|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 14:07:41   
jutranja rosa
Nekaj me zanima glede sedenja, ker berem tu na forumu, da naj sedi takrat, ko se sam vsede. Nekako sem razbrala, da je s tem mišljeno samostojno sedenje. Ker ne hodimo v RA, k fizioterapevtom,...in tudi pediatrinja nam ni nič posebej rekla, me zanima, če je OK, da ga pri skoraj 6. mesecih večkrat vzamem v naročje, da sedi pri meni? Mislim, da uživa, in ko pokaže, da ima dovolj, ga takoj odložim. Tudi v vozičku mu tu in tam, za max 15 min/dan, rahlo dvignem naklon.  Večkrat tudi začne z rokicami tolči po podlagi in, ko ga primem za rokici, se skoraj sam dvigne do sedečega položaja. Če ga ne dvignem vsakič, ko želi, je potem takoj jok in stok :). Sam se še nikoli, niti približno ni poskusil vsesti. Bo to OK, ali delam kaj narobe? Bi morala počakati, da sam od sebe pride do tega položaja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
22.10.2009 14:09:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jutranja rosa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 14:40:34   
Petka09
Ja, našla boš mnenja fizioterapevtov in RA, da se naj otrok poseda šele takrat, ko se lahko sam vsede iz kobacajočega položaja. Oz. ko se sam začne iz vseh štirih vsedat na rito. Samo to je šele potem kasneje, 7. ali 8. mesec in to pomeni, da se takrat res sam vsede.
To, kar se pa že recimo od 4. ali 5. meseca dalje dogaja, da dojenček že želi sam sedeti in to nakaže tako,da v vozičku dviguje glavo in celo telo naprej (če je recimo v polsedečem položaju z naklonom). Pa tudi v naročju, ko si ga vzameš, več noče biti naslonjen na tvoje prsi ali roko in sili naprej. No, jaz s tem smatram, da je otrok očitno že pripravljen, da pač želi tak položaj. Silimo jih itak ne, saj sami nakažejo kaj želijo.

Naša, ko sedi v naročju hoče biti naprej in se sama nasloni nazaj, ko se utrudi. In jo pustim tako, kaj pa naj? Ne morem je silit, da bo naslonjena, če pa se potem začne jokat in tečnarit. V vozičku imam dvignjen naklon, ker ležala ona nikakor ne bo več. Tam je lepo naslonjena s hrbetnico in mislim, da je ok. Stara bo 6 mesecev.

Jaz mislim torej, da nam dojenčki sami pokažejo kdaj so pripravljeni na kak korak oz. na novo stopničko v razvoju. Pri tem jih treba spodbujati. Se pa strinjam, da če vidimo, da hoče sam sedet, da ga pa zato ne damo nekam na sedežno in obložimo z blazinami, ker za to pa hrbtenica ni pripravljena. Ali pa če se refleksno postavlja na nogice, še ne pomeni, da ga potem še mi postavljamo tako in ga "učimo hoditi". Torej, neka prava mera vsega bo čisto ok.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 14:50:17   
pinkiponki
Meni je fizioterapevtka rekla,. da otrok v naročju, ko je naslonjen s hrbtom na mamico (ali koga drugega,hihi) lahko sedi od 2 meseca nparej. meni se je to zdelo ful zgodi, ampak baje da če ima lepo oporo pa če mu to paše,to ni nič narobe. Ni pa prav, da sedi sam pa da mu zalagaš blazine pa ne vem kaj....
V vozičku pa tudi, če sam dviga glavico in sili naprej je boljše da mu naslon dvigneš, ker drugače se mu baje razvijajo napačne mišice. Tako so meni rekli zdravniki.



_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/




(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 15:02:21   
miapia
1. kaj storiti v primeru, če se otrok ne kobaca in to fazo preskoči?
2. otrok se sam z ležečega položaja na hrbtu ni sposoben dvigniti
3. ne vidim razloga proti, da je otrok, ki še samostojno ne sedi, naslonjen na osebo, ko je v naročju
4. ali delam narobe pri svoji hčerki, ki bo kmalu stara 10 mesecev in 2 meseca sedi čisto samostojno, ker jo posedim na tla? Ali naj čakam, ker kaže na to, da se ne bo kobacala, da bo shodila, osvojila hojo in šele nato sedenje oz. da bo šla sama v sedeč položaj?
5. pri šestih mesecih je že konkretno sedela v vozičku pokonci, seveda naslonjena na sedalo.
6. in v stolčku za hranjenje
6. Takoj ko se ji je razvilo ravnotežje pri sedenju, sedi sama na tleh in se igra. Ko ima dosti, že pokaže z jokom. Nikoli pa se iz sedečega položaja ne uleže, razen če jo po nesreči zanese. Leži samo še v svoji posteljici.



