|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje pri mamici
18.5.2005 19:56:14   
Barbara L
Sem čisto novo pečena mamica, sineka sem povila 14.05. in od takrat skos spi pri meni v postelji.

Kaj menite? Delam narobe? Bi moral :duda: spati sam? Čez dan spi v svoji košarici in joka samo če ga "kakec tišči".
In kaj se zgodi čez nekaj mesecev? Se ga res ne da več odvadit spanja z mamico?

Prosim za preverjene izkušnje.

LP

Barbar L:metulj:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Spanje pri mamici
18.5.2005 20:00:14   
Carovnica Mica
moji 3 vcasih vsi spijo pri nama pa se ne sekirava-sej pri 20-ih nobeden nebo vec hotel.naj traja dokler traja!!:bravo::bravo:

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Spanje pri mamici
18.5.2005 20:04:41   
lex
Midva sva pršla domov in prvo noč ko sma ga dala spat je tisti trenutek pogledal gor in se nama začel smehljat iz zibelke in tako je prvo noč spal pri nama. Pa še nekaj naslednjih. Potem pa sma malo spremenila ritem: mali je šel prej spat midva pa sva še malo gledala tv. In je uspelo. Sedaj spi sam v svoji posteljici in včasih ga samo podojim pa gre spat nazaj, velikokrat pa se zgodi, da prespi vso noč pri nama. Odvisno koliko se meni ljubi ponoči bedet. Ne kompliciraj pa bo. Meni je full fajn ko spi poleg pa tudi ko spi sam. Je pa res, da ga nikoli ne položim v najino posteljo ampak vedno spi v svoji postelji do prvega podoja.:sloncek:

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Spanje pri mamici
18.5.2005 20:14:19   
dory
Moj pri 13 m spi pri meni in ce ti povem po pravici mi prav pase...in se ne sekiram...bo ze spal sam ko bo cas za to...

Zdej zakaj sem ga zacela dajat k sebi v posteljo? Da ne bo pomote,da samo zarad sebe :)...tamal se se vedno zbuja in joka...da je ob meni imam vec moznosti,da ga prej pomirim,dam caj pa tko...v nasprotnem primeru pa preden se zbudim in pridem do njega je ze cela arija,ki jo je v eni uri tezko umiriti...

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Spanje pri mamici
18.5.2005 20:58:38   
ditkaaida
Desa Muck je pisala uvod v knjigi Dojenje in materinstvo iz srca. Komentira : Kakšni sesalci pa smo, da svoje otroke tiščimo stran od sebe.. Se strinjam z njo in ostalimi: Čim bliže potegnit posteljico, če postelja ni dovolj velika.
Lahko spanje.

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Spanje pri mamici
18.5.2005 21:22:59   
vidja
Iskrene čestitke za sinka!:rozica:

Delaj tako kot ti ustreza. Naša prvorojenka je veliko spala v najini postelji in zdaj že od treh let spi sama v svoji sobi. Tako da res čim manj kompliciraj in predvsem poslušaj svoje srce. Napravi po občutku pa bo!
:muca::muca:

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Spanje pri mamici
18.5.2005 22:07:38   
Anonimen
Tukaj pa se jaz žal ne strinjam z nobeno. Otroček mora imeti tudi svoj mir pri spanju. Jaz nimam nobenih težav s tem, da bi morala ponoči vstajati. Imam posteljico čisto zraven postelje, samo roko stegnem in ga pomirim ali pa se dam na kolena in uredim. Niti v porodnišnici ni spal poleg mene v postelji, ker sem bila preveč utrujena. Če pa on spi poleg mene, pa jaz nikakor ne morem spati. Me je zelo prestrašilo, ko sem gledala enkrat Oprah show, koliko staršev je ponoči v spanju pomotoma zadušilo svoje otroke, ker so bili enostavno preveč utrujeni, da bi prišli k sebi.
Moj otrok ni še niti enkrat spal pri nama v postelji. Saj ima par pravico do svoje intime še vedno, kljub temu, da je otroček pri hiši.
Glede knjige Materinstvo in dojenje iz srca, pa nimam besed: grozota, kako razvajanje! Najhujši je bil stavek, ko je očeta vrgla ven iz spalnice za par mesecev, ker je otročka imela nonstop v postelji in ga dojila. Mislim, kaj pomeni, da ko otrok pride k hiši, je pa zakona konec???!!!! Ful bolano!

