|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
16.9.2005 8:59:36   
Moncy83
Pzdravljene ,

po res dolgem času se vam spet oglašam, ker sem za nekaj časa hotela odmisliti zanositev. Ne vem ali še delate seznam ampak sedaj lahko potrdim, da spadam med fosilke ker nam v enem letu ni uspelo zanositi. V torek sem bila pri ginekologinji in je rekla, da ne vidi nič posebnega, da so jajčniki lepi ampak, da me bo ker sem imela pred leti vnetje jačnika vseno poslala na slikanje maternice (ne vem kako se temu reče strokovno), mož pa se je tudi že naročil na spermiogram.
Baje da je ta postopek kar boleč, pa me zanima, če mi lahko tiste ki ste že bile opišete kako to zgleda.

Lep dan
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
16.9.2005 11:31:39   
MAKI
Ne postopek ne boli,boli pa npr punkcija ampak tega upam, da ti nikol ne bo treba zvedet.Je pa tako,da smo ženske pripravljene potrpet marsikaj za naše otročičke,zato le pogumno.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
16.9.2005 11:55:11   
hati
Pozdravljena.

Slikanje maternice in jajčnikov ali HSG. Jaz sem ga opravila pred enim mesecom. Mene osebno ni preveč bolelo. Bolečina je podobna tisti ob menstruaciji. Zna pa malce bolj zaboleti, če so jajčniki neprehodni. Jaz sem imela potem še par dni tak čuden občutek po trebuho, vendar me ni bolelo. Ti stiskam pesti, da bo izvid dober. Sicer pa ne skrbi. Ne boli.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
16.9.2005 12:18:36   
ameli
Mene je pa HSG kr bolel , pa sem imela prehodne jajcevode . Bolelo me je med samim postopkom (vbrizgavanje joda), ki traja kakšno minutko ali dve, potem pa je bolečina kmalu popustila.
Nič bat , se da preživeti.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
16.9.2005 12:41:44   
lana38
Mene pa je Pri HSG najbolj bolelo, ko so mi vstvili kateter, skozi katerega so potem vbrizgali kontrast. Ampak ne se bat, vse hitro pozabiš, še posebaj če je izvid OK.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
16.9.2005 13:31:38   
Moncy83
Hvala punce , ste me kar potolažile. Ali ste potem ostale kaj doma oz. ali ti pripada bolniška.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
16.9.2005 13:37:21   
MAKI
Ja po transferju ti pripada 14 dni bolniške,ampak jaz sem prvič in drugič počivala,en teden sem cel preležala,drugega skoraj tut pa se ni obneslo.Tko da ti toplo priporočam,da po transferju ene 5 dni res ležiš,potem pa nadaljuješ s svojim življenjem čisto po običajnih poteh,brez večjih naporov,recimo dvigati ne smeš težko in td...Punce pravijo,da je uspelo,ko so se najmanj obremenjevale.Uspelo bo tudi tebi,držim pesti.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
16.9.2005 21:15:34   
Anonimen
Tudi mene ni nič bolelo. Oz. bolečina je trajala nekaj minut - podobno kot pri menstruaciji. Nato je izginila.

14 dni bolniške za HSG Ne vem no.... meni so rekli, da naj kaj težkega ne delam in naj počivam kakšen dan. Jaz sem šla že naslednji dan na manjši hrib (dve uri hoje), čez dva dni sem normalno "prčkala" po vrtu.... Samo naprezala se nisem. Zanosila sem takoj po Hsgju. ZAto sem mi zdi 14 dni res pretirano

(odgovor članu Moncy83)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
17.9.2005 11:44:38   
Azaleja
Mene je pa kar fajn bolelo , najbolj pa po končanem postopku, ker se mi je kontrastna tekočina razlila čez stene v trebušno votlino. Bolniškega staleža pa sem imela 5.dni. Poseg pa so mi opravili v LJ.


Drugače pa nič bat, saj hitro mine. Držim , da bodo rezultati brez posebnosti.


Lp, Azaleja

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
17.9.2005 12:26:27   
Darja*
Hallo!

Medve z ameli že vema kako HSG boli. Bile sma namreč skupaj. Prestrašene in blede sedele pred Tistimi vrati in čakale kaj se bo zgodilo.meni je bilo kar grozno.
Ampak potem, ko sem prišla nazaj v sobo pa je bolečina popustila.

Pogumno, saj bo.

Darja*

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
17.9.2005 14:11:35   
Anitka
Hojla!

