|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tuš ali banja?
19.8.2008 13:42:26   
florecita
Še eno vprašanje...

za kaj ste vi? Če je v eni etaži mišljena kopalnica + WC, recimo za 4 člane. Druge kopalnice še en čas ne bo...

moje mnenje:   TUŠ : + zavzame manj prostora
                                  + večina nas se le tušira, ker za ležanje v banji ni časa...
                                  + manj za čistit po tuširanju zaradi kabine
                                  - dražji
                                  - nepraktičen za oprat kaj večjega...
                                  - zame nepraktičen za kopanje otrok
BANJA: - več prostora
            - lepo bi bilo se kdaj tudi izležavat v njej
            - več mokrega po tuširanju, tista zavesa je zame nekoliko zastarela...
            + cenejša od tuša
            + praktična za oprat kaj večjega
            + praktična za kopanje otrok (preverjeno)
___________________________________________________________
tako... jaz imam izenačeno na obeh straneh. Boste rekli najbolje je oboje... je, samo nimamo prostora.

Banjo sem pa gledala včeraj je nekje okrog 420 EUR, tuš pa samo podstavek okrog 320 EUR + kabina 520 EUR...

Težko se mi je odločit.
Verjetno se bom odločila za banjo, ker se v njej lahko tudi tuširaš, pod tušem pa ne moreš ležat...
pa praktična mi je za umivanje otrok.

KAj pa vaše mnenje?
                           
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 13:49:08   
PikicaStonoga
Jaz bi dala v eno kopalnico tpš v drugo pa banjo...tud če je še enkaj časane bo ...kaj pa velikost kopalnice?
Tuš je dobr zavsak dan, v banji se jaz vsake tolke lepo sprostim v mehuirčkih in berem ...banja je super, če imaš majhne otroke ..
Midva bova imela v spodnji koplanci tuš (masažni upam), v zgornji pa banjo ...pa tud ne bo vse istčasno sam 1x pa bo ;)

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 13:50:21   
Katrin
Tudi jaz bi se odločila za oboje, če je le možno user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 13:51:30   
tanikaa
Pri nas bi prišel prav le tuš. Ker se nikoli ne kopamo.


Zato daj v kopalnico tisto, kar raje in večkrat uporabljate.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 13:53:18   
janapan
Jaz imam v obeh kopalnicah tuš ( eden še ni zgrajen) sicer sem za spodnjo kopalnico izbrala tuš z visoko stranico (40 cm), kar so se vsi zgražali češ da je grdo in da moraš stopit čez v tuš ampak se je izkazalo kot suuper varianta ampak res, moja tamala ima 14 mesecev in že od 9. meseca jo kopam noter v tem tušu, ki ga napolnim kot banjo ...je manjši kot banja za kopanje otrok pa ful bolj primeren.

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 14:11:47   
sazi
moje mnenje: TUŠ :
+ zavzame manj prostora RES
+ večina nas se le tušira, ker za ležanje v banji ni časa...
+ manj za čistit po tuširanju zaradi kabine  - no, je pa večja banja za očistit ot duš kadi
- dražji - ne vem, če je res tako. Imaš banje in tuše vseh vrst in cen in naša banja bo dražja od tuša
- nepraktičen za oprat kaj večjega... niti ne, odvisno, kako velik tuš vgradiš. V velikem 90x90 lahko z lahkoto opereš večje stvari
- zame nepraktičen za kopanje otrok - se strinjam, zato pri nas zagotovo banja bo (otrok 2,5 let in en na poti)
BANJA:
- več prostora res
- lepo bi bilo se kdaj tudi izležavat v njej jap, samo pojma nimam, kdaj - v zadnjih treh letih še nisem izležavalauser posted image
- več mokrega po tuširanju, tista zavesa je zame nekoliko zastarela... imaš tudi steklene in plastične zastore, drugače pa zavesa dobro opravi svoje "delo"
+ cenejša od tuša  - kot zgoraj - se mi ne zdi, glede na videno v trgovinah
+ praktična za oprat kaj večjega tuš tudi
+ praktična za kopanje otrok (preverjeno)


Najprej mi ni jasno - ali že imaš otroke? Ker če pišeš, da se vsi večinoma tuširate, potem ne vidim, zakaj je bolj praktično otroke kopat v banji. Namreč banja je pri meni bistvena za kopanje otrok, če so pa že večji in se v galvnem tuširajo, pa ni problem.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 14:21:32   
Mišni
Verjetno se bom odločila za banjo, ker se v njej lahko tudi tuširaš, pod tušem pa ne moreš ležat...
pa praktična mi je za umivanje otrok.