Saj vem, da me boste sedaj napadle, a sem samo izrazila svoje skromno mnenje.

(odgovor članu Barbara L)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Spanje pri mamici
18.5.2005 22:13:57   
HuAnita
Blacky, mislim, da Olmerjeva ni tako napisala, pač pa da si je ona v spalnico prinesla nadomestno posteljo, pa je prvi del noči posvetila možu, drugi (ko so bolj sitni proti jutru) pa otrokom. Vsaj tako se spomnim, trdim pa res ne...:ups:
Nam se njena postelja dotika najine, pa 'ne velja'. Če spi pri nama, spimo bolje in več. Razvajanje? Mogoče. Ampak mama, ki je imela 3, mi vedno govori, naj bom čimveč z njo, tudi spi naj ob nama, če le hoče. Itak da prehitro mine. Priznam, da nisem tako spočita, kot bi lahko bila, ampak počasi se že ne sekiram več. :( :( :(

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Spanje pri mamici
18.5.2005 22:14:02   
HuAnita
Blacky, mislim, da Olmerjeva ni tako napisala, pač pa da si je ona v spalnico prinesla nadomestno posteljo, pa je prvi del noči posvetila možu, drugi (ko so bolj sitni proti jutru) pa otrokom. Vsaj tako se spomnim, trdim pa res ne...:ups:
Nam se njena postelja dotika najine, pa 'ne velja'. Če spi pri nama, spimo bolje in več. Razvajanje? Mogoče. Ampak mama, ki je imela 3, mi vedno govori, naj bom čimveč z njo, tudi spi naj ob nama, če le hoče. Itak da prehitro mine. Priznam, da nisem tako spočita, kot bi lahko bila, ampak počasi se že ne sekiram več. :( :( :(

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Spanje pri mamici
18.5.2005 22:20:12   
Anonimen
Ne, napisala je, da se je mož preselil na kavč v dnevno sobo in da mu tudi oblačil ni več prala toliko, ker za to ni imela časa. To sem si ful zapomnila. Kateri moški bi si še želel otroka s tako žensko?

Ne vem no, jaz sem raje zelo naspana, mali spančka brez težav, ker ga nihče ne moti in se ne tiščimo, zato pa sem čez dan veliko bolj spočita in polna energije za preživljanje časa z njim. Kot pa da bi cel hodila okoli kot cunja.

(odgovor članu Barbara L)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Spanje pri mamici
19.5.2005 7:25:09   
leah
Ah daj Blacky,a se ti ne zdi,da že mal preveč ko0mpliciraš?Moja spi že od vsega začetka pri nama pa ne moti mene niti njega.Ko bo dovolj stara bo že spala v svoji posteljici,za zdaj se mi zdi pa fino in prav,da se še crklja pri nama in da čudti najino bližino.Dokazano takšni otroci v starosti bolje funkcionirajo in be nobeden ne bo prepričal v nasprotno.Pa tudi srca nima,da bi jo neki silila.

Jaz se kar strinjam z "teto Deso":)-

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Spanje pri mamici
19.5.2005 8:07:25   
anitaz
Tudi jaz se strinjam z Deso!!Najina Tjaša tudi spi pri nama...ne ves čas sicer,apmak ko se privč zbudi,jo vzamem k sebi in takrat do jutra spi z nama!9nebesa9nebesa Nam to čisto paše,še vedno je dovolj prostora,čeprav imava "francosko" posteljo...vsem nam je lušno!Kot pravite...še prekmalu ne bo več hotela zraven spat:(....ker prehitro zrastejo...Jaz pravim...razvajajte jih,kolikor le morete in poslušajte jih vedno!

Pa pa,

Anita in Tjaša

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Spanje pri mamici
19.5.2005 9:03:05   
Anonimen
A res mislite, da bo prišel čas, ko ne bodo več hoteli spati poleg vas????? Saj drugega ne bodo poznali, kot to. Jaz poznam veliko otrok, ki so stari 10 let ali celo več, pa še vedno spijo med staršema. Ne verjamem, da je to tako fino. Vprašajmo se, kdo komplicira?

Sicer pa mene en dr.... briga, kako imate. Saj sem poudarila, da sem samo povedala svoje mnenje.

