|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 20:04:21   
Aja1
Torej. S katerim čistilom se spravite nad kopalnico? Še posebno tuš kabino (kako dobro očistiti vse tiste režice med steklom in vodili?), kad, lijak, pipe,...

In kako pogosto to počnete?

_____________________________



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 20:12:57   
zmajaz
Za WC školjko imam Frosch, VSE ostalo pa KIS - ni boljšega čistila, kak Cilit Bang se lahko skrije pred njim, čeprav tega dolgo nisem verjela. Ko sem še čistila s cilitom, sem špricala, pustila ne vem koliko časa, drgnila kot zmešana, pa sem še vedno imela na ploščicah okoli kadi vodni kamen, pa še pipe mi je poškodoval, med fugami se mi je pa delala neka plesen ali alge ali kar koli je že to bilo, ki jim cilit niti malo ni prišel do živega. user posted image  Odkar čistim s kisom, samo pošpricam, malo na brzino potegnem z gobico (nič kaj ne drgnem), sperem in na mojih ploščicah ni niti sledu o vodnem kamnu, niti o plesni. Skratka navadni alkoholni kis je ZAKON. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 20:15:30   
Aja1
zmajaz - hvala, grem takoj sprobat. Poročam.

_____________________________




(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 20:48:24   
zmajaz
Če se ti je slučajno nabralo že veliko vodnega kamna, seveda ni nujno, da boš že prvič takloj vse spravila dol - ampak ko pa 1x redno čistiš s kisom (vsaj 1x tedensko), pa gre vse brez najmanjšega truda. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 20:51:11   
donat
domestos in staro zobno ščetko fuge čistim.

sem zadovoljnauser posted image

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 21:07:44   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: donat
domestos in staro zobno ščetko fuge čistim.

He he - jaz sem tudi ribala plesen (ali kar koli je že tisto bilo) iz fug s ščetko - odkar čistim s kisom, mi pa tega ni več treba početi. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
11.8.2010 21:17:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 21:22:43   
Najaa
zmajaz zveniš kok kakšna reklama. user posted image Ne resno, zanima me kateri kis? Alkoholni verjetno al je vseeno?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 21:26:46   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

zmajaz zveniš kok kakšna reklama. user posted image Ne resno, zanima me kateri kis? Alkoholni verjetno al je vseeno?


Ej karkoli, samo ne alkoholnega kisa na steklo od tuš kabine. alkohol je masten in nikakor ne pride lepo čisto pol, ampak vse lisasto.

se ukvarjam " profesionalno "user posted image z čiščenjem vsak dan po 6 ur in vem kaj najbolj pomaga. Ok kis je eko, ma še vedno, če maš dosti vodnega kamna oz vodo, ki ima dosti kamna, je premalo pucanje z kisom 1x na teden, edino če vsaka dva dneva pucaš z kisom. če ne se kamen topi edino z Viakalom, in vse ostalo z Cif-om.

< Sporočilo je popravil blaža -- 11.8.2010 21:27:29 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 21:40:27   
Najaa
No sej tuša nimamo tak da ni te bojazni.
Hvala, blaža! user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 21:45:47   
zmajaz
Mi nimamo tuš kabine - ima jo pa soseda in je ne čisti z drugim kot s kisom, pa je zelo zadovoljna - ona je tudi tista, ki me je navdušila za čiščenje s kisom. Drugače pa imamo mi nenormalno trdo vodo in kjub temu ob čiščenju s kisom 1x tedensko nimam vodnega kamna na ploščicah - ok - v 1 tednu se seveda spet nabere, ampak ga takoj spraviš dol, BREZ drgnjenja. Uporabljam pa 9% alkoholni kis. Nekako ne verjamem, da bi po kisu bilo lisasto - zakaj tako menim, ker je kis super za čistiti šipe, in ker ima tašča take zaj*bane ploščice, da jih lahko brišeš kot zmešan pa so vedno lisaste, RAZEN, če jih daš v vodo, s katero brišeš - uganite kaj - KIS seveda. user posted image  V tem primeru se lepo svetijo in niso nič lisaste. Pa kis sploh ni masten, ampak topi maščobo. Blaža - če se profesionalno ukvarjaš s čiščenjem, verjetno poznaš vse sorte čistil - ampak si kdaj dejansko probala čistiti s kisom? Jaz sem se posmehovala (ali morda bolje rečeno čudila) tistim, ki dandanes, ko je na voljo toliko raznoraznih čistil, čistijo s kisom, dokler nisem dejansko probala, kako to zgleda in ugotovila, da sem bila "budala" jaz.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 11.8.2010 21:51:36 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 22:02:10   
Aja1
Evo. Poročilo. Fata se vrnila z dela. user posted image  Kis res deluje. user posted image user posted image user posted image  Hvala.

