|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 20:36:08   
ANNALEE
Naj se vam najprej predstavim,stara sem 22 let in sem še študentka. In imam fanta ki ima otroka starega 5 let. Z njegovo bivšo, mamo otroka,se nikakor ne da dogovorit ničesar....Preselila se je na Hrvaško z  njegovim otrokom...tamali nima hrvaškega drževljanstva in  gre septembra u šolo...Skrbništva še niso dodelili, ona se preselit v slovenijo noče,ker ji je lepše na morju, je nezaposlena, saj ima novega moškega in z njim tudi otroka,,,,oba ne delata, on beži iz države zarad nezakonitega delauser posted image  mislim da ne rabim razlagat. zanima me zelo, če je možnost da preprečimo da gre otrok na hrvaško v šolo, glede na to da da ima otrok priimek po očetu...žal CSD ne ve kaj se dogaja pri njej, in me zelo skrbi ker pač šola se bljiža... jaz tu na žalost nimam nobene pravice, nikakršno mnenje socialni nemorem povedat, pač otrok si zasluži najbolje...reeees me zanima, kaj lahko storima,na kaj se lahko sklicujema. vsako mnenje bo dobrodošlo.... pozabila sem omenit še eno težavo, fant mi dela po terenu, in pač mislim da zna tu nastati velika težava. bedno mi je ker CSD malokdaj naredi tako da je za otroka dobro. vedno je otrok žrtev,,,,in nažalost se glede večkrat zmoti. ali ma sploh oče kakšne pravice še sploh????? potem pa se čudi socialna kake stveri se dogajajo v Sloveniji,če pač socialna potisne vedno otroka k mami ne glede kakšna je,...mah slovenija.... js upam da bi lahko povete kam se naj obrnem, kaj lahko storim, ker sem reees čist zgubljena,,,, hvala vnaprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 20:57:09   
gita10
Prvo se moraš prepričati ali je ta mati res tako neodgovorna, mogoče bo sama spoznala ko bo čas za v šolo, da se bo vrnila.
Drugo, če je res tako kot praviš in bosta zahtevala otroka in če  tvoj fant dela na terenu se moraš zavedati, da boš čez noč postala mama otroku, ki ni tvoj in je v 5 letih že spoznal svojo mamo ( pa ni važno ali je dobra ali slaba mama) in te verjetno ne bo takoj sprejel in je zamenjal. Se pravi, da boš prav ti sprejela odgovornost nad tem otrokom s katerim se pa moraš zavedati, da boš imela veliko dela posebej če ni imel prave vzgoje.
Drugače pa mislim, da če imata pogoje ispolnjene lahko tudi oče dobi otroka ampak moraš pa dokazati, da mama ne skrbi dobro za otroka. Pri nas je pravkar CSD ukrepal pri enem od mojih prijateljev in so zelo hitro dodelili otroka njemu- mislim, da je vse skupaj trajalo eno mesec. In kljub temu, da je res bila slaba mati ( alkohol, neskrbna) je bil fant zadnjič pri meni na obisku in mi je samo od mamice pravil - kako ga ona pocrklja in podobno. Kljub temu, da je oče bolj skrbel, da hodi opran, da ima vsak dan kosilo ampak mami je pa mami in otrok tega ne razume, ker je do sedaj poznal samo takšen način življenja in jo pogreša.
Tudi mi imamo probleme, ker ne moremo videti moževega sina ampak, da bi pa kdaj razmišljali, da bi ga mami vzeli pa ne seveda dokler vemo, da je z njemu vse uredu.
Torej najvažneje je, da se res pozanimaš če je tem otroku res slabo dvomim pa, da ona nebi poskrbela da bi šel v šolo.   

