|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strah - nasvet
8.4.2015 9:42:06   
vrtnica88
Lep pozdrav
pred kratkim sem naredila test in bil je pozitiven user posted image jupiii. Zdaj ko se pa bliža moj prvi pregled pri ginekologu me je pa zelo strah, da se mi nebo ponovila zgodba od lani ko mi je odmrl plod. Če je bila katera v podobni situaciji bi jo prosila za nasvet kako se vsaj malo znebit tega straha in to je res zelo neprijetno tako zamene kot za partnerja. Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 9:49:31   
RIJA*
ne v čisto taki, ampak v končni fazi precej podobni....

in kaj lahko storiš?
NIČ.

torej se sprosti...če ti je namenjeno, bo ostalo, če ne, bo šlo. nimaš kaj.

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 9:53:10   
vrtnica88

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ne v čisto taki, ampak v končni fazi precej podobni....

in kaj lahko storiš?
NIČ.

torej se sprosti...če ti je namenjeno, bo ostalo, če ne, bo šlo. nimaš kaj.



To vem, samo podzavestno še vedno obstaja strah in sto in eno vprašanje

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 9:54:45   
ronja
vrtnica, plodek je umrl, ker je bilo nekaj narobe Z NJIM, ne s tabo! To na naslednji plodek čisto nič ne vpliva, zato si zdaj čisto na nuli, vse je normalno, razen da te je strah. Če ne krvaviš, je to že dober znak, da je vse ok.
Ogromno je ssov, vendar o tem ženske ne govorijo toliko, včasih pa sploh niso, pa jih je bilo tudi dosti, samo se to pri 10ih otrocih ni toliko poznalo, ker so bile včasih še vesele, da ni še enih lačnih ust...

Ti si svojo nesrečo že pokurila, zdaj je pa čas za srečo:) Saj boš kmalu izvedela, da je vse ok:). Držim pesti, da bo pregled čim prej in da bo vse ok do konca nosečnosti in naprej:).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 10:00:52   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ti si svojo nesrečo že pokurila, zdaj je pa čas za srečo:)


Lepo napisano.
dodajam še eno user posted image za srečo


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 10:03:41   
vrtnica88

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

vrtnica, plodek je umrl, ker je bilo nekaj narobe Z NJIM, ne s tabo! To na naslednji plodek čisto nič ne vpliva, zato si zdaj čisto na nuli, vse je normalno, razen da te je strah. Če ne krvaviš, je to že dober znak, da je vse ok.
Ogromno je ssov, vendar o tem ženske ne govorijo toliko, včasih pa sploh niso, pa jih je bilo tudi dosti, samo se to pri 10ih otrocih ni toliko poznalo, ker so bile včasih še vesele, da ni še enih lačnih ust...

Ti si svojo nesrečo že pokurila, zdaj je pa čas za srečo:) Saj boš kmalu izvedela, da je vse ok:). Držim pesti, da bo pregled čim prej in da bo vse ok do konca nosečnosti in naprej:).



Hvala, ampak tudi prvič nisem krvavela pa nič in ravno zaradi tega me je zdaj malo bolj strah ker prvič tudi ni bilo krvavitve pa je plod odmrl. Hvala vam za pozitivne besede

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 10:07:09   
ronja
Hvala, ampak tudi prvič nisem krvavela pa nič in ravno zaradi tega me je zdaj malo bolj strah ker prvič tudi ni bilo krvavitve pa je plod odmrl.

Vem, sem razumela, vendar je to bolj redko kot to, da se začne krvavitev, zato pa pravim, da je bila to smola, nesreča. In to se ti včasih zgodi v življenju, da imaš pač smolo. Včasih smo si sami krivi, da se zafrknemo na celi črti, drugič imamo samo smolo, da se pač zgodi nekaj slabega, brez nekega hudega razloga, zakaj ravno nam itd... Pač se v toliko in toliko primerih. Ampak to je smola. Smola se ne dogaja non stop, to se zgodi, potem imaš pa spet srečo. Tako kot ti zdaj, ok? Reci si, da vsak človek v življenju ima nekajkrat ornk smolo. Se zgodi. NO, tebi se je. Zdaj je na vrsti sreča, ker nikoli ni samo eno celo življenje.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 10:12:30   
vrtnica88

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hvala, ampak tudi prvič nisem krvavela pa nič in ravno zaradi tega me je zdaj malo bolj strah ker prvič tudi ni bilo krvavitve pa je plod odmrl.