_____________________________




(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 22:04:47   
Anonimen
Ga ni čez čistilo od Kolpasana.

(odgovor članu Aja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 22:16:42   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Mi nimamo tuš kabine - ima jo pa soseda in je ne čisti z drugim kot s kisom, pa je zelo zadovoljna - ona je tudi tista, ki me je navdušila za čiščenje s kisom. Drugače pa imamo mi nenormalno trdo vodo in kjub temu ob čiščenju s kisom 1x tedensko nimam vodnega kamna na ploščicah - ok - v 1 tednu se seveda spet nabere, ampak ga takoj spraviš dol, BREZ drgnjenja. Uporabljam pa 9% alkoholni kis. Nekako ne verjamem, da bi po kisu bilo lisasto - zakaj tako menim, ker je kis super za čistiti šipe, in ker ima tašča take zaj*bane ploščice, da jih lahko brišeš kot zmešan pa so vedno lisaste, RAZEN, če jih daš v vodo, s katero brišeš - uganite kaj - KIS seveda. user posted image  V tem primeru se lepo svetijo in niso nič lisaste. Pa kis sploh ni masten, ampak topi maščobo. Blaža - če se profesionalno ukvarjaš s čiščenjem, verjetno poznaš vse sorte čistil - ampak si kdaj dejansko probala čistiti s kisom? Jaz sem se posmehovala (ali morda bolje rečeno čudila) tistim, ki dandanes, ko je na voljo toliko raznoraznih čistil, čistijo s kisom, dokler nisem dejansko probala, kako to zgleda in ugotovila, da sem bila "budala" jaz.


Seveda sem. In še mnogo bio čistili, ki so tudi vsebovala alkohol in kis. itak je pa kis kislina neke vrste in ravno ta kislina razžira umazanijo, če se lahko tako izrazim. In pa še okolja ne onesnažujemo.

Vseeno pa ne učinkuje ravno tako dobro kot nekatera ostala čistila. Ker tudi vc, če ga en cajt ne boš spucala, in se na dnu nabere tisto grdo rjavo,... z kisom ne moreš kaj dosti pomagat.

Jaz ne pravim, da kis ne čisti, se veda čisti, le bolj dosleden moraš bit pri čiščenju, da se pol res vzdržuje in lepo naprej z kisom čisti.

jaz z kisom vedno čistim hladilnik user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 22:18:23   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Aja1

Evo. Poročilo. Fata se vrnila z dela. user posted image  Kis res deluje. user posted image user posted image user posted image  Hvala.


Super. user posted image  user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 22:22:00   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: blaža
Jaz ne pravim, da kis ne čisti, se veda čisti, le bolj dosleden moraš bit pri čiščenju, da se pol res vzdržuje in lepo naprej z kisom čisti.

No - jaz kot rečeno čistim kopalnico samo 1x tedensko, pa je to dovolj, da mi odstrani vodni kamen brez drgnjenja, kar mi ga druga čistila (tista, ki sem jih pač probala), niso - še zelo sem drgnila, pa je še vedno kaj ostalo. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 22:26:00   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: blaža
Jaz ne pravim, da kis ne čisti, se veda čisti, le bolj dosleden moraš bit pri čiščenju, da se pol res vzdržuje in lepo naprej z kisom čisti.