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 21:25:24   
maxi133
Ne navajaš nič, po čemer se sklepa, da je slaba mama...Ali gre samo zato, ker je šla na Hrvaško? A otrok sploh zna hrvaško, da bo sposoben v šoli sledit? Drugač tut jst dvomim, da bi oče dobil skrbništvo....
Poznam primer, ki ni ravno najbolj podoben, pa vednar se tiče CSD-ja. Znanka je odkar pomnim v rejništvu pri babici, ker je bila njena mama totalna polomija od ženske in še narkomanka za povrh. Nekako je prišla k sebi, ampak je še zmeraj totalno neodgovorna itd. Živijo pa skupaj, ampak že celo življenje to punco preživlja babica, od matere ne dobi ne ljubezni ne pribite pare. Zataknilo se je pri štipendiji, ker se poleg babičine penzije, upošteva tudi mamina in so seveda presegli "limit" za celih 30 eur!!! Halo user posted image Tako da sedaj živijo s pičlimi 400 euri obe, mama pa uživa....No in kljub vsemu, jo ima punca rada, ker pravi, da mama je mama...

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 21:36:28   
ANNALEE
IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Ne navajaš nič, po čemer se sklepa, da je slaba mama...Ali gre samo zato, ker je šla na Hrvaško? A otrok sploh zna hrvaško, da bo sposoben v šoli sledit? Drugač tut jst dvomim, da bi oče dobil skrbništvo....
Poznam primer, ki ni ravno najbolj podoben, pa vednar se tiče CSD-ja. Znanka je odkar pomnim v rejništvu pri babici, ker je bila njena mama totalna polomija od ženske in še narkomanka za povrh. Nekako je prišla k sebi, ampak je še zmeraj totalno neodgovorna itd. Živijo pa skupaj, ampak že celo življenje to punco preživlja babica, od matere ne dobi ne ljubezni ne pribite pare. Zataknilo se je pri štipendiji, ker se poleg babičine penzije, upošteva tudi mamina in so seveda presegli "limit" za celih 30 eur!!! Halo user posted image Tako da sedaj živijo s pičlimi 400 euri obe, mama pa uživa....No in kljub vsemu, jo ima punca rada, ker pravi, da mama je mama...

lej...hm res sem pozabla par dejstev povedat...ja glede mame....no ona ppač ma zdaj leto in pol starega otroka,,,,nikoli nimajo kosila doma,ker pač njej potem baje cote smrdijo če kuha... z vlakom v drugo državo ker pač tipaa od nje išče policija... bežijo skratka....no ta moj pikec ki ima pet let. igra samo igrice ki so za starostnike 20+ . o šoli mali noče slišat ničesar,ker ga je izpisala iz vrca in zz njim zbežala... ko sem ga poiskušala učit se je otrok tresel,,,jokal...rekel da je butast da mu je mama povedla že... skratka sam si želi biti ob meni in očetu....ko pač je čas da gre mali domov na hrvaško vedno joka,cvili,se trese,,,,in na žalost je otrok rahlo živčen...vedno sprašuje zakaj more tam živet, da nima prijatlov,noče nazaj....js vrjamem da se bo ona borila za otroka,,, sam naj naredi otroku uslugo, da se vsaj do kopra priseli, ker mali ne zna drugi jezik kot pa slovenskega...

