|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se da?
23.7.2007 13:53:28   
Anonimen
Rada bi na na lep način ljudi obvestila oz.jim povedala, da prvi teden ne želim nobenih obiskov v bolnišnici (razen najožjih) in tudi prvi teden doma, ker si želim mir tiste prve dni, čeprav vem da so eni kar 'na juriš' user posted image  se tekmujejo med seboj kdo bo prej videl user posted image  ... moram pa povedati tudi tašči naj bo malo bolj uvidevna, ker je navajena kr vabit ljudi v naše stanovanje user posted image  in enako bo tudi za user posted image  ker jo poznam, kako ste ve to uredile?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se da?
23.7.2007 13:59:09   
Anonimen
Ajoj ne vem. Mene tudi to skrbi in ne vem kaj bo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Se da?
23.7.2007 14:01:32   
gumbek
No midva sva to rešila tako da so pršli pogledat dojenčka v porodnišnico in ko smo pa domov pršli smo pa rekli da bomo vsaj 14 počivali in so se kar strinjali in težav ni bilo.



_____________________________


Firbec sem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se da?
23.7.2007 14:02:53   
barni
Pri meni je kar parnter direkt povedal, da ne zeli obiskov v bolnici, ceprav so nekateri prisli proti najini volji.

Njegovi starsi so bili uvidevni in niso prisli, tako da s tasco nisem imela tezav. Imam pa ze na sploh zadeve urejene, tako da sem ze ko sem se vselila v skupno stanovanje nad njihovo jasno dala vedeti, da zelim, da se obiski vedno vnaprej napovejo po telefonu. Tako kot to velja za prijatelje, tudi za sorodnike, kot tudi za tiste, ki stanujejo spodaj. Ne pase nam vedno sprejemati obiskov, ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se da?
23.7.2007 14:05:15   
Anonimen
Ko boste obveščali , da ste "rodili" lahko v sms-ju omenite tudi to. Ime mi je Janez, dolg 53, težek  3000 gr, ker sem s svojim prihodom mamico namatral, se vidimo čez mesec dni, ko se bova oba spočila...nekaj v tem stilu. Če ne gre zlepa pa zgrda...

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Se da?
23.7.2007 14:05:22   
andrej77
midva z ženo se o tem sicer še nisva pogovarjala, verjetno pa bova uvedla embargo na obiske za prvi teden... kako povedat... lepo naravnost in vsem, brez izjeme (tudi taščam in bližnim)... edino tako, ne bo nihče dobil občutek manjvrednosti...kao

kar se tiče obiskov v bolnici pa enako, s tem da taščam (namerno govorim o dvojini) "popustiš"..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se da?
23.7.2007 14:08:24   
Mehičanka
Moj mož je vsakemu, ki je hotel priti na obisk lepo povedal, da obiskov ne sprejemamo vsaj do 3 meseca starosti. Tašča in svakinja pa sta tako ali tako hodili vsak teden in imeli lim na riti, ker sta sedeli na kavču tudi po 4 ure. user posted image Pri naslednjem otročku, pa tudi njima prepovem tako pogoste in dolge obiske.

Res ne razumem enih, ko ne morejo dojet, da po porodu pač najbolj paše, če je družinica lahko nekaj časa sama.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Se da?
23.7.2007 14:12:38   
Anonimen
Moj mož je vsakemu, ki je hotel priti na obisk lepo povedal, da obiskov ne sprejemamo vsaj do 3 meseca starosti


3 mesece niste imeli nobenih obiskov? In vi ne nikamor šli?

(odgovor članu Mehičanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se da?
23.7.2007 14:12:40   
DANVARI
pri nas je bil obisk v bolnici dovoljen izključno babicama in dedkoma, to sva sporočila vsak svojim in da sva imela potem doma mir. Glede ostalih je bila pa večina uvidevna in je vprašala če lahko že pridejo, niso kar navalili.

_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se da?
23.7.2007 14:13:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barni
Pri meni je kar parnter direkt povedal, da ne zeli obiskov v bolnici, ceprav so nekateri prisli proti najini volji.

Sej ravno tega se bojim, ker je v naši družini precej 'svojeglavcev'.. user posted image

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se da?
23.7.2007 14:16:17   
DANVARI
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Sej ravno tega se bojim, ker je v naši družini precej 'svojeglavcev'.. user posted image


Lej lahko naročiš sestram da mal bremzajo zunaj, ampak to je odvisno od njihove gužve in dobre volje, drugače pa lahko tud naročiš staršem da mal obvestijo naokoli da niso ostali zaželjeni v bolnišnici. Dajta en rok pa bo bolj verjetno da se ga bodo držali, kot če ni nič dorečeno.
Tista ideja s SMSjem pa tudi ni slaba.


