|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slinjenje, rokica v usta in jeziček
23.10.2008 18:09:11   
simona2
Ali je normalno, da se dojenček pri 2 mesecih in 3 tednih zelo zelo slini, tišči rokico v usta ali pa steguje jeziček? Sicer imamo refluks in zdravilo ranital, vendar mi je naš zdravnik na pediatrični rekel, da to naj ne bi vplivalo in da gre pač za razvojno fazo. Je samo dojena in to počne tudi neposredno po hranjenju, tako da mislim da ni lačna ali pač ker imam manj mleka ker je ful zavračala dojenje. Ponujenega dodatka pa nikoli noče. Pri prvi se ne spomnim kako je bilo. 

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
23.10.2008 18:13:20   
Muklla
Imamo isto staro pupo in tišči v usta obe roki hkrati. Tudi slini se full. Če ji roke iz ust potegnemo pa jok do onemoglosti. Po moje ni lačna. Raziskuje user posted image .

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
23.10.2008 18:57:43   
Doll
To je normalen razvoj otroka

(odgovor članu Muklla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
23.10.2008 18:59:26   
Tisana
Čisto normalno. Včasih je tako tlačila roko v usta tudi, ko je morala podreti kupčka - kot bi si nekako pomagala s tem.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
23.10.2008 19:19:49   
*anamor*
Nič se ne sekiraj, to je čisto normalno. Je pa tudi res eni prej eni pa kasneje. Moj je že začel zelo hitro.

_____________________________

Sinek moj je najvecji zaklad v mojem zivljenju

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
23.10.2008 20:02:23   
nynna
Pri naši 1,5 mesečnici je popolnoma ista situacija. Sem ar malo pomirjena ko sem prebrala odgovore. Mene predvsem to slinjenje skrbi.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
23.10.2008 20:11:30   
vcugmas2
Ja razumem, da je to normalno, da raziskuje. Samo zanima me kolk časa pa tole traja. Ker pri nas mali tole dela že več kot 2 meseca.

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
23.10.2008 20:18:41   
inesc
Kar navadi se. Moj sonček je star 6,5 in še vedno rokice v usta oz. zdaj ima že bolj izdelan sistem in si tišči po en ali dva prstka v usta. V kolikor ima rokice v ustih in jih ne cuza je OK, ko jih bo pa začel cuzat, pa jih moraš takoj ven iz ust in zamenjat z dudo ali čim drugim, ker to potem ni dobro za razvoj zob.

Slinjenje pa je pri našemu nekje nehalo okoli 4-5 meseca, sedaj pa prihajamo nazaj v to obdobje. Sumim zobke...user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu vcugmas2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
24.10.2008 11:27:51   
Simonček
Enako dela naš štirimesečnik :)
Sem že tudi mislila, da mu je premalo, ker je večji, pa očitno imam zadosti mlekeca. Pa poliva precej.

Simona2 - je še vedno nemirna zaradi refluksa med dojenjem? Naš se več ne zvija in ne postaja rdeč v obraz medtem ko je. Poliva pa po vsakem obroku, enkrat je on moker, potem pa spet jaz....
Kakšne refluksne znake si še imela pri tvoji ta mali?

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
24.10.2008 13:07:04   
LenaG
Naša je stara dobra dva mesca in tudi kar pogosto tišči kar obe orkici v usta. Opazila sem, da je to predvsem takrat, ko jo kaj muči oz. tišči v trebuščku. Takrat podreva kupčka ali pa se pokaka (z kar nekaj napora in truda)

(odgovor članu Simonček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
24.10.2008 18:35:03   
simona2
Ja pri nas je še vedno težava s hranjenjem, občasno ful požrešno je, še večkrat pa zavrača, skoraj vedno pa se dojenje konča z jokom. Pri nas imamo kisli refluks, tako da ne bruha ne vem kako veliko temveč kislo in sesirjeno in imamo tudi ranital zdravilo. Upam, da bo tudi pr nas konec z jokom in odklanjanjem dojenja, ker drugače se mi bo zrolalouser posted image . N

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu Simonček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
24.10.2008 19:36:39   
Simonček
Kako je pa s težo? Kljub temu dobro napreduje?

Povej mi, prosim, ali je normalno, da je mali po dojenju siten... ne joka, ampak tako nekako se "krega" kot če bi ga mogoče matralo zaradi kisline?
Nevem kaj narediti, saj moja P pravi, da ni nič narobe...user posted image

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
29.10.2008 14:44:20   
clara23
Pri nas je popolnoma ista situacijauser posted image user posted image user posted image . Slinjenje, rokice v usta, jeziček ven..user posted image Izgleda da gre res samo za razvoj

(odgovor članu Simonček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
29.10.2008 15:54:39   
dojenček223
to je razvoj dojenčkauser posted image

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
29.10.2008 18:14:14   
*zoe*
Tudi naš user posted image  je star 2 meseca in se je začel slinit in roke v usta tišat. Me je tudi že zaskrbelo, še najbolj to, da bi začel dobivat zobke user posted image . No sedaj sem kar pomirjena, ko vidim, da imate tudi druge isto zgodbo.

Kar se pa tiče refluksa - kdaj so pri vas to user posted image  dobili? Moj drugače zelo dobro pridobiva na teži - 2 kg v 2 mesecih, vendar pa ima pri hranjenju včasih tudi mal čudne štose, ko so hlastanje v eni sapi v drugi pa mi puli joško stran in jo zavrača. Kakšni pa so še znaki?

(odgovor članu dojenček223)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
29.10.2008 22:11:57   
Anonimen
Pri 1 mesecu in pol se je naša user posted image začela slinit, nenormalno. Ta teden pri 4 mesecih in pol smo dobili 2 zobka.user posted image
Pa rokice so bile zadnje 14 dni nenormalno skoz v ustih, prstke si je skoz bruznala ob dlesni. Zdaj je šele zanimivo ratalo, ko so zobki, ker ustnico skoz noter drži, ker čuti tiste majhne š****.user posted image

(odgovor članu *zoe*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Slinjenje, rokica v usta in jeziček
30.10.2008 9:28:41   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: dojenček223

to je razvoj dojenčkauser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu dojenček223)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?