|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tudi mi -atopijski dermatitis
15.12.2006 18:41:09   
Moyca_
diagnoza: atopijski dermatitis
Drug teden še greva na testiranje za alergije, pa me zanima kaj še bodo tam ugotovili.
Včeraj mi je zdravnica razlagala, da naj ji ne dajem pomaranč, oreščkov, -kaj še spada sem. Sem večina pozabila, ker mi je toliko navodila dala
Morda kak nasvet

Čeprav pri nas ni tako hudo, kot berem pri nekaterih- eto že trkam.
Že od malega je tu pa tam imela kak ekcem, pa pikice ampak tako blago da sploh nismo polagali pozornosti na to.
Od poletja ima na rokici tako hud ekcem, da se je ni zacelilo nikakor- prav krvavo. Kremca nobena ni pomagala,...
V sredo prejšnji teden je dobila koprivnico in tako hudo da je bilo joj. Sva dobili sirup proti alergiji, stanje se je izboljšalo.
V torek ta teden male izpučajčke po celem telesu, včeraj sva bili pri dermatologinji. Večina je izginila, par še jih ima. Dobili smo eno kremico zdravilno, in je že kar opazit razliko na rokici.
zdaj kako bo šlo naprej ne vem no, upam da bo šlo skozi.
S kakšnimi kopeli jih ve kopate?

< Sporočilo je popravil Moyca -- 15.12.2006 19:03:51 >


_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
15.12.2006 19:37:48   
tulip
Linija Trixera od Aveene je prav za atopično kožo, za dojenčke in majhne otroke. Mi uporabljamo to kopel pa kremo za po kopanju, ki zelo lepo navlažita kožo. Je pa draga, npr. krema 200ml stane 3.700 sit... Malo bolj poceni je kopel Linola-fett, ki je tudi zelo fajn. Oboje dobiš v lekarni.user posted image
Jaz milo oz. šampon uporabljam zelo malokrat, za laske in ritko. Milo zmanjša učinek kopeli in suši kožo.
Pa voda naj ne bo pretopla in naj se ne namaka predolgo, čeprav naš kar ne bi šel ven iz banjice!!user posted image

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
17.12.2006 18:25:30   
buda
Pozdravljena.
Mi smo stari 3 mesece in imamo ad, tako da moram biti pozorna na sestavine za tako majhnega dojenčka.
Sama ga kopam samo v mlačni vodi, 1-krat tedensko pa v vodi, ki ji dodam olivno olje.
Ker nam kremice na recept niso dolgoročno pomagale- ekcem se je vedno ponovil, sem odkrila popolnoma naravno kremico A derma-obstaja tudi kopel, mleko... Sama uporabljam samo kremico in mu zelo odgovarjauser posted image
Sem jo priporočila parim prijateljicam in so jo vse pohvalile. Stane okoli 3700.
Upam, da boš kmalu našla rešitev za malčka.

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
9.1.2007 9:16:19   
Marjacek
Pozdravljeni!

Še enkrat podobno vprašanje kot na sosednjem forumu. Vidim, da tudi vam svetujejo različne oljne kopeli, pa me zanima če je kdo že poskusil z oljno kopeljo Balmandol? Nam jo je priporočila naša dermatologinja, ker naj bi bila zelo dobra, ampak ker je očitno še bolj nova zadeva me zanima, če jo je poskusil že kdo od vas.

LP, Marjan

(odgovor članu buda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
9.1.2007 12:48:18   
trdozimc
HEJ!
Zelo alergena so naslednja živila: večina agrumov (ala mandarine, pomaranče,........), kivi, jagode, vse sorte oreškov (predvsem eksotične, ki jih ni pri nas), sem spada tudi smoki, paprika (tudi kot začimba), paradižnik, svinjsko meso, jajca (predvsem beljak), velja se ogibat vsem sortam aditivov (barvilom, konzervansom), lahko pa težave povzroča kravje mleko ali soja. Seveda je pa odvisno, na kaj je malčica alergična  - glede na to, bo dobila potem dieto.
Lahko pa ima težave zaradi mačje dlake...?
Mi uporabljamo linijo od Mustele - Stelatopia (krem in kopel), ki je namenjena prav koži z AD - zelo zadovoljni.
Čim manj zadetkov v polno na testiranju! LP