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 21:44:24   
ANNALEE
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Prvo se moraš prepričati ali je ta mati res tako neodgovorna, mogoče bo sama spoznala ko bo čas za v šolo, da se bo vrnila.
Drugo, če je res tako kot praviš in bosta zahtevala otroka in če  tvoj fant dela na terenu se moraš zavedati, da boš čez noč postala mama otroku, ki ni tvoj in je v 5 letih že spoznal svojo mamo ( pa ni važno ali je dobra ali slaba mama) in te verjetno ne bo takoj sprejel in je zamenjal. Se pravi, da boš prav ti sprejela odgovornost nad tem otrokom s katerim se pa moraš zavedati, da boš imela veliko dela posebej če ni imel prave vzgoje.
Drugače pa mislim, da če imata pogoje ispolnjene lahko tudi oče dobi otroka ampak moraš pa dokazati, da mama ne skrbi dobro za otroka. Pri nas je pravkar CSD ukrepal pri enem od mojih prijateljev in so zelo hitro dodelili otroka njemu- mislim, da je vse skupaj trajalo eno mesec. In kljub temu, da je res bila slaba mati ( alkohol, neskrbna) je bil fant zadnjič pri meni na obisku in mi je samo od mamice pravil - kako ga ona pocrklja in podobno. Kljub temu, da je oče bolj skrbel, da hodi opran, da ima vsak dan kosilo ampak mami je pa mami in otrok tega ne razume, ker je do sedaj poznal samo takšen način življenja in jo pogreša.
Tudi mi imamo probleme, ker ne moremo videti moževega sina ampak, da bi pa kdaj razmišljali, da bi ga mami vzeli pa ne seveda dokler vemo, da je z njemu vse uredu.
Torej najvažneje je, da se res pozanimaš če je tem otroku res slabo dvomim pa, da ona nebi poskrbela da bi šel v šolo.   
ja lej otrok je name navezan...sam hoče k meni, jaz mam njega zelo rada,in ne hodi v vrtec ker pač je ženska rekla da tja hodijo samo otroci revežov baje....men tud smešno ja...no se js trudim z njim učit,,,kar mi je zelo težko,ker je otrok rahlo živčen, in hitro pade v jok. čeprav nad njim ne dvigujema glasov...ker pač oba vema kako je občutljiv pri tej stvari... js se trdudim, čeprav je premalo pri nama da bi mi uspevalo,,,,ker ko gre že spet pride z uporom do učenja,,,,sej nočem ga učit poštevanke,,,,da ne bo pomote... rišema, spoznavama abecedo, barve in štejema.. vem in se zavedam da to ni moj otrok,,,ampak vrjameš al ne,,,mi je kot lasten ,,,zato sem se tudi odločila da pač boma z najinim otrokom  počakala,ker bi rada pač da tega otroka rešimo muk...ker kakšna je zdaj situacija je najhuja zanj... otrok ne more pod pritiskom živet, nasploh se ne zna igrat ker je prepuščen skoz sam seb in tv ter računalniku,,,,škoda mi je tega otroka, ker je full prijetn ubogljiv, prijazn, no premirn za otroka,,,,ker on si sam želi da bi živel poleg atija in mene....hvala za nasvet ....

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 21:56:21   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: ANNALEE

ja lej otrok je name navezan...sam hoče k meni, jaz mam njega zelo rada,in ne hodi v vrtec ker pač je ženska rekla da tja hodijo samo otroci revežov baje....men tud smešno ja...no se js trudim z njim učit,,,kar mi je zelo težko,ker je otrok rahlo živčen, in hitro pade v jok. čeprav nad njim ne dvigujema glasov...ker pač oba vema kako je občutljiv pri tej stvari... js se trdudim, čeprav je premalo pri nama da bi mi uspevalo,,,,ker ko gre že spet pride z uporom do učenja,,,,sej nočem ga učit poštevanke,,,,da ne bo pomote... rišema, spoznavama abecedo, barve in štejema.. vem in se zavedam da to ni moj otrok,,,ampak vrjameš al ne,,,mi je kot lasten ,,,zato sem se tudi odločila da pač boma z najinim otrokom  počakala,ker bi rada pač da tega otroka rešimo muk...ker kakšna je zdaj situacija je najhuja zanj... otrok ne more pod pritiskom živet, nasploh se ne zna igrat ker je prepuščen skoz sam seb in tv ter računalniku,,,,škoda mi je tega otroka, ker je full prijetn ubogljiv, prijazn, no premirn za otroka,,,,ker on si sam želi da bi živel poleg atija in mene....hvala za nasvet ....


a je zdaj otrok živčen ali premiren?
glede na to ,da si študentka in stara 22 let, a bi imela čas se posvetiti otroku? oče pa je dosti na terenu. nista poročena, ne?gledam kako bi CSD gledal na te zadeve, veš.

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 22:02:25   
gita10
preden se v to zapleteš - a si prepričana da pri 22 letih veš, da boš celo življenje z fantom in,da ne bo otrok že drugič izgubil mamo. Ne mislim, da si nezrela ampak sam razmišljam kaj je bilo ko sem bila stara 22 let. Jaz sigurno nisem bila pripravljena takrat na takšno odgovornost, Sicer ti pa verjamem, da če imaš svojega fanta rada, da imaš potem tudi njegovega otroka- ampak ta otrok bo potem tvoja odgovornost za celo življenje. Pazi v kaj se spuščaš.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 22:04:20   
ANNALEE
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: ANNALEE

