|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sedenje dojenčka
10.6.2013 20:51:48   
ninola
Pozdravljeni,

Imam 8 mesečnega sinčka in me zanima sledeče.

Zanima me kdaj se dojenček samostojno usede. Naš se da na vse štiri in se ziga gor in dol, naprej gre tudi po njegovo. Tudi ko ga dam sedet sedi samostojno, se igra v sedečem položaju inn vse. samo sam se ne zna usest.

ali bi mogla delati z njim kake vaje ali se bo sam usedu?

prosim za kako mnenje,


Hvala


_____________________________

ninola
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sedenje dojenčka
10.6.2013 21:08:18   
matkica
Vsak otrok je drugačen,tako da eni prej eni kasnej,enako kot pri hoji.Tako,da je zelo težko otroke med seboj primerjat.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sedenje dojenčka
10.6.2013 21:10:03   
hubi
Ko se sam usede, se smatra, da zna samostojno sedeti. Ne ga dajati v sedeči položaj na silo ali ga podlagati. Naj se plazi in obrača, pa bo sam odkril način, ko bo dovolj močan in zrel, kako se usesti.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sedenje dojenčka
10.6.2013 21:58:43   
ninola
hvala za odgovore.
ampak se plazi okoli na svoj način in pase kravce in se kotali. in pol začne se jeziti, in takoj ko ga posedem je vse super in je vs srečen in miren.
ga ne podlagam. samo ga posedem in tako sedi. ko se urtudi se sam uleže.

kaj naj drugoo naredim, da bo bil zadovoljen :)
hvala za informacije.

_____________________________

ninola

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sedenje dojenčka
11.6.2013 9:59:31   
Tanja20
Pri nas je zelo podobno (star 7,5 meseca). Na tleh se kotali, obrača in dviguje na roke tako da gremo "rikverc". Da bi šel sam v sedeči položaj mi še ogromno manjka, če ga pa jaz posedem lepo sedi in se igra. Res da naj ga ne bi posedali dokler tega ne usvoji sam ampak da bi bil 8-mesečnik zadovoljen samo leže na tleh je pa znanstvena fantastika. Sploh pa mislim da imajo kljub temu da se ne usedejo samostojno dovolj razvite mišice da jim malo sedenja nič ne škodi.
Aja pa enako je bilo že pri prvi hčerki, ki je imela sicer tudi blago hipotonijo. Je šel razvoj "čisto po svoje", zelo "slabo" smo bli s sedenjem, plazenjem... potem se ji je pa kar naenkrat "odprlo" in smo en mesec osvojili sedenje, čez 14 dni plazenje, poem je bila pa že na nogah, tako da je bila stara dobro leto ko je shodila.
Tako da... vsak po svoje user posted image

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sedenje dojenčka
11.6.2013 10:08:43   
ninola

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja20

Pri nas je zelo podobno (star 7,5 meseca). Na tleh se kotali, obrača in dviguje na roke tako da gremo "rikverc". Da bi šel sam v sedeči položaj mi še ogromno manjka, če ga pa jaz posedem lepo sedi in se igra. Res da naj ga ne bi posedali dokler tega ne usvoji sam ampak da bi bil 8-mesečnik zadovoljen samo leže na tleh je pa znanstvena fantastika. Sploh pa mislim da imajo kljub temu da se ne usedejo samostojno dovolj razvite mišice da jim malo sedenja nič ne škodi.
Aja pa enako je bilo že pri prvi hčerki, ki je imela sicer tudi blago hipotonijo. Je šel razvoj "čisto po svoje", zelo "slabo" smo bli s sedenjem, plazenjem... potem se ji je pa kar naenkrat "odprlo" in smo en mesec osvojili sedenje, čez 14 dni plazenje, poem je bila pa že na nogah, tako da je bila stara dobro leto ko je shodila.
Tako da... vsak po svoje user posted image




pri nas se lepo razvija, vse je kot je treba. samo ležanje mu ne ustreza. sej ne da zdej cel dan sedi,.... vsake toliko ga damo in je presrečen. eni mi pravijo, da prej plazi in pol se usede,... eni mi govorijo da se usede in pol plazi,..... vsak po svoje, sej je vsak otrok unikaten.
ko pa sedi kar dobro drži ravntežje. :)



_____________________________

ninola

(odgovor članu Tanja20)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sedenje dojenčka
11.6.2013 11:41:08   
nusi
če sedi in drži ravnotežje potem ni panike, aj sedi če mu paše. moja dva sta tudi sedela preden sta se znala čisto sama vsesti. Pomoje da sta se okol 9. meseca, se ne spomnim več čist točno.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sedenje dojenčka
11.6.2013 23:38:23   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: ninola

Pozdravljeni,

Imam 8 mesečnega sinčka in me zanima sledeče.

Zanima me kdaj se dojenček samostojno usede. Naš se da na vse štiri in se ziga gor in dol, naprej gre tudi po njegovo. Tudi ko ga dam sedet sedi samostojno, se igra v sedečem položaju inn vse. samo sam se ne zna usest.

ali bi mogla delati z njim kake vaje ali se bo sam usedu?

prosim za kako mnenje,


Hvala



sedenje je tud zanimiva tema ;) Ampak kot vsi otroci, eni prej eni kasneje. Verjetno še nima dovolj ravnotežja.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?