|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rojen 1 mesec prehitro
25.2.2007 9:59:04   
Anonimen
Val se je rodil v 36 tednu. Ker je moj prvi otrok sploh nisem vedela, da so pravi popadki (mislila sem, da so lažni). Vse je potekalo zelo hitro in na koncu sem ugledala malega korenjaka, čisto belega (sluzastega) in ogromno črnih las. Nič kaj lep prizor, ampak bil je živ in dobil je desetko po Apgarju. Ker pa ni imel dovolj razvit sesalni refleks, v porodnišnici ni hotel jesti pri meni. Ko sva prišla domov pa je takoj zagrabil. Vztrajati je potrebno! sedaj je star 4 mesece in je velik za 6.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
25.2.2007 14:00:43   
Janeja
Čestitke za korenjaka.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
25.2.2007 14:04:06   
cmokec
Čestitke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
25.2.2007 14:06:35   
Laubica
user posted image user posted image user posted image ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
25.2.2007 14:52:06   
Felicity
Čestitke!

Jaz sem tudi rodila 1m pred rokom. Sedaj je pa stara skoraj 17m.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
25.2.2007 14:54:26   
dory
Iskrene cestitke...

tudi moj se je rodil prej...v 35tednu...komaj prezivel pa vseeno dobil 9 po apgarju...o razvojnih tezavah ne bom razglabljala, lahko pa recem,da je zej pri skoraj treh letih pravi velikancek, ujel in prehitel je stevilne vrstnike...

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
26.2.2007 10:29:07   
najina pikica*
user posted image  čestitke
tudi jsts ms rodila 1 mes prezgodaj...no pa je zdaj star že 7 mes user posted image

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
3.3.2007 23:29:28   
julča
tudi moj se je rodil 1 mesec in en tedn prezgodaj. tehtal je 2400g in 48cm. jaz sem imela preeklepsijo in mi je zaradi malomarnosti zdravnika skoraj umrl. Če bi se rodil pol ure kasneje, bi umrl-to so mi povedali tam. zdaj pa bo star 4 leta in je velik 118cm in vaga 25 kg. vse je nadoknadil in prehitel. na jeziku najbolj.   MAMICIN SONČEK.

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
9.3.2007 11:10:18   
sminc
Tudi nam se je mudilo. Rojen v 36 tednu je bil Aljaž dolg 49 cm in težak 2880g. Pravi korenjak a ne?  Na 1 posvetovalnici je zrasel za 2 cm in se zredil na 3540g. vem da je večina nedonosenckov preventivno napotena v RA. Zanima me kdaj bova povabljena. Vceraj sem bila s starejsim v RA na kontroli ker je hipoton, pa se niso bili obveščeni o tamalem. user posted image user posted image menda bo ze. Lp

_____________________________

Vse veselo pričakovanje te ne pripravi na resničnost- na drobno, popolno bitje v tvojem naročju.Na ta strah pred odgovornostjo. Na brezmejno ljubezen.

Jakob Enej 15.04.2005
Aljaž 01.02.2007

(odgovor članu julča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
12.3.2007 9:49:25   
petra.horzi
čestitkeuser posted image user posted image

tud midva sva bla prej, v 34T, velik 44cm in težek 2360g, po apgarjevi dobil oceno 9,10,10
zdaj je star 14mesecev, je med večjimi, je pa skoz zelo napreden v razvoju, tako da nama v RA ni bilo treba iti, oz je nihče niti omenil ni.

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu sminc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
12.3.2007 14:06:40   
tatam
Tudi jaz sem rodila v 36.tednu dvojčka-fantka,ki niti nista bla tak mala za svojo starost-prvi je bil 48cm in 3200g,drugi 48,5cm in 2910g.Sedaj sta stara 2 meseca in ravnokar "ta prvi" preboleva vodene kozeuser posted image .

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
19.8.2007 8:59:59   
Anonimen
Mi smo sedaj stari že 10 mesecev. Brez posebnosti. Je zelo velik (81 cm, 10 kg). Razvija se zelo dobro in nama ni bilo potrebno v RA. Nobenih znakov ne kaže, da bi bil prehitro rojen. user posted image

Upam, da so vsi nedonošenčki zdravi in ok ter mamice in ateki tudi.

LP

(odgovor članu tatam)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
20.8.2007 11:31:12   
malička
tudi mi smo se rodili 3 tedne prezgodaj tehtali smo 238 in 46 cm, sedaj je stara 5,5 mesecev tehta 6 kg( zelo malo poje) in velika 62 ampak vsak mesec dovolj napreduje, imeli sma par majhnih težav ki smo jih rešili, sedaj pa je prava junakinja, malo me skrbi ker njena teža napreduje bolj počasi, prva dva meseca se je zredila po kilo zdaj pa le za pol kile na mesec, je pa res da nimam več mleka in mogočče je to to, pa se tolažim da bodo vsi enkrat zrasli kaj ne

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
20.8.2007 11:31:51   
malička
ups.......2380 gramov je bila težka ob rojstvu

(odgovor članu malička)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
29.9.2007 23:28:10   
sandra80
tudi jaz sem rodila skoraj en mesec prej patrik je imel ob rojstvu 2200g in 45 cm ocenjen je bil z 9,10,10. sedaj je star 7 mesecev in ima 7470g in 72cm. po pediatrinem mnenju je prevelik hodiva pa v razvojno ambulanto ter še sedaj morava na fizioterapijo.

(odgovor članu malička)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rojen 1 mesec prehitro
30.9.2007 8:38:59   
emaa
sandra saj ni prevelik, naša dva fanta sta bila rojena 1 mesec prezgodaj 1965g in 46cm, 2100g in 47cm, pa imata pri 10 mesecih 10680g in 77cm, 11600g in 78cm pa je pediatrinja rekla, da sta pač pri velikih, sta vse nadoknadila, prevelika pa nista. 

(odgovor članu sandra80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?