|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težave, težave ...
3.6.2006 19:07:51   
viv_
Ne vem no, ampak za 3/4 težav tule se mi zdi, da do njih pride, ker enostavno niste pripravljeni imeti otroke - bodisi čustveno (premladi, nezreli), bodisi materialno (brez strehe nad glavo, brez končane šole). Ampak, ko se govori o tej temi, je vedno tisto "nekako bomo že" in "ljubezen bo vse rešila".

Verjamem, da je v začetku ideja o lastni družini in svojem otročku zelo romantična a žal, v praksi pogosto ni točno tako. Mogoče pa je vseeno bolje včasih malo počakat, poštimat kakšno stvar in se potem odločit in ustvarit družino.

Nekaterim v situaciji priskočijo na pomoč starši, enega ali drugega, in kaj dobijo v zahvalo? Napad snehe/zeta, da dajejo otroku preveč sladkarij, da se vmešavajo v vzgojo... Takrat so pa potem govori, saj je moj otrok in moja familija... Že mogoče, potem pa skrbi 100% zanjo.

Saj poznate tisti pregovor:"Kakor si boš postlal, tako boš spal!".
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:09:43   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image ravno to smo hotle vse povedat na temi malo nižjeuser posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:10:17   
mihelca
Viv,se popolnoma strinjam s teboj.

_____________________________

"Nič nima takšne moči, kot jo ima resnica."


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:14:58   
dory
Ja viv se popolnoma strinjam s tabo..ceprou so tudi redki primeri,ki so specificni, ampak naceloma zadnje dni berem res otrocje in nezrele...se posebej nezrele se mi zdijo odlocitve,o vecih otrocih in to v casu,ko ni ravno blesteca..ko nimajo sluzb, kaj sele denarja...da bi se pa samo od ljubezni zivelo, mi je mal kruta...ali pa ko se otrok rodi,vidijo,da so zgresili na celi crti, se sprasujejo kaj kako in zakaj...halo?

mah jst sem zase in za tamalga poskrbela...za druge mi pa dol visi...





(odgovor članu mihelca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:16:38   
čaki
me veseli viv da pri vas vse klapa, da imate vse pošlihtano....pa tko pa tko....
ampak prej ali slej se ti lahko zamajejo tla pod nogami...
to ti pišem jaz ki imam 33 let imam streho nad glavo, končano šolo....

(odgovor članu mihelca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:17:39   
Anonimen
Pa da se nisi zdele razkrila...user posted image

(odgovor članu čaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:21:55   
dory
 

ja tla pod nogami se lahko fajn zamajejo..ja in? se bojo pa se odmajale pa je...vse se da ce se hoce...


in ne klapa vse samo pri viv nc batuser posted image

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:23:29   
Anonimen
Kok sem se zdele nasmejala....pa tud pr nas vse štimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:27:18   
čaki
tud pr nas vse špila ampak nikol ne vešuser posted image user posted image user posted image
nism še mojmu povedala da spet kadim user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:35:16   
soncece24
Viv, se kr strinjam. Je pa res, da pač ma vsak svoje kriterije, kdaj je "vse pošlihtano".  Jaz mam streho nad glavo, oba imava službo in dovolj financ, pa bom vseeno počakala, da šolo zrihtam. Vsaj izpite, potem pa s trebuhom na zagovor diplome user posted image


Seveda pa materialna sigurnost ni nobena garancija, da bo vse štimalo. Numero uno pri odločitvi za družino je za mene še vedno trden partnerski odnos. Najslabše je, če imata dva otroka, ki se pravzaprav sploh še ne poznata dobro, zaživita skupaj, ko je ona noseča, potem pa ugotovita, da sploh nista za skupaj...


Vsak je svoje sreče kovač... ta pregovor je pač eden izmed takih, ki menda res držijouser posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:53:09   
mihelca
Čaki,Viv zelo realno razmišlja.Sama imam šolo,službo,imam streho nad glavo,sem sama z dvema otrokoma za katera sem zelo dosti pretrpela -od zdravstvenih težav otrok do psihičnega terorja bivšega partnerja.Toda tega terorja si nisem dovolila.Odšla sem od njega z otroci (eden takrat 6 mesecev star).Danes se imamo z otroci lepo.Dobro je,da na foromu poveš kaj te teži in prosiš za mnenje, toda nič ti ne pomaga jamrat,če že vnaprej veš,da si nisi pripravljena sama pomagat in nekaj narediti za boljši jutri.Tudi sama sem večkrat vprašala na foromu za mnenje,toda jaz sem upoštevala ta mnenja in danes mi ni žal.Zato sem hvaležna vsem tukaj,ki so mi pomagali z nasveti.Tako Nevi6 kot tudi Miski01,ki me je spodbujala tudi z zasebnimi sporočili.Še enkrat hvala vsem.

