|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:10:51   
rija
mi je bila tako všeč, da vam jo moram prilepiti user posted image user posted image

http://www.3delavnica.com/index.php?main=forum_tema&topic=10409&forum=25&startpri=0
 
Kako v slovenskem prostoru prepoznaš kič? Evo:
- Tloris vsebuje najmanj en 6 ali 8 kotnik, ponavadi v jedilnici/dnevni sobi/kuhinji
- Fasada je ponavadi pastelne barve, obvezno so okna outlajnana z belo barvo
- okna premorejo mariskatero formo, se posebno so popularni polkrogi in spet šestkotniki. Ponavadi predstavljajo filozofski kontrast celotni obliki stavbe
- enodruzinska hisa je ponavadi s prvo plato kaksnih 60 centimetrov nad tlemi, in premore fantastično klet, zgornji štuk in velikokrat še mansardo
- farčade so obvezne, velikokrat polkrožne, vsekakor bogate
- strehe večinoma dvokapne, če se le da s petelinom na slemenu
- okna so ozaljšana s srebrnimi ali zlatimi, v filingu rustikalnosti pa lesenimi križi
- ograja je ponavadi več vredna kot še ena bauhaus zgrajena hiša za prave enodružinske potrebe, pri bolj patriotsko navdihnjenih lastnikih obvezno kroparski vzorec
- hiša je na vseh nivojih predimenzionirana in bo taka kljubovala še naslednjih 400 let
- širina balkona je max 60 centimetrov, če se da je polkrožen
- notranjost vsebuje kamin ali prepotrebno kmečko peč in najcenejšo možno varianto centralnega ogrevanja
- notranje stopnice so klasično predimenzionirane in bi preživele stampedo 200 bizonov
- skrajno popularno je združevati jedilnico, kuhinjo in dnevno sobo
- pohištvo je alplesovo ali stilesovo
- za hišo je večji, skrbno obdelani vrt, na katerem najdemo krompir, zelje, fižol in v skladu z Jejmijem Oliverjem še kakšno fenci baziliko, ki je itak ne znamo uporabljat, saj ultimativno rešitev predstavlja Vegeta.
- če je gospodar elektronsko razsvetljen, bomo notri našli v Hoferju kupljeno plazmo znamke Boki, video nadzor pri vhodnih vratih in DVD player znamke Sony.
- na steni vidimo kakšen gobelin, kakšno nago babo če slučajno uleti kakšen intelektualec mimo in seveda kakšen katoliški motiv.


Ne pozabimo pa na sedaj nujno talno ogrevanje v garaži.


_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:30:10   
Marogica
ful dobrouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:32:29   
Anonimen
Meni pa ni všeč tako pisanje.Tisti ki to piše se norčuje iz ljudi,ki si ne morejo privoščiti vsega tistega kar bi bilo moderno in snobovskim bogatašem všeč.
Ljudje si ustvarjajo dom po svojem okusu in zmožnostih,pa tudi če je to kič.Saj je njihov dom in lahko z njim počnejo kar hočejo.Imam pa raje ljudi,ki imajo kič,kot tiste ki so nakičeni z oholostjo.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:33:57   
Miss Piggy
IZVIRNO SPOROČILO: Dalija

Meni pa ni všeč tako pisanje.Tisti ki to piše se norčuje iz ljudi,ki si ne morejo privoščiti vsega tistega kar bi bilo moderno in snobovskim bogatašem všeč.
Ljudje si ustvarjajo dom po svojem okusu in zmožnostih,pa tudi če je to kič.Saj je njihov dom in lahko z njim počnejo kar hočejo.Imam pa raje ljudi,ki imajo kič,kot tiste ki so nakičeni z oholostjo.


user posted image user posted image user posted image Dalija!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:34:40   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Dalija

Meni pa ni všeč tako pisanje.Tisti ki to piše se norčuje iz ljudi,ki si ne morejo privoščiti vsega tistega kar bi bilo moderno in snobovskim bogatašem všeč.
Ljudje si ustvarjajo dom po svojem okusu in zmožnostih,pa tudi če je to kič.Saj je njihov dom in lahko z njim počnejo kar hočejo.Imam pa raje ljudi,ki imajo kič,kot tiste ki so nakičeni z oholostjo.


user posted image user posted image user posted image sama bolje ne bi mogla napisatiuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:42:52   
Marogica
Dalija, tukaj ne gre zato, kaj si lahko nekdo privošči ali ne, temveč za okus. In meni se določeni primeri resnično zdijo grozni. Pa še dragi so-npr. okna z zlatimi in srebrnimi križi so sigurno dražja od navadnih, takšne kot imam jaz doma, večkotna bajta, je sigurno dražja, kot naša "štirioglata"...in, in......

