|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 9:15:55   
Kerensa*
Če na RR čvekajo vsi, od tistih, ki se šele trudijo postati starši, pa preko nosečnic s partnerji do staršev predšolskih otrok (in vsi od A do Ž so razdeljeni po mesecih in letnicah user posted image ), potem pa mogoče lahko eno rečemo tudi starši šolarjev, a?

Mi imamo 11-letnika v 6- razredu 9-letke. Rojen oktobra 1997. Pa vi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 11:54:36   
Gina
A ti bi po letnicahuser posted image , matr bo veliko tem odprtihuser posted image .

5. in 8. razred. 95 in 98 letnik sta naša dva. Ta mala je zgleda zbolela, leži in jo glava boli, ta velikemu se pa ne da učit, pa je šel na hrib (pol ure gor za hodit) se sankat že drugič danes. Pa je res tako lep sonček, pa še sneg, bilo škoda zamudit. Edino tak mraz je, da je kar hudo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 14:01:59   
marcela
Pri nas imammo 3 šolarje. Hčerki hodita v 4. in 8.r,sin v 6.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 14:21:53   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mi imamo 11-letnika v 6- razredu 9-letke. Rojen oktobra 1997.

Isto, samo da je rojen novembrauser posted image


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 14:49:58   
alda
pr nas šjora prav tako rojena oktobra 1997 in hodi v 6.razred !
Je pa tko "pametna" , da je šola kar neki,...učitli totalno butasti,....učijo se tako al tako sam tisto, kar je brezveze ...
A so pr vas doma tudi potencialni Nobelovi nagrajenci - geniji , ki se ne rabijo nič učit, ker se jim vse znanje kar samo absorbira v njihove sive celice user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 14:52:30   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: alda
A so pr vas doma tudi potencialni Nobelovi nagrajenci - geniji , ki se ne rabijo nič učit, ker se jim vse znanje kar samo absorbira v njihove sive celice user posted image


Ja, enega takega premoremo. user posted image  

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 17:45:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Je pa tko "pametna" , da je šola kar neki,...učitli totalno butasti,....učijo se tako al tako sam tisto, kar je brezveze ...A so pr vas doma tudi potencialni Nobelovi nagrajenci - geniji , ki se ne rabijo nič učit, ker se jim vse znanje kar samo absorbira v njihove sive celice user posted image

Ja saj če ne bi rekla, da imate "šjoro", bi mislila, da je moj sin pri tebi. user posted image

Naš ni pa nikoli nič bolan. Še tista dva dneva na leto, ko ima vročino, se tega sploh ne opazi, ker je normalno aktiven (tudi jezično user posted image ). Tako, da se meni niti ne sanja, kaj pomeni imeti v stanovanju uro miru in tišine.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 17:54:39   
staši
Naša  "jezikalka"je letnik 1999 se pravi 4 razred(imam občutek da jo že nekaj meče ,a v bistvu je še otročiček)
Naš  "divjak"je letnik 2002 se pravi  1 razred in se mu fučka za vse na tem svetu 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 17:57:39   
alpog
Trije 12 - letniki v 7. razredu - rojeni maja 1996. Na pragu pubertete, ali pa mogoče že notri? Še čakamo, kaj bo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 18:05:48   
Kerensa*
Meni se tudi zdi, da mojega že puberteta meče. user posted image

(odgovor članu alpog)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 18:10:00   
al1*
Tudi mi imamo dva šolarja -
četrtošolka, ki jo tudi že rahlo meče puberta, je letnik 1999,
tamali je pa letnik 2002 in je v 1. razredu.

alpog - pri vas je pa verjetno pestro - trije najstniki naenkrat.


_____________________________

lp


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 18:14:12   
alpog
No ja, saj gre nekak čez dan. Zvečer pa, ko smo vsi utrujeni in bi eni šli spat, eni pa bi počeli vse mogoče, da jim ne bi bilo treba spat, pa mnogokrat pride do močnih trenj. Sploh ko ob 9. uri ugotovimo, da smo pozabili narediti nalogo ali kaj takega. Takrat mami pogosto poči film. Ampak halo! Komu ne bi?