(odgovor članu Marjacek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
9.1.2007 12:55:31   
*metuljčica*
Jaz sem bila spetembra 2006 z malo na testiranju na Vrazovem trgu, pa niso nič ugotovili, vzeli so ji še kri in čakali en mesec na izvide, pa po moje bi še dlje če jaz ne bi težila. Po rokici so jo pošpikali z iglicami 9x in alergija je bila prisotna samo na vodo, v krvi pa niso našli nič. Dobili sva Elcom mazilo in hladilno mazilo, ki ga naredijo v lekarni. In še odgovor zdravnice - kopanje v olivnem olju (kopel).

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
30.1.2007 12:16:52   
nova sloncica
Pri nas smo pozdravili atopični dermatitis v zdravsatvenem centru dr. Wolmana v Ljubljani. Brez tablet in sirupov. Danes je brez pikic in izpuščajev, in brez omejitev kaj naj je.

(odgovor članu *metuljčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
1.2.2007 12:48:51   
bebi
Tudi mi smo včeraj dobili napotnico za AD. nova sloncica, a lahko poves, kje je ta zdravstveni center dr. Wolmana, pa telefonsko številko in kolikšna je čakalna doba? A je na koncesijo?

Hvala in lep pozdrav!

_____________________________

2006
2008

(odgovor članu nova sloncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
1.2.2007 14:03:51   
piščanc
dr. wohlman je na regentovi v lj, to je alternativna medicina in je samoplačniška, jaz sem dobila predračun 30.000 ena terapija - potrebnih pa največ pet.

http://drwohlmann.com/

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu bebi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
1.2.2007 14:11:47   
piščanc
naša starejša je tudi okoli tretjega leta dobila ekcem na rokici, nikakor se ni hotel pozdraviti, najprej suha koža, potem že skoraj razjede. alergolog je rekel, da je atopijski dermatitis vsaka vnetna sprememba na koži in jih je veliko - to je bila tudi diagnoza. predpisal je olivno olje v belobazi, ki ni nič delovalo, prav tako bepanthen itd.

kmalu potem smo šli v toplice za en teden, sodelavka pa mi je svetovala negovalno kremo Becutan in po enem tednu je bilo OK. ekcem se ni nikoli ponovil.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
7.3.2007 23:54:04   
manjči06
pozdravljeni!!

Tudi mi smo imeli AD pri starosti 1 mesec, sedaj je stara 11 mesecev in smo že potisnili bolezen v pozabo, sedaj se je pa ponovilo. Ima sicer bolj blago samo okoli ustk, ampak prvič pa nisi našel koščka telesa, kjer ispuščaja ne bi bilo in tam kjer je bil izpuščaj je bila tudi krasta. Tudi po celem lasišču, skratka povsod si videl eno samo veliko rumeno krasto. Neverjetno smo mislili, da bodo posledice vidne vse življenje pa po pravici povedano ima zelooo lepo kožo. Dali smo skozi tudi krvne preiskave pa niso dale dobenih rezultatov. Od šestega meseca naprej, počasi moja hčerka je vso hrano brez izjeme (no razen kakšnih morskih sadežev in podobnih skrajnosti) pa se nam do sedaj alergija ni ponavljala.

Pravzaprav imam eno vprašanje;
Ker vse kaže, da se nam zadeva bo ponavljala me zanima, če ta Dr. Wohlman izvaja terapijo tudi če ne ve na kaj točno je otrok alergičen? Hvala za odgvore v naprej.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
8.3.2007 0:48:41   
URŠA K.
Živjo!

Jaz svojo user posted image tuširam ali kopam s Eucerinom (oljna kopel).Njej odgovarja.Stane približno starih 1.700 sit, dobiš pa v lekarni.
Ker pa je koža občutljiva  je dobro tudi da se oblačila operejo brez mehčalca ter dvakrat izpirajo.Oblačila, ki se dotikajo kože pa naj bodo iz bombaža.