_____________________________

"Nič nima takšne moči, kot jo ima resnica."


(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 19:54:28   
April
Ja saj po eni strani imaš prav, ampak men je vseeno pri odločitvi za svojo družino najpomembnejše to, da si jo res želiš. Tisto " bo že šlo" pa se tudi dostikrat pokaže za kar uspešno taktiko. Jaz sem si vedno želela mlada ustvariti družino. In, če bi čakala na službo, lastno streho nad glavo..bi bila v najboljšem primeru stara že čez 30 let. To pa je za moje pojme kar pozno, da tako dolgo čakaš z odločitvijo, samo zato, ker še ni vse tiptop.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 20:01:34   
Jutra
Viv, enim se bo zdela tvoja tema brezvezna ali pa kot pametovanje "nekoga, ki mu gre vse lepo po maslu". Meni je pa prav fajn, da si to napisala. Ker je to točno to, kar jaz razmišljam zadnje čase ob obilici tem s takšnimi ali drugačnimi problemi.

Kje je rešitev? Graditi na zdravih in zrelih medsebojnih odnosih.user posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 20:08:43   
čaki
Viv, se kr strinjam. Je pa res, da pač ma vsak svoje kriterije, kdaj je "vse pošlihtano


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
se mi zdi da eni so tko zadovoljen drugi pa tko. ampak tud jest ne podpiram 7 otrok pa noben službe

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 20:17:32   
Anonimen
Bravo Viv user posted image  user posted image . Končno eden, ki malo trezneje razmišlja in se za razliko od večine ne skriva pod anonimno.

Se popolnoma strinjam s tabo. Mogoče si je pa res bolje vzeti nekaj dni za razmislek, preden se odločimo za tako temeljite korake v življenju kot so otroci in partnerstvo. Skoraj nihče nima "idealne" sitaucije, ko se poklopijo vse karte.

Pri tem razlikujem med tistimi, ki v dani situaciji prevzamejo odgovornost za svoja razmišljanja IN dejanja ter tistimi, ki ne delajo drugega kot "jamrajo". Jamrajo nad vsemi okoliščinami in nad vsemi ljudmi, nikoli pa ne pridejo do zaključka, da so tudi sami del tega kaosa, v katerem so se našli kot "nedolžne" žrtve user posted image  user posted image


(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 22:23:23   
Magi*
saj razumem, na kaj si ciljala. in se strinjam. predvsem, ko berem takšne in drugačne zgodbe, za katere sploh ne morem verjeti, da se res dogajajo...

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 22:39:26   
babylove
Res je, nekateri imajo zares neverjetne probleme user posted image .
Najhuje pa je, da so (iz postov sodeč) izredno zaverovani v svoj prav in dejansko verjamejo, da se jim godi strašna krivica. 

Se mi je že zgodilo, da sem se vprašala, kako pri hudiču lahko ima kar vsakdo otroka, če pa je že za določene vrste psov treba najprej pridobiti dovoljenje?