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 18:16:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alpog
Sploh ko ob 9. uri ugotovimo, da smo pozabili narediti nalogo ali kaj takega. Takrat mami pogosto poči film. Ampak halo! Komu ne bi?

Vi ste še v redu - mi to ugotovimo zjutraj ob 7:25, ob 7:30 se gre pa od doma. user posted image

(odgovor članu alpog)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 18:20:11   
FORZA
Ja naš ko se je treba učiti reče mami tole je vse IZI to znam saj sem se učil. Samo ko pa dobi ocenouser posted image ga potem vprašam sine a nisi rekel da je bilo tko vse IZIuser posted image

Včasih je res potrebno zelo veliko najinega truda, da ga sploh spraviš h knjigiuser posted image

Kaj ve še kar sedite zraven njega in ga učite tko kot jasuser posted image včasih se mi zdi, da sem kar sama kriva ker sem ga tkole navadilauser posted image
Ja pa tut ga se mi zdi že mal meče jauser posted image



(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 18:24:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: FORZA
Kaj ve še kar sedite zraven njega in ga učite tko kot jasuser posted image včasih se mi zdi, da sem kar sama kriva ker sem ga tkole navadilauser posted image

Jaz poskušam čim manj. Pa ne zaradi sebe, ampak zato, da se nauči samostojnosti, ki mu je primanjkuje (na tem področju). Sam namreč težko kaj naredi, njegove hiperaktivnosti pa nočem jemati kot izgovor za slabše ocene ali kaj podobnega. Zahtevam, da domače naloge dela sam. Če česa ne razume, mu že razložim (če znam user posted image ), da bi pa delala namesto njega, mi pa na kraj pameti ne pade. Enako je z učenjem - v njegovi sobi ga pustim pri miru, da se uči, potem pa samo preverim, koliko se je naučil. Še vedno sem pristaš tega, da šola ni bistvo sveta in mu konstantno dopovedujem, da se ne uči ne zame, ne za profesorje, ampak zase in da če se ne bo naučil, bo sam nosil posledice. Za primer mu dam pa kar sebe in Kamikazo, ki imava samo OŠ - saj zasluživa dovolj, ampak tako, kakor je nekoč rekla Mišek - kaj bi šele bilo, če bi imela izobrazbeno podlago.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 18:47:25   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: FORZA
Kaj ve še kar sedite zraven njega in ga učite tko kot jasuser posted image včasih se mi zdi, da sem kar sama kriva ker sem ga tkole navadilauser posted image

Jaz poskušam čim manj. Pa ne zaradi sebe, ampak zato, da se nauči samostojnosti, ki mu je primanjkuje (na tem področju). Sam namreč težko kaj naredi, njegove hiperaktivnosti pa nočem jemati kot izgovor za slabše ocene ali kaj podobnega. Zahtevam, da domače naloge dela sam. Če česa ne razume, mu že razložim (če znam user posted image ), da bi pa delala namesto njega, mi pa na kraj pameti ne pade. Enako je z učenjem - v njegovi sobi ga pustim pri miru, da se uči, potem pa samo preverim, koliko se je naučil. Še vedno sem pristaš tega, da šola ni bistvo sveta in mu konstantno dopovedujem, da se ne uči ne zame, ne za profesorje, ampak zase in da če se ne bo naučil, bo sam nosil posledice. Za primer mu dam pa kar sebe in Kamikazo, ki imava samo OŠ - saj zasluživa dovolj, ampak tako, kakor je nekoč rekla Mišek - kaj bi šele bilo, če bi imela izobrazbeno podlago.

