitni napitki nobenega cukra dodanega kot opisujejo nekateri, vsaj ne ti, ki sem jih jaz do sedaj videla.

(odgovor članu sbnc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Riževo mleko
29.6.2011 17:42:40   
Marčevka2010
Navadni so brez sladkorja, tisti z okusom pa so običajno sladkani.

Je pa riževo mleko brez hranil, oz. odvisno kaj mu dodajo. Ampak še vedno bolje kot na vodi kuhat. Ali pa na kravjem mleku, sploh alpskem, ki je živ strup.
Jaz moji kdaj dam malo mleka z mlekomata v kakšno jed, ni pa to vsak dan. Itak se ga mora navadit, čeprav ga ji ne bi dajala, če bi bilo po moje. Ampak slej ko prej ga bo uživala, v vrtcu ga bo itak dobila. Samo, če ima otrok alergijo ga ne dajo, to pa rabiš zdr. potrdilo. Res škoda, da človek ne more reči kaj bo otrok jedel, če ni alergije.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Riževo mleko
30.6.2011 11:47:33   
babika2
Moja pupa pri 8 mesecih ni več hotela piti AM po steklenički in ker mi ni preostalo nič drugega, sem pričela z uvajanjem KM. Za večerjo je pojedla gris ali polento pa tudi kakšno žitno kašico. Ko sva imeli posvetovalnico sem zdravnico vprašala, če je vredu, da ji dajem KM, ker pač noče več stekleničke. Zdravnica je bila sprva presenečena, da nima več stekleničke in navdušena, da že je po žlički. Glede KM pa mi je rekla, da če bi imela alergijo, bi jo že dobila pri AM, saj vendar AM ni narejen iz vode. Tako sem potem samo nadaljevala z KM.

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?