|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tekočina
2.6.2008 13:42:05   
Majabo
Imate kak nasvet kako naj svojega triletnika naučim in pripravim do tega, da bi čez dan spil več tekočine?
Še vedno ima flaško, iz nje pije zjutraj, opoldne pred spanjem in zvečer. Takrat tudi največ spije. Čez dan skoraj nič. Sedaj pa smo bili pri zobozdravniku in seveda flaška mora proč.....otrok pa brez nje sploh ne pije!
Ima  flaške brez cucljev z različnimi nastavki, pa take ki so porisani z junaki iz risank, pa... vse da bi ga malo pritegnilo, pa nič!
Sokov ne mara, pije vodo, ampak res po požirkih.

pri taki vročini, mi to sploh ni všeč, da ne omenjam, da imamo probleme tudi pri odvajanju, saj je večno zaprt.

kak nasvet?
kaj vaši otroci radi pijejo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tekočina
2.6.2008 14:05:20   
Naja30
Moja zelo veliko spije. Na srečo ne iz flaške (edino magični lonček, ko smo vzunaj), ampak s slamico. Prav odvisna je od slamice in še mleko pije po njej! user posted image  Poskusi s slamico. Ali pa mu skuhaj kakšen dober čaj, da mu bo okus všeč.

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tekočina
2.6.2008 15:00:22   
mojsoncek
Direktno iz kozarca, po slamici ali pa iz pol litrske plastenke (taksne, ki imajo gor tisti plasticni "nastavek" za zapiranje flaske).

Nas pije doma vecinoma vodo, v vrtcu pa vodo ali caj. Ko pa pride do soka (ga redcim z vodo), se pa samo naliva kot zmesan. Pa kaksno pomaranco mu stisnem, to tudi vedno rad popije.


< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 2.6.2008 15:03:14 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tekočina
5.7.2008 14:45:12   
*kinnie*
Poizkusi s slamico in kozarčkom...mi HB nismo imeli teh težav....

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tekočina
18.7.2008 12:50:34   
Nika v službi
Ne me narobe razumet in ne bodi užaljena, ampak 3 leta star otrok nima kaj delat s flaško! Zdaj je, kar je, zato čimprej prehod na kozarec, lonček, plastenko, slamico.... Magari mu daj tudi po žlički, če vidiš, da bo sprva še večja kriza glede pitja.

Tudi naša premalo pije, ampak flaško smo ukinili pri 18. mesecih in od takrat lepo pije iz kozarca ali skodelice. Slamico je sicer relativno pozno pogruntala, zato pa iz plastenke izredno lepo pije. In še všeč ji je.

Tvoj očitno ni v vrtcu, kajti sicer bi že zdavnaj prešel na uporabo lončka ali kozarca.

Brez zamere, prosim, ampak vztrajaj pri ukinitvi flaške in potrpljenje. Saj bo sprva težko, ampak vztrajnost se izplača. Naj pije večkrat pa pomalem.



(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tekočina
18.7.2008 13:12:27   
doroteja23
Naša tud relativno malo spije. NAjveč pa seveda spije ponoči. In pol ima ponoči flašo. Ker drugač  ne gre. Mogla pa bi ogromno pit, zaradi ledvic.
Čez dan pa ima kozarec ali pa plastenko z nastavkom ali pa slamico.

Mi smo čez dan sprobali z sokovi od Rauch-yippy, niso presladki, in ji dam to včasih. Vode sploh noče. Tak da se tud mi obadamo kaj naredit da bo več pila.


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tekočina
18.7.2008 22:46:00   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: doroteja23
NAjveč pa seveda spije ponoči. In pol ima ponoči flašo.


Kaj pa pije ponoči? Ali je ne morete odvaditi pitja ponoči? Potem verejtno hodi tudi lulat ponoči in posledično niste prespani. Lahko se motim, ampak res nisem zagovornik pitja ponoči.
Moja pupa je imela krizo, da je premalo pila, ko sem jo nehala dojiti (8 m), takrat sem dojenje poskušala nadomestiti s pitjem iz flaške, pa ni splila v celem dnevu niti deci tekočine. Potem smo prešaltali na magične lončke in iz deci je prišla na sigurno liter na dan. Slamce je osvojila malo kasneje, zdaj pa obvalad tudi pitje brez. Pije pa vse. Vodo, sokove, mleko, kakav.
Poskusite s tsito palstenko, ki ima pokrovček- "cucelj" - ne vem pravega izraza (že prej jo je ena omenila) - ta se zdi otokom zabavna.

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tekočina
24.7.2008 8:24:55   
Nea
V DM-u imajo flaške z vgrajeno slamico in ko se flaška zapre, se slamica skrije.
Ali pa mu kupiš kakšno vodo ali sok v flaški, ki na pokrovu ima odprtino za pitje. Takih je veliko.
Mogoče mu bo to zanimivo...

Ker je že tri leta star, mu lahko tudi razložiš zakaj flaška z dudo ni dobra in da je to samo za dojenčke. Pri nas so taki pogovori vedno palili.

_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?