Zelo lepo si napisala tole Kerensa. Tudi jas poskušam tkole da bi se sam naučil, seveda jas potem preverim koliko se je kaj naučil, vendar pri nas je problem, da nebo odprl knjige dokler se jas ne usedem zravem in ga kar lepo sprašujem. Tko da prvo se moram jas vse naučitiuser posted image potem njega vprašam in povem odgovor, potem on ponovi in na tak način si potem nekaj zapolne. Sploh pa imava težave pri teh predmetih katere je treba brat zgodovina, naravoslovje, geografija groza porazno.
Sem mu že zagrozila da nebo hodil več na košarko, če se nebo začel malo bolj učiti. saj ne da bi meni bilo težko zraven njega se učiti in da nebi imela časa. Vedno se najde čas, vendar se bojim, da bodo še večje težave, ko bo začel obiskovati srednjo šolo, če ga sedaj ne navadim samostojnega učenja.  Z najstarejšim sinom nisem imela nikoli teh težav, nevem kje sem sedaj napako naredilauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 19:11:12   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: FORZA

Kaj ve še kar sedite zraven njega in ga učite tko kot jasuser posted image včasih se mi zdi, da sem kar sama kriva ker sem ga tkole navadilauser posted image
Ja pa tut ga se mi zdi že mal meče jauser posted image



Ne, ne sedim zraven njega, to ni moj štos. NIti zraven bejbe. Vse ocene so izključno njune lastne iz njunega lastnega nagiba ali nenagiba. Ja, včasih ga vprašam, kadar me prosi, ampak to je zelo redko.

Meče pa oba. Hormoni so huda reč....

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 19:15:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: FORZA
vendar pri nas je problem, da nebo odprl knjige dokler se jas ne usedem zravem in ga kar lepo sprašujem.

Saj moj je isti. Ampak sem mu dala jasno na znanje, da sem jaz OŠ že naredila in da je ne mislim še enkrat delati. In tudi ve, da ne zahtevam petic - naj bo pozitivno, pa ne bom zoprna. Tako, da toliko se večinoma potrudi. Ko pa le prinese cvek domov, pa itak ve, kaj sledi - adijo računalnik, adijo TV, adijo vse ostalo - dokler ne popravi cveka. Pa nekako guramo, no.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 19:18:34   
Mišni
Jaz imam letnik 2002, precej divji pa hkrati zelo nežen. V šoli po začetniških mukah isusovih sedaj v redu, je začel uživat.

Kar se tiče tega, da se dela za šolo z otrokom ali ne, je po moje odvisno od otroka. Eni to pač potrebujejo, sami ne bi naredili nič, eni pa ne rabijo nobene pomoči. Poznam mamici, ki imata po tri otroke in tam se točno pokažeta obe skrajnosti. Pa so po trije komadi iz istega gnezda in enako vzgajani. Eni so sposobni sami delat, eni ne.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 19:30:09   
Gina
Ja, to je res, da so eni sposobni sami delat, drugi pa ne. Ampak ne moreš ves cajt z njim delat. Ok, pa recimo naredi oš, pa ves čas ga naprej teraš, kaj pa potem, v srednji šoli? Kako jo bo sploh naredil, ker ne bo sposoben še vedno ne sam naredit čist nič, bo računal na šlepanje iz tvoje strani? Tudi če bi hotel, ne bi mogel več z njim delat, ker je preveč reči in prezahtevno. Otrok mora imeti sam svoj način za učenje in prevzeti odgovornost za to, kar dela.