ja lej otrok je name navezan...sam hoče k meni, jaz mam njega zelo rada,in ne hodi v vrtec ker pač je ženska rekla da tja hodijo samo otroci revežov baje....men tud smešno ja...no se js trudim z njim učit,,,kar mi je zelo težko,ker je otrok rahlo živčen, in hitro pade v jok. čeprav nad njim ne dvigujema glasov...ker pač oba vema kako je občutljiv pri tej stvari... js se trdudim, čeprav je premalo pri nama da bi mi uspevalo,,,,ker ko gre že spet pride z uporom do učenja,,,,sej nočem ga učit poštevanke,,,,da ne bo pomote... rišema, spoznavama abecedo, barve in štejema.. vem in se zavedam da to ni moj otrok,,,ampak vrjameš al ne,,,mi je kot lasten ,,,zato sem se tudi odločila da pač boma z najinim otrokom  počakala,ker bi rada pač da tega otroka rešimo muk...ker kakšna je zdaj situacija je najhuja zanj... otrok ne more pod pritiskom živet, nasploh se ne zna igrat ker je prepuščen skoz sam seb in tv ter računalniku,,,,škoda mi je tega otroka, ker je full prijetn ubogljiv, prijazn, no premirn za otroka,,,,ker on si sam želi da bi živel poleg atija in mene....hvala za nasvet ....


a je zdaj otrok živčen ali premiren?
glede na to ,da si študentka in stara 22 let, a bi imela čas se posvetiti otroku? oče pa je dosti na terenu. nista poročena, ne?gledam kako bi CSD gledal na te zadeve, veš.
lej otrok je premirn in živčen ko se treba učit,,,, glede mojega faxa.... ne skrbi sem izredno...da dela on na terenu...je tud tak ...zdaj pač hodi delat,ampak lahk je doma,ker pač ma s.p. da za otroka ne bi imela časa ni problem in straha..aja moja leta pa mislim da nimajo veze tukaj,ker kolk jih ma otrroka lej...važno je kaki pristop imaš...jaz naprimer imam preresnega,,,ker sicer katera bi se borila za otroka ki ni njen,,,,malo takih odraslih, kaj še le mladostnic,,ne sklepat po letih,,,,prosim sam to ne...ker je odvisno od posameznika...

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 22:10:44   
ANNALEE
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

preden se v to zapleteš - a si prepričana da pri 22 letih veš, da boš celo življenje z fantom in,da ne bo otrok že drugič izgubil mamo. Ne mislim, da si nezrela ampak sam razmišljam kaj je bilo ko sem bila stara 22 let. Jaz sigurno nisem bila pripravljena takrat na takšno odgovornost, Sicer ti pa verjamem, da če imaš svojega fanta rada, da imaš potem tudi njegovega otroka- ampak ta otrok bo potem tvoja odgovornost za celo življenje. Pazi v kaj se spuščaš.

ja vem v kaj se spuščam...v kaj sem se že spustila...mislim resno....sem resna...tud če je karkoli narobe lej ....se da vse zmenit,,,ni moj namen da me kliče mama...ne zahtevam tega...hočem otroku le omogočit normalno brezstresno življenje...vem da mi je 22 let...ampak ponavljam,,,,eni dozorimo prej,,,js prevzemam odgovornost,in kdo me pozna dober ve da nisem tipična 22-letnica..mogoč me ne razumete tako kot sem hotela...nisem tukaj js problem....problem izhaja iz začetnega besedila...vrjamem da se bo socialna z manoo tud ukvarjala...ampak ne bi o tem....ker ni v men problem ...pri otroku je....kar se bo pa socialna z mano ukvarjala še ne vem...niti se tega ne bojim,sem dovolj podkovana da jim lahko povem dejstva,da so eni pri 22 bolj pametni ko si mislijo....

