|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 14:05:31   
Pingvinčica*
Res ne jeste čokolade, niti koščka, čok. sladoleda? Kaj pa lignji in kozice? Pa orehi? Se je vsemu temu res potrebno 100% odpovedati v času dojenja? Pa svež paradižnik?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 14:10:44   
Naja30
Jaz sem se določene hrane izogibala, ker je imela krče po njej. Po kateri, sem pa ugotavljala nekaj časa. To je bila čokolada, ja. Te se najbolj spomnem, ker sem jo najbolj pogrešala.user posted image
Sama moraš ugotovit, kaj tvojemu otroku ne paše. Ni se ti treba odpovedat vsemu, kar kakšna druga ne je, ker njenega otroka dajejo krči.

(odgovor članu Pingvinčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 14:11:24   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Pingvinčica*

Res ne jeste čokolade, niti koščka, čok. sladoleda? Kaj pa lignji in kozice? Pa orehi? Se je vsemu temu res potrebno 100% odpovedati v času dojenja? Pa svež paradižnik?


ne.

(odgovor članu Pingvinčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 14:22:12   
srki
Moja kolegica se ni nič pazila, no, fižola, graha in ostalih stročnic ni jedla. Pojedla je tudi kakšen košček suhe domače klobase. Moje mnenje je, da tisto, kar naj bi škodilo oz. po čemer naj bi zvijalo, se je v zmernih koločinah, pa je. Otrok se mora tudi navaditi na take vrste hrano.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 14:33:44   
Raho
Jem vse razen stročnic. Drugače pa prvi in drugi mesec nisem smela mlečnih izdelkov, ker je po njih imela krčeuser posted image .

Pri sinu pa sem pol leta imela blazno skopi jedilnik.

Torej je odvisno od otroka do otroka. Dokler ne preizkusiš, kaj ga napenja, ne veš. Tako, da je po mojem skromnem mnenju neumestno brati te odogovore, saj so si otroci različni.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 15:01:35   
gajči
IZVIRNO SPOROČILO: Pingvinčica*

čokolade, čok. sladoleda?lignji in kozice? Pa orehi?  Pa svež paradižnik?


Jaz jem vse to.

(odgovor članu Pingvinčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
2.6.2008 15:34:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu gajči)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 16:05:29   
Blejka26
enako kot je napisala srki..pri prvi sem se full pazila pa jo je veliko zvijalo,pri drugi se ne pazim -razen stročnic in srove zelenjave ne jem-pa je ne zvija skoraj nič..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 18:00:41   
Anonimen
Se je vsemu temu res potrebno 100% odpovedati v času dojenja?


Nicemur se ni treba odpovedat.

Je pa priporocljivo, da se na "tezjo" hrano navaja postopoma in v postopnih kolicinah.

(odgovor članu Pingvinčica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 18:12:01   
zoya24
Jaz čokolado jem od začetka, prav tako čokoladne jedi, malo sem se stročnic izogibala prvi mesec, sedaj pa tudi to ne, pojem ful graha, mali bolj prdi, samo se ne napenja zraven, tak, da ni problema.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 18:28:01   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Blejka26

enako kot je napisala srki..pri prvi sem se full pazila pa jo je veliko zvijalo,pri drugi se ne pazim -razen stročnic in srove zelenjave ne jem-pa je ne zvija skoraj nič..


No, saj stročnice pa surova zelenjava je kar nekaj, torej se paziš.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 19:33:29   
Netopirčy81
Prve 2 tedna je itak tašča kuhala, zdaj pa jem vse. Zaenkrat nimamo problemov.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 21:29:46   
Miska2
Jaz pa sem slišala, da se je čokoladi, orehom, jagodam, arašidom itd. treba odpovedati predvsem zaradi potencialnih alergij kasneje - vsi naj bi vsebovali močne alergene. Tudi jaz še polno dojim in sem v nekaj mesecih pojedla le kakih pet koščkov čokolade, ne upam več, ker bi user posted image  rada obvarovala alergij...

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 21:32:26   
Blejka26
če bi se resnično pazila ne bi jedla svinjskega mesa,čokolade...tako pa ne jem samo surove zelenjave in stročnic..no razen graha-to jem v rižoti pa ji nič ni

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Miska2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 21:32:56   
Anonimen
Vedno sem jedla vse, razen fižola. No v solati ali v ričetu sem ga, nisem pa prve mesece jedla recimo pasulj. Ostalo pa vse.

(odgovor članu Miska2)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 21:33:55   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Miska2

Jaz pa sem slišala, da se je čokoladi, orehom, jagodam, arašidom itd. treba odpovedati predvsem zaradi potencialnih alergij kasneje - vsi naj bi vsebovali močne alergene. Tudi jaz še polno dojim in sem v nekaj mesecih pojedla le kakih pet koščkov čokolade, ne upam več, ker bi user posted image  rada obvarovala alergij...


Jaz sem pri prvem zeloo pazila kaj sem jedla, pa ga nisem obvarovala alergij. Je dobil rota virus in od takrat ima intoleranco laktoze, sedaj pa poleg tega ne sme tudi jajc in soje.

Pri tej, drugi, pa sem strogo pazila samo do krčev, potem pa sem začela jesti vse razen stročnic. Čokolado pa jem od prvega dne ko sem prišla iz porodnišnice.