Meni se bolj zdi problem v tem, da starši zahtevajo določeno oceno. niso zadovoljni z dvojko. Redkokateri otrok se res ni sposoben v oš naučiti za pozitivno, samo starši hočejo več, ker naj bi le tako otrok lahko prišel naprej na željeno srednjo šolo oz. ker naj bi le to bilo ok. redkokateri bo to priznal, ampak nekako tako to jaz vidim. Zato mu "pomagajo", ne le pomagajo, vlivajo mu v glavo. S tem mu sporočajo, da mu ni treba samemu delat, ker bodo itak oni tam za njega, da mu ni treba za nič prevzeti odgovornosti, da za njih ni dovolj ok, če je pozitiven, ampak da mora biti boljši. Ma ne vem. Moji otroci so tudi različni. Pa če dobi trojko, pač dobi trojko. Ok je tako. Njegova je. Vemo zakaj je trojka. Al ap dvojka, če je dvojka.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 19:40:34   
Mišni
Mah Gina, če jaz ne bi poznala te moje sodelavke, ki ima res tri čisto različne otroke, bi tudi tako mislila. Samo ne vem, po moje njen prvi otrok, ki je drugače recimo povprečno bister, OŠ ne bi naredil brez njene pomoči. Na koncu mu ni bila več kos v pomoči, ni znala pomagat, je inštruktorje najemala. V srednji šoli se je pa zataknnilo, takoj je imel 3 popravce, pa potem naredil, pa v drugem letniku padel, pa sploh doma ni povedal pa take vaje. Boli ga za vse. Ta druga je punčka, multi pridna, preveč skrbna. Telovadbo se je učila na pamet u nulo. Vedno ima s seboj dva dežnika, npr. enega za vsak slučaj, če prvega pozabi. In vse ima na to foro urejeno. Mamico je moledovala, naj jo vpraša, da bo ja res čisto vse znala. Ta tretja bistra deklica, ampak vse naredi na brzino, da potem lahko uživa otroštvo. Ampak naredi. Recimo, da za trojko v petem razredu. Ampak sama naredi. Sicer ji je totalno vseeno, kako izgleda vse skupaj, ampak toliko, da ne more noben rečii, da ni naredila, toliko se se na brzino pomuja.user posted image
Jaz sem tudi na začetku mislila, da ta moja sodelavka pretirava. Ampak zdaj pa se mi bolj zdi, da ji bo ta njen sin lahko še zelo hvaležen, da je naredil osnovno šolo, če ga bo pamet srečala, pa bo mogoče še celo srednjo. Po moje resnično vprašanje, če bi osnovno šolo brez nje naredil.

Drugače je pri moji sestri. Njen sin je dislektik, ampak "samo na meji". Pri njem je bilo v OŠ tako, da dokler je delala z njim, je imel v glavnem trojke in kakšno štirico. Ko je nehala, je imel večinoma dvojke. Ampak ona pravi, da dvojke ima v OŠ vsak, če le ne galami. In ker je ta otrok miren, so mu pač dali dvojke. Zdaj, v srednji šoli, se je totalno izgubil, No, zdaj ko je šla na sestanek in povedala, kako in kaj je z njim, so ji spet zagotovili, da pri njih pač vsak naredi, kdor le ne šprica ali kako drugače moti pouka. Tako da mogoče bo res srednjo šolo tudi naredil. Sam Samo ne vem, če je povsod tako.

Mislim, da eni res ne znajo sami delat.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 20:09:20   
Gina
Saj jaz tebi čisto verjamem,d a je tako. Res so otroci čisto različni. Tukaj se najini mnenji ne razhajata. Samo moja filozofija je drugačna od tvoje.

