|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 11:44:10   
ZARA
Mah, sej ne vem več...
Moja mami me enostavno ne razume...VEDNO mi teži za malenkosti (ki to so)  in sploh se ji ne da dopovedati nekaterih stvari...
Ko gremo na sprehod, me celo uro najeda naj pazim, da bo padla, se udarla, bo mokra, bo umazana, a je dost napravljena, a je jedla ....in ko ji kaj rečem nazaj, je seveda užaljena do onemoglosti...

Včasih mi kakšno tako reče, da me kar srce zaboli in na koncu vsega se resno sprašujem, če sem res tako slaba mama...vse kar naredim, očitno po njenem mnenju delam narobe ("...ker ona je pa imela 3 otroke in že ve..."  Spet ena njenih izjav....) Ne razume moje filozofije, da otrok pač mora pasti, biti umazan, svoboden, da raziskuje in jst je pri tem ne bom ovirala...

Nekako, ne more sprejet dejstva, da jst pač drugače gledam na nekatere zadeve kot ona (ne vem kaj je to tako slabega) in kar mi gre najbolj na jetra ne prizna lastnih napak, ker ona je popolna! Vedno bolj me morijo te zadeve in nimam pojma kako naj jo pripravim do "procesa prebujanja", da bo končno spregledala, da je to v kar verjamem in delam, pravilno...zelo jo imam rada in ubija me, ko se skregava, zaradi takih nesmiselnih opazk, ampak enostavno ne morem biti tiho...
lpk




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 11:51:39   
mojamura
Zara!
Lepo ji povej, da jo imaš rada in jo ceniš, ampak da si ti mamica temu otroku in , da vsaka mam pač že ve kaj je najbolje za njenega otroka. Povej ji da ti lahko svetuje, samo da ne sme biti užaljena, če njenega nasveta ne boš upoštevala. Na roki ni dveh enakih prstov, kaj šele da bi bile 2 mami enaki, kar se tiče vzgoje in mirkanja malčkov.Tako da, ne se sekirat, je brez veze. Ne smeš si gnati tega preveč k srcu, čeprav vem, da je včasih tako kot če dobiš ****is user posted image  ;-)).

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 12:07:48   
total
Če se ne tašča vtika,pol je tu mamauser posted image ,ne pusti se ji,pa mama gor al dol,ti veš sa,ma kaj je dobro za tvojo pupo in se ne sekirajuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 12:17:02   
muki1
Ja Zara, si lahko podava roko. Tudi moja mama ne sprejema moje vzgoje. Zadnjič sva se celo spričkali, ker sem se nekaj bunila, ko si Neža ni dala nohtov rezat, pa se mi je spet vmešala, češ, utrujena je, valda da si ne da, in je bila kaplja čez rob. Kar nekaj časa sem molče, zaradi ljubega miru, prenašala njene opazke, potem mi je pa prekipelo. Sem ji rekla, da naj se neha vmešavati, ker jo imam poln kufer, ker to je moj otrok in jaz jo bom vzgajala, kot se meni zdi prav. Pa veš kaj mi je zabrusila? Da to, kar jaz delam, še daleč ni nobena vzgoja. Pa ni zdaj problem v rezanju nohtov, to je malenkost.
Primer je recimo: Gremo jaz, hčerka in mož v gozd. Mala tečna kot user posted image  in se noče sprehajat, bi se nosila. Ji lepo razložim, da jo bom gor v breg nesla, po ravnem pa lahko sama gre, ker je že velika punčka. Seveda se cmeri, ko mora po ravnem sama, vendar je z možem ne upoštevava, greva počasi naprej, ona jokajoć za nama, potem se pomiri, ko vidi, da ji ni hudega, pa gremo naprej. Pridemo domov, se malo potožim mami, kako noče nič sama hodit, pa ji rečem, da tudi ona naj je toliko ne nosi, ker ona bi jo ves dan po rokah vlačila. Potem smo malo zunaj, rečem, da greva zdaj not, se skopat in potem spat. Mala spet dvigni, pa ji spet razložim, da lahko sama in grem not, mala seveda jokajoče stopiclja za mano, MATI PA TAKO ZGROŽENO FACO, KOT DA JAZ ZDAJ S TEM OTROKA MALTRETIRAM. Naslednji dan ko sva prišli z vrtca, jo je pol ure nosila po dvorišču. Kot da me zajuser posted image ebava.
Najraje bi kar odšla nekam v blok, ampak kaj, ko bom še tri leta odplačevala kredit, ker smo si v hiši mojih staršev uredili svoje stanovanje. Imamo vse zase, ampak ne moremo se jim čisto izogniti, saj imamo skupen vhod, dvorišče....
Res, take mi dela ves čas, da me kar boli. Sem preobčutljiva? Ne vem no, hudo mi je, res....

