|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   TUDI MIDVA NA IVF
28.1.2006 10:42:06   
Sisy
Čau,

Z mojim sva bila na razgovoru pri dr.Rešu in nama je povedal veselo novico: da sedaj na vrsti tudi midva za IVF!user posted image Vendar me je pa kar naenkrat sesulo ko mi je povedal da pred septembrom ne bo možno...user posted image Mi je opisal postopek in hkrati tudi omenil da če se odločiva za samoplačniško prideva na vrsto takoj...(prvič je baje najceneje in če prvič plačaš, drugič na koncesijo prideš na vrsto hitreje)

Z mojim sva pretuhtala kako in kaj in se kar odločila za samoplačniško varianto,torej bom na vrsti že februarja !!!! user posted image Kar ne morem verjet, tako sem vesela! Po eni strani se v bistvu blazno veselim ker  to pomeni novo upanje za naju,po drugi strani me je pa blazno strah ker si nisem niti pod razno mislila da bo tako hitro in ... me je v bistvu celotnega zdravljenja,špikanja,punkcije in ostalega kar strah....(se v bistvu sploh še ne zavedam kaj me čaka)

Punce sploh ne dojemam da se začne vse skupaj že odvijati čez dober teden!

Tako sem srečna....

no,malo sem se vam morala izpovedati,

lep sobotni dan vam želim,

Simona

< Sporočilo je popravil Sisy -- 28.1.2006 10:43:43 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: TDI MIDVA NA IVF
28.1.2006 10:45:06   
Skorpija
Go Sisy go user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Sej bo, mogoče ne takoj, ampak bo!!!! Midva sva bila na popolnoma istem, kot vidva, samo sva se odločila za zavarovalnico in šla na Leonišče, kjer so malce krajše čakalne vrste, kot pri Rešu.

Držim pesti, da bo že prva naložba uspešna user posted image , pa javljaj nam kaj kako gre!!!

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: TDI MIDVA NA IVF
28.1.2006 13:52:10   
tinkamiška
Simona superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , vama želim, da bo hitro ratalouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Držita se!user posted image

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: TDI MIDVA NA IVF
28.1.2006 14:41:44   
lan
Super!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Res lepa novicka.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
28.1.2006 17:34:12   
pika74
No vidiš Sisy, pa se je začel premikat user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
28.1.2006 18:17:55   
Sulfinija
Želim ti vso srečo pri vajinem IVF postopku.Mene pa čaka marca IVF.Sedaj pa se zdravim zaradi črevesne viroze ma groza no,zadnji cajt me je dobila ne,ko bom v postopku.Srečnmo in poročaj kako stvarca napreduje!!!

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
28.1.2006 19:50:05   
muzika
Čestitam!

Vem, koliko pomeni 6 mesecev razlike v čakanju in vaju popolnoma razumem. Super!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
28.1.2006 20:08:09   
Ezi
No, krasno! Tudi jaz bom držala pesti za vaju, še raje pa bi vama čestitala ob uspehu in ob dobrem prenašanju vseh posegov.
Da bi se hitro, uspešno zgodilo!

LP, Ezi

(odgovor članu muzika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
29.1.2006 11:00:45   
GoYa
Srečno v postopku!

(odgovor članu Ezi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
29.1.2006 11:16:09   
KODA
Držim pesti za vaju.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
29.1.2006 11:26:36   
emaa
Držim pesti, da vama v prvo rata

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
29.1.2006 11:36:26   
Sisy
Punce hvala lepa za vzpodbudne besede in lepe želje! user posted image

Tok je lepo videt ko prideš na računalnik pa te čaka 10 postov z samimi lepimi željami!

Tudi jaz si želim da bi ratalo v prvo vendar raje ne razmišljam o tem ker vem da procent uspešnosti v prvo ni preveč obetajoč....

Bistvo je... da se je začelo premikat in da sem ful hepppppppi! user posted image


(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
31.1.2006 15:12:51   
Špelka
user posted image user posted image user posted image OOOOO, Sisy, to je pa hitr! Bravo! user posted image user posted image user posted image  jest še čakam na GK da mi vse skup odobrijo, pa da pridem na vrsto. Sam se tolažm, da sem vsak dan bližje. No, jest bom definitivno držala pesti zate, tud zarad tega, ker mava podobni diagnozi!!!! Če teb rata, bom zase vsekakor bolj optimistična (čeprou ni nikakršnega pravila). Pa itak mislim, da bom , bo, SIGURNO BO v prvo!!!!! Juhuhu!!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
31.1.2006 15:21:51   
Sisy
iiii Špelka hvala za lepe želje user posted image .....

Veš sej tut sama ne dojemam da se vse skupaj začne že čez dobrih 10 dni odvijat... Sem se že skor sprijaznila z usodo da bo šele enkrat konec leta na vrsti,pol sta me pa moja mami pa moj lubi presenetila....da bosta finančno na priskočila na pomoč tko da sem tok srečna ker nama je to omogočeno že tako kmalu....