Sama menim, da če bi ga tile cveki srečali že v oš, pa če bi ga mama na realna tla postavila in ga ne bi šlepala, pustila, da bi sam rešil svoje cveke, da bi že prej kot v srednji šoli ugotovil, da ga ne bo nihče šlepal in da kakor bo delal, tako bo imel. Mame to delajo, namreč namesto otrok vlivajo v glave, zaradi občutkov krivde in mnenja, da bodo lahko otroku ne vem kaj vse rešile, če bodo na ta način forsirale šolo. Pa da bo tako imel vsaj OŠ. Meni osebno se to ne zdi glih tako. Zdaj je vprašljivo celo to, ali bo končal srednjo šolo. Tega otroka so prekasno postavili na realna tla. Preveč je lahko v življenju počel reči brez posledic, vedno mu je bilo vse prinešeno in pomagano. Pričakuje, da je življenje tako in da bo vselej tako prišel skozi. Zdaj ko je v puberteti je pa res malo pozno za to, da ga naučijo, da mora biti samostojen in prevzet odgovornost. ne vem če niso vlak zamudili. Evo, vidiš tako jaz to gledam. Če so ga hoteli porivat naprej, bi ga morali na drug način. Šlepanje z učenjem z njim je bil napačen način. Kaj pa vem, vem da tričetrt ljudi gleda na to drugače, ampak po mojih izkušnjah imajo taki otroci, ki so jih šlepali, daleč najtežjo življenjsko nalogo, ko potem enkrat končno naletijo na življenje samo, ki jih mnoooooogo hujše kaznuje kot s kakšnim cvekom, pa mnogo bolj morajo z glavo skozi res grozne stvari, ki si jih sami proizvedejo rinit, kot če bi jih kot majhne pustili prevzet svojo odgovornost za reči.
Pa ne strinjam se s tem, da ne bi nič naredil, če ga ne bi vlekli. Bi naredil. Prej bi naletel na resen problem in prej bi ugotovil, da življenje ni praznik, kjer te en vleče in še pravi čas bi ugotovil, kako ostat na dvojkah. Svojih lastnih dvojkah.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 20:52:32   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pa ne strinjam se s tem, da ne bi nič naredil, če ga ne bi vlekli. Bi naredil. Prej bi naletel na resen problem in prej bi ugotovil, da življenje ni praznik, kjer te en vleče in še pravi čas bi ugotovil, kako ostat na dvojkah. Svojih lastnih dvojkah.


Pa saj ne bi bil na dvojkah. On je z njeno pomočjo bil na dvojkah. Je pa res, da se je ona sekirala, njemu se je pa ... Ma res ne vem, če bi ta otrok OŠ naredil.

Ali pa od ene druge sodelavke, na primwer. Ta je pa zdaj v 3. razredu in fuuuul s težavo bere. Mu ne gre in ne gre. Sestrica je v 6. razredu, no problem, brihtna, vse sama naredi. A ta otrok, ta v 3. razredu, ta vso nalogo nosi iz varstva domov. Ta starejša ni nikoli, je vse tam, naredila. Ta ne naredi nič. Tako da se celo popoldne potem z mamico gresta šolo, delata nalogo in bereta. Pa skozi joka zraven, ko bere. Pa tolče z nogo ne vem kam. V glavnem živa groza. Pa bereta res čisto vsak dan, tudi med počitnicami. Ampak ta otrok še vedno tako slabo bere, da ne more nobene matematične naloge naredit, ker ne razume, kaj prebere. No, kako bo tak sam delal?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 21:20:21   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
Njen sin je dislektik, ampak "samo na meji".
Mislim, da eni res ne znajo sami delat.

---------------------
Koliko sem brala o tem, sem razumela, da takšni otroci težko delajo sami oz je pomoč pri njih nujno potrebna.
Prijateljičina hči je tudi dislektik, s tem, da ji je prijateljica že od nekdaj brala skoraj vse, ker sama enostavno sploh ni zmogla brat. Je pa punca skoraj konec OŠ še zmeraj odličnjakinja in nasploh je zelo brihtna user posted image .



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Starši (mati & tati) šolarjev
11.1.2009 21:43:33   
marcela
Mojega šestošolca je treba zelo priganjati k učenju,rabi ogromno vzpodbude in nadzora. Če ga ne bi priganjala in občasno tudi kaznovalabi verjetno bil vsaj 3 krat na teden brez naloge. Če mu jaz ne dam mankajočih zvezkov v torbo gre v šolo brez njih. Vsako jutro predno grem v službo preverim kaj ima v torbi in kaj ne. Ko mu v 4.r nisem mu je vsak dan kakšen delovni zvezek majnkal in me je zato razredničarka poklicala na razgovor. Ima kdo kakšno čarobno formulo za odpravo raztresenosti?

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?