|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stari starši in vzgoja
15.1.2015 9:54:22   
mami2in1
Ker res velikokrat pišemo o tem, danes je objavljeno (RTV SLO) na to temo, kar zaobjame problematiko, se lahko le strinjam: Stari starši in vzgoja user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 17:36:09   
Stanislava_
Meni je članek pretiran, deluje, kot da naj bi bili stari starši popolni, pa ne verjamem, da so.

Včasih so vsiljivi, včasih počnejo kar, kar ne gre v naš koncept vzgoje, včasih niso umirjeni, ker so stari in bolni.

Jaz zadeve vidim širše, tako za otroka, ki si z določeno mero raznolikosti gradi občutek, kaj vse v življenju je dobro in prav, kot za odrasle, ki se ne nehami učliti, ko nismo več otroci. Konkretno - doma ne gledamo televizije, sploh, ker imam vsaj 5 dobrih argumentov za to, pri starih starših se televizija gleda, brez da bi se jaz vmešavala, ali je to prav. Tam je pač drugače, in v tem skupnem času naj uživajo.
V nadaljevanju navaja, naj se vsi strinjajo. Kako le? Štirje odrasli živi ljudje se ne morejo strinjati o vsem, ker so različni. Otroku lahko dajo samo zgled, kako se nestrinjanja rešujejo, ne pa, da je na svetu ena sama rešitev.
itd....................

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mami2in1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 18:01:03   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Tam je pač drugače, in v tem skupnem času naj uživajo.

Otroku lahko dajo samo zgled, kako se nestrinjanja rešujejo, ne pa, da je na svetu ena sama rešitev.

itd....................


da ne bom dolgovezila, podpis.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 18:03:17   
Stanislava_
Lahko bi user posted image , že dolgo ni bilo nič o taščah in njihovih groznih kapricah.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 19:28:33   
mami2in1
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Jaz zadeve vidim širše, tako za otroka, ki si z določeno mero raznolikosti gradi občutek, kaj vse v življenju je dobro in prav, kot za odrasle, ki se ne nehami učliti, ko nismo več otroci. Konkretno - doma ne gledamo televizije, sploh, ker imam vsaj 5 dobrih argumentov za to, pri starih starših se televizija gleda, brez da bi se jaz vmešavala, ali je to prav. Tam je pač drugače, in v tem skupnem času naj uživajo.



citat iz članka: Naj se navadijo, da je tudi raznolikost nekaj, kar bogati njihovo življenje in ga ne siromaši v smislu, zdaj sem pa nesrečen, če je čas počitnic minil. To običajno velja tudi za bivanje s starimi starši. Pri njih je lahko dovoljeno tudi kaj, kar sicer ni, vendar to ne sme vplivati na osnovne smernice vzgoje.

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

V nadaljevanju navaja, naj se vsi strinjajo. Kako le? Štirje odrasli živi ljudje se ne morejo strinjati o vsem, ker so različni.



citat iz članka: Najpomembnejše je, da svojim vnukom izkazujete ljubezen. Seveda je tu tudi določena mera odgovornosti, vendar pa so za vnuke še vedno primarno odgovorni starši. Lahko jih podpirate in jim pomagate s svojimi izkušnjami in znanjem, vendar ne bodite vsiljivi.

Se mi zdi, da se pogleda ne izključujeta tako zelo, kaj praviš?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 19:32:30   
Stanislava_
Brala sem od začetka, citiram:

"Če imajo vaši otroci drugačen način vzgoje, kot ste ga imeli vi, ga sprejmite, saj so oni tisti, ki postavljajo pravila za vzgajanje.".

Moja vzgoja ne vkljujčuje TV, in stari starši tega ne rabijo sprejeti.

In še drugi del:

"Ekipa dela dobro, ko vsi stopijo skupaj, se strinjajo in so si s stvarmi na jasnem".

Potem sem nehala brati komentirati...se mi zdi prazen članek.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mami2in1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 19:51:13   
mateyka
"so si s stvarmi na jasnem" je tko - ena taka floskula, ki si jo lahko vsak po svoje razlaga.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 20:07:41   
m_o_i
(vsaj mojemu) mulcu je bilo ze pri dveh letih jasno, kaj lahko pocne doma, kaj pri omi in kaj pri babiju. trije razlicni svetovi!
ce si doma dosleden, tisto, kar lahko pocne pri starih starsih, bo doma enkrat, dvakrat poskusil z namenom testiranja doslednosti. razplet je odvisen od starsev...
se nimamo kaj strinjat, se mi zdi. ker ko so sami ITAK pocnejo tako, kot njim odgovarja

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 20:38:37   
Stanislava_
Cel članek je bliže floskuli kot nečemu objektivnemu in čutnemu.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 20:47:44   
LuLu
članek je s takim ploskanjem predstavljen v prvem postu, da me je spomnilo le na to, da je avtorica posta tudi avtorica članka in dela reklamo user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 20:56:09   
Stanislava_
Kje pa user posted image , to ne more biti res, Lulu-

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stari starši in vzgoja
15.1.2015 20:59:30   
LuLu
verjetno res ne... me luna ali pms daje user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stari starši in vzgoja
16.1.2015 11:32:49   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: mami2in1

Ker res velikokrat pišemo o tem, danes je objavljeno (RTV SLO) na to temo, kar zaobjame problematiko, se lahko le strinjam: Stari starši in vzgoja user posted image


Pocukrano in brez vsebine.

(odgovor članu mami2in1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stari starši in vzgoja
19.1.2015 9:49:48   
Balerina
Tu so predvsem nekaj pozabili, kar pa je po moje zelo pomembno pri odnosih. In sicer koliko so vnuki s starimi starši. Če jih stari starši dnevno pazijo, vnuki niso v vortcu ali pa jih stari starši poberejo takoj po koncu sole, torej jih praktično vzgajajo potem po moje mirajo biti pogledi na vzgojo dosti usklajeni. Če pa jih stari straši vidijo bolj poredko pa jih imajo na kakšnih počitnicah potem pa je pa čas namenjen cartanju, tam pa se lahko tudi kakšno strogo pravilo prekrši. Otroci pa to vejo.

Ne vem no moji otroci so sicer v podaljšanjem bivanju in to tudi iz tega razloga ker stara starša ne razumenta koncepta delanja domače naloge. Ker ko otrok pojambra bi pač oni to naredili, saj ni problem. Ja nima ne otrok pa ima možgane na off. Seveda ko pa so na dopustu na morju ali kje drugje potem pa jih lahko crtajo pa se dela bolj ali manje stvari ki so otrokom všeč.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stari starši in vzgoja
26.1.2015 13:51:15   
ronja
Podpis pod ostale. Sama mam recimo drugačne poglede na nože na pultu v dosegu malčkov;). Ok, ko so stari 3 leta, pa jim že lahko razložiš, kar se babicam ne da... Ampak ko so tini mini... pa mi je fajn, da sem lahko ziher, da bojo vsi živi, ko pridem:D. Sicer pa ne postavljam nobenih omejitev pri njih -tam po njihovo, pri nas po naše. Kdo je bolj sproščen, bi se pa dalo včasih debatirat;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?