|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starejši kuža
29.8.2007 18:22:02   
* Mateja *
Bi ve kupile kužka, ki je star 10 mesecev, ker ga nekdo zaradi pomanjkanja časa noče več?  je navajen na čistočo, otroke, cepljen, rodovniški, ... Kaj se vam zdi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 18:29:58   
Taula
Madona 10 mesecev pa ja ni neka starost. Jaz bi ga kupila. Sej je še mladič in se ga da še veliko naučiti. Če je res že sedaj tako prijazen in navajen za otročke in čistočo je pa super.

Njegovi sedanji lastniki so pa po mojem mnenju spet eni bebci, ki so mislili da je žival igračka, in da zanjo ne rabiš veliko časa.user posted image

Tako da upam da boste vi zanjo bolje skrbeli. Katera pasma pa je?

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 18:46:00   
* Mateja *
Višavski terier, ki ga vneto iščem že nekaj časa, sam kar ni nobenega po našem okusu. Sej tega nismo še vidli, grem po  besedah lastnice. sem že gledala za tako strega psička, sicer šicuja, pa mi ga je nekdo speljal pred nosom. Zdej sem pa rekla, da provam prašat kaj in kako! Torej si mnenja, da to ni neka starost?
Kako bom pa vedela, da je pes res rodovniški in da je tak kot ga opisujejo, da se slučajno ne nafrknemo?!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 18:47:42   
* Mateja *
In lastnica je napisala, da ga prodaja zaradi pomanjkanja časa in finančne stiske, ga pa prodaja za 500 e!
Res ne vem zakaj taki ljudje kupujejo psičke, jaz bi ga pa gledala kot malo dete, sem nora na žvalke!!!

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 18:51:17   
LoCa
:O to sploh ni staro!!!!!!!! vse se da če se hoče user posted image . mi smo atosa dobili pri 9 mesecih.
takega folka pa ne razumem. kot da finančna kriza čez noč nastane..

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 19:02:08   
Anonimen
Mateja, vzemi ga. Vsaj jaz bi ga, s papirji ali brez. Aja, za brez papirjev je malo drag. Ne bi ga kupila od prekupčevalca, ampak ta je že 10 mesecev star, tako da so ga v vsakem primeru že itak spravili v promet, tudi če je. Edino malo mu med dlako poglej, posebej po trebuščku oziroma pri krajeh trebuščka, če nima  kakšne alergije. Čeprav to v bistvu ne moreš nikoli biti 100-odstoten, lahko se razvije pri 2 letih. Ampak tudi pri rodovniških. Dlako naj bi imel čimbolj ostro, ampak tega ne moreš ločit, če jih ne poznaš. Mislim ločit med mehko in ostro dlako.
Drugače naj bi imel čimbolj temne učke, črne kremplje (čeprav moja Miša ima po 2 roza, se mi zdi), črn smrček, raven rep, ne nazaj zakrivljen. Samo to so lepotne zadeve, kar je pomembno pri nadaljnji vzreji ali za razstave. Kdo ga pa sploh prodaja?
Drugače pa je 10 mesecev še čisto mlado, edino malo bolj pametno je že in že kaj uboga. Ravno fajn.

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 19:03:15   
Anonimen
O madonca, a zaradi finančne stiske? Pa ja ne zaradi 500 evrov. Upam, da zato, ker nima denarja za ceplenje in za frizerja. Za veterinarja upam, da ga ne rabi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 19:08:49   
Anonimen
Tukaj imaš ful veliko o vestijih napisanega:

http://members.tripod.com/gregorjanski/Sstandard.htm


Pa pojdi še na "domov", tam je še veliko za prebrat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 20:43:03   
* Mateja *
Sem klicala etole žensko, pa se mi je zdela še kar prijazna. rekla je, da se morajko pod silo preseliti in da pisčka prodajajo ker rabijo keš, sicer pa menda imajo 2 psa v stanovanju. V glavnem se selijo. Po pripovedovanju je kuža ok, je navajen na 3 letnika, kupili so ga pa v Mriboru, pr gospodu Muhič Miranu in pri njegovi ženi, imena si nisem zapomnila. je pa zgledalo, da je to od nekje prebrala. Ga katera pozna tega možakarja? Je čist in da je lušen kuža, da slik mi pa ne more poslat, ker ji je računalnik padu na tla!!user posted image user posted image Edino to me je mal zbodlo!!!
kaj bi ve nardile? Sicer kako bom pa vedela, da je res od tega gospoda in da je rodovniški, a ima papirje , račune za mi pokazat? Ne bom kupila mačka v žaklu, bom rajš še mal čakala!
Midva z možem sva sicer da ga gremo za vikend pogledat, ma me zanima še kako mnenje!!