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 12:18:44   
Anonimen
Ja, res zoprna stvar, posebej če živite v eni hiši. Ampak včasih pač to bolj prizadane, včasih pa manj, a ne? Definitvno bo čez 5 do 7 dni bolje, Zara.user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 12:21:14   
mehurčica
Hm...upam, da ne hodite dosti skupaj na sprehode.user posted image Jaz pri Davidu tudi sicer pazim, da se ne bi vsedel v kako blato ali preveč skakal po lužah-pol pa še kje padel notri(se mi zdi že malo mrzlo zunaj, da bi ga kar tako preoblačila, kot poleti). Ampak da pa bi mu morala prepovedat recimo da si kamenčke na glavo stresa ali da "zaplava" po njihuser posted image ali ko zemljo z roko mučka in daje na kupček ali ko lužo briše.....to bi pa bila še večja štala, ker bi se mi itak uprl. Pa naj raziskuje!!!

Če bi jo tvoja mama ves čas vozila po sprehodih-si predstavljaš kakšna damica bi postala? Hehe...eno pikico bi mela na majčki pa bi se že hotela preoblečt. Posledično bi potrebovala enkrat več garderobe in posledično še enkrat več denarja.user posted image

Veš, tudi meni moja mama včasih kako tako naprej vrže, da imam občutek, da ji je žal, da me je sploh rodila. Takrat sem ful žalostna. Ampak na srečo sem tak človek, ki takšne stvari zelo hitro oprosti. Pozabim sicer ne, ampak so nekje ZAAAADAAAj v možganih, v enem čisto mičkenem kotičku, na katerega se skoraj nikoli sploh ne spomnim. In zato se imamo potem čez 2 dni spet lahko lepo....do naslednjega izpada.user posted image Na srečo ne živimo več skupaj in je sedaj dosti boljše!user posted image

Jaz sem moji mami tudi že pisala kaka pisma, glede tega, da me take stvari prizadenejo...in da vem, da njo tudi, če ji kaj nazaj rečem. Ampak da jo imam kljub temu rada. Napisala sem ji tudi, da ne glede na to, da ona ni zmožna izrečt teh besed, da vem, da ima tudi ona mene. In vem, da ima tudi tvoja mama tebe, ne glede na boleče besede, ki jih včasih izreče. Te besede skrij v en daljni kotiček in jih ignoriraj. Bodi boljša od nje in ji daj vedet, da jo imaš rada kljub njenim nemogočim, nerazumljivim dejanjem/besedam.

Ne sekiraj se zaradi stvari, ki ti omejujejo tvojo srečo!

Pa sej veš, da si carica!user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 12:21:36   
Anonimen
user posted image  Spliš, bravo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 12:36:02   
Hanna M.
En mesec po tistem, ko se je Zala rodila, sta naju z dragim, moja mama in tašča stalno popravljali in dajali nasvete, kako naj skrbiva za Zalo. Primeri: je dovolj toplo v sobi, je ne bi malo bolj-manj namazala po ritki, ne vem, če je dovolj oblečena, po moje je bila dovolj dolgo zunaj, kaj pa če bi jo dala rajši na drugi bok,....
Ker sva postala starša prvič, so naju stalne 'dobronamerne' pripombe spravljale v dilemo, če sploh kaj prav delava. Po pogovoru s pediatrom in petronažno, ki nas je obiskala, sva dobila potrditev, da delava prav in da midva kot starša najbolje veva, kaj je dobro za najinega otroka, saj sva največ z njim.
Po mesecu dni nama je prekipelo, povabila sva mami na kavo in jima povedala, da je Zala najina hči, da sva midva odgovorna zanjo in da ji želiva vse dobro in da se trudiva po najboljših močeh. Prosila sva ju naj se ne vmešavata s svojimi dobronamernimi pripombami in da ju bova vprašala za nasvet, ko ga bova potrebovala. Sprva sta bili strašno ogorčeni in prizadeti, češ, da nista hoteli nič slabega in da želita samo pomagati. To sva jima priznala, vendar sva dejala, da naju način kako podajata svoje mnenje moti in ju postavila pred dejstvo, da morata sprejmeta najin način vgoje in skrbi za Zalo. Po tednu dni užaljenosti in šoka, sta nama dali prav, zdaj nimamo nobenih problemov več, pa je Zala stara že 16 m. Vedno upoštevata najina navodila in spoštujeta najin pogled vzgoje. Zdaj ju veliko raje vprašam za kakšen nasvet ali mnenje, ko smo te stvari razčistili, saj vem, da bosta razumeli, če se ne bom strinjala z njima.
Splačalo se jeuser posted image , verjemi.
l.p. Hanna