Jaz bi bila popolnoma enakega mnenja. In še opereš lahko kaj notri, pri nas recimo koš za smeti, kletko od papagajev ...

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 14:25:55   
Anonimen
Banja s steklenim delom da ne šprica po celi kopalnici. Če se izležavate v banji.

Če se ne pa tuš z visokim dnom, v katerem lahko kopaš otroke kot v banji. Sam sebe pa ne moreš namakat tamuser posted image

< Sporočilo je popravil karin24 -- 19.8.2008 14:26:50 >

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 14:27:51   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Verjetno se bom odločila za banjo, ker se v njej lahko tudi tuširaš, pod tušem pa ne moreš ležat...
pa praktična mi je za umivanje otrok.


Jaz bi bila popolnoma enakega mnenja. In še opereš lahko kaj notri, pri nas recimo koš za smeti, kletko od papagajev ...


In če nimajo papagajev? user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 14:31:38   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Verjetno se bom odločila za banjo, ker se v njej lahko tudi tuširaš, pod tušem pa ne moreš ležat...
pa praktična mi je za umivanje otrok.


Jaz bi bila popolnoma enakega mnenja. In še opereš lahko kaj notri, pri nas recimo koš za smeti, kletko od papagajev ...


In če nimajo papagajev? user posted image


Imajo pa otroke in koš za smeti.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 14:39:32   
anju
kaj pa tuš-banjauser posted image

http://www.kolpasan.si/kopalnekadi/c3/2747/o-1

http://www.kolpasan.si/kopalnekadi/c3/2795/o-1

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 14:55:01   
florecita
kaj pa tuš-banja


idealno ja, samo ne dam toliko za to. Predrago. sem jo včeraj gledala v razstavnem salonuuser posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 15:31:45   
t5t6
Jaz sem imela celo otroštvo samo banjo, smo se vedno tuširali sede. Sedaj imamo v stanovanju samo tuš in sem se nanj super navadila, za kopat otroke pa sem kupila eno malo večje korito za perilo in sta do šestih let komot notri čofotala (ne skupaj). V tušu tudi čisto vse operem, nekako mi že uspe. V glavnem se na vse navadiš, sem pa vedno rekla, da v hiši hočem oboje in vsako posebej, tuš za vsak dan, banja za užitek, tako, da mi smo v novi hiši v glavno kopalnico dali tuš in ker tam za oboje ni prostora smo en poseben prostor namenili banji in fitnes napravam (to drugo seveda lahko narediš kasneje). Ko sem se odločala kaj je boljše sem vedno mislila na to kaj bom več uporabljala. 

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 15:36:01   
tinkatonka


KAj pa vaše mnenje?


Banja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Imam samo tuš in mi je žal, da nisem vzela raje banje. Ampak pri nas je bila tudi prostorska stiska, tak da izbire prav veliko ni bilo.



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 15:45:56   
jajula
men je pa tale všeč
http://www.kolpasan.si/kopalnekadi/c3/35/o-1

tudi pri banji se da naštimat stekleno steno, tko da ni treba plastične zavešče štelat. je pa cena kar lepa...

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 15:49:30   
Nika v službi
Hja, oboje je definitvno najbolje. Ampak jaz bi rekla takole: če imaš v kopalnici dovolj prostora, bi jaz noter dala kad s steklenim zastorom. V nadaljevanju, ko boš uspela priti do druge kopalnice, pa daj vanjo tuš.

Mi imamo 3 kopalnice, v eni bo (v kratkem, ker ravno urejamo mansardni del)kad s stekleno stranico, da ne šprica, v srednji kopalnici je sedaj še kad, ampak bo v nadaljevanju tuš, v pritličju pa je manjša polsedeča kad, pa bo prav tako tuš kabina ali pa celo nič, bo verjetno ostal samo WC in umivalnik.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 19.8.2008 15:51:38 >

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 17:16:42   
Mijavček
Jaz sem za banjo.

- Če daš kašno manjšo, ne zavzame tok prostora, saj ne rabiš take, da se cela stegneš v njej.
- jaz se velikorat uležem, pa kašno kopel not, me sprosti in pomiri.... mmmmm  uživancija
- midva nimava ne zavese, ne stekla, nič, kar je pošpricano pač pobrišeš in je



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 17:42:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček
- Če daš kašno manjšo, ne zavzame tok prostora, saj ne rabiš take, da se cela stegneš v njej.