(odgovor članu Barbara L)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Spanje pri mamici
19.5.2005 9:25:03   
JASNA D
Blacky - jaz pa se strinjam s tabo - otroček tudi rabi svoj mir. Moja izkušnja je že taka, da je sinko dosti lepše spal, ko smo ga prestavili v svojo sobo - ločeno od naju ne le kar se postelje tiče - ampak kar v drug prostor. Za ta malo pa te možnosti nimam:((:((:((:((:((. Je pa zadnji teden glede uspavanja nemogoča in se mi že meša. Zvečer oz. ob polnoči, ko se še kar dere, sem že čisto preč. Tudi trenutno se joče v kinderbettu. Mala opica se je med boleznijo razvadila - zaspi samo na joški, tako da jaz ležim zraven. Kakor hitro jo prestavim v kinderbett, pa tuljenje do onemoglosti. Boga revca pa tako zaspana, da še oči ne more držat odprtih. Drug problem pa je ta, da mi mož ne dovoli, da jo pustim jokati - pravi da mučim otroka..... Tako jo zdaj poskušam dopoldan, ko sva sami, navaditi na bolj "sprejemljiv" način spalnih navad ter uspavanja. Tole z joško je že prava norišnica.

LP, Jasna

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Spanje pri mamici
19.5.2005 9:29:02   
Anonimen
Sem vesela, da se še kakšna strinja z menoj. Jaz menim, da mojega otročka ne mučim s tem, ker sploh ne pozna spanja pri nama in ga zato tudi ne pogreša. Verjamem, da ko bi enkrat popustila, bi bila na istem.

(odgovor članu Barbara L)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Spanje pri mamici
19.5.2005 9:35:53   
JASNA D
Ej, pa saj ne morem verjet - zgleda, da je treba tule na RR mal pojamrat - punčka je zaspala. Ko sem šla v kopalnico in si umivala zobe, je mrknila. Malo je še pojamrala, ko sem jo pokrila, sedaj pa spi.... Ja punce - mal na RR pojamrat, pa pje problem rešen:)-:)-:)-:)-:)- .

No, zgleda, da sem imela srečo, ali pa bo morda le uspelo počasi stvari spravit na stare tire....

Jasna

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Spanje pri mamici
19.5.2005 9:39:23   
Anonimen
Moji so sedaj že odrasli,pa vsi spijo v svoji postelji,pa čeprav so vsi trije ko so bili majhni spali v zakonski postelji z nama.
No ja včasih ko so bolni in z visoko vročino se še vedno radi stisnejo k staršem v zakonsko,mislim na najmlajšo(16).Ker so bili bolj jokavi dojenčki je bilo najbolje zanje in zame,da smo se lahko odpočili in naspali to,da sem jih vzela k sebi in ne silila na vsak način v njihovo posteljo in jih pustila v nedogled jokat samo zato,da po nekaterih prepričanjih ne bi bili razvajeni,pa da bi imeli svoj mir:zmeden2:kakšen mir neki,če prajokajo skoraj celo noč:zmeden2:
Katja ima svojega sineka v postli,spita že vse mesce skupaj pa ni nič narobe z njim.

Sicer pa vsak vzgaja otroka po svojem prepričanju.Kakršne bomo vzgojili take bomo imeli,ko bodo odrasli se bo videlo kako smo jih vzgojili v tem na kakšen način nam bodo vračali.

(odgovor članu Barbara L)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Spanje pri mamici
19.5.2005 9:44:09   
Andra
Bravo Blacky,

ravno včeraj sem bila na enem predavanju v vrtcu na temo razvajenih in trmastih otrok. Bistvo vzgoje je, da smo pri svojih odločitvah dosledni in ne popuščamo, nikakor pa ne smemo iti v skrajnosti.

Jaz osebno menim, da rabimo vsak svojo posteljo , da se lahko odpočijemo. Zjutraj se ne branim crkljanja, dostikrat ležimo vsi štirje v postelji in je prav luštno. Ampak je za nami že noč mirnega spanca (najmanj osem ur).
Pri nas mala dva spita od vsega začetka v svoji postelji in imamo noči mirne. Zvečer otroka nahranim in ga dam spat in prespita celo noč. Grozno se mi zdi, ko prebiram, da ste skoraj vse noči budne in jim morate stalno tiščat zize v usta, da sploh kaj spite. Se vam zdi ta način boljši? Ste zaradi tega boljše mame, kot pa me, ki tega ne počnemo?