Sem pa tut jaz opazila da imava zelooo podobni situaciji....Ti si bila na laparo ane? Men na žalost ni ne to ne klomifen nč pomagal....user posted image

Zdej pa skos po netu brskam pa iščem vse možne podatke koliko parom v prvo na IVF uspe...pa še nič nisem našla....Jst se kr tolažim s tem da je pr men itak problem jajcevodi, pr IVF-u pa se le tem izognejo in vstavijo zarodek direktno v maternico....No...ta misel mi daje upanjeuser posted image

Kdaj računaš pa da boš na vrsti ti?


< Sporočilo je popravil Sisy -- 31.1.2006 15:23:07 >

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
31.1.2006 15:26:22   
Špelka
Oj, Sisy! ja, fajn je pr Rešu, sam medva sva se pač odločila za GK, pa še jest sem mela mal problemov s hrbtenico vmes (no, kr precej). Tko da - računam na maj, junij - upam, da pred dopusti!!!! user posted image  No, tuki je en link, k sem ga glih dons zasledila: http://med.over.net/phorum/read.php?f=117&i=116906&t=116906

Se pa tud jest tolažim tako kot ti - da bodo pač obšli problem - jajcevode in da bo kr v 1. uspelo!!!!!! user posted image user posted image user posted image

Statistične verjetnosti pa sej veš: sej je tud samo 3% možnost, da se kej zakomplicira pr s...., pa se je tako meni kot tebi! Če sva takrat ujeli unih 3% bova zdej 30% verjetnost uspeha IVF tud, ne????? K sva baksusa!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
31.1.2006 15:29:57   
Sisy
hahahahahaha kok sm se nasmejala! user posted image user posted image user posted image

Ja res ja!!!! BAKSUSA na kvadrat!!!!

Zdej sva si zaslužile past v tistih 30% ki jim uspe v prvo! user posted image

Držimuser posted image user posted image  za obe!!!!! user posted image

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 11:06:33   
anadejka
Čau Sisy,bravo user posted image user posted image user posted image  sm full vesela zate in upam da kr u prvo ratauser posted image user posted image user posted image !!!
Rada bi ti pa sam to povedala,da se ne boj postopka.Vse te inekcije in ultrazvoki ki jih boš mogla narest sploh ni nč hudega.Jest sm tut mislila da bi neki extra baubau,pa nč posebnga.Živiš čist normaln.Punkcija pa res ni prijetna,se pa da preživet.Jest sm se jo bala ko hudič križa in sm s tem sam poslabšala.Naslednjič bom sigurno bolj sproščena in bo bolje.Tko kt pr HSG-ju važn da si sproščena,pol so tut mišice sproščene in manj boli.

Veliko sreče!!!!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 11:43:14   
*Karmen*
Draga Sisy! Tudi jaz obiskujem dr. Reša in tudi midva greva na prvi poskus kot samoplačnika. Mislim, da se kar splača. Vsaj dolgim čakalnim vrstam se izogneš. Jaz sem hotela poiskusit v naravnem ciklusu, brez hormonske stimulacije pa so me kasneje prepričali, da grem na injekcije tako kot večina. Zdaj sva pa v istem zosu, a ne? Jaz sem ravno včeraj začela jemati injekcijeuser posted image . A jih ti že jemlješ? Ne vem kakšne učinke lahko pričakujem od teh injekcij zato sem zelo prestrašena. Zaenkrat sem samo zaspana sto na uro. Glede punkcije je pa takole: kakšno uro se je zelo bojim, pol me pa strah mine, ko se spomnim, da so iz ambulante po punkciji menda vse prišle žive... user posted image  Še kaj napiš, da naju bo manj strah. Pozdravček in veliko sreče!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 12:11:57   
Sisy
Anadejka čau!

Že dolg si nismo tipkale kajne user posted image ... zato nisem čist na tekočem kako pa kaj...Berem pa da si v postopku....Kako daleč si, čakaš na rezlutate...ali?......

Drugače pa....je punkcija edina stvar ki se je grozno bojim...čeprav pa me tolaži to, da so punce opisovale kako HSG boli mene pa prav zaprav sploh ni...res je, da je zoprn občutek ampak se da preživet...na žalost pa o punkciji slišim same slabe vtise....da je večino ful bolelo....user posted image  So tebi dali kakšen analgetik  in a je treba zanj še posebej prosit?

V glavnem vse potrpim .... za bebiko......user posted image

Anadejka drži se pa javi se še kaj

pa-pa

(odgovor članu anadejka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 12:23:44   
Sisy
pozdravljena zigkar!

