|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starost posvojiteljev
30.1.2008 20:51:55   
irnan
Pozdravljeni,

zanima me, ali pristojni organi za posvojitev gledajo tudi na razliko v letih med partnerjema, če je le-ta nekoliko večja?

Hvala za odgovor in LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starost posvojiteljev
2.2.2008 15:18:29   
Taula
Moja kolegica je 5 let starejša od moža. Njen so rekli, da se gleda samo zg. meja, ki je določena do katere starosti lahko posvojiš user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu irnan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starost posvojiteljev
11.2.2008 8:52:59   
natasarobi
Koliko let je zgornja meja? Ali se gleda to starost ženske ali moškega?

Ali to pomeni, da, ko dosežeš zgornjo mejo te enostavno 'vržejo' iz vrste?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starost posvojiteljev
12.2.2008 20:09:23   
Anonimen
Pozdravljene,

sem prvič na tem forumu.

Starejša, pa me tudi zelo zanima do katerega leta lahko človek (par) posvoji otroka - s tem mislim na starost posvojitelja?

Ali je najbolje poklicat CSD in vprašat?



(odgovor članu natasarobi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starost posvojiteljev
12.3.2008 19:53:44   
Tia-na
Mislim, da sem nekje zasledila, da je zgornja meja 45 let. Sam nisem več prepričana, če sem to brala za našo zakonodajo ali katero drugo državo. Toliko tega prebiram, da sem že vse pomešala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starost posvojiteljev
13.3.2008 19:03:43   
agnes
Pri nas je pomembno to, da je posvojitelj vsaj 18 let starejši od posvojenca. V nekaterih državah je pa tako, da je določena zgornja starostna meja za dojenčke, otroke do pet let ipd - torej starejši kot so otroci, starejše starše dobijo. Npr v Kolumbiji starši, ki so starejši od 40 let, naj ne bi dobili otroka mlajšega od treh let http://www.new-beginnings.org/colombia_adoption.php
lp


"Posvojitelj je lahko le polnoletna oseba, ki je vsaj osemnajst let starejša od posvojenca. Zakonca lahko samo skupaj posvojita otroka, razen če eden od njiju posvoji otroka svojega zakonca; enako velja za zunajzakonska partnerja. Posvojitelj ne more biti oseba, ki ji je odvzeta roditeljska pravica, ali za katero se utemeljeno domneva, da bi posvojitev izrabila v škodo posvojenca, oseba, ki ne daje jamstva, da bo izvrševala roditeljsko pravico v otrokovo korist, oseba, ki ji je odvzeta poslovna sposobnost, ali ki je tako
duševno prizadeta ali bolna, da utegne spraviti posvojenčevo zdravje in življenje v nevarnost."
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=729&sid=325

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starost posvojiteljev
27.5.2008 21:40:42   
_ancica_
IZVIRNO SPOROČILO: agnes

Pri nas je pomembno to, da je posvojitelj vsaj 18 let starejši od posvojenca. V nekaterih državah je pa tako, da je določena zgornja starostna meja za dojenčke, otroke do pet let ipd - torej starejši kot so otroci, starejše starše dobijo. Npr v Kolumbiji starši, ki so starejši od 40 let, naj ne bi dobili otroka mlajšega od treh let http://www.new-beginnings.org/colombia_adoption.php
lp



zanimiv link user posted image Jaz sem porocena s Kolumbijcem, tako da ce nama ne uspe v parih letih pridelat enega user posted image , se bova najverjetneje zatekla k posvojitvi in to kar v Kolumbiji. user posted image



(odgovor članu agnes)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starost posvojiteljev
28.5.2008 9:15:45   
Eva**
Pozdravljena!

Zgornja meja je 45 let, seveda pa je najbolje da se obrnete na vaš pristojni CSD.
Midva sva imela srečo in sva dobila user posted image v skrbništvo in ga po zakonskem preteku enega leta tudi uradno posvojila.

(odgovor članu _ancica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
7 lastnosti odličnega partnerstva
Preverite, ali ima vajino partnerstvo teh sedem ključnih lastnosti, ki vama bodo pomagale, da bo vajina sreča v dvoje tr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?