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Se da?
23.7.2007 14:20:19   
Majabo
nekateri pac nimajo.."FILINGA" tudi sama nisem hotela navala v porodnisnico, sploh ker sem bila po carskem,...glej ga zlomka pa je prišla glih sestricna od mojega k jo ze tko ne vidm rada s svojimi 3!!! otroci
jep...pa lim je mela na rit
..pa na vsak nacin je hotla da dete odpre oci ce ze ne joka
?!

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Se da?
23.7.2007 14:24:04   
TinkiBinki
Joj, to zna bit res nadležno. Jaz imam k sreči januarja rok in upam, da bodo porodnišnico zaprli zaradi virusov in ne bo obiskov razen ponosnega očeta. user posted image

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Se da?
23.7.2007 14:40:48   
Hanna M.
mene je v porodnišnici obiskal samo partner. Želela sem si, da bi prišla tudi moja mami, ampak sem jo zaradi uvidevnosti do tašče, prosila, da pride na obisk, ko bom doma.
Ko smo prišli domov, po treh dneh, je bila v eni uri že moja mami na obisku, malo kasneje pa še tašča in svakinja.
Vsi ostali so počakali, da smo se malo klimatizirali (10 dni), potem pa so se najavljali.
Če bi šla še enkrat rodit, bi dovolila mami in tašči, da me obiščeta v porodnišnici, ostalim pa nekaj dni po prihodu domov.

_____________________________

Bog, daj mi pogum, da spremenim stvari, ki jih lahko, daj mi moč, da sprejmem stvari, ki jih ne morem spremeniti in modrost, da ločim to dvoje.

(odgovor članu TinkiBinki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Se da?
23.7.2007 15:01:54   
Mehičanka

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Moj mož je vsakemu, ki je hotel priti na obisk lepo povedal, da obiskov ne sprejemamo vsaj do 3 meseca starosti


3 mesece niste imeli nobenih obiskov? In vi ne nikamor šli?


Ah, jasno, da se niso držali tega. Prvi so prišli, ko je bila stara dober mesec. Pa mi smo tudi hodili naokrog, da ne boš mislila, da smo bili 3 mesece zaprti v hiši.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Se da?
23.7.2007 15:06:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TinkiBinki
Joj, to zna bit res nadležno. Jaz imam k sreči januarja rok in upam, da bodo porodnišnico zaprli zaradi virusov in ne bo obiskov razen ponosnega očeta. user posted image

jaz pa verjetno februarja, upam, da jih bo mraz pregnal user posted image  

(odgovor članu TinkiBinki)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Se da?
23.7.2007 15:07:42   
Suzi*
He, he, jaz sem imela pa to srečo, da je ravno v tistem času, ko smo rodili, razsajala gripa, pa je bila v porodnišnici prepoved obiskov. user posted image  Prišel je lahko samo očka. user posted image  Mi je pa to res pasalo, ker sem imela že s sabo dost problemov (šivi), tako da mi drugih sploh ni pasalo gledat. No, ob prihodu domov so se pa zvrstili obe tašči in tasta....so skuhali dobro govejo juhico, user posted image  malo popestvali našega sončka in šli.....so bli na srečo brez lima na riti. user posted image   Brat od mojega in moja priča z družinama so prišli v naslednjem tednu-dveh, ostali pa pozneje. Prve dva-tri tedne mi je blo na splošno kar neznosno prenašat obiske, ker kakšen dan še iz postle nisem mogla....user posted image .

Naslednjič pa upam na kakšen podoben razplet user posted image , drugače bi pa tudi jaz prosila za tiste tri dni miru!!

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Hanna M.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Se da?
23.7.2007 15:29:54   
Anonimen
Ne mine dan da se tega nebi vprašala, kako preprečit te nadležne obiske in tega, da se ljudje ne znajo spakirat domov....Pa sva to že parkrat omenila in veste kaj ljudje odgovorijouser posted image . Saj to pa razumem, samo saj zame pa to ne velja a ne, jaz pa lahko pridemuser posted image . A beseda nihče tebe ne vključuje ali kakouser posted image .
Jaz že vem da bo tašča v porodnišnici vsak dan celo uro in pol in bo rinila v user posted image . Moji bodo tudi sigurno prišli, samo samo 1x, ker so zelo daleč doma. In če njim rečem da nočem obiskov to razumejo. Ampak meni bo mama verjetno pasala, ker bi mi pri gospodinjstvu pomagala, pa sigurno vmes speglala, skuhala, kaj pospravila......Vsi drugi pa pričakujejo pogostitev, buljenje v user posted image , vsak bi ga nosil, zakaj skoz spi, zakaj ne odpre oči.......In seveda lim na riti. Nihče ne šteka pol urce in adijo. Mogoče kavica in to je to.
Pa tašča...ta živi v isti hiši....in komaj čaka vnuka. Ta mi bo visela vsak prosti trenutek za vratom in po možosti še privlekla svoje kolegice zraven, da vidijo njenega vnuka. Ves čas poslušam moj vnuk gor, moj vnuk dol.....Pismo, saj je tvoj vnuk, samo je v prvi meri moj sin!!!!!!
Pol pa še vsi moji sorodniki, ki se imajo za res daleč pripeljat in to pomeni da bi jim še kosilo morala naredit, pa da pridejo za cel dan.....a si to predstavljate???