Oh kok me veseli da je še kakšna na istem kot jaz.... Da nisem samauser posted image

Jaz še nisem začela z injekcijami...Jutri imam razgovor pri Rešu da se natančno dogovorimo kdaj začnem z injekcijami,da mi da navodila kje v Italiji naj kupim zdravila in kako bo prav zaprav vse skupaj zgledalo. Tetko naj bi dobila okrog 9.2. tko da po tistem začnemo... No, ko pa sva ravno na istem in ker si ti že začela s postopkom bi ti te prosila za par informacij še preden jih jutri zvem od dr.Rešauser posted image :

user posted image Kdaj v ciklusu si začela z injekcijami?
user posted image Ali ti postopek opravijo v Postojni? (predvidevam da)?
user posted image Si šla ti po zdravila v Italijo ali so ti jih dali oni?
user posted image Koliko si stara (firbec) ? user posted image
user posted image Koliko te bo vse skupaj zadeva stala? (spet firbec, če ti je zoprno mi ni treba odgovorit ali pa mi lahko pošlješ ZS)

V glavnem...po glavi mi roji še milijon vprašanj in misli.....ki bi te jih rada vprašala.....pa da ne bom preveč prostora zasedala ti raje napišem kasneje še kakšen postuser posted image

Kako to pa da sta se vidva odločila za prvič za samoplačniško? Mene vsi čudn gledajo zakaj plačujem če imam lahko pa tokrat zastonj...ampak midva sva že resnično vsega naveličana, čakava na čudežni dogodek že več kot 2 leti pa še nič zato sva sklenila da raje plačava da se končno vse skupaj že začne odvijat..

Tako. zdaj sem se pa razpisala a neuser posted image

uživaj pa si tipkava

čau

(odgovor članu *Karmen*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 13:47:23   
anadejka
Ja v Lj.dobiš pred punkcijo in po eno inekcijo v rit proti bolečinam.Pa pred samim postopkom eno tako kot pri zobarju v steno maternice,da ti omrtvič in same punkcije ne čutiš tako hudo.Mene je blo te inekcije full strah,ampak je sploh ne čutiš.Full sm se bala in čakala kdaj me bo zabolel,pa reče sestra a je blo hudo?Kaj pa?A je že?Res je ne čutiš.
Ne bom rekla da punkcija ne boli,mičken pa že mora,pa smotan občutek je,ampak je hitr konc in pol je vse O.K.Jest sem šla ven skozi vrata nasmejana in srečna da je za mano.Tut pol sm takoj nehala krvavet in nobenih krčev nisem imela.
Tko da Sisy kr pomugmno,pa na stolu si predstavljej svojega sončka ki ga boš čez devet mesecev povila in objela!!!
Želim ti vso srečo!!!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 13:54:48   
Anonimen
Živjo Sisy!
Najprej naj ti zaželim čim več sreče in upam, da ti bo uspelo v 1. poskusu.
Prebirala sem tvoje besede in upam, da ti lahko postavim par vprašanj katere upam, da mi boš lahko odgvorila.
Tudi mene čaka epruvtka ampak ne vem kdaj in kako. Najprej mi bodo odstranili jajcevode (laparaskopija) in potem  se šele začne...vasj upam.
Kako dolgo čakaš, da sploh prideš na vrsto?
Ali obstatjo kakšni kriteriji po katerih določajo kdaj prideš na vrsto?
Kot vidim je možnost tudi samoplačniška...kako se gibljejo cene ?( ni nujno odgovoriti)
Kaj vse se dogaja pred dejasnko oploditvijo in kako dolgo traja to zdravljenje s punkcijami itd..?

Hvala in še 1x good luck to you!!

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 17:44:20   
emaa
poopsie čakalna doba je odvisna od tega kam greš na IVF. Midva sva v Ljubljani bila vpisana v knjigo za IVF konec septembra lani, vse izvide sva oddala konec novembra, odgovor s konzilija sva prejela v decembru, klicai moram marca. Sicer imam histero naslednji teden (že drugo, prvič sem imela laparo in histero), pa bo že. Bi sicer rajši videla, da bi imela tudi laparo poleg, pa da bi mi desni jajcevod odstranili. Imam hidrosalpinks (v jajcevodu se nabere tekočina, ki pronica v maternico in ubije jajčece), ki bi mi v primeru, da se je ponovno pojavil, uničil vse možnosti na IVF, pa še zelo rado to IVF moti.
Kriterij kdaj prideš na vrsto, je kdaj so te dali na čakalno listo, pa se mi zdi, da si malce prej na vrsti, če te že leta priganjajo.
Sam postopek se začne z injekcijami (hormoni), kdaj in koliko časa jih dobivaš je odvisno od načina hormonske terapije. KO so jajčeca zrela, s punkcijo (odvzem) poberejo jajčeca ki jih v epruveti oplodijo in čez 5 dni s transferjem vstavijo.
Samoplačniško si lahko na vrsti tudi na GK Ljubljana. Baje stane postopek pri Rešu okoli 500.000 SIT (po moje malo več), na GK pa okoli 900.000

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 19:11:01   
Sisy
ah kje! Pri Rešu je IVF bistveno cenejši !!!! user posted image user posted image če bi bil toliko kot si napisala si ga midva nikakor ne bi mogla privoščiti!!!! user posted image  Je pa na GK v Lj res nekaj manj kot 500.000 (okoli 420) pa tut to je čist tu mač user posted image

< Sporočilo je popravil Sisy -- 1.2.2006 19:13:07 >

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: TUDI MIDVA NA IVF
1.2.2006 19:27:02   
buškica
Bravo sisy upab da boš kmalu pestoval svojo bebiko

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?