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 16:08:36   
Jutra
Zara, poznam variacijo na isto vižouser posted image  Pa me je "ena" pred kratkim spet spomnila na to, da človeka spremeniti ne moreš. Edino, kar je v tvoji moči je to, da ga sprejmeš takšnega kot je. Zato po tanovem treniram, da se ne odzivam več na vse mogoče izjave (pa ne samo v zvezi z user posted image ), jih preslišim ali naredim po svoje. V določenih trenutkih sem pa začela zahtevati v smislu "To je moj otrok in želim, da se z njo dela tako in tako." Pa je neverjetni učinek.

Pa saj imaš ti tako dobro namazan jezik, da bi se morala znati postaviti zase tako kot se šikauser posted image  Zase priznam, da s takšnimi nasveti lažje pametujem drugim, kot da bi jih sama uspešno prakticirala. Ampak, nam bo že šlo!

< Sporočilo je popravil Jutra -- 13.10.2005 16:09:17 >


_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 17:22:00   
jazz
Včasih si zaželim obrniti čas nazaj in pokazati vsem mamam in taščam kako so imele vse pod kontrolo, ko so bile same mlade mamice, kako so imele genialne otročke, nikoli bolne, nikoli z nobeno buško, vedno vse urejeno in pospravljeno in skuhano ob isti uri, seveda z otročkom v naročju, pripetim za pasom 24 ur, ki nikoli niso jokali in nikoli nič pobruhali in umazali, vse so pridno popapcali brez kakršnega koli siljenja! Bile so supermame, me, trape pa itak vse delamo narobe, a ne?

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 20:04:13   
paris
Zara, žal se bojim, da se tvoja mama ne bo nikoli spremenila, taka je in taka bo!
Ona nima nobenega problema- ti ga imaš, ker se sekiraš in te njeno mnenje tako prizadane. Sprejmi jo in jo poskušaj razumet, ker jo imaš rada! In ko ti bo to uspelo se boš samo še prizanesljivo nasmejala njenemu "teženju".


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 22:11:11   
Gina
O, Zara, vse je v glavi. Najprej jo nehaj jemat tako, kot da te obtožuje, vsakič si misli, da v njenih možganih v resnici rojijo vprašanja, ali je vse ok, v resnici jo skrbi za Zaro.

Jaz bi ji rekla: Mami draga moja, pomiri se, vse bo še dobro! Zara bo zrasla v fejst punco, že zato, ker ima tebe za babi. Lepo da te skrbi zanjo, samo jaz vseeno mislim, da malo pretiravaš. Veš, jaz bi rada videla, da čuti zemljo na svojih rokah, ker le tako lahko razvija vse čutnice na koži za različne reči. Pa všeč mi je, ko leta okrog, pa ker ji ni treba pazit, da se ne umaže. Če bi morala pazit še na to, bi postala zafrustriran otrok, ki se nič ne upa, niti hodit ne sproščeno, tega pa ne maram. Niti ti tega ne maraš, babi, saj nočeš, da bi se mala slabo počutila, kajneda da ne! Otrok mora tudi pasti. Le tako ve, do kod sega njeno ravnotežje.Če otrok tega ne sproba dostikrat, ne pozna meje, postane štorast in v resnici se lahko potem kasneje resno poškoduje. Tega tudi nočeš, kajne, pa je znanstveno dokazano, da je temu tako. Ona mora vadit svobodno hojo in tek. Če se bo opraskala, ji bomo pa dali obliž. Tudi to izkušnjo mora dati čez, sicer se bo bala krvi. Tega pa spet ne maraš, kajne? Vsi otroci, ki nikoli ne dajo v usta svinjarije, so preobčutljivi. Vsaj alergijo dobijo, če je vse okrog njih preveč sterilno. Tudi to je dokazano. Saj si brala o tem, kajne babi. Tega tudi ne maraš, da bi mala dobila, ali pač?
Kako je fajn, ko ti vse razumeš, mami. Jaz te imam tako rada. Tako veliko mi pomeni, ker me včasih pohvališ- ti si  tudi zelo fajn mami. Najbolj sem pa vesela, ker vem, da sem tudi zaradi tebe, še boljša mami jaz sama. Hvala ti.