Lp 

(odgovor članu manjči06)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
8.3.2007 15:14:46   
nialana
manjči06,

v zdravstvenem centru dr. Wohlmann najprej opravijo testiranje (na drugačen način kot alergologi, opisala sem pri temi  "Zdravljenje alergije po metodi dr. Wohlmanna") in v kolikor gre za alergijo, tudi ugotovijo alergen, nato pa izvajajo zdravljenje. Tudi naši user posted image  je pomagalo, tako da priporočam!

lp, nialana
 

(odgovor članu URŠA K.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
8.3.2007 18:54:10   
darjatimci
Moyca,edini nasvet,ki ga lahko dam je ta,da počakaj na rezultate testiranja,ker če gre res za AD je dieta zelo stroga.Poskusi se izogibati tega kar si naštela,pri AD je problematično tudi kravje mleko,jajca,lahko pšenica.Z doslednim upoštevanjem diete,ki bo za tvojega otroka primerna,se bo stanje na koži zelo popravilo.

(odgovor članu nialana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
8.3.2007 22:31:55   
manjči06
Nialana...
...,se ti najlepše zahvaljujem, drugače sem pa čisto nova na forumu in tisti post včeraj je bil moj prvi, pa še nisem uspela preštofirit forumauser posted image  

drugače pa mi imamo izgleda res zelo blago obliko vsaj po vašem pisanju sodeč, čeprav je na začetku kazalo obupno. Res vse te mesece ni imela nič, sedaj pa samo to okoli ustk. Res me tolaži, ko vidim, da je ogromno tega, čeprav nikomur ne privoščim in upam, da bo res čez čas izvodenelouser posted image

Lahko noč.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
10.3.2007 6:13:36   
Anonimen
Pa da se priključi še kakšen atek... Naš fant bo kmalu 4 leta in je pri manj kot mesecu dni imel hudo obliko atopičnega dermatitisa. Obiskujemo Dr. Remsa na Ptuju za katerega nisem več toliko siguren. Vidim, da obstajajo različne metode zdravljenja. Zaenkrat sinu kaže bolje, čeprav mu je od lanskega leta zelo napadlo roke (zapestni del), letošnjo zimo pa se mu je pojavil še bronhitis, ki se ponovi vsake toliko.
Sedaj pa še naša pupa, stara 3. tedne, dobila izpuščaje po obrazkih in čelu, česar sem se najbolj bal. Tako pač je, potrebno bo to sprejeti, s tem živeti. Mislim, da lahko pomaga čimveč svežega zraka (hribi, morje) in eno notranje čustveno ravnovesje pri otroku...

Vse polno je tega sranja, mi gre že pošteno na jetra!

(odgovor članu manjči06)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
11.3.2007 19:55:58   
nialana
Bakfark,

mi smo imeli ravno včeraj kontrolo pri dr. Wohlmannu in je user posted image  po eni in pol terapiji ozdravljena! Ta metoda zdravljenja je popolnoma drugačna od ostalih v Sloveniji (laserska akupunktura) in po njej so v enem letu, odkar delujejo pri nas, popolnoma ozdravili 490 od 500 pacientov (ta mali procent "neuspešnih" jih ima bolj trdovratne alergije in se jim sproti pojavljajo nove), od tega veliko dojenčkov in otrok.

V kolikor niste zadovoljni s sedanjim terapevtom oz. rezultati, res zelo priporočam, še posebej za starejšega sina, da se mu kasneje ne razvije v astmo (kot se ponavadi nepozdravljene alergije iz otroštva).

Glede dojenčice - pri treh tednih je možno, da se samo čisti hormonov in zato izpuščajčki... Upam, da ni alergija. 

O Wohlmannu bom pa itak napisala še novo temo, ker hočem to veselje ob ozdravitvi deliti z vsemi, ki jih pestijo podobne težave, ker vem, kako frustrirajoče so te alergije...

