|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sobne rože pozimi "umirajo"
10.2.2010 21:41:29   
vanilla
No, malce čuden naslov, ampak situacija je taka...
Namreč, imam pač nekaj sobnih rastlin: orhideje, pa kakšne "ta zelene", ki jim ne vem imena, ker sem malo buksl za imena rož user posted image ... Poleti lepo uspevajo, buhtijo, cvetijo itd... Jeseni pa se začne žalost. Čudno se držijo, kar crkujejo počasi in nekatere tudi ne uspejo preživet. Ob enaki negi, še vedno enaki poziciji itd.
V bistvu sem ugotovila, pa tudi slišala sem že,da je to možno zaradi predobrih oken, če bi temu lahko tako rekla. Imamo namreč nova plastična okna, troslojna dvokomorna (torej tri stekla in vmes dve komori), 0,7 prevodnosti, kar pomeni, da so še kao ekstra dobra in ne prepuščajo toliko sončnih žarkov (da pač poleti ni notri prevroče). In okna res služijo svojemu namenu: poleti ni take vročine v prostorih. No, v glavnem, sumim, da so kriva okna... Ker poleti pač zračiš, maš vse odprto, sončni žarki so močni in rožce uspevajo.
Pozimi pa je že svetloba slabša, pa še okna, ki še tem revnim in slabim žarkom ne pustijo v hišo... In rože kar venijo. Tako da praktično nimam nobene rože več, ker orhideje kar umrejo itd.
Ko sem živela drugje, so rože vedno uspevale, tu pa je katastrofa. A ima še katera tak primer in da sumi okna? V bistvu torej ni rešitve.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
10.2.2010 22:16:51   
Anonimen
Pozimi rože velikokrat crkujejo tudi zaradi tega, ker so ponavadi na okenskih policah ... pod okenskimi policami pa je ponavadi topel radiator ... no in rožam ne paše z ene strani ful topel zrak in z druge pa hladen. Pa tut pozimi je velikokrat zrak v prostoru zelo suh, sploh če imaš nova okna, ki ful super tesnijo.

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
10.2.2010 22:19:03   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Pozimi rože velikokrat crkujejo tudi zaradi tega, ker so ponavadi na okenskih policah ... pod okenskimi policami pa je ponavadi topel radiator ... no in rožam ne paše z ene strani ful topel zrak in z druge pa hladen. Pa tut pozimi je velikokrat zrak v prostoru zelo suh, sploh če imaš nova okna, ki ful super tesnijo.


jap, tut pri meni je (bil) problem pretopel radiator...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
10.2.2010 22:55:26   
vanilla
Ja, to vem, sam jaz jih sploh nimam na okenskih policah. So tam kot vedno - na elementu v dnevni, na tleh v veliki vazi (pač odvisno, kaka roža je in koliko svetlobe rabi). Ampak razlika med poletjem in zimo je ful velika. Poleti tako buhtijo, kar kipijo od življenja, pozimi pa štop - kr crknejo skor vse po vrsti. Se mi jih smili kupovat...
Tak da jih nimam skor več nič... Sam še eno v dnevni in eno v jedilnici, pa neko "zelenilo" v kuhinji... Pa tak mi je blo vedno všeč pri komu, ko je mel veliko zelenega po stanovanju, pa orhideje... ahhh user posted image ... Moj flat pa zgleda kot da v njemu živi "ubijalka rož" user posted image . Tri rože, pa še te se kilavo držijo user posted image .

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
11.2.2010 10:09:48   
noranate
Suh zrak v stanovanju dela svoje.  Jaz jih pozimi enkrat na teden odnesem v kad in jih stuširam, počakam da se odcedijo in dam nazaj. Delujeuser posted image

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
11.2.2010 11:21:24   
Anonimen
Aja, pa če orhideje odvržejo cvetove še ne pomeni, da so zanič ... samo počivajo. Ti jih še vseeno vsake 14 dni namoči v vodo pa dodaj kako kapljo gnojila za orhideje in bodo čez kak mesec ali 2 spet pognale nova stebelca.

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
11.2.2010 15:25:52   
Lunca1

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Pozimi rože velikokrat crkujejo tudi zaradi tega, ker so ponavadi na okenskih policah ... pod okenskimi policami pa je ponavadi topel radiator ... no in rožam ne paše z ene strani ful topel zrak in z druge pa hladen. Pa tut pozimi je velikokrat zrak v prostoru zelo suh, sploh če imaš nova okna, ki ful super tesnijo.


no sem ti mislila točno to napisat. no razlog bi bil lahko tudi, če bi bila slaba okna, da bi noter pihal mrzel zrak.

Drugače nam orhideje tudi pozimi dobro uspevajo, niso pa na okenski polici

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
11.2.2010 20:02:08   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Aja, pa če orhideje odvržejo cvetove še ne pomeni, da so zanič ... samo počivajo. Ti jih še vseeno vsake 14 dni namoči v vodo pa dodaj kako kapljo gnojila za orhideje in bodo čez kak mesec ali 2 spet pognale nova stebelca.


Ja, saj jaz sem tut mislila, da bo ok, četut so odvrgle cvetove... Sam so pa zraven potem še vsa stebla totalno olesenela... Potem postopno še listi odpadli... user posted image . Ena revca se je dve leti borila, vendar naposled izdihnila še ona user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
11.2.2010 20:08:36   
Anonimen
Če stebla olesenijo je ok ... pač počakaš, da so čisto lesena in jih stran odrežeš ... ne smeš pa še zelenih stran rezat. Pa če so listi povešeni pa malo zgrbančeni pomeni, da ji primanjkuje vode ... samo pazi, ker orhideja ne sme v vodi stat. Pač vsake tolko poglej, če je v notranjem prozornem lončku še kaj rosnih kapelj in ko jih ni več, daj v okrasni lonec par kapelj gnojila za orhideje pa polno natoči vode notri potem pa lonček z orhidejo počasi potopi v to vodo (tako da je vse lubje potopljeno v vodi) in pusti stat 15-30 minut. Potem orhideje vzami ven, in pusti tako, da se voda fino odteče in šele na to daj v okrasni lonček in nazaj na polico. Vso zadevo ponovi spet šele takrat, ko na prozornem lončku ne boš več videla rosnih kapelj. Jaz delam tako in mi vse orhideje lepo cvetijo že od kar jih imam ... vmes si ednino kak mesec do dva vzamejo za počitek.

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
14.2.2010 14:36:59   
s.
vlage nimajo dovolj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sobne rože pozimi "umirajo"
14.2.2010 19:42:22   
vanilla
Otika, hvala za nasvet! Bom zdaj kupila nove in delala tako!
Dejansko moram pazit na to vlago pozimi. Očitno so tu v tej hiši pač bolj občutljive rože... pa mi je to tako čudno, ker prej so mi vedno uspevale ne glede na letni čas. Se bom potrudila.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Moda


Tiste, ki ste močnejše postave... Se vam zdi, da je dovolj izbire oblačil v trgovinah?

Da, a je predrago (19%)

Ne, oblačila niso lepa (29%)

Manjka takšne izbire (40%)

Da, vsega je dovolj (12%)


Število vseh glasov: 3592

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!