|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Siporex ali navadni zidaki?
6.6.2008 7:33:32   
kiki13
Premišljujeva s čim bi zidala, pa me zanima katera izvedba ima po vašem mnenju več + ?

Za siporex sem našla toliko + :

- ni potrebno peska, cementa, apna,- posledično manj ljudi.
- Zidovi so ravni, in je potem lažje ometat notranje stene, tudi manj materiala  gre.
- Dobra toplotna izolacija, super če hiša še par let nima fasade.
- po moje hitrejše in lažje zidanje

kaj pa vi, morda tisti z izkušnjami ? je kdo izračunal kaj se pa cenovno bolj splača?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Siporex ali navadni zidaki?
6.6.2008 8:15:18   
AnBan
Mi smo zidali z "navadnimi" zidaki - Goroterm:
- zunanje stene: opečni blok Goro term PU 25 http://www.go-opekarne.si/index.php?vie=ctl&strId=l3_slo&id=2006031713455543&mIOpen=2

- notranje nosilne stene: modularni blok MB 19-50 PU http://www.go-opekarne.si/index.php?vie=ctl&strId=l3_slo&id=2006032009480525&mIOpen=2

- predelne stene: pregradni element PE 11,5-50 PU in PE 8-50 PU http://www.go-opekarne.si/index.php?vie=ctl&strId=l3_slo&id=2006032010121153&mIOpen=2 in pa siporex Ytong predelni elementi ZP 10x25x62,5 http://www.xella.com/html/com/en/ytong_products.php

- toplotna malta: Baumit Thermo Mörtel 50 http://www.baumit.com/si/main4/sub2/06176/index.shtml


Torej če povzamem tvoje +:

- ni potrebno peska, cementa, apna,- posledično manj ljudi - če zidaš s toplotno malto ne rabiš nič od naštetega, razlika v ceni je glede na lahkoto dela minimalna, jaz sem sama za celo hišo mešala to malto, v bistvu samo vodo daš v mešalec, streseš vrečo in zamešaš, pa tudi kdor je vozil/nosil malto se ni nič matral
- Zidovi so ravni, in je potem lažje ometat notranje stene, tudi manj materiala  gre. - imeli smo zelo natančnega zidarja, ki so ga majstri, ki so potem delali omete, zelo pohvalili, tako da imamo minimalno debelino ometov
- Dobra toplotna izolacija, super če hiša še par let nima fasade. - glede na to da je toplotni cegel in toplotna malta, potem verjamemo, da so manjše toplotne izgube kot pri klasičnem ceglu in klasični malti
- po moje hitrejše in lažje zidanje  - glede na zgoraj našteto je šlo delo kot po maslu, toplotni zidaki niso tako grozno težki, zaradi velikih dimenzij se izredno hitro zida
 
 
Je pa tako, da vsak zagovarja svoje prepričanje in se potem razvijejo debate brez konca.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Siporex ali navadni zidaki?
6.6.2008 8:32:03   
2.2.
mi sicer še nismo začeli zidat, bomo pa v kratkem samo še majstra rabimo, drugač pa imamo vse pripravljeno. gradili pa bomo z siporexom. Uvozili smo ga pa iz Tuzle je ceneje-no bilo zdaj je odkupil slovenc in se je drastično podražalo.
ti sprašuješ cenovno kaj se bolj splača.
Cenovno ti je nekje isto, ko potegneš črto. Če gradiš z siporexom ali z zidakom. Je pa baje 100x lažje z siporwexom lepit in je manj umazanije......
no nevem ti bo še katera kaj več povedala.

(odgovor članu AnBan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Siporex ali navadni zidaki?
6.6.2008 9:37:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kiki13

Premišljujeva s čim bi zidala, pa me zanima katera izvedba ima po vašem mnenju več + ?

Za siporex sem našla toliko + :

- ni potrebno peska, cementa, apna,- posledično manj ljudi.
- Zidovi so ravni, in je potem lažje ometat notranje stene, tudi manj materiala  gre.
- Dobra toplotna izolacija, super če hiša še par let nima fasade.
- po moje hitrejše in lažje zidanje

kaj pa vi, morda tisti z izkušnjami ? je kdo izračunal kaj se pa cenovno bolj splača?


Kaj misliš pod siporex, Ytong al kaj?

Res ni potrebno malte, rabiš pa lepilo in zelo natančnega mojstra. Pri ceglu lahko bolj luftaš - milimeter gor ali dol, se da popraviti, pri siporexu ne. Ker mora  biti sama gradnja natančnejša, so zidovi res ravnejši, ampak samo pod pogojem, da imaš natančnega zidarja, po možnosti specializiranega za to gradnjo.
Zidanje je res hitrejše, ker ni malte, torej tudi manj vlage in ni treba čakat, da se presuši.

Fasado moraš pri siporexu dati gor takoj, ker nase vleče vlago.

Kolikor sem prebrala po drugih forumih, te začetna investicija v Ytong pride sicer nekaj več, ampak potem prišparaš pri fasadi, ki ni treba, da je tako debela, ker ima že sam zidak dobro izolativnost, tako da na koncu pride nekje tam-tam. Je pa spet res, da pri navadnem zidaku fasada lahko čaka, imaš sicer temperaturne izgube - več daš za ogrevanje,, pri ytongu pa jo moraš narediti takoj, imaš v začetku večje stroške, je pa narejeno. Ma, težko je to primerjanje, kot da bi primerjal hruške in jabčka. Vse ima svoje pluse in minuse, odvisno, kaj ti je pomembnejše.

(odgovor članu kiki13)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Siporex ali navadni zidaki?
6.6.2008 14:16:09   
k1
mi smo zidali z ytongom. hitra in enostavna gradnja, majhna potrošnja za kurjavo, trenutno še brez fasade, pa ni nič kaj vlažno - nimam občutka da bi nase vleko vlago, saj tud oni cigl se zmoči, pa pol posuši,al ne?? skratka, z moje strani 100 plusov!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Siporex ali navadni zidaki?
7.6.2008 14:15:35   
mika
Pri siporexu nihče ne omenja slabšo zvočno izolativnost.

Mi smo gradili s porotherm blokom, pa ni bilo nobene svinjarije. Za malto smo imeli silos, tako da tudi mešalca nismo potrebovali.

Vpojna razlika med opečnim zidakom in siporexom je ogromna. Vetrolov imamo zgrajen iz siporexa in lep čas nismo dobili kleparjev za žlebove, zavlačevali pa so tudi fasaderjiuser posted image . Zunanja stena je bila tako prepita, da se nam je začel luščit omet.

Tako, kot je že ena pred mano napisala, pri siporexu je treba takoj vse zaključit, če ne se začne delat škoda.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?