(odgovor članu Miska2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 21:34:33   
lelaval
Moja kolegica se ni nič pazila, no, fižola, graha in ostalih stročnic ni jedla. Pojedla je tudi kakšen košček suhe domače klobase. Moje mnenje je, da tisto, kar naj bi škodilo oz. po čemer naj bi zvijalo, se je v zmernih koločinah, pa je. Otrok se mora tudi navaditi na take vrste hrano.

_____________________________


Isto sem jaz delala, pa nismo imeli težav. Čokolad res nisem jedla, ker nisem njihov ljubitelj, zato  pa sem paradižnika (neolupljenega) pojedla na tone.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 21:35:24   
Anonimen
Kaj pa vem, to z alergijami. Nase mame in babice niso imele pol toliko znanja in pol toliko izbire, kar se hrane tice, pa je bilo alergij dosti manj kot jih je danes. Mislim, da je se en kup (tudi neraziskanih) faktorjev, ki na alergije vplivajo.

Ce poslusas svoje telo, bos tocno vedela, kaj potrebuje. Meni je v prvih tednih po porodu noro pasala kuhana govedina, prav organsko potrebo sem imela po njej. Pa rizota nekaj casa. Cokolada itak...user posted image ...in pivo. No, ta dva mi se vedno, prvi dve mi pa zadisita vsake kvatre enkrat. Takrat sem ju pa prav potrebovala, kot kaksen odvisnik user posted image . Tako da po moje je se vedno najbolje poslusati lastno telo. Vse nam pove.

(odgovor članu Miska2)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 21:49:09   
Naja31
Jaz pojem čokolade v ogromnih količinah. Vem, da to ni dobro in probam zmanjšati ampak full potrebujem sladko. Tudi pri prvem sinu sem prve mesece pojedla veliko čokolade.
Drugača pa ne pijem mleka, kavo pijem s sojinim mlekom. Tudi mlečnim izdelkom se izogibam oz. jih jem v manjših količinah. Od svežega sajda jem jabolka in banane, kakšnim jagodam in citrusom se izogibam.
Svinjsko meso že tako ne jem, ampak glede na to, da jem čevapčiče, tudi kaj svinjine not zaide (razen če jih jem pri muslimanih user posted image ).
Svežemu paradižniku sem se izogibala, zdaj ga pa jem v manjših količinah. Pa ne jem zelo kislih zadev. Priznam, da bi mi prav pasala kakšna dobra solata , ampak se še ne upam.

No, edino čokoladi se ne morem upreti. ampak to imam težavo že celo življenje. Na srečo se to na sinu ne pozna.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 22:23:35   
mali007
Po posvetu z patronažno, kar je napisano v raznih knjigah in po lastnih izkušnjah:
  • jagode, svinjina, arašidi, beljak prvo leto ni priporočljivo ne zate (če dojiš) ne za otroka, ker so alergeni in težko prebavljivi (svinjina)
  • mehkolistno solato lahko ješ, le kisana naj bo z jabolčnim kisom, kisano rdečo peso (ki jo kupiš v trgovini) pa razredči z vodo
  • citruse začneš uvajat tm okol 6m
  • hruške napenjajo, na začetku tudi lupina od jabolka (ga pač olupiš)
  • čokolada ni priporočljiva zato, ker pač zapira (ajd, en košček ne, več pa)
  • če otrok ni alergičen na mleko, pojej/spij veliko mleka in mlečnih izdelkov na dan (vsaj en kozarec polnomastnega mleka pred vsakim obrokom, če že nič drugega)
  • zelo priporočljive in blagodejne za otroka so banane
  • za stročnice pa ... napenjajo. Lahko jih uvedeš takrat, ko jesta kašice; jaz sem jih (razen fižola) jedla že prej, ker mi je enostavno zmanjkovalo idej, kaj jesti, pa ni bilo kakšne panike
  • itd...

Najbolj mi je bilo hudo za čokolado in trenutno seveda za jagode, saj zgledajo tako strašno slastneuser posted image . Vendar se splača malo potrpeti, saj gre za naše otroke, ki jim želimo le najboljše.

lp

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 22:24:59   
Naja31
čokolada ni priporočljiva zato, ker pač zapira (ajd, en košček ne, več pa


No, pri nas to ne velja, ker moj user posted image  kaka vsaj 5x, 6x na dan, tako da ne bi imela nič proti, če bi malo manjkrat kakal.

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 22:26:58   
Anonimen
čokolada ni priporočljiva zato, ker pač zapira (ajd, en košček ne, več pa


Ne vem, ce cokolada sama po sebi zapira. Prej zapira stres kot cokolada, ki jo veckrat jemo pod bolj ali manj hudimi pritiski.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 22:41:30   
Naja30
Uh, kolk ene komplicirajo. Pa sej probaš in vidiš, kakšna bo reakcija.
Jaz sem prvi dan, ko sem prišla iz P jedla čokolado, jo je zvijalo in je nadaljna 2 meseca nisem več. Pač probaš, ne pa da zdaj nič ne bi jedla, ker tako nekje piše ali nekdo reče!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
2.6.2008 23:08:56   
Marogica
Nisem jedla stročnic, agrumov in "ostrih" stvari. Ostalo sem VSE jedla. Z užitkom. Pa otroka nista imela nobenih problmevo...Da bi se čokoladi odpovedala, ker zapirauser posted image  Me je kar ta stavek "zaprl", ne pa čokolada.

Punca jej, kaj ti paše, uživaj pri hrani, pa bo vse OK. In lepo vas prosim ne komplicirajte tam, ko ni potrebno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
2.6.2008 23:27:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mali007)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?