LP!  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
18.3.2007 18:55:39   
Anonimen
Nialana, hvala za nasvet, tudi jaz že zdaj razmišljam o napotitvi v Ljubljano.

Kar se pa naše dojenčice tiče je pa Dr. Rems iz Ptuja rekel, da ne gre za AD ampak najverjetneje akne oz. čiščenje hormonov (kot praviš).


Ker opiši malo bolj podrobno vaše zdravljenje.

Vse čestitke

(odgovor članu nialana)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
18.3.2007 20:33:36   
ms3
tud mi gaimamo še 4 mesece, čes 1 mesec pa imamo regled.

približno 2 meseca že izvajam tole in izpuščaj je skoraj izginil: 1x na dan namažem in bepantenom + 1x na dan z olivnim oljem (iz lekarne).

stanje se je tako izbolšalo da mi je rekla pediatrinja naj 14 dni pred pregledom neham mazati, da bodo lahko videli kaj je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
28.5.2008 5:59:55   
skrbenoče
AD se je pri najini hčeri nenadno in zelo izrazito pojavil že pri 6 mesecih user posted image na zanj tipičnih mestih (lica, notranji pregibi okončin, zapestja). Pediatrinja, ki je neurodermitis diagnosticirala nas k dermatologu ni napotila temveč je svetovala uporabo nekaterih negovalnih mazil in vlažilnih krem. Kot se je kasneje izkazalo napačno. Po dveh mesecih (med tem se je stanje dodatno poslabšalouser posted image ) je predpisala še Elidel. Bioresonanco pa nama je odsvetovala. V tem času sva z ženo samoiniciativno pričela spremljati reakcije in popisala vsa kritična živila. Najmočnejši odziv se je pri hčeri pokazal ob zaužitju prehranbenih proizvodov, ki vsebujejo lešnike, arašide, jajca, govejega mesa, predvsem pa dekstroze. Seveda sva takoj prenehala uporabljati predpisana negovalna mazila (večina na osnovi olj oreščkov) in zg. omenjena živila (čokolešnik je pač nadomestil čoko oz. čokolino), juhice so sedaj bile pač kurje, jajca smo povsem opustili, govedino je nadomestilo piščančje meso, ker večina paštet in klobas vsebuje dekstrozo smo pa poiskali tiste z min. vsebnostjo le te (pišč.argeta, njami in Woodi hrenovke). Na terapijo z bioresonanco otroka sicer nisva peljala, smo pa izvedli bioresonančni test (izid je skoraj povsem sovpadal z najinimi ugotovitvami). Za nego še danes uporabljava Adermo, za kopeli pa Linola - parafinsko olje. Stanje se je vsled najinih ukrepov znatno izboljšalouser posted image , še posebej na pomlad se je prizadetost zreducirala na noge in zapestja. Ker naju pa je skrbelo kako bo z izsušitvijo kože zaradi slane morske vode in sonca sva spet povprašala za nasvet pediatrinjo, ki pa nama je dejala, da v kolikor se stanje na morju poslabša naj se takoj vrnemo. Vendar na našem kratkem nekajdnevnem oddihu prišlo skoraj do popolne genezeuser posted image .  Po povratku sva za vsak slučaj od zdravnice zahtevala napotnico za dermatologa. Ta nama je pojasnjeval, da gre gotovo za psihične vplive in stres kateremu naj bi otrok bil doma in v vrtcu podvržen in kot skrbnima in prizadevnima staršema nama je bilo ob tovrstnih namigovanjih dermatologa sila neprijetno. Na osnovi odvzema krvi je dermatolog opravil t.i. kombinirane teste, ki pa so izpadli negativno. Otrok torej ni alergičen na nič, tako uradna doktrina. Z začetkom kurilne sezone se je stanje subcesivno slabšalo. Namesto predpisanih a opuščenih (škodljivih) mazil za nego ob dragi Adermi in Lipokremi sva in še redno uporabljava emoliens (ni zdravilo, zgolj wiecle). Dermatolog nama je predpisal še uporabo kortikosteroidne kreme, ki ima sicer neverjetno hiter učinek, vendar so te hormonske učinkovine v rabi že več kot 30 let in so škodljivi učinki le teh že splošno znani (na daljši rok škodujejo predvsem ledveni ščitnici, ki uravnava celoten imunski sistem). Če zreduciram na bistveno se mi nehote vsiljuje misel da se nekateri zdravnikiuser posted image v naši državi ciljno trudijo že iz malega otroka narediti kroničnega bolnika oz. dolgoročnega odjemalca dragih farmacevtskih izdelkov. Letos bo hčera dopolnila 3 leta in se že zelo veseli našega letošnjega nekajdnevnega poletnega oddiha na morjuuser posted image . Tudi lansko leto ji je morje zelo pomagalo. Ko bi ji ga lahko le malo več privoščili. Znanec mi je namignil naj se pozanimam glede terapije na morju a kolikor vem pri nas tega zaenkrat še niuser posted image (morda bo kaj več v tej smeri storilo t.i. društvo AD). Vendar možnost vendarle obstaja:
- če zdr. zavarovanje (preko tujine) krije domnevna terapevtska zdravljenja (dopuste) nekaterim "poučenim" upokojencem,
- oz. "poučenim" bodočim materam npr. omogoča sodobne (bolj varne) oblike porodov v tujini (Avstriji), 
... je po istem ključu možno v tujini poiskati ponudbo zdravljenja kožnih obolenj (kot je npr. na Mrtvem morju-Jordanija) in jo naše zdr. zavarovanje mora kriti (tako nam bo vsaj povrnilo tisti denar za pregrešno drago plačana "zdravila"). Vseh otrokuser posted image  na ta način morda res ni možno ozdraviti (nekateri pač trpijo za posledicami AD vso življenje) a bodo imeli vsaj malo otroštva. Redkokdo si predstavlja kako hudo te mora srbeti da si npr. iz lica spraskaš kožo in s početjem kar nadaljuješ. Dragi starši, malo bo potrebno pogooglati, stopiti v stik s priznanimi zdravstvenimi institucijami v tujini pa bo tudi naša država postala do naših malčkov bolj prijazna, farmacevtska industrija bolj ozaveščena, zdravniki bolj etični in manj lakomni, naši otroci pa predvsem bolj zdravi in morda celo srečniuser posted image .  