Je rekla, da mi da zraven poslo, pasjo kozmetiko, vse kar imajo od psička!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 20:47:42   
ledenka
ce je rodovniski, mora imet rodovnik, pa cipiran mora bit. ne vem, ce jih se tetovirajo - vcasih se je po tetovazi videlo. lahko pa preveris tudi pri vzrejnikih, ce je to res on, ker bi njegovi lastniki morali pred prodajo kontaktirat vzrejnika, vsaj obicajno je tako.



_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 22:30:53   
Anonimen
Ce je kuza rodovniski, ti itak mora dat za njega vse papirje. SPloh pa moras it psicka najprej pogledat, preden se odlocis, kontaktiraj pa tudi vzreditelje. Na slepo ne kupuj nicesar.

LP

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 23:15:47   
* Mateja *
Ja itak ga bi šla prej pogledat, sam kot vidiš sem "nova" med rodovniškimi psi, ker naš pudelj je čistokrven,... Pa vas sprašujem, ker vem da bi bote pomagale, pa ne zamert, če so moja vprašanja glupa, ...zato pa sprašujem, da se kej navadim.
Kje naj dobim tega vzreditelja, če sploh obstaja? A Kinološki zvezi? In zakaj bi morala z njim govort? Kako pa prepoznaš če so papirji pravi al pa ponarejeni ( ala Matoša )?

Nje me linčat, da nevedoč kupujem kužka!!

Hvala!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 23:20:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Bi ve kupile kužka, ki je star 10 mesecev, ker ga nekdo zaradi pomanjkanja časa noče več?  je navajen na čistočo, otroke, cepljen, rodovniški, ... Kaj se vam zdi?


Da.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Starejši kuža
29.8.2007 23:36:02   
helloKitty
Jst bi ga vzela (prej bi se seveda vse pozanimala) in tko bi mu polepšala pasje življenje. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starejši kuža
30.8.2007 1:15:28   
Anonimen
Ja, ce je pes vzrejen po vseh pravilih, bi morala KZS imeti podatke o leglu. Ja nic, prosi to zensko za kontakt tega vzreditelja itd. in se pozanimaj cimvec o kuzku. O boleznih, navadah, malo bolj zakaj ga oddajajo itd. Pa o njegovih starsih, ce je redno cepljen, cipiran itd.

Za kaj vec se pa obrni na Shanio.

LP

(odgovor članu helloKitty)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starejši kuža
30.8.2007 11:51:37   
honey
Jaz pa bi ga šla pogledat in če bi mi bil všeč oz. bi mi takoj prirasel k srcu, bi ga vzela - s papirji ali brez, z rodovnikom ali brez. Ker če je preživel 10 mesecev, potem po moje ne more biti kaj hudo bolan oz. to pa itak vidiš že na prvi pogled.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starejši kuža
30.8.2007 12:19:32   
Anonimen
Google o stricu M. Miranu najde tole:

http://www2.gov.si/mp/tol.nsf/(WebCenilci)/C12569DD0037C256C1256AB200419CFF?OpenDocument user posted image

No, pa vse tole tudi:

http://www.google.si/search?hl=sl&q=Muhi%C4%8D+Miran&meta=

Ce ti kaj pomaga user posted image

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starejši kuža
30.8.2007 12:21:04   
Anonimen
Hm, najde ga tudi v enem Kinološkem društvu .. poglej:

KD Muha Buha - Muhič Miran, Dalmatinska 47, 2000 Maribor

http://www.geocities.com/kdptuj/info/linkkd.htm 

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Starejši kuža
30.8.2007 22:07:35   
* Mateja *
SEj neki sem tud jaz dobila, sam nič oprijemljivga. Mi je pa na pomoč priskočila gospa iz znane psarne pri nas in sem ji ful hvaležna, ker mi je dala par napotkov, če bomo šli kužija pogledat!
Sicer pa hvala vsem, zdej čakam še kakšno sporočilo od Shanie. Ona dobro pokomentira!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Starejši kuža
31.8.2007 8:23:49   
mojsoncek
Mi smo dobili nasega mopsa, ko je bil star eno leto. Takoj se je navadil na novo zivljenje in je brez problemov sprejel svoj novi dom. Razlogi za oddajo so bili zelo podobni... Ovdovela gospa, ki je se vedno hodila v sluzbo in se ji je kuza smilil ker je bil cele dneve sam doma. Prej pa je kuzku cez dan delal druzbo njen moz.