Torej še enkrat-v tem tekstu gre za (ne)okus SLovencev-vsaj tako sem jaz razumela

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:45:53   
nejcko
Meni greste tudi že pošteno na jetra s tem zmrdovanjem in posmehovanjem nad vsem. Pustite ljudem živeti, dihati in opremljati svoje domove po njihovih lastnih željah in finančnih zmožnostih, sebi pa ustvarite raj na zemlji - bog vam požegnaj. Prav patetične ste že.



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:49:19   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Meni greste tudi že pošteno na jetra s tem zmrdovanjem in posmehovanjem nad vsem. Pustite ljudem živeti, dihati in opremljati svoje domove po njihovih lastnih željah in finančnih zmožnostih, sebi pa ustvarite raj na zemlji - bog vam požegnaj. Prav patetične ste že.





se podpišem

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:49:39   
rija
No, jaz sem pisanje razumela enako kot marogica....

Sicer pa: največkrat je tako, da denar ne kupi okusa in je vse našteto res zelo drago (tu ste totalno brcnile v temo če mislite, da je kaj od tega naštetega poceni...naprimer omenjena ograja.....ipd) in največkrat je tako, da ljudje z ogromno denarja nimajo okusa, niti jajc,  da bi svoje ideje predebatirali z kakšnim arhitektom in potem gredo enostavno v 20 različnih trgovin in kupijo najdražje, ker mislijo, da je to tudi najlepše in najboljše.

Ko potem vse znosijo v svoje gnezdo, za le-tega ponavadi velja zgornji opis.

Da niste vzele česa preveč osebnouser posted image  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:49:50   
nejcko
Marogica - Slovenci blazno zavidamo dober okus Nizozemcem oz. Skandinavcem na sploh - pa se zaradi tega še nihče ni odpovedal ultra luksuznemu avtomobilu, po sistemu nek se vidi razkoš. Imeli bi nizozemska okna od stropa do tal brez fernkov, kakopak - z biciklom se pa ne bi vozili. No ja, vsak po svoje.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:51:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Meni greste tudi že pošteno na jetra s tem zmrdovanjem in posmehovanjem nad vsem. Pustite ljudem živeti, dihati in opremljati svoje domove po njihovih lastnih željah in finančnih zmožnostih, sebi pa ustvarite raj na zemlji - bog vam požegnaj. Prav patetične ste že.





saj nikjer ne piše, da moraš vsak post prebrati in se vanj vtakniti user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:56:30   
natalia
- Tloris vsebuje najmanj en 6 ali 8 kotnik, ponavadi v jedilnici/dnevni sobi/kuhinji
- Fasada je ponavadi pastelne barve, obvezno so okna outlajnana z belo

ograja je ponavadi več vredna kot še ena bauhaus zgrajena hiša za prave enodružinske potrebe, pri bolj patriotsko navdihnjenih lastnikih obvezno kroparski vzorec
- hiša je na vseh nivojih predimenzionirana in bo taka kljubovala še naslednjih 400 let
- širina balkona je max 60 centimetrov, če se da je polkrožen
- notranjost vsebuje kamin ali prepotrebno kmečko peč in najcenejšo možno varianto centralnega ogrevanja
- notranje stopnice so klasično predimenzionirane in bi preživele stampedo 200 bizonov
- skrajno popularno je združevati jedilnico, kuhinjo in dnevno sobo

juhu! živel kič in kičasti slovenci!! (mimogrede, mednje spadam tudi jaz!) user posted image


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 21:59:47   
rija
bravo za natalijo user posted image

od vseh si je prva upala priznati, da je kičasta...user posted image user posted image user posted image user posted image vse ostale nekaj protestirajo....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:07:37   
Anonimen
- Tloris vsebuje najmanj en 6 ali 8 kotnik, ponavadi v jedilnici/dnevni sobi/kuhinji


Mene pa zanima, kaj je to za ena reč, tale kotnik user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:09:18   
Marogica
Eh, nejcko, veš, jaz sem pač čuden tičuser posted image  Nikoli se nisem oblačila po modi, niti si toplega domeka urejala po nekem "predpisanem" trendu. Sem si navlekla obleko preko hlač že pred več kot 15 leti, pa ne eno, pa se mi je je..alo, če je komu všeč. Meni je bilo. Sedaj ne več tako, ker jo ima vsaka peta ženska.