Če stvar ne bi pomagala, bi še vedno vztrajala pri svojem - ne smeš popustit in bi ji vsakič, ko bi začela s svojimi forami rekla samo: mami, saj bo vse dobro. Dihaj, saj bo. in bi jo vsakič objela in se ji nasmehnila, zelo bodreče, saj moraš vendar ti njej pomagat, ko je tako preplašena. In to moraš imet v glavi, da je boga, da ji je treba pomagat.
Dobro reši!user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 22:12:39   
Gina
Aja, pa da ti ne bi še kdaj prišlo na kraj pameti, da se sprašuješ a si slaba mama. To misel takoj spokaj v kufer in jo zabriši skozi okno. In nikoli več je ne spusti k sebi!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
13.10.2005 23:08:17   
Magi*
hehe, jaz imam tudi tako mami, pa se trudim, da mi ne bi šla na živce. takšna pač je. zgleda, da so v tistih časih vzgajali po isti knjigi;) edino kar res lahko narediš je, da se potrudiš in ti nekoč ne boš takšna.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
14.10.2005 7:59:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

vsakič si misli, da v njenih možganih v resnici rojijo vprašanja, ali je vse ok, v resnici jo skrbi za Zaro.



To pa ne vem ce je ravno res.. ker ce otroku stalno govoris pazi to, pazi tisto.. obleci se.. no to bolj potem ko je malo vecji... pa pazi da ne pades.. pa pazi da ti kapljica dezja ne pade na glavo.. in podobne oslarije.. je zelo pod vprasajem tvoje ravnovesje.. Ocitno je v taksnem cloveku ena velika luknja, ki jo zapolnjuje z navidezno in zelo zlagano ljubeznijo do otroka..
Sicer je res, da bo otrok taksnih starsev ali taksnih starih starsev imel vse.. in bil maksimalno zasciten.. samo ziher bi pa bilo bolje, da se nikoli ne bi rodil, kot da mu nezavednezi tezijo s svojo nedoraslostjo..

Ko nekdo rece.. Pazi kako se vozis s kolesom.. in to 1000 krat dnevno.. takrat tisti, ki to izrece v resnici misli.. "Pazi, da se ti ne bo kaj zgodilo, ker moja bolecine bo vecja kot jo lahko prenesem, ce se ti kaj zgodi.." Torej je to zelo egoisticna izjava,..

Otrok pa ob tem stavku slisi... Ne zaupajo mi.. nikoli mi ne zaupajo..   Kar gre tudi vam na zivce.. ker tudi zdaj ko ste ze mame.. vam starsi ne zaupajo.. in tole se zacne v zgodnjem otrostvu..

In zdaj se bojo tisti ki to bolestno pocnejo, seveda javili in rekli, da otoka je potrebno nekako nauciti, da bo pazil.. Da.. se strinjam. samo to ni ucenje.. to je tezenje... in strahopetnost in egoizem doticnega..
Ucis ga lahko samo tako, da se polek njega vozis s kolesom.. nobena beseda ni potrebna.. ker beseda je potrebna samo takrat, ko se tebi ne da nekaj poceti.. in je lazje govoriti.. kar je nesmisel.. ampak ti pa te besede dajo lazni obcutek, da si otroka opozoril.. ucil..