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 22:20:47   
gita10
Sem pravkar govorila z tem prijateljem kateremu so dodelili otroka. Šel je na csd in se dogovoril za sestanek kjer sta bila prisotna oba. Socialna delavka je z obema opravila razgovor skupaj: je pa res, da je na sestanku ona priznala, da je v težavah in, da teško skrbi za otroka. In tako so z skupnimi močmi se dogovorili, da je bolje za otroka, da je pri očeta, seveda ji je pa obljubil, da ga vsak dan lahko vidi- če bo trezna seveda.
Nevem kako se je z njo pogovarjati ampak moče tudi poskušate na ta način, mogoče je pa tudi njej teško zdaj z novim partnerjem in drugim otrokom skrbeti za prvega otroka. Nevem kako razmišlja. Naj jo Csd pokliče na razgovor pa se naj poskusita dogovoriti. Pa ne čakajte predolgo.

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 22:54:59   
ANNALEE
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Sem pravkar govorila z tem prijateljem kateremu so dodelili otroka. Šel je na csd in se dogovoril za sestanek kjer sta bila prisotna oba. Socialna delavka je z obema opravila razgovor skupaj: je pa res, da je na sestanku ona priznala, da je v težavah in, da teško skrbi za otroka. In tako so z skupnimi močmi se dogovorili, da je bolje za otroka, da je pri očeta, seveda ji je pa obljubil, da ga vsak dan lahko vidi- če bo trezna seveda.
Nevem kako se je z njo pogovarjati ampak moče tudi poskušate na ta način, mogoče je pa tudi njej teško zdaj z novim partnerjem in drugim otrokom skrbeti za prvega otroka. Nevem kako razmišlja. Naj jo Csd pokliče na razgovor pa se naj poskusita dogovoriti. Pa ne čakajte predolgo.

gita hvala ti za pomoč...reees...no z njo se ne da pogovarjat, je preotročja lej,,,,ja sej js delam že nekaj na tem...ampak velik vsi vemo da ne morem...ker pač je tip v ameriki....trenutnoo...ko bi pač le ona pomisla na otroka...bi ga lahk vidla vsak dan komot...sam naj bo otrok kjer hoče bit in kaj boljše zanj....še enktat iskrena hvala

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
24.4.2009 23:01:53   
pipic
Vsaka plat ima dve strani user posted image
Ti lahko zdej joj ona je to ,dela to pa to.
le kaj bi pa ona rekla  za bivšega možauser posted image
vsak na vsako stran gleda-na svojo
Moje mnenje: tukaj vidim samo jaz bi jaz bi.... fant bi pa kaj user posted image
če njega skrbi tako otrok bo že on poskrbel zanj in se boril zanj,saj je njegov.Pa ne mi začet speti on je v ameriki,si sama zapisala da si lahko vzame čas

ja,22 -letnice so tudi zelo naivne in verjamejo vsemu user posted image
pa nisi več mladostnica user posted image

Imaš veliko protislovij v izjavah.odloči se kaj je

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
25.4.2009 16:07:59   
urška
mene pa ful moti, ko govoriš, da je otrok preveč živčen, ko se je treba učit. uči ga skozi igro, pa ne bo tolko živčen. pa uči ga tisto, za kar pokaže interes, pa bo potem manj živčen. če pa ga siliš v črke, ki ga ne zanimajo, potem bo pa seveda siten. 

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
25.4.2009 16:21:06   
ANNALEE
ni živčen zarad mene....js ga učim seveda prek igre....ampak živčen je full vseen..opažam že med igro kakšno obnašanje ma...nikol ne bi otroka silila v nekaj do česar mu ni....

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
25.4.2009 16:24:37   
ANNALEE
mah nimaš pojma...js pač sem povedla kak je na stvari nikogar ne rivam v drek al pa kaj...glede mojih let sej ni tema moja leta....pa če si nepismena pol pa nisem kriva,ker sem že tolkrat napisala da se ne ukvarjat z mano. sem odprla temo ker rabim nasvet, ne pa da me obsojate, protislovja, lej nevem zakaj misliš tak,,,,js se ukvarjam z otrokom nevem zaka se ti z mano ....
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Vsaka plat ima dve strani user posted image
Ti lahko zdej joj ona je to ,dela to pa to.
le kaj bi pa ona rekla  za bivšega možauser posted image
vsak na vsako stran gleda-na svojo
Moje mnenje: tukaj vidim samo jaz bi jaz bi.... fant bi pa kaj user posted image
če njega skrbi tako otrok bo že on poskrbel zanj in se boril zanj,saj je njegov.Pa ne mi začet speti on je v ameriki,si sama zapisala da si lahko vzame čas

ja,22 -letnice so tudi zelo naivne in verjamejo vsemu user posted image
pa nisi več mladostnica user posted image