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tudi mi -atopijski dermatitis
7.8.2018 14:31:06   
primacare
EKOLOŠKO KONOPLJINO MAZILO S SIVKO ALI OGNJIČEM

Pa ga imamo, dolgo pričakovano, najbolj iskano mazilo na svetu!

Sestavine:
• posušeni konopljini cvetovi;
• posušeni cvetovi sivke ali ognjiča
• bio kokosovo olje;
• bio čebelji vosek;
• bio konopljino olje;
koncentrirana konopljina smola

Uporaba mazila
Mazilo je namenjeno predvsem lajšanju simptomov povezani s kožnimi boleznimi, uporabljamo pa ga lahko tudi za druge bolezni, kot so bolezni dihalnih poti, krvno-žilnega sistema in poškodbe mišic.

Kožne bolezni:
Luskavica, atopični Dermatitis, prhljaj, ogrci, kurja očesa, izpuščaji in alergije, Herpes, razpokane ustnice, Hemeroidi, glivice na nohtih, kožne rane, vreznine, opekline in bakterijske okužbe.
Uporaba: Vsaj 2x dnevno; zjutraj in zvečer, po potrebi več

Bolezni mišic, sklepov in kosti:
Tortikolis, bolečine v križu, bolečine v mišicah, menstrualni krči, zvini, nategi in zlomi.


Bolezni krvno-žilnega sistema:
Flebitis, razjedanje žil, krčne žile


Bolezni dihalnih poti:
Bronhitis, Astmatične bolezni, Kronično vnetje grla (mažete na predelu pljuč in grla)





< Sporočilo je popravil Michonne RR -- 29.8.2018 10:14:00 >

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?