Isto je z bajtami in opremo. Všeč so mi moderne stvari, pa jih v večini nimam, spalnico imam staro več kot 60 let. Pravo rustikalno, takšno, kot jo nekatere sedaj v Ikei kupujejo.  S psiho, z originalnim ogledalom, omaro, nočnimi omaricami in baldahinom. Pa seveda posteljnina je v stilu - iz Ikeeuser posted image . In veš zakaj? Ker je to spalnica pokojnih staršev mojega moža. (no, jogi sva zamenjalauser posted image ). In je zame najlepša spalnica na svetu.

Torej, kaj sem hotela povedati, meni pač dol visi, kako in kaj imajo drugi, bom pa vedno povedala, kaj mi je všeč ali ne-pa saj ti to veš.....user posted image



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:11:28   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

- Tloris vsebuje najmanj en 6 ali 8 kotnik, ponavadi v jedilnici/dnevni sobi/kuhinji


Mene pa zanima, kaj je to za ena reč, tale kotnik user posted image


po moje tisto, ko jedilnica štrli iz hiše in je šestkotna user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:14:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič

- Tloris vsebuje najmanj en 6 ali 8 kotnik, ponavadi v jedilnici/dnevni sobi/kuhinji


Mene pa zanima, kaj je to za ena reč, tale kotnik user posted image


po moje tisto, ko jedilnica štrli iz hiše in je šestkotna user posted image


Funkcionalnost tega mi pa res nikoli ni bila jasna....Povejte mi, če kdo ve user posted image .

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:16:53   
Anonimen
Mene pa zanima, kaj je to za ena reč, tale kotnik


ERKER se temu reč

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:19:57   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič

- Tloris vsebuje najmanj en 6 ali 8 kotnik, ponavadi v jedilnici/dnevni sobi/kuhinji


Mene pa zanima, kaj je to za ena reč, tale kotnik user posted image


po moje tisto, ko jedilnica štrli iz hiše in je šestkotna user posted image


jaz tudi nimam pojma kaj je touser posted image user posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:21:55   
Anonimen
bom pa vedno povedala, kaj mi je všeč ali ne


Pa zakaj se ne bi pogovarjali o lepem in skladnem?

Saj "lepo" ni samo minimalistični in kao moderno.

Meni so noro minimalistične tudi stare istrske in dalmatinske kamnite hiše....pa kakšna toskanska mi tudi super diha. Ali pa dobra arhitektura iz 60-ih mi je tudi zakon, čeprav v njej najdeš marsikateri kos kvalitetnega kiča. Pa kičasto pisane skandinavske hiše. Pa verjetno še kaj, česar se ne morem spomniti.

V bistvu je lepo in skladno zelo težko opredelit in težko doseči. Predvsem je potrebno, da človek pri tem  izhaja iz sebe, svojih potreb in ne nekega mainstreama.

< Sporočilo je popravil Mič -- 19.2.2007 22:25:21 >

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:22:14   
Anonimen
Jaz poznam Erkerja arhitekta.user posted image

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:23:04   
rija
pa jebela cesta, kak vam ni jasnouser posted image , to je tisto, kar ima vsaka druga hiša user posted image user posted image user posted image  v avstriji in sloveniji....pa tudi na madžarskem je že prišlo v modo....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:23:47   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

stare istrske in dalmatinske kamnite hiše.....



ooooooo, to mi delaj.....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:25:45   
rija
jap, take pa so tudi meni všeč.....user posted image


---- v dalmaciji ali istriuser posted image

.....pa skandinavske tudi.....v skandinaviji.....so res ful, ful lepe.....barvite, z belimi obrobami okrog oken, najraje rdeče.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Teorija o slovenskem kiču
19.2.2007 22:26:50   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: rija

pa jebela cesta, kak vam ni jasnouser posted image , to je tisto, kar ima vsaka druga hiša user posted image user posted image user posted image  v avstriji in sloveniji....pa tudi na madžarskem je že prišlo v modo....user posted image user posted image user posted image


user posted image


Tu ko je jedilna miza s stoli je erker

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?