Imaš veliko protislovij v izjavah.odloči se kaj je


(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
25.4.2009 16:29:24   
pipic
četudi ne bi napisala svojih let,se vidi po pisanju  mladost.
Se ne ukvarjam s tabo,če si mogoče ti nepismenauser posted image
Nasvet naj ti dam: poskrbi prej zase,fant če bo hotel bo on poskrbel za sina,ne pa puščal punco da to dela namesto njega.
odgovornost pa taka,hhmmmm mogoče pa ga le noče,da nima časa se s tem ukvarjat ,a v bistvu časa ima ?

pa še moje mnenje: po pisanju vidim da bluziš user posted image

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
25.4.2009 19:21:00   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ANNALEE

ni živčen zarad mene....js ga učim seveda prek igre....ampak živčen je full vseen..opažam že med igro kakšno obnašanje ma...nikol ne bi otroka silila v nekaj do česar mu ni....


Oce lahko ukrepa in zahteva, da se otrok vrne v slovenijo. Sicer pa oce gre lahko na csd z otrokom, lahko zahteva psiholosko mnenje in obdrzi otroka v sloveniji. Ce uradno ni dolocenih stikov niti skrbnistva, kot si napisala, potemtakem to ni ne ugrabitev ne karkoli podobnega, ker je on se vedno oce. Odpeljati otroka v drugo drzavo brez privoljenja starsa je pa ze dvomljivo. Tudi ce otroku kmalu potece osebna ali potni list se lahko zahteva zaznamek, da oce ne dovoli, da otrok dobi potne dokumente brez njegovega privoljenja zaradi postopka skrbnistva in moznosti ugrabitve otroka.
Vendar vse to mora narediti oce.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
25.4.2009 21:55:16   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: ANNALEE

ni živčen zarad mene....js ga učim seveda prek igre....ampak živčen je full vseen..opažam že med igro kakšno obnašanje ma...nikol ne bi otroka silila v nekaj do česar mu ni....


Oce lahko ukrepa in zahteva, da se otrok vrne v slovenijo. Sicer pa oce gre lahko na csd z otrokom, lahko zahteva psiholosko mnenje in obdrzi otroka v sloveniji. Ce uradno ni dolocenih stikov niti skrbnistva, kot si napisala, potemtakem to ni ne ugrabitev ne karkoli podobnega, ker je on se vedno oce. Odpeljati otroka v drugo drzavo brez privoljenja starsa je pa ze dvomljivo. Tudi ce otroku kmalu potece osebna ali potni list se lahko zahteva zaznamek, da oce ne dovoli, da otrok dobi potne dokumente brez njegovega privoljenja zaradi postopka skrbnistva in moznosti ugrabitve otroka.
Vendar vse to mora narediti oce.


jaz sem se preselila v VB z mojim sinkom, ker sem se odločila da bova tako le nekako preživela boljše kot v sloveniji. Ko mi je zalaufalo mi je uspelo ostati tukaj, spoznati mojega in zaživeti skupaj. Nismo nobeni narkomani ali kaki kriminalci. Vendar nekaj kar je skupnega je da oče še vedno živi v sloveniji. Poskušali smo ga na vse načine kontaktirat, sem mu tudi pismo napisala in povedala vse kontaktne podatke, pa se ni niti potrudil dvignit pisma. Nehal je tudi preživnino plačevat.....Kolikor pa sem jaz seznanjena oče ne more zahtevat da se otrok vrne v slovenijo, ker mora sprva dokazati da je mama, nesposobna ženska, ki še zase ne more skrbeti, kar pomeni povezati se z csdjem na hrvaškem ter razložiti zadevo da jo raziščejo. potem pa od tam naprej. da jo pa tožiš za skrbništvo na podlagi ( na žalost otroka user posted image ) otrokovih besed, te lahko ona toži za odškodnino če nimaš kakšnih dokazov.