_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 15:54:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

1. kaj storiti v primeru, če se otrok ne kobaca in to fazo preskoči?
2. otrok se sam z ležečega položaja na hrbtu ni sposoben dvigniti
3. ne vidim razloga proti, da je otrok, ki še samostojno ne sedi, naslonjen na osebo, ko je v naročju
4. ali delam narobe pri svoji hčerki, ki bo kmalu stara 10 mesecev in 2 meseca sedi čisto samostojno, ker jo posedim na tla? Ali naj čakam, ker kaže na to, da se ne bo kobacala, da bo shodila, osvojila hojo in šele nato sedenje oz. da bo šla sama v sedeč položaj?
5. pri šestih mesecih je že konkretno sedela v vozičku pokonci, seveda naslonjena na sedalo.
6. in v stolčku za hranjenje
6. Takoj ko se ji je razvilo ravnotežje pri sedenju, sedi sama na tleh in se igra. Ko ima dosti, že pokaže z jokom. Nikoli pa se iz sedečega položaja ne uleže, razen če jo po nesreči zanese. Leži samo še v svoji posteljici.




kobacanje je ful pomembna faza in ni glih fajn da jo otrok preskoči. s kobacanjem se krepijo hrbtne mišice, kar je pomembno za hojo, da dajejo dobro oporo hrbtenici v pokončnem položaju, ravno tako se trenira koordinacija roka-noga, kar je pomembno pri ravnotežju, otrok ki kobaca, se postavlja na kolena, dviguje, pada in odlično razvije prestrezne reflekse itd. tko da jst se nebi glih sprijaznila s tem, da pač ne bo kobacal.  zdej če jo posedeš, a pol kr sedi in se nikamor ne premakne al kako? to ni fajn, res ne...pol se bo začela dvigovat na noge, mal ji boste pomagali, pol bo shodla in ne boš delala drugega kot v strahu boš nonstop prežala za njo, ker bo grozljivo padala...vznak, naprej itd., ker se ne bo naučila prestrezanja, ker ne bo razvila ravnotežja itd.
tko da jst bi jo probala vzpodbujat, pa velik met na tleh, pa na trebuh da pase kravce, da se postavlja na vse štiri itd. pa  probala bi pridit do razvojne, oz. do fizioterapevtke, da pokaže mal vaje, kako se otroka vzpodbuja k kobacanju, tkole pisat je brezveze, ker si je težko predstavljat. k ni še nič prepozno, so prvega leta se da te stvari odlično popravit in porihtat, pol pa ne več, kar je, je.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:13:56   
ribica.
kobacanje je ful pomembna faza in ni glih fajn da jo otrok preskoči.


tole je malo za lase privlečeno, saj itak ne moremo izbirat ali bo otrok kobacal ali ne.

Kar se pa sedenja tiče pa, tud že mal pretiravate. Zdaj ste tako pazljive da se sprašujete že če sme pri šestih mesecih sedeti? Pa saj se razvoj odvija po neki spontani poti, se ni treba obremenjevat do te mere, da mozgate ali lahko sedi, ali mora najprej hodit, pa se obrnit pa ne vem kaj. Sori no, men se zdi da včasih mal pretiravate.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:16:15   
Anonimen
vsak otrok bo kobacal, če se mu to omogoči. ker je to naravni razvoj človeka. sam možnost more met.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:29:59   
jutranja rosa
Hvala mamice user posted image user posted image user posted image . Ste mi zelo lepo odgovorile in hvala za zdrav razum. Sama sem tudi takšnega mnjenja kot ve, a kot rečeno, sem brala, da v RA to nekako odsvetujejo in me je zanimalo vaše mnenje, ker ne želim zaradi nevednosti škoditi svojemu sončku.


Kar se pa sedenja tiče pa, tud že mal pretiravate. Zdaj ste tako pazljive da se sprašujete že če sme pri šestih mesecih sedeti? Pa saj se razvoj odvija po neki spontani poti, se ni treba obremenjevat do te mere, da mozgate ali lahko sedi, ali mora najprej hodit, pa se obrnit pa ne vem kaj. Sori no, men se zdi da včasih mal pretiravate.


Ribica. očitno nisi prav razumela vprašanja. Vprašanje ni, ali sme pri 6. mesecih sedeti, ampak ali se ga sme na nek način vzpodbujati, če se sam še ni usedel. Čeprav ga ravