|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strah???
10.10.2009 17:26:48   
simona111
Pozdravljeni!

Nikjer še nisem zasledila tega problema, zato me zanima, če ima katera podobne izkušnje.
Moja hčerka je stara 2 meseca in sedaj se je začelo dogajati (prejšnji teden 1x, včeraj in danes pa pogosteje), da kar naenkrat (po mojem mnenju brez razloga) stegne obe rokici in nogici, postane jo na smrt strah (ker izbuli oči), rata rdeča v obraz in prične jokati. Takoj jo primem in stisnem k sebi in je kmalu bolje. Zdej se je začelo dogajati še med previjanjem - jo moram obvezno držati za eno roko, ker če ne, se kar izboči in v njenih očeh je viden tak strah oz. groza. user posted image
Moram rečt, da jo nikoli ni nobeden prestrašil, da ni padla ali karkoli...Upam da je to le obdobje, ki bo minilo, me pa vseeno zanima, če ima kdo podobne izkušnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strah???
10.10.2009 18:00:05   
rina22
Ojoj, ubožček maliuser posted image Jaz imam tudi hčerkico staro 2 meseca, pa se tudi včasih zgodi, da začne tak gledati, kot da bi kaj videla groznega in gleda v kaj s tako grozo, da še mene postane strah. Pa je tudi nikoli ni noben prestrašo pa tudi pala ni nikoli. Ampak se pa ne začne jokat, samo gleda. Pa tudi tak pogosto ni to, kot pri vaju..

Na žalost ti ne znam svetovati nič drugega, kot to, kot že počneš - da jo vzameš k sebi in potolažiš.

Upam, da bo kmalu minilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu simona111)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strah???
10.10.2009 18:58:51   
soncica01
pri nas se je podobno dogajalo. Če se to dogaja med previjanjem ali kopanjem oziroma ko leži na hrbtu, potem ima občutek da bo padla in jo samo drži za roke. Po parih mescih je to pri nas izginalo, mislim da okrog 5 meseca. Pa seveda ji kaj lepega in počasi govori, pri nas je to pomagalo.

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strah???
10.10.2009 19:41:28   
miapia
Si mogoče pomislila na krče?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strah???
10.10.2009 20:18:49   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

pri nas se je podobno dogajalo. Če se to dogaja med previjanjem ali kopanjem oziroma ko leži na hrbtu, potem ima občutek da bo padla in jo samo drži za roke. Po parih mescih je to pri nas izginalo, mislim da okrog 5 meseca. Pa seveda ji kaj lepega in počasi govori, pri nas je to pomagalo.


Se strinjam!

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strah???
10.10.2009 20:19:03   
daisyb
moj je star 4 mesece in ze od zacetka, ce spi na hrbtu dviguje rokice in maha kot bi se cesa prestrasil. sicer ne joka...sedaj opazam malo manj tega obnasanja..ma se vedno steguje rokice...ce spi z mano ga drzim za rokice in je boljse. ponoci pa spi na trebuhu.

(odgovor članu simona111)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strah???
10.10.2009 20:57:39   
PC Baby
Jaz tudi mislim, da so to krči. Izbuljene učke, stegnjene rokice in nogice, jok...

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strah???
10.10.2009 22:01:57   
simona111
Hvala vam za tako hitre odgovore.
Res upam, da so le krči in da bo minilo. Sem mislila, da pri krčih le nogice skupaj tišči, ne pa da jih da narazen, pa še rokice zraven.
Ma res je boga, ker sploh ne vem razloga za to. Pa prej (do 8. tedna se to ni dogajalo), nato pa kar zlepa. user posted image
Ste mi dale misliti, da je mogoče tudi to, da bi se bala, da bo padla...
Je pa tudi mene kar groza, ko vidim tisti strah v očeh user posted image
Sem že na vse sorte pomislila, celo na epileptični napad...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Strah???
11.10.2009 11:28:14   
jakipaki83
Kar opisuješ je po mojem Morojev refleks - ko se dojenček počuti, kot da pada. Ni nič strašnega in izzveni baje do 6 meseca. Tudi moj dojenček se včasih tako prestraši. Včasih celo v spanju. Po navadi sicer ne zajoka.

(odgovor članu simona111)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Strah???
11.10.2009 14:40:11   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: jakipaki83

Kar opisuješ je po mojem Morojev refleks - ko se dojenček počuti, kot da pada. Ni nič strašnega in izzveni baje do 6 meseca. Tudi moj dojenček se včasih tako prestraši. Včasih celo v spanju. Po navadi sicer ne zajoka.


Se strinjam! Tudi jaz mislim, da to niso krči!

Naša je imela podobno finto prve tri mesece menda. Ko je spala ali ležala na hrbtu, je rokice nenadoma razširila in naglo zakrilila v luft ter zastrašujoče pogledala. Če je spala je blo isto, le da ni očk odprla zraven ampak spala naprej. Pri spanju sem to omilila s tem, da je vedno spala na boku (rada je tako spala, tako da na hrbtu skoraj nikoli). Poskušaj biti vedno zraven nje, rokice ji dajaj ob telo, pokrij jo s kakšno odejico, ko jo previjaš... Saj bo kmalu minilo, sploh ko bo lahko kakšne igračke prijemala in takrat več ne bo samo ležala in bo tudi razlogov za prestašenje manj. Bo minilo.

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Strah???
21.10.2009 11:34:46   
simona111
Živjo,
vsem najlepša hvala za odgovore.
Sem omenila P., pa je rekla, da to niso krči in da tudi refleks ni user posted image
Ni pa vedela, kaj bi lahko bilo. Jo je pregledala, če ima slučajno probleme z ravnotežjem, ampak ni opazila ničesar.
No, je pa potem bilo ene 10 dni mir, sedaj pa spet 2 dni isto. Se tako ustraši in iztegne roke in noge, pa plane v jok.
Pač sem se sprijaznila, da se verjetno kaj boji (ker tudi pesti še vedno drži) oz. ustraši, pa se jo takrat bolj pazimo, jo držimo za rokice...
Upam, da bo minilo user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Strah???
21.10.2009 12:04:18   
maayaa
simona111 to je verjetno res Morojev refleks.

Sama sem bila s svojim novorojenčkom par dni  na nekih preiskavah na  pediatrični kliniki, tam so sprejeli tudi novorojenčka s simptomi ki jih opisuješ sama (med spanjem stegne roke in noge), to  naj bi bil refleks, ki ga otroček preraste, dokaj pogosto prizadane novorojenčke. Glede na to, da naj to ne bi bilo nič nevarnega so mu vseeno posneli delovanje možganov med spanjem.
Sama bi na tvojem mestu rajši šla na pregled k pediatru, glede na to, da je tvoja sončica stara že dva meseca in prej teh težav ni imela. Naj jo pogleda, da boš mirna.



(odgovor članu simona111)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Strah???
21.10.2009 12:11:03   
mika
Ja, to je Morojev reflex, brez skrbi. Jaz sem naši pupi zato ob kopanju, previjanju, kadarkoli je nisem čuvala, dala v obe rokici pleničko, tako da je imela občutek varnsosti. občutek da se prime, sploh pri kopanju in se ni več strašila....to mi je svetovala mama. Malo razpri dlani in vanje položi pleničko, dlani pa stisni nazaj skupaj ali pa se bo sama oprijela pleničke

< Sporočilo je popravil mika -- 21.10.2009 12:13:15 >

(odgovor članu maayaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Strah???
11.4.2020 12:59:20   
TinkTami
Simona, če ste še mogoče aktivni tukaj gori, po teh letih, kaj ste ugotovili pri svojem otročku, nam se dogaja podobno. Hvala.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Strah???
11.4.2020 13:00:01   
TinkTami
Simona, če ste še mogoče aktivni tukaj gori, po teh letih, kaj ste ugotovili pri svojem otročku, nam se dogaja podobno. Hvala.

(odgovor članu simona111)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?