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Težave, težave ...
3.6.2006 23:52:47   
Marogica
viv, se strinjam. Naj živi vsak svojim finančnim zmožnostim primerno in naj pusti dihati drugim ,pa bo tudi sam lahko dihal. Brez dolgovezenja....enkratuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
4.6.2006 0:33:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Težave, težave ...
4.6.2006 3:43:48   
Anonimen
Delno se strinjam. Če ni problemov, jih je treba narediti, drugače je dolgčas. user posted image
Zdaj pa resno... Kar za nekoga NI problem, za nekoga drugega JE problem. Zato se mi zdi nesmiselno ocenjevati, ali so problemi na tem forumu problemi ali "problemi". Kakor za koga. Za tiste, ki se jim to dogaja, to JE problem, za nas, ki pa samo nepristransko beremo, je pa "problem". Resnica ima vedno dve plati.
Pa tudi naši tolerančni pragi so različni. Jaz, npr., prenesem ogromno, preden mi poči film. Opravičujem se vpleteni, ampak npr. jaz ne bi nikoli znorela zaradi soka. Po drugi strani pa ( z opravičilom vred) ne bi nikoli odpustila prevare. Kakorkoli obrnem - kdo sem jaz, da presodim, kaj je problem in kaj ne? Kakor za koga.
In vse to nima popolnoma nobene povezave s tem, kakšno izobrazbo ima kdo, v čem živi in koliko je bil star, ko se je poročil in imel otroka. Se lahko najde kdo, ki bi mi rekel, da moj zakon ni uspel samo zato, ker sem se poročila mlada? Ne, leta tukaj niso imela nič. In a se lahko najde kdo, ki lahko trdi, da z mojo sedajšnjo ljubeznijo nekaj ni v redu, ker nimava lastnega stanovanja? Ne, tudi ne. Brez zamere, viv, ampak ta primerjava se mi zdi nesmiselna.
Strinjam pa se z zrelostjo. Marsikdo se nezrel in nepremišljen, ali pa pač samo naiven, spusti v nekaj, za kar niti sam ne ve, kaj je. In kar nima niti od kje vedeti, saj dokler ne poskusiš, tega ne veš. Pa je človek zato za obsojat? Ne, po mojem mnenju ni. In kar te ne ubije, te naredi močnejšega. Ne samo mene - to velja za vse.
Povzetek - ne norčujte se iz problemov, ki za vas niso problemi. To je enako, kakor da se norčujete iz človeka samega, torej iz njegovega razmišljanja in njegovega čustvovanja. Takšno norčevanje pa je podn od podna.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Težave, težave ...
4.6.2006 9:02:50   
david
IZVIRNO SPOROČILO: viv
Nekaterim v situaciji priskočijo na pomoč starši, enega ali drugega, in kaj dobijo v zahvalo? Napad snehe/zeta, da dajejo otroku preveč sladkarij, da se vmešavajo v vzgojo... Takrat so pa potem govori, saj je moj otrok in moja familija... Že mogoče, potem pa skrbi 100% zanjo.


Boš zelo neprijetna mama s takšnim načinom razmišljanja, res. Poglej: če jaz mojemu otroku prostovoljno pomagam v stiski, potem mu pomagam in nič drugega. Še zahvalit se mi ni treba. Če bom kaj pričakoval v zameno za mojo pomoč bom svoje pogoje jasno in glasno obelodanil že na začetku! Ne pa da bom najprej lepo tiho pomagal, potem pa zahteval "plačilo" za svojo pomoč. Verjemi mi, da bi veliko otrok zavrnilo pomoč, če bi vnaprej vedeli kaj starši pričakujejo v zameno. To ni nobena pomoč, to je navadna hinavščina.

d.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Težave, težave ...
4.6.2006 11:46:46   
Magi*
se strinjam s Kerenso, da stopnja izobrazbe ni povezana z "problemi", ki si jih posamezniki nakopljejo. tudi urejene finančne razmere in streha nad glavo nista ekskluzivna pogoja, da se dva odločita in naredita korak bližje k družini. Problemi izvirajo iz "nezrelosti" partnerjev, ki niso sposobni funkcionirat v zvezi dveh, kaj šele treh ali več ljudi. najsi gre za osnovno družino ali pa za razširjeno, takšni ljudje bodo zelo težko funkcionirali in bodo vedno znova zašli v težave oziroma si našli probleme. pa ne glede na prag tolerantnosti.

roko na srce: presladek malinovec, sitna tašča, mož, ki noče poslušat nenehnega nerganja, neprimerne ploščice resnično niso resni življenski problemi. ampak to človek spozna šele takrat, ko sam ali nekdo od bližnjih zboli ali se mu kako drugače zamajejo tla pod nogami. do takrat so pa njegovi problemi največji, najstrašnejši...

david, normalno je, da starši pomagajo svojim otrokom. v večini primerov tudi za to nočejo posebne zahvale in ne pričakujejo kaj v zameno. je pa res, da se otroci prevečkrat obnašamo, da je samoumevno, da nam vse k riti prinesejo in potem še nismo čisto nič hvaležni. tudi oni so morali garati za to, da zdaj lahko pomagajo nam. poskusite pogledati še skozi njihove oči, mogoče se vam razkrije čisto nov pogled in se boste lažje sporazumeli. bistvo vsega pa je komunikacija. naučiti se je treba pogovarjati.

aja, da ne bo mislil, da pri nas doma vedno in vse štima. tudi pri nas pride do kakšne iskre;) se zmenimo in gremo dalje.



_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Težave, težave ...
4.6.2006 20:18:06   
Gina
V vseh postavkah se strinjam z Magi.