Vem, sem razumela, vendar je to bolj redko kot to, da se začne krvavitev, zato pa pravim, da je bila to smola, nesreča. In to se ti včasih zgodi v življenju, da imaš pač smolo. Včasih smo si sami krivi, da se zafrknemo na celi črti, drugič imamo samo smolo, da se pač zgodi nekaj slabega, brez nekega hudega razloga, zakaj ravno nam itd... Pač se v toliko in toliko primerih. Ampak to je smola. Smola se ne dogaja non stop, to se zgodi, potem imaš pa spet srečo. Tako kot ti zdaj, ok? Reci si, da vsak človek v življenju ima nekajkrat ornk smolo. Se zgodi. NO, tebi se je. Zdaj je na vrsti sreča, ker nikoli ni samo eno celo življenje.


To ste pa popolnoma prav napisali, jaz sem v prvi nosečnosti imela ress full smolo najprej mi je plod odmrl, potem sem bila v bolnici ko so mi z tableto želeli odstraniti odmrli zarodek pa ni šlo nič ven potem sem doma skoraj izkrvavela, spet v bolnico, poseg pod norkozo in spet ogromno izgube krvi tako da prva nosečnost je bila smola na kubil :) :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 10:18:01   
ronja
Mela sem kar precej nosečnosti, nobena ni bila glih užitek, da ne rečem, da so bile vse od prve do zadnje zagamane, vsaka na svoj način, pol jih je bilo uspešnih, ampak dokler dobiš na koncu toliko otrok, kot si jih želiš, je super:). Včasih pač za kakšnega traja malo dlje - ene ne morejo zanosit, ene kakega zgubimo vmes. Ampak boljše da gre bolan otroček stran, pa dobiš potem zdravega, ne? Boljše zanj in zate:). Tisto je bila smola in se ne bo ponavljalo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Strah - nasvet
8.4.2015 10:20:12   
vrtnica88

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mela sem kar precej nosečnosti, nobena ni bila glih užitek, da ne rečem, da so bile vse od prve do zadnje zagamane, vsaka na svoj način, pol jih je bilo uspešnih, ampak dokler dobiš na koncu toliko otrok, kot si jih želiš, je super:). Včasih pač za kakšnega traja malo dlje - ene ne morejo zanosit, ene kakega zgubimo vmes. Ampak boljše da gre bolan otroček stran, pa dobiš potem zdravega, ne? Boljše zanj in zate:). Tisto je bila smola in se ne bo ponavljalo.


Ja seveda je veliko boljše da imaš zdravega otročička in se lahko veseliš z njim. Hvala Vam vaše besede so me zelo pomirile

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Strah - nasvet
9.4.2015 7:49:55   
vrtnica88
Zdaj sem pa se za piko na i zbolela in upam da je to samo prehlad in slabo pocutje zaradi tega.

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Strah - nasvet
9.4.2015 10:48:55   
ronja
Pozdravi se! Če smo bolni, smo vedno bolj prestrašeni - naravni odziv na zmanjšano sposobnost našega telesa za beg ali boj - zato je rajši bolj pozorno na morebitne nevarnosti, ker ve, da mora prej ugotovit, da bo pravi čas ušlo. V naravi je imelo zelo dober namen, zdaj pa včasih malo štalo dela ta sistem... Ampak zdrži še do jutri, pa kako lahkotno komedijo, v kateri ni dojenčkov, si poglej.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Strah - nasvet
9.4.2015 11:22:00   
Janchek81
vrtnica88 le pogumno naprej, brez strahu oz. čim manj strahu ... vem kako se počutiš, jaz sem imela v prvi nosečnosti UPN v 24. tednu in šla rodit, naslednjo nosečnost me je bilo blazno strah, ampak s tem si nisem nič pomagala, tko, da po nuhalni sem se nehala obremenjevat že samo zaradi tega, ker so mi sami ginekologi povedali, da s tem naredim lahko le škodo in nič drugega, tako, da sem odmislila, šla naprej s pozitivnimi mislimi, da bo tokrat vse OK in hvala bogu je vse bilo ... tako, da kar pogumno naprej in res brez slabih misli,.... vse bo OK in probaj le uživati v tej nosečnosti user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Strah - nasvet
9.4.2015 18:16:06   
vrtnica88
Hvala vam

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Strah - nasvet
11.4.2015 8:29:17   
vrtnica88
bila na pregledu srcek je bil, vendar pa mi je omenil da je rast za en teden manjsa kot bi mora bit. Zdej pa me je kr malo strah

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Strah - nasvet
11.4.2015 8:59:56   
RIJA*
eh...ne oziraj se preveč na to...meni so 15. decembra na UZ rekli, da ma otrok okrog 3200 g....rodila sem potem začetek januarja, pa je mel 2700 user posted image

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Strah - nasvet
11.4.2015 9:14:45   
chocolatecake
Pri meni v 6. tednu oz po mojem izračunu 5/5 ni bilo videti drugega kot gestacijska vrečka in nosečnost ocenjena na cca 4 tedne, pri 7/5 pa srček in plodek ocenjen na starost 8/1.
Pri 8/2 pa na ultrazvoku preko trebuha spet ocenjena nosečnost na 7/1.

Pa ni to baje nič posebnega, na različnih ultrazvokih se različno vidi, tudi preko vaginalnega pregleda precej bolje kot z ultrazvokom preko trebuha, pa tud težko je izmeriti tisti majhen nekaj mm velik plodek do mm natančno. Baje se plodek tudi že lahko razteza in krči in je včasih bolj "stegnjen". Da ne omenjam še tega, da eni rastejo hitreje kot drugi, ker se tudi novorojenčki ne rodijo vsi serijsko - enako težki. Tako, da tisti teden razlike res ni vreden sekiranja.
Njegovo ali njeno točno velikost boš izvedela na nuhalni, kjer te pregledajo bolj podrobno.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Strah - nasvet
11.4.2015 10:00:45   
vrtnica88
Mi je pa ginekolog predpisal Aspirin da ga morem jest. Malo sem na internetu brala glede tega zaostanka rasti pa ni nič kaj pozitivnega pisalo, tak da sem se odločla da nebom več brala ampak raje kr vas tle gor vprašala

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Strah - nasvet
11.4.2015 10:13:34   
chocolatecake
Pomoje je pod zaostanek rasti mišljeno kasneje, ko se lahko že bolj jasno vidi otrokova velikost in teža in na podlagi tega izmeri zaostanek, pa še to se zaostanek za 1 teden sploh ne šteje kot zaostanek.
Tudi ne rodijo se vsi težki 3500g, nekateri se 2500g, nekateri pa 4500g pa je še vedno vse OK in v mejah normale. Ne beri takšnih stvari in sploh ne razmišljaj o tem. Samo pozitivno.
Kdaj imaš rok? Jaz sem si izračunala 17.11., pa bo najbrž malo prej. Se nam boš pridružila pri novembrkah?

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Strah - nasvet
11.4.2015 10:20:14   
vrtnica88

IZVIRNO SPOROČILO: chocolatecake

Pomoje je pod zaostanek rasti mišljeno kasneje, ko se lahko že bolj jasno vidi otrokova velikost in teža in na podlagi tega izmeri zaostanek, pa še to se zaostanek za 1 teden sploh ne šteje kot zaostanek.
Tudi ne rodijo se vsi težki 3500g, nekateri se 2500g, nekateri pa 4500g pa je še vedno vse OK in v mejah normale. Ne beri takšnih stvari in sploh ne razmišljaj o tem. Samo pozitivno.
Kdaj imaš rok? Jaz sem si izračunala 17.11., pa bo najbrž malo prej. Se nam boš pridružila pri novembrkah?

Jaz imam rok 28.11, na mene je zdej bolj pozoren ker mi je prvo nosecnost plod odmrl in sem imela enake probleme ker je bil plod manjsi.

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Strah - nasvet
11.4.2015 12:09:37   
vrtnica88
Jaz imam rok 28.11, na mene je zdej bolj pozoren ker mi je prvo nosecnost plod odmrl in sem imela enake probleme ker je bil plod manjsi.

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Strah - nasvet
13.4.2015 12:04:49   
ronja
Verjetno si zanosila 1 teden kasneje, kot bi po izračunu, če bi bila ovulacija na sredini - kar je v povprečju tako, ženske pa nismo glih vsak mesec povprečne;). Moji punci sta narejeni kasneje kot sem mela dan ovluacije in so mi zato na ns tudi spremenili datum poroda (hvalabogu, sicer bi mi jo prej ven vadili taprvo). Mali v principu po teh teorijah ne bi mogel nastat:D.
Vsekakor ne more nihče govorit o zaostanku rasti, če nima vsaj 2 meritev v različnih časih. Ker to, kdaj si ti imela ovulacijo, živ bog ne ve. Še če bi enkrat samkrat spala skup v tistem mesecu, ne bi vedeli, ker semenčice preživijo en čas not;).
Še to: moja pupa je res zaostajala v rasti, kasneje, ko so meli že dovolj meritev in so vse isto kazale, zaradi bolezni, ki sem jih sama prebolevala in ni več imela kje kaj vzet, ampak ne na koncu vse lepo nadoknadila. Meni so rekli, da če sem kadilka ali vegetarijanka, da naj začasno jem vse in ne kadim, vendar nisem bila ne eno ne drugo, potem so rekli, pa da tako nimam kaj naredit. Vse se je samo popravilo:). Po porodu je še čudno reagirala in bila zato na IE, vendar je bila spet med tistim 1%, kjer se jim vse samo popravi:). Tako da - tudi če bi bil res zastoj rasti, to še ne pomeni, da je karkoli narobe, ok? Pa mislim, da ni, veliiiika večina je namreč samo spočeta malo kasneje:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
"Delanje otroka" je lahko stresno
Če se trudite zanositi in vam ne uspeva, veste, da to ni nekaj, česar bi se neznansko veselili, ampak ravno nasprotno, t...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?