|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Subvencije šolske prehrane?
18.9.2007 22:03:40   
*maja
Tiste že malo bolj izkušene mamice šolarjev, mi smo letos prvošolčki in me ja danes skoraj kap, ko mi je hči prinesla položnico za šolsko prehrano za mesec september skoraj 80 EUR., pa me sedaj zanima, če so možne tudi kakšne subvencije šolske prehrane na podoben nalčin, kot je bilo znaižano plačilo vrtca?

Aja pa še tole vprašanje: se plačuje prehrana za nazaj ali plačaš za en mesec v naprej, ker tole mi ni ničl jasno glede da je danes šele 18. v mesecu pa je tukaj že položnica za mesec september?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Subvencije šolske prehrane?
18.9.2007 22:06:47   
Njuškalo
Hm...ja kolikor jaz vem, se plačuje za nazaj.Če se prav spomnim, sicer mi bo pa tamav hitro osvežil spomin, ko bo prinesel položnico domovuser posted image Se pa da znižati plačilo, odvisno glede na dohodke.Mislim pa, da moraš to urediti že septembra.Pozanimaj se v tajništvu, tam bojo ziher vedeli, kako in kaj!

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Subvencije šolske prehrane?
18.9.2007 22:09:18   
ona
To mi je malo čudno,mi dobivamo npr. za september položnico domov po pošti nekje okrog 15.10.
pa tudi cifro maš veliko,mi imamo nekje 45-50€ za cel mesec,vključno z jutranjo malico!
Za regresirano prehrano dobimo mi v šoli takoj prve dni nek obrazec,kjer lahko zaprosiš za eno varianto,npr.lahko samo za malico ali samo za kosilo,ali za kakšno šolo v naravi,itd...
moramo pa tej vlogi priložit odločbo o otroškem dodatku in,da si res nezmožen preživljat družino rabiš še eno potrdilo iz socialnega...
ma točno se ne spomnim kaj vse zahtevajo za priloge,ker tega nikoli ne izpolnjujem,dobimo pa prav vsi straši tele obrazce!
jaz bi se na tvojem mestu malo pozanimala v šoli,ker 80€,je pa malo preveč za prehrano!

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Subvencije šolske prehrane?
18.9.2007 22:12:07   
Njuškalo
Ja, pa res..sem šla prav gledat svoje položnice za nazaj, pa je znesek 40 do 50 evrov.Torej je tole res malo sumljivo.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Subvencije šolske prehrane?
18.9.2007 22:15:47   
lelaval
Pojdi do socialne delavke na šoli. Ti bo dala en obrazec za izpolnit. Zraven pa imej še odločbo CSD o prejemanju otroških dokladov. Na podlagi le teh ti subvencionirajo šolsko prehrano. Mislim, da še imaš čas za vlogo (če se ne motim je do 30.9.). Glede na to, da imaš 4 otroke, boš sigurno dobila subvencionirano prehrano - nenazadnje pa se mi tudi cifra zdi velika.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Subvencije šolske prehrane?
18.9.2007 22:16:20   
*maja
Kako hudiča pa so nam potem že sedaj izstavili položnico za september, če se plačuje za nazaj, kaj imajo povsod svojo politika al kako user posted image . Pa sem šla položnico gledat in je prehrane za 65 EUR, zraven je zaračunan še tečaj plavanja, ki ga imajo sedaj. Samo se mi vseeno zdi kar veliko no...

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Subvencije šolske prehrane?
18.9.2007 22:17:25   
daša
Jaz dam za malico + kosilo cca 40 eur. Pa naslednji mesec okoli 15. tega prinese položnico za pretekli mesec, saj kaj pa če je bolan in odjaviš prehrano,  ti morajo potem za nazaj odštet, ali kaj. Subvencija je pa pri nas samo za malico, za kosilo ne. PA se mi zdi, da moraš dati odločbo o prejemanju denarne pomoči. Torej je najbrž samo za tiste, ki so res zelo na tesnem s prihodki (uradnimi).

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Subvencije šolske prehrane?
18.9.2007 22:28:51   
*maja
No bom šla jutri na lov za informacijami kako je s temi subvencijami, bom šla kar direktno do svetovalne delovke v šoli ni hudič da mi pove kaj in kako in mi razjasni tole s položnicami.

(odgovor članu daša)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 8:15:42   
*pepelka*
Cene prehrane po posameznih šolah so različne, a se mi tvoj znesek zdi visok. Ne vem sicer kaj naj bi vsebovala ta položnica, a nekater šole na isti položnici zaračunavajo tudi ostale stroške,  kot so npr. naravoslovni dnevi in pa stroški za papir in ostalo. Poglej točno kaj imaš napisano na specifikaciji računa. Glede regresirane prehrane pa se pozanimaj v šoli, a bi najverjetneje to že morali urediti.

Mi plačamo cca. 50€ za malico in kosilo.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 8:28:58   
Marogica
Tudi mi imamo letos prvošolčka. Pred seboj imam list s cenami prehrane:
zajtrk 0,36/dan    = 7,20/mesec
malica 0,71/dan   = 14,20/mesec
kosilo 1,17/dan    = 23,40/mesec
pop. malica   brezplačan

Če računam za nas-v poštev pride malica in kosilo, ter 20 "delovnih" dni, je to 37,60€ na mesec. Gre skozi...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 8:45:34   
*maja
Na položnici je prehrane za 65 EUR + 15 EUR plavalni tečaj. No saj vem da se cene razlikujejo, samo malo sem bila šokirana nad tem da sem dobila položnico za september pa smo komaj na polovici meseca. Kako je to možno nimam pojma. Kako pa pri vas obračunavajo za nazaj ali v naprej, ker mi to sploh ni logično sploh, če pomislim, da ti otrok zboli in ga ni v šoli pa odjaviš malico in kosilo, kaj ti potem odbijejo pri naslednjem mesecu ali kako user posted image .