(odgovor članu Suzi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Se da?
23.7.2007 15:36:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barni
Pri meni je kar parnter direkt povedal, da ne zeli obiskov v bolnici, ceprav so nekateri prisli proti najini volji.


Mi smo dobili seznam, kamor si lahko vpisal zaželene obiske. Koliko so se tega držali ne vem, od mojih jim ni nihče ušel naprej user posted image .

Jaz sem pa vsem kar direktno povedala, kdaj jih želim videti in kdaj ne, sploh na začetku. Pa rekla sem jim, naj s sabo prinsejo kaj za jest, ker se meni ne da streči. In so bile razne tetke prav ponosne, da so kaj spekle.

In ko sem bila utrujena, sem pač rekla, naj ne hodijo, da počivam, da je vroče, pač karkoli, kar je že bilo. Povej, kakor je, ne nekaj glumit pa bodo ljudje razumeli.

Saj kako naj pa razumejo, naj ne pridejo, ko pa večina reče.....no, pa le pridte na kratko....ko odloži telefon pa že preklinja bodoče predolge obiske.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Se da?
23.7.2007 17:22:12   
mala pikica
Jaz bi kar direkt povedala. Če kdo tega ne razume, potem sploh ne rabi hodit. Je pa res, da se vsi verjetno ne bodo držali.
Meni jih je že pol leta naprej nekaj povedalo, da bodo takoj prišli gledat.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Se da?
23.7.2007 17:30:33   
karin412
Mi smo tudi že naznanili, da naj ne hodijo takoj, sploh ne maram obiskov pred 1. mesecem, razen mojih in njegovih, meni se zdi po 2-3 mesecih šele za hodit na obiske, pa še to za kratek čas (se spomnim, da me je vsak obisk zmotil, ker se hočejo kar naprej slikat, pa motijo pri dojenju, pa ker sem bila živčna, je mala jokala - ja zakaj pa joče in so vsi pametni z nasveti).
Sicer se pa zdaj v drugo ne bom več toliko sekirala, kdaj bodo dojenčka slikali - ker ne bom dovolila, da ga budijo; potem se ne mislim sekirat za hrano - kar piškote in sok bom ponudila, nič pojedin, salam in letanja v trgovino, potem pa nič ne pojejo...

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
23.7.2007 19:04:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu karin412)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Se da?
23.7.2007 19:20:41   
bskrle
Tak naval je samo pri prvem otroku, pri tretjem si želiš,da bi ga kdo prišel pogledat, obiskov pa od nikoder!!!!!!!!!!!!!
Prvega hodijo gledat vsi, sodelavke od mame ipd.
Važno je,da jih ne spustiš v spalnico, so lahko v kuhinji, se pogovarjajo, žurajo ... a otroka naj ne motijo.
Je pa nerodno, sploh pri prvem,sploh, če te bolijo šivi ipd.
Brez obiskov 3 mesece? Mnee bi bilo konec od dolgčasa.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Se da?
23.7.2007 21:03:58   
Naja30
Lahko poveš naravnost. Če bodo razumeli, prav, če ne, pa njihova stvar.
V bistvu pa sploh ne razumem, zakaj ne bi imeli obiskov 3 mesece? Hecno, jaz sem se že porodnišnici dobro počutila in čeprav sem tudi rekla, da nočem obiskov tja, sem potem sama povabila prijateljice. Domov pa tudi kmalu še ostale. Kje bi pa zdržala mesec ali več, da ne pokažem svojega zaklada drugim!user posted image
Seveda smo pa različni in če ti ne pašejo obiski, jim to povej.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Se da?
23.7.2007 22:05:20   
eya
Mi smoimeli to srečo, da so v porodnišnico smeli samo očetje in bratci/sestrice. Kar se tiče obiskov doma, pa so (razen ožjega sorodstva) začeli hodit po dobrem tednu, pa so se prej vsi najavili.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?