Ne morem se nacuditi.. kako nekateri s cigaretom v ustih ucijo, da je kajenje skodljivo.. in s sendvicem v roki.. kako so zivali lepe in luskena in simpaticne.. user posted image user posted image

Torej Gina.. to mamo skrbi zase.. ne pa za otroka.. ker ce jo bi skrbelo za otroka bi zaprla tisto s cemer nenehno blebeta oslarije.. in bi zacela delati tisto.. kar blebeta..
Otrok postane tisto.. kar vidi.. ne kar mu blebetamo.. Blebetamo samo zaradio lastne nemoci in strahopetnosti.. najveckrat pa zaradi lenobe..

< Sporočilo je popravil Tjazy -- 14.10.2005 8:06:08 >

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
14.10.2005 12:46:08   
ZARA
Hvala za vse nasvete, punce... ampak moram povedat, da sem vse te finte že sprobala in ne gre...enostavno noče slišat!
Pa do zadnje pike se strinjam s Tjazijem, ker jo je zadel v polno!
Vedno mi pravi: "Ojoj, dej jo drži jst tega ne morm gledat, sem kar nervozna!" in še in še....

In Splišni, ne bo dobro čez 5 ali 7 dni...beseda, ki bi jo morala uporabit je : NIKOLI !!! NEVER!!!

lpk


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
14.10.2005 13:23:09   
Anonimen
 
To sploh ni tezko zadeti.. ker so skor vse mame ali pa tasce iste.. user posted image user posted image  Vse se v resnici bojijo zase... in nihce za svoje vnuke. Za vnuke jim je v resnici vseeno..

Zanimivo pa, da se nam prej nikoli ne zdijo takse.. sele ko dobijo vnuke jih popade neka cudna mrzlica..

Poznam pa nekaj svetlih izjem.. in verjamem, da jih je se veliko.. samo niso pa ravno v vecini..


(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
14.10.2005 18:13:08   
Gina
Ja, tjazy, zelo lepo si napisal.user posted image Saj v bistvu bi morala jaz napisati, da se ji zdi, da se boji za Zaro. Ampak njej se res zdi. Ne moreš pomagat. Oz. ne more si pomagat. A je potem smiselno se jezit? Nasmej se, povej ji, da bo še vse dobro in to je to. Pa ne misli več na to sploh.


Jaz poznam eno mamo, ki na nobenem področju življenja ni bila taka. Mislim egoistična ni bila ali kako bi se reklo, ni bila overprotective. Mojo mamo. Trdila je, da moraš otroku dati možnost, da vse spozna, četudi te je strah zanj (saj to sem tudi napisala zgoraj v drugi obliki), pa da mu vedno nudiš varnost s tem, da si tam zanj, ko te on rabi. V obliki, ki jo on rabi. In je to delala. Vedno. Uh, kolk je bla fajn!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
14.10.2005 18:37:29   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Nasmej se, povej ji, da bo še vse dobro in to je to. Pa ne misli več na to sploh.

Ja saj se trudim, Gina... pa me ona vsak dan spomne...user posted image


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
17.10.2005 8:16:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Nasmej se, povej ji, da bo še vse dobro in to je to. Pa ne misli več na to sploh.

Ja saj se trudim, Gina... pa me ona vsak dan spomne...user posted image




To je mozno, ce ta mama zivi 50km stran.. in pride vsake kvatre.. Ce pa tezi vsak dan.. pa ga ni cloveka na tem svetu, ki bi to, kar ti pises, uspel tudi narediti.. Bilo pa bi krasno..

In ja.. njej se res zdi.. da jo skrbi za otroka.. ampak zenski je pac treba povedat, da zivi v halucinacijah.. drugace nima sans, da kaj napreduje..

