|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 21:58:37   
frutka_
Glede na to, da je mati narava s plodovi v zimi zaprla trgovino me zanima ali uporabljate suho in vloženo sadje v prehrani vaših najmlajših. Jaz mojemu občasno pripravim vložene breskvice, pa zmrznjene maline in suhe slive. Ima morda katera še kakšno idejo kaj bi bilo dobro vključiti v jedilnik?
Kaj pa rozine?Jih lahko dodajam?
Mali je star 5,5 mesecev!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 22:14:00   
NinaŠ
Suhe marelice, vložene slive, hruške, marelice - sam mene pri teh vloženih stvareh moti to, da so ful sladke (glede na to da naj bi pri dojenčkih šparal s sladkorjem). Glede rozin nimam pojma, samo če logično pomislim je to samo suho grozdje, z grozdjem pa že ni nič narobe. LP

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 22:24:29   
**NiNa**
Še moje mnenje:)
Otrok za razvoj možganov potrebuje sladkor in najboljši je ravno fruktoza (torej sadni sladkor). Problem kupljenih vloženih kompotov so konzervansi, domače ( babice, itd)pa vsekakor priporočljivo, pri suhem sadju je podoben problem- konzervansi , edino doma sušeni krhlji. Jaz bi skuhala tidi kakšen kompot iz zamrznjenega sadja. Upam, da sem ti kaj pomagala. pa pa Nina

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 22:26:14   
puri
Jaz na začetku nisem dajala vloženega sadja,ker je notri veliko sladkorja,šele pri kakem letu sem začela!
:zmeden2:
Jaz mu dajem samo sveže sadje(zaenkrat)-star je bil 5 mesecev!
Drugače pa mislim,da je boljše od vloženega sadja,zamrznjeno sadje,ki je še vedno naravno in ne vsebuje sladkorja!

Odločitev pa je seveda tvoja,vsak ima svoj način hranjenja in če malemu odgovarja,potem ni panike!

LP:rozica:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 22:45:29   
frutka_
Ja, saj kompot tudi sama skuham!!!Bravo mati!!!
Mene tudi moti sladkost vloženeg sadja, toda kupujem tisto nesladkano.

Glede konzervanso pa ne vem ali me naj skrbi, ker ne vem kaj dodajajo kašicam, da so obstojne več kot leto.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 22:55:41   
BARBARA R.
Vloženih stvari zaradi konzervansa (sladkor) ne uporabljam.Suho pa.Suhe marelice,slive,fige,rozine in dateljne.Ja,pa krhlje domačih jabolk.

:muca:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 23:35:32   
Gina
Punce pa na kakšen način daste 5 mesečnemu otročku suho sadje? A narežete, a kar cel kos daste, a v kompotu skuhate, ni mi jasno? Meni se zdi, da bi se z rozino lahko zadušil. Kako pa bi jedel suhe fige ali dateljne mi pa tudi ni jasno, bi mu pa rada dala še kaj za probat, kar ma vitamine, ker našemu ni nič dobro. Kompoti se pa zdijo tudi meni presladki. LP

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 23:50:32   
mehurčica
Gina, suho sadje kuhaš do vretja in še potem 5 minutk na zmernem ognju. In zmiksaš z ostalim sadjem v kašico. Tako sem jaz delala. Tudi rozine sem dodajala. Sedaj pa je večinoma sveže sadje, ker ima že zobke.:)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
13.12.2004 23:58:33   
Gina
Hvala, bom probala.:)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
14.12.2004 12:12:04   
BARBARA R.
Primeri;
1 jabolko in 6 suhih marelic,.....

1 jabolko,4 suhe slive in 2 suhi figi,.....

2 jabolki,2 suhi figi in 1 datelj,......

1 jabolko,1 hruška in čajna žlička rozin,.....

1 banana in 2 čajni žlički rozin,....

Zrezano na koščke popražim,zalijem z 150 ml vode in podušim.Zmiksam s paličnim mešalnikom (brez tekočine,to ima za žejo)za zgostitev uporabim mlečno žitno kašo,za rečenje pa to "kompotno" vodo.

Uspešno in DOBER TEK!

:muca:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
18.12.2004 23:30:11   
Seven*
Ful je fino naredit kolutke iz jabolk in jih posusit. Moj Jakob prav veselo "zuli" taksne kolutke. Drugace pa uporabljam predvsem suhe marelice, ki jih kupim, ker jih sama ne znam posusit. Ceprav imam susilec za sadje.. :((

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Suho in vloženo sadje v prehrani dojenčko
18.12.2004 23:31:43   
Seven*
Frutka, glede konzervansov sem se tudi jaz sprasevala, ampak mislim pa, da vseskupaj pripravijo s postopkom pasterizacije, oz. tako kot so nase mame vlagale kompote. Temperatura unici mikroorganizme in tako hrana ostane dalj casa sveza.. :)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?