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
25.4.2009 23:09:04   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

jaz sem se preselila v VB z mojim sinkom, ker sem se odločila da bova tako le nekako preživela boljše kot v sloveniji. Ko mi je zalaufalo mi je uspelo ostati tukaj, spoznati mojega in zaživeti skupaj. Nismo nobeni narkomani ali kaki kriminalci. Vendar nekaj kar je skupnega je da oče še vedno živi v sloveniji.


Domnevam, da si imela urejeno skrbništvo, alimentacijo itn... kar v tem primeru, kolikor vem, ni tako. In zagotovo vem, da te zaradi selitve, ce se nista sporazumela lahko tozi za onemogočanje stikov, saj si s selitvijo onemogocila njihove uradno dolocene stike.

Tudi ce je mama povsem normalna zenska, oce se vedno ima pravice. Ce jih hoce imeti seveda.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
26.4.2009 0:37:39   
ANNALEE
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

četudi ne bi napisala svojih let,se vidi po pisanju  mladost.
Se ne ukvarjam s tabo,če si mogoče ti nepismenauser posted image
Nasvet naj ti dam: poskrbi prej zase,fant če bo hotel bo on poskrbel za sina,ne pa puščal punco da to dela namesto njega.
odgovornost pa taka,hhmmmm mogoče pa ga le noče,da nima časa se s tem ukvarjat ,a v bistvu časa ima ?

pa še moje mnenje: po pisanju vidim da bluziš user posted image

če bi js bluzla...bi bla vesela...iz tega se ne bi nikol **** z dolgcajta...pa še eno tako da je očetu vseen zannj...dej no...če ti ne znaš bit mama ne sodi ostale

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
26.4.2009 0:43:32   
ANNALEE
mišek...torej če prav razumem...da ona ne more odpeljat iz države . če se s tem ne strinja oče... aha super....ja skrbništva še ni dovoljeno...ker vrjamete al ne je to tak vse zjebano da še js komaj razumem....in če se ona nče preseilit u slovenijo,,,potem otrok ostane pri očetu al kako...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
26.4.2009 7:01:35   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

četudi ne bi napisala svojih let,se vidi po pisanju  mladost.


In kakšne veze ima to s sposobnostjo vzgajanja otroka?

Jaz sem pri svojih 11ih letih dobila sestro. z očetom sta gradila hišo in sta bila veliko odsotna. Učila in vzgajala sem jo od kar je mama spet morala v službo. Učila sem jo celo OŠ, na gimnaziji pa več ne, razen da sem ji stala ob strani.

Leta niso pomembna, če se otrok počuti dobro v njeni družbi in vzgoji. spraševala je nekaj popolnoma drugega...

jaz sem stara 30 pa o delovanju CSD vem toliko koliko preberem tukaj ali iz medijev. In Če  Amalee, tega ne ve, še ne pomeni, da ni sposobna biti mačeha otroku.


(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
26.4.2009 9:14:33   
pipic
ANNALEE vidiš da ne znaš biti "odrasla".
Ti boš nekomu pisala,da ne zna biti mama user posted image
Je to pisanje človeka,ki ima vse poštimano?Zame ni,draga mala dušica.
Kako se šele obnašaš do drugih do tega otroka?
Dvomim,da tako kot je treba!Iz pisanja razbranega.Če ti nizke nekomu draga daješ,verjemi da dobiš nazaj

mika daj povej,kje sem napisala da se leta kosajo s sposobnostjo vzg... otroka?
In mika kaj mene briga kaj si ti delala ko si bila stara 11 let?
Ti povem kaj sem jaz delala pri 15 letih-preživljala sebe in ostalo familijo.
In....?



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
26.4.2009 9:21:57   
pipic
Pa se tudi umikam iz teme.
Ker z mlajšimi mladostnicami dandanes itak nikamor ne prideš,ker so zelo pametne user posted image

Vso srečo

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
26.4.2009 11:43:46   
urška
če ima skrbništvo ona, mislim da ga lahko odpelje s sabo praktično kamorkoli. če pa iamata deljeno skrbništo pa seveda lahko on ugovarja. nisem prepričana, ampak mislim da je tako.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?