Moji starši imajo banjo dolgo 140cm in je to največja neumnost, ki si jo lahko zamisliš. Jaz sem mnenja, da če v kopalnici ni prostora za konkretno banjo (dolgo vsaj 170 ali raje 180cm) in tuš, potem imam raje samo tuš. V mali se otrok res lahko kopa, ampak odrasel pa bolj težko ... no vsaj jaz s svojimi 180cm se ne morem, ker zgledam kot otrok v malem lavorju ...
Midva imava v stanovanju samo tuš (90x90cm) in je super, v njem pa brez problema operem tudi najin 90L koš za smeti. Ko bo otrok mali, ga bom kopala v tisti otroški banjici, ko bo pa večji, pa to banjico lahko postavim tudi na tla tuša in bo tudi vredu ... no vsaj zame in za brata je bilo ...


IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček
- midva nimava ne zavese, ne stekla, nič, kar je pošpricano pač pobrišeš in je


Starši so imeli okrog banje najprej tisto zložljivo stekleno pregrado, ki je bila živ obup, potem so jo zamenjali za zaveso, ki tudi ni dosti boljša ... tuširanju vedno sledi brisanje poplave. Da ne omenjam poplave pri fantovih starših, ki imajo banjo brez kakršnega koli zastora ... kljub tuširanju v čepe, ki je zame totalno neudobno že sedaj, pa sem mlada ... kaj šele ko bom starejša.

Pač nisem nasprotnica kadi, samo gledam iz praktičnega vidika ... tuš uporabljam tudi večkrat na dan, kopanje mi pa zapaše mogoče 2x na leto ... in če mi že zapaše, grem lahko v kak welness, a ne? user posted image

(odgovor članu Mijavček)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 17:43:35   
Anonimen
Hja, oboje je definitvno najbolje. Ampak jaz bi rekla takole: če imaš v kopalnici dovolj prostora, bi jaz noter dala kad s steklenim zastorom. V nadaljevanju, ko boš uspela priti do druge kopalnice, pa daj vanjo tuš


Da.

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 17:53:21   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: florecita

kaj pa tuš-banja


idealno ja, samo ne dam toliko za to. Predrago. sem jo včeraj gledala v razstavnem salonuuser posted image

ampak vsako posebi je verjetno še več?
no, kolko je, zaupaj namuser posted image

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 18:50:25   
Mišni
tuširanju vedno sledi brisanje poplave. Da ne omenjam poplave pri fantovih starših, ki imajo banjo brez kakršnega koli zastora ... kljub tuširanju v čepe, ki je zame totalno neudobno že sedaj, pa sem mlada ... kaj šele ko bom starejša.


Pa kaj pa ste to vi zaeni štori v familiji?

Mi nimamo nobenega zastora ali zavese, pa je vedno samo malo po tleh pošpricano. Čisto malo. Pa v čepe se tuširat tudi ni nobena akrobacija.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 20:09:55   
kajajaka
mi smo se odločili za banjo, kotno 120*120cm od Kolpa-sana za 300€, ker imamo malo punčko in bo lahko čofotala - pod tušom ne more...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tuš ali banja?
19.8.2008 20:35:27   
ursi
Jaz sem za banjo. Vedno, ko se umivam sedim v banji. Ni mi boljše sprostitve od tega, da teče voda po meni. Malo več kot leto dni sem se tuširala pod tušem stoje, ker so doma vrgli banjo ven in je šla moja relaksacija po gobe. user posted image  Sem prišla še bolj zmatrana ven, kot sem šla not. user posted image user posted image  Sedaj v podnajemniškem stanovanju imava banjo - za najmlajšega mi je moj user posted image  naredil eno leseno podlago, ki jo dam na banjo, na njo pa tamalo plastično banjo in v njej kopam user posted image . Tavečji, ki je star dve leti in pol itak noro uživa, ko ima natočeno vodo in šprica. Meni itak odgovarja banja, moj pa se stoje stušira - in smo vsi zadovoljni. Verjetno pa bo na stara leta malce težje it v banjo kot pod tuš. Zato najbolje - imet oboje.

< Sporočilo je popravil ursi -- 19.8.2008 20:39:41 >

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tuš ali banja?
21.8.2008 10:12:22   
tehnofil
Spodaj tuš (za starejše), zgoraj banja (za mlajše), bosta pa obe kopalnici istočasno.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tuš ali banja?
21.8.2008 10:24:11   
Anonimen
Midva sva imela planirano v spodnji kopalnici tuš, v zgornji banja. No, sedaj je tud v zgornji banja in tuš. Se nisva mogla odločit.user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?