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
17.10.2005 19:11:03   
Gina
A pa ti resno misliš, da si ona želi napredovat? Njej je fajn tako. Mala se ne umaže, "njej" ni treba pucat. Mala se ne udari, njej ni treba poslušat joka.....
Ampak jaz ne vem, če je kdo od vas v resnici in z mirom v sebi in z resničnim nasmehom, ki vidi skozi človeka, že kdaj tedne in tedne enako govoril. Jaz mislim, da to mora uspeti. Ne uspe zato, ker se zraven sekiraš in razlagaš in razlagaš in utemeljuješ in se pustiš zajeb.... Če bi v resnici mamo vsakič objela in rekla, saj bo še vse dobro, in se zraven iz srca nasmejala, bi si vsaka mama, če ima kolikortoliko možganov, na koncu mislila vsaj to, da se ti je zmešalo in da se nima smisla bongat s tabo. Če nikdar ne bi dosegla svoje, pa se ti v resnici ne bi zraven žrla, bi ji slej ko prej potegnilo, da stvar ne obrodi sadov. Tako pa obrodi sadove. Vsaj sem in tja odreagiraš. To ji je dovolj, da tera svoje naprej.

V bistvu si moraš predstavljat, da si ne more pomagat. In v resnici NE SMEŠ v NOBENEM TRENUTKU PODVOMIT v svojo odločitev. Ona to dela zato, ker drugače razmišlja kot ti in ti hoče vsilit svoje razmišljanje. Gre samo za to, čigava bo prevladala, katera je bolj trmasta, kateri kaj več pomeni. Jaz to tako vidim, lahko pa da ni prav. Vsekakor pa ne smeš nikoli zraven pomislit, da kaj delaš narobe. Vedi, da si fajn in da delaš prav, ne glede na njeno mnenje.V končni fazi njeno mnenje o tebi kot mami niti ni važno. Niti malo ni važno, samo ti se moraš pri sebi to prepričat, da tega ne rabiš. Vse je v glavi, vse naše misli o sebi so tam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
17.10.2005 19:22:26   
ZARA
Razumem kaj mi hočeš povedat...sej jst v končni fazi ne dvomim v to kar delam, mogoče samo takrat (tiste minute) ko mi teži...
Dans naprimer smo šli v peričnik na sprehod, je mal zapihalo in je že začela..."Mal ma mrzle roke..." In sem z ruksaka potegnila v istem hipu zimski brezrokavnik user posted image  je pa v trenutku utihnla...sem bla pripravljena! Mi gre dobr, ne ?? Ker jst to zmorem! Ime mi je Zara in jst to zmorem! Tko.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
18.10.2005 7:22:28   
Anonimen
 
Gina... si ti kdaj to probala?

Ce ma clovek v glavi fiksno idejo, da mora vso stvar nadzorovat... potem bo vedno iskal priloznosti, da bo lahko imel vso stvar pod kontrolo..

Ampak ce bi to delovalo tukaj... zakaj si bila tko proti pred nekaj meseci, ko sem rekel ,da otroke ni potrebno kaznovat.. ampak nagrajevat? Torej bi to delovalo tudi, ce bi otroka objeli in mu povedali.... da bo se vse dobro.. namesto, da je kaznovan.. ?!

OK ZARA.. ti to zmores.. user posted image user posted image  

Mogoce bi bilo zanimivo cez kaksne 3-4 tedne spet odpreti tole temo....

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
18.10.2005 9:33:56   
Anonimen
Ne vem, Zara, ampak še najmanj, kar lahko narediš, je to, da mamo malo odklopiš.
Mene na moji mami, tašči, pravzaprav kar na vseh ljudeh v njihovem odnosu do Ane moti sto petdeset stvari, ampak ko sem že tik pred tem, da eksplodiram, se potegnem nazaj, ker si rečem: Pa kaj potem, če ji govori stvari, ki mi niso všeč, pa kaj potem, če jo pelje ven v napačnih čevljih, pa kaj potem, če jo pelje nekam, kjer meni ni všeč? Pa kaj potem, če ji teži z nekimi svojimi vzgojnimi metodami? JAZ sem njena mama, jaz jo "pravilno" vzgajam in ne glede na to, koliko jo ob tem drugi begajo in recimo temu kvarijo s svojimi prijemi, še vedno bo Ana produkt MOJE vzgoje. Drugi samo pomagajo, pokvarim jo pa lahko samo jaz.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
18.10.2005 12:53:55   
BARBARA R.
Mene pa pri vseh teh štorijah skrbi kako to otrok dojema. Tudi jaz imam takšne težave in običajno obmovčim, ker resnično nimam več besed.
Mi pa po glavi roji vprašanje kako Kristina sprejema to nerganje in nasprotovanje? Razume, da poteptajo moje mnenje in vzgojo?
 
   user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?