Zagovarjam stališče - vsak v svoji postelji in basta in se tako popolnoma strinjam z Blacky!

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Spanje pri mamici
19.5.2005 9:44:37   
mehurčica
Delaj, kakor ti misliš, da je prav!

Jaz sem Davida že od začetka skoraj vedno dajala nazaj v košarico, po tistem, ko se je dojil. Včasih sem sicer zaspala zraven, ampak po kake pol ure sem ga ziher prestavila nazaj. Čez dan sva včasih spala skupaj, ampak ponavadi sem se malo odmaknila, ker se mi je zdelo, da mu tako bolj paše-da ima svoj mir. Ponoči, ko sem prišla spat(on je šel prej spat kot midva) sem ga večkrat predramila. Zato sva ga dala v svojo sobico in veliko posteljico že pri 2,5 mesecih.

Sedaj pri 16mesecih spi v svoji sobici, zaprti. Tako mu paše. Položim ga v posteljico, nekaj malega spije, si da dudo v usta in zaspi-SAM. Zvečer,ko mu pojem ali berem pravljice, ne bo zaspal, dokler ne grem ven. Sicer mu paše, da mu berem in že mežika z očmi, ampak zaspal pa ne bo. Na koncu mu dam ljubčka, mu povema z atijem, da ga imava rada in greva ven.

Jaz se ne bi nikoli naspala, če bi spal v najini postelji. Enostavno rabim svoj mir in počitek. Čeprav sem se kar nekaj časa zbujala zaradi dojenja(do 9-10m), mi je bilo lažje, da sem šla v njegovo sobico, kot pa da bi celo noč plazil po meni, okoli mene, dol iz postelje...itd. Saj sem probala včasih-še pred kratkim, ko je bil bolan. In je kar dol iz postelje splezal sredi noči in v spalni vreči šel na pohod po stanovanju.:hudicek:

Tako pač nam paše.:)

Lp in čim lepše noči vam želim. Kakorkoli že.

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Spanje pri mamici
19.5.2005 11:04:02   
viv_
:bravo::bravo:Blacky:bravo::bravo:

Se ne bi mogla strinjat bolj!

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Spanje pri mamici
19.5.2005 11:05:58   
viv_
leah - nimaš srca da bi jo nekaj silila? a ko ste prišli iz porodnišnice je sama izrazila željo da bi spala pri vama? kaj pa če bi njej bolj pasalo v svoji postelji pa si jo ti prisilila da je pri vama pa je sedaj tako?

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Spanje pri mamici
19.5.2005 11:15:06   
Anonimen
Viv, zdaj pa jaz zate: :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Ne bi mogla boljše povedati. Otrok pozna samo to, kar ga starši naučijo in mu pokažejo.

(odgovor članu Barbara L)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   Spanje pri mamici
19.5.2005 11:15:35   
Pajaca
Moja že od prvega dne spi v svoji postelji. Vmes je pršla parkrat se mal pocrklat, če je zbolela, ali so rastli zobki, ampak je že po pol ure nemirna in hoče v posteljo. Pač ima rada svoj mir in je. V najini postli sploh noče spat, razen kdaj čez dan.

Pa men se zdi prav tako. Otrok paše v otroško posteljico in če je možnost čimprej v svojo sobo, da se navadi na samostojnost in ima svoj mir.

Je čas za spanje in čas za crklanje in ponoči je čas za spanje.

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Spanje pri mamici
19.5.2005 11:28:38   
Andra
Bravo Pajaca :bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu Barbara L)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Spanje pri mamici
19.5.2005 19:07:37   
Anonimen
Tudi naša vedno spi v svoji postelji. Sedaj smo jo tudi prestavili v svojo sobo. Kot prvo: Otrok rabi mir! Drugič: starši rabijo mir in intimo.
Vse lepo in prav, otrok nimamo nič manj radi od tistih ki jih imajo v svojih posteljah. Nimam pa nič proti jutranjemu cerkljanju skupaj v postelji. Tega se tudi sama spomnim, ko sem bila majhna, da mi je bilo zeloooo všeč.
LP
Tasha

(odgovor članu Barbara L)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?