David, saj tukaj ne gre za neko plačilo. Gre za to, da ljudje različno funkcioniramo, imamo različne vrednote. In dokler se eden od dela družine vede prilagodljivo, je normalno, da se tudi drugi. Če eden prilagodljivo in ustrežljivo čuva otroka, pa če prilagodljivo in ustrežljivo kuha kosilo, pa če je na splošno tak, potem je nesramno in nevljudno, da se drugi del družine, ki vendarle uživa ugodnosti (če tisto glavno ugodnost, ki se ji reče zastonj hiša - uf, pojma nimate, kako zelo težko je do nje priti z lastnim trudom!, sploh odštejemo) vedse kot da so Kralji in edini zveličavni in upravičeni do ugodnosti, ko pa je treba nekaj dati, so pa oni užaljeni, češ da nekdo hoče od njih hvaležnost. Zakaj naj bi bila mama manj pomembna kot katerikoli tujec, ki ga srečaš na cesti, pa si do njega vljuden. Vsak odnos, ampak čisto temelji na načelu daj dam. Če ti nekdo da 10-40 milionov, za katere bi garal preceeeeeeej let, četudi daš zobe na sonce in nič ne ješ, je to DAM. Če ti nekdo dela kar naprej usluge, je to DAM. Potem ne moreš šteti za zlobo in hinavščino, če nekdo nekaj sem in tja hoče nazaj. Če pa govorimo o nečem tako nepomembnem in malenkostnem, kot je malo malinovca v vodo, pa je to tako banalna stvar, da sploh in absolutno ne morem razumeti, da obstaja človek, ki zato lahko komu teži, pa da se mu zraven še to zdi nekaj velikega. Jaz mislim, da tak človek ne more imeti kaj dosti problemov v življenju, če ne se ne bi s čem tako nepomembnim sploh ukvarjal.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Težave, težave ...
4.6.2006 21:23:47   
tipka
Glede malinovca se strinjam z Davidom. Ni mi jasno, morda, ker nisem vsega prebrala, kako ste prišle od malinovca na denar?

Američan v povprečju zamenja 17 služb. Nobena država na svetu nima tolikšnega odstotka prebivalcev z lastno streho nad glavo kot Slovenija (Jazbinškov zakon). Slovenska posebnost so tudi "razpršene" družine, to so družine, ko živijo tastari in tamladi v isti hiši ali so sosedje. Skratka, najprej štalca, pol pa kravca na razvitem zahodu, kamor gremo mi, ne drži. Bo Slovenija ob taki miselnosti še sploh pridelala kaj otrok? Bo čez nekaj desetletij vsak drugi Slovenec temne polti? Koliko slovenskih hčera si bo pod vplivom tuje kulture, morda celo muslimanskega moža začelo zakrivati obraz ali vsaj nositi rute v največji vročini?

Seveda ne odobravam imeti otroke, potem pa naj država poskrbi za njih. Pa saj tega nihče ne misli, no, skoraj nihče. To je skrajnost. Skrajnost pa je tudi obsojati ljudi, ki si ustvarijo družino in nimajo lastne strehe nad glavo in državne službe, v kateri bi bila oba zakonca. Vsi drugi smo dnevno v nevarnosti, da izgubimo delo.

Socialne varnosti, o kateri govorite, v Sloveniji ni.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Težave, težave ...
4.6.2006 21:26:24   
CIPRESA
Se strinjam s tabo Viv, pa tudi tebe David razumem kaj si hotel povedati. Res je da bom svojim otrokom stala ob strani vedno in povsod, da jim bom nesebično pomagala če bodo le potrebovali kako pomoč od mene ker je to moje poslanstvo saj sem sama hotela da se rodi moj otrok da zraste v normalnih pogojih in da ima možnost ustvarjati in delati v življenju. Le tu se mi zdi da se prevečkrat ne zavedamo da smo otroke želeli sami, da smo jih ustvarili zase ne za mojo mamo ali pa taščo. Premalokrat se tudi zavedamo da smo s tem postali svoja družina in to največkrat izrečemo takrat ko nas kaj moti ali se kdo začne vmešavati v naša življenja pozabimo pa takrat ko rabimo finančno podporo ali varstvo ali pa samo kosilo na mizi, To se nekaterim zdi samoumevno saj mama bo razumela, ona mi bo pomagala............da nekomu kuhaš vsak dan in mu paziš otroke ni tako majhna stvar, je obveznost ki jo za pol dneva (ali še več) preložimo na rame svoji mami ali tašči ki sta že v letih in ju tarejo lahko tudi kake težave za katere nam mogoče ne jamrata. Vse premalo se včasih zavedamo da je to pomoč in ne dolžnost naših mam in tašč. In lepo bi bilo da bi pokazali hvaležnost za to in se ne spotikali ob majhne stvari ki nas spravijo ob živce.




_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Praznovanje rojstnega dne otroka
Volga

Ali vaši otroci praznujejo RD doma ali kje organizirano (TUŠ, Mcdonalds, drugo)?

doma (85%)

organizirano (15%)


Število vseh glasov: 235

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!