Jaz sem bila na HSG-ju lansko leto oktobra in tudi mene ni poseg preveč bolel. Je bilo neprijetno, amapk je za preživet. Mene je še najbolj mučila lakota, zato si zraven vzami kako čokoladico ali dve Meni so rekli, da ti pripada nekje 3 dni bolniške, amapk jaz sem šla delat že naslednji dan, saj sem se dobro počutila.

Vso srečo in kmalu dve črtici

Anitka

P.S. Seznamčki so pa na forumu Upamo skupaj

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
18.9.2005 15:53:28   
Moncy83
Hojla,

upam, da bom spadala med tiste srečnice, ki jih ni nič bolelo . Zanima pa me koliko časa vam ni uspelo zanositi predno ste bile poslane na ta "poseg". Se mi pa zdi fino, da vam je nekaterim že kmalu po HSg uspelo zanositi .

LP

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
18.9.2005 16:32:37   
Anitka
Hoj!

Mene je moja osebna G poslala na HSG po približno enem letu truda. Po tem posegu pa mi je dala napotnico za MB.

Držim pestke, da vama kmalu uspe. Mogoče že pred HSG-jem.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
18.9.2005 20:38:04   
Azaleja
Jaz sem dobila napotnico za HSG po enem letu truda za .


(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
18.9.2005 23:03:52   
KODA
HSG sem imela aprila 1999...Ugotovili so da imam enorogo maternico.Z neplodnostjo sem se ubadala 3 leta.Čez 6 mesecev sem dobila napotnico za laparoskopijo,ki pa je nisem dočakala.zgodilo se je dolgopričakovano.Prej sem zanosila.Malo je bolelo,pa se 3 dni bolniske.Zdaj pa sem mamica dveh fantkov.5 in 3 leta.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
19.9.2005 12:04:24   
lana38
Jaz sem bila en teden na bolniški. PO HSG sem pa dobila samo eno M še. Potem pa sem zanosila. Trudila sva se 1,5 leta, preden so me poslali na HSG. Zdaj se pa v drugo trudiva tudi že 1 leto.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
19.9.2005 15:11:56   
najci
Malo sem zmedena ...
Kar nekaj vas je napisalo, da ste po HSG zanosile. Ampak a ni HSG samo preiskava, kjer samo ugotovijo stanje in še nič ne rešujejo? A je bila potem zanositev po HSG zgolj sreča ali so zdravniki kaj ''popravili v okolju''?
Hvala za razlago.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
20.9.2005 12:22:24   
lana38
HSG je res samo postopek, kjer ne delajo nič, razen slikajo maternico in jajcevode. Verjetno pa se pri tem malo razširijo jajcevodi in semenčice ali pa oplojeno jajčece lažje preidejo skozi. Lahko pa tudi pride do psihične sprostitve, če ne zanosiš dolgo in si pod pritiskom. Potem ti pa povedo, da je vse OK. Malo se sprostiš in potm mogoče lažje zanosiš. Kaj pa vem...?

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
21.9.2005 17:21:16   
kalaxy
Pozdravljena poročena,
lahko ti iz svežih izkušenj povem kako je.
2 uri nazaj sem se vrnila iz slikanja.
Zjutraj sem najprej dala kri, da so mi pregledali hormone.Potem so nas napotili na rendgen.
Vležeš se na mizo, kjer ti v maternico spustijo obarvano tekočino - kontrast in te istočasno slikajo. Mene ni bolelo čisto nič.
Tekočina je šla skozi jajcevode. Bolelo naj bi te, če ne gre skozi in imaš neprehodne.
Počutim se super in jutri grem normalno v službo.
Napotnico sem dobila po 1,5 letu neuspeha.
Sedaj še možeka čaka sperminogram.
Kar pogumno. Mene je blo ful strah, ampak potem ni blo nič groznega. Zadeva traja samo par minutk.Ne preveč razmišljat o tem.
Srečno.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
21.9.2005 18:07:23   
Moncy83
Pozdravljena kalaxy ,

se mi zdi fino, da si tako dobro prestala ta postopek. Kje pa si opravila ta postopek. Jaz ga bom v Ljubljanai, vendar je meni ginekologinja rekla, da moram pred slikanjem vsaj tri dni prej v laboratorij.

Upam, da kmalu zanošiš, držim pesti zate.


LP


(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Slikanje maternice. Kakšen je postopek?
21.9.2005 19:52:12   
kalaxy
Postopek sem opravila v Postojni.
Ginekolog je rekel, da moram sedaj izkoristiti čas po slikanju in dosti hopsati, ker ti tekočina spodbudi jajčnike in dosti žensk potem zanosi.
Želim ti dober rezultat.

(odgovor članu Moncy83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?