No - jaz kot rečeno čistim kopalnico samo 1x tedensko, pa je to dovolj, da mi odstrani vodni kamen brez drgnjenja, kar mi ga druga čistila (tista, ki sem jih pač probala), niso - še zelo sem drgnila, pa je še vedno kaj ostalo. user posted image


je pa spet res odvisno od vode. pri moji mami je lijak bel že drugi dan in to od vodnega kamna, pri meni je že malo boljše.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 22:49:11   
zmajaz
Pri nas je tudi zelo trda voda. Samo zanimivo je, da kis nekako odbija vodo - po čiščenju kopalnice vidim, kako voda takoj spolzi s pip in ploščic - sploh se ne prijema gor, zato verjetno tudi nastaja zdaj manj vodnega kamna. Takega učinka nisem opazila pri nobenem čistilu. Kuhinjsko korito recimo je pa tudi pri nas vsak dan belo - tega pa vsak dan sproti po pospravljanju še našpricam s kisom in obrišem.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 11.8.2010 22:52:33 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: S čim čistite kopalnico?
11.8.2010 23:01:20   
Anonimen
Uporabljam izključno samo kis.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: S čim čistite kopalnico?
12.8.2010 8:46:06   
water lily
S kisom.
Drugače pa ne verjamem da se v enem tednu tolk kamna nabere da neb šel stran. Pa mamo tud trdo vodo ma rjav wcuser posted image
Sicer pa mi kopalnico po uporabi zbrišemo (pipe, lijak) do suhega, po tušu potegnem z unm za okna sušit-s tisto gumo, in nimam nikol svinjske kopalnice.
Pipe pa lahko namažeš na tanko z oljem pa se kamen gor ne nabira.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: S čim čistite kopalnico?
12.8.2010 9:37:30   
zvezdan
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

S kisom.
Drugače pa ne verjamem da se v enem tednu tolk kamna nabere da neb šel stran. Pa mamo tud trdo vodo ma rjav wcuser posted image
Sicer pa mi kopalnico po uporabi zbrišemo (pipe, lijak) do suhega, po tušu potegnem z unm za okna sušit-s tisto gumo, in nimam nikol svinjske kopalnice.
Pipe pa lahko namažeš na tanko z oljem pa se kamen gor ne nabira.



A to res? A ni potem vse mastno?


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: S čim čistite kopalnico?
12.8.2010 9:39:17   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

S kisom.
Drugače pa ne verjamem da se v enem tednu tolk kamna nabere da neb šel stran. Pa mamo tud trdo vodo ma rjav wcuser posted image
Sicer pa mi kopalnico po uporabi zbrišemo (pipe, lijak) do suhega, po tušu potegnem z unm za okna sušit-s tisto gumo, in nimam nikol svinjske kopalnice.
Pipe pa lahko namažeš na tanko z oljem pa se kamen gor ne nabira.



A to res? A ni potem vse mastno?



Sej ne na ful, jaz sam papirnat robček mal z oljem namočim, pol pa spoliram pipo. Do suhega.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: S čim čistite kopalnico?
12.8.2010 9:45:26   
zvezdan
aha me prou zanima...danes grem nad kopalnicouser posted image

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: S čim čistite kopalnico?
12.8.2010 10:17:14   
bit
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

Ga ni čez čistilo od Kolpasana.


se strinjamuser posted image user posted image user posted image user posted image

pošpricaš in splakneš

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: S čim čistite kopalnico?
12.8.2010 12:01:41   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: bit

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

Ga ni čez čistilo od Kolpasana.


se strinjamuser posted image user posted image user posted image user posted image

pošpricaš in splakneš



No, mi pa smo točno to uporabljali, dokler k nam ni prišel serviser od Kolpasana (ker smo kupili njihovo novo kad in smo imeli reklamacijo) in je on sam povedal, da je najbolje uporabljati kis za vlaganje, razredčen z vodo! Od takrat uporabljamo samo še to, za WC pa občasno varikino oz. nekaj od klasičnih kemikalij. Kis je zakon!

Je pa res, da pri nas po vsakem kopanju oz. umivanju, pipe obrišemo do suhega, da ne stojijo gor kapljice. To je en poteg s krpico (imamo rolico papirja vedno v kopalnici) in je urejeno. Pa pumpico s kisom imamo tudi vedno v kopalnici in po potrebi pošpricamo, splaknemo in obrišemo do suhega.

Kis je res vsesplošno uporaben - priporočam.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu bit)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?