Je pa rekla gospa, ki nam ga je oddala, da smo bili prvi od vseh predhodnih kakndidatov za novega lastnika, s katerimi se je kuza sploh igral, ko smo prisli. Pri ostalih je pa samo lezal v svoji posteljici in jih ni prisel niti povohati. To je bil tudi razlog, da je za novega lastnika izbrala nas.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Starejši kuža
31.8.2007 16:41:54   
* Mateja *
Sonček, kakšna je bila pa cena kužka v primerjavi s ceno za mladiča?
Alora, verjetno gremo pogledat! Sam moža mormo počakat, da pripotuje nazaj v Slovenijo, da gre z nami!

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Starejši kuža
31.8.2007 22:20:19   
helloKitty
Potem povej kako ste se odločili user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Starejši kuža
7.9.2007 0:19:41   
* Mateja *
Čau!
Kužka smo šli pogledat, se kliče IRO! Ful je bil plašen, sicer se je pustil mal pocartat, po lastnici je pa mal bolj skakal! Ga je ful pohvalila, da je priden! zanima me pa to. Kakšne barve naj bi bili nohti pri višavcih? Ker ta je imel vse bele in me je mal zmotlo, ker sem nekje o tem brala, sam ne najdem več! Zdej se oločavamo ali ga bi vzeli al ne! Mal cinclamo.  Je pa rodovniški, papirji zgledajo original.
Pomagejte mi!

(odgovor članu helloKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Starejši kuža
7.9.2007 0:57:34   
Anonimen
MAJHNE BELE KEPICE

Beli višavski terier je iz skupine majhnih delovnih psov, prvotno razvit za preganjanje in uničevanje škodljivcev okoli domov in kmetij. Zapuščina teh prvotnih psov je še danes prisotna. Čeprav ponavadi nimamo kužka zato, da bi opravljal tradicionalno delo pasme, cenimo mešanico njegovih fizičnih lastnosti in temperamenta.

Je majhen, igriv, kljub majhnosti daje vtis močnega kužka, je poln energije in zelo samozavesten. Je precej ubogljiv, učenje pa mora biti vedno zabavno in zanimivo.
Nadvse radi imajo ti kužki agiliti, kjer morajo premagati številne ovire-skoke,tunele.

Beli višavski terierji so idealni domači ljubljenčki za mesta, predmestja ali dežele. Najpomembnejše zanje je, da so med ljudmi, ki jih imajo najraje.
Obožujejo dolge sprehode in prosto tekanje.

To je kuža za celo družino. Lahko se ravsa ali pa je miren in tih, ko to od njega želimo.

PRAVA OSEBNOST TERIEREJA

Če se odločite za belega višavskega terierja, morate najprej imeti radi terierje in vse pse, ki so zelo aktivni. Če je za vas domača žival pes, ki le poležava okoli vaših nog, beli višavski terier ne bi bil dobra izbira.

Ljudje pogosto govorijo o bevskajočih majhnih terierjih, vendar ob tem pozabljajo, da je za to dober razlog. To je bila namreč njihova prvotna delovna zahteva.
V osnovi je bil namen vsakega psa ali ubiti plen pod zemljo ali opozoriti lovca, kje plen je. Vse to je seveda spremljalo glasno in vztrajno lajanje.
Čeprav večina belih višavskih terierjev danes ni več izkoriščanih za tako delo, je to še vedno njihov "poklic".
Eni so bolj, drugi manj glasni. So pa zato ponavadi dobri čuvaji. Res je, da so majhni, toda glasen lajež je ponavadi dovolj, da odžene vsiljivce.

Čeprav je to majhen kuža, je zelo aktiven. Tako potrebuje več sprehodov na dan ali pa dostop do ograjenega dvorišča.
Obožuje tudi igro z metanjem igračk.
Nikoli pa ne pustite, da se vaš beli višavski terier podi okoli nenadzorovano, kajti ta kuža je presenetljivo hiter in se lahko v trenutku zapodi za kakšno muco, ne glede na to, kako dobro je treniran je. Za to je kriv njegov terierski nagon.

Ne smemo pa pozabiti na še eno delovno lastnost, to je kopanje.

BELI VIŠAVSKI TERIER IN DRUGE DOMAČE ŽIVALI

Prav tako kot lajež in kopanje, sta tudi lovljenje in ubijanje, ki se nanaša predvsem na škodljive živali, naravni lastnosti belega višavskega terierja.

Če pripeljete mladička v hišo, kjer že imate muco ali dve, je včasih najbolje, da živali same uredijo s hirearhijo. Hrčke in ostale podobne domače živali pa premestite tako, da mu ne bodo dostopne.
Če pa pripeljete muco v hišo, kjer že imate belega višavskega terierja, jo morate počasi predstaviti in ju ves čas nadzorovati.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Starejši kuža
12.9.2007 1:27:16   
* Mateja *
Smo ga kupili!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?