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 8:47:11   
Marogica
Mi še nismo dobili nobene položnice. Je res malo čudno, da položnice v naprej izstavljajo, najbolje, da povprašaš na šoli, zakaj je tako...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 8:47:50   
*maja
No sem šla gledat cene in so take: malica - 0.85 EUR
                                                      kosilo - 1.75 EUR
                                                       pop. malica - 0.70 EUR.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 8:50:03   
*maja
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Mi še nismo dobili nobene položnice. Je res malo čudno, da položnice v naprej izstavljajo, najbolje, da povprašaš na šoli, zakaj je tako...


Ja imam namen danes dopoldan it v šolo povprašat kako je tole s temi položnicami. Ker ena položnica za šolo mi znese več kot sta mi prej dve v vrtcu, tko da je kar malo veliko.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 8:58:15   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: *maja

Ker ena položnica za šolo mi znese več kot sta mi prej dve v vrtcu, tko da je kar malo veliko.


Toliko o brezplačnih šolahuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 9:01:22   
*maja
Si mi vzela z jezika user posted image .

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 11:11:18   
piščanc
ko sem šla jaz računat po listu za tjašo zajtrk, malica, kosilo, malica je tudi prišlo okoli 80 EUR??

ampak jo moramo od zajtrka odjavit, ker itak nikoli ne gre, smo vedno prepozni user posted image

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 12:13:17   
hariba
Moji so tudi že prinesli za september, vedno za v naprej. Če kdaj v tekočem mesecu otrok ne je, to pri naslednji položnici odštejejo. Je pa treba javit, da ga ne bo do 8h, sicer boš mogla vseeno plačat. Meni se pa to na cene hrane v trgovini še ne zdi tako veliko, pa kuharicam morajo tudi plačat, seveda pa potem vse skupaj kar nanese. pri meni tudi, ker imam 3 šolarje. Na naši šoli pa subvencionirajo letos le malice,za kosila občina ne da več denarjauser posted image .
Plavalni tečaj je pa pri nas 27 €.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 12:27:09   
*maja
Evo sem se šla pozanimat subvencija je za malico in delno tudi za kosilo, če seveda ocenijo da ti pripada. Priložiti je pa potrebno samo odločbo otročkega dodatka in to je to.

No vidim da ni samo pri nas praksa položnic v naprej user posted image .

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 13:01:50   
*pepelka*
Moji so tudi že prinesli za september, vedno za v naprej. Če kdaj v tekočem mesecu otrok ne je, to pri naslednji položnici odštejejo. Je pa treba javit, da ga ne bo do 8h, sicer boš mogla vseeno plačat


Tudi mi smo na istem, je pač tako. Cenzus za regresirano pa je bil pri nas 400 € bruto na člana. Če si imel 401 €, že ne dobiš regresa za prehrano.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 15:57:46   
purple
Pri nas regresirajo samo malico, kosilo in zajtrk plačaš v celoti. Oddaš vlogo z priloženo odločbo otroških dokladov.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Subvencije šolske prehrane?
19.9.2007 19:12:46   
Gina
Uf, imate mnogo bolj poceni kosila in malice, kot jih ima lj.
V Lj. se cene gibljejo tudi do 100 EUR/mesec samo za te tri obroke, brez plavanja in ostalega..
Lj. regresira v normalnih primerih samo malico, oddaš prošnjo, podpišeš dovoljenje za zbiranje podatkov o tebi in izberejo med kandidati tiste, ki imajo najnižje dohodke. Pri nas je ta hip prepozno za oddajo obrazcev, so pa bili objavljeni na internetnih straneh šol in tudi v publikacijah, pa še listi so se dajali vsem staršem v roke, če želijo - prošenj je pa ogromno- logično glede na cene. Kosilo se regresira preko csd-ja in ne preko šole, in to samo če si socialni primer.

< Sporočilo je popravil Gina -- 19.9.2007 19:13:36 >

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Subvencije šolske prehrane?
6.10.2007 22:44:57   
Nea_teja_
pri nas je malica 0,76 eu

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Subvencije šolske prehrane?
7.10.2007 12:13:47   
MAJDA22
IZVIRNO SPOROČILO: purple

Pri nas regresirajo samo malico, kosilo in zajtrk plačaš v celoti. Oddaš vlogo z priloženo odločbo otroških dokladov.


In še cene: dop. malica: 0,74 €
                  kosilo: 1.-4.razred: 2,00 €
                             5.-9.razred: 2,25 €
                  pop. malica: 0.74 €.

Kakšne različne cene.



(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Subvencije šolske prehrane?
7.10.2007 17:56:32   
Gina
Vprašala sem našo vodjo prehrane, zakaj prihaja do tako različnih cen malice. Zato, ker občine različno mnogo denarja prispevajo v ta namen. Ljubljana očitno najmanj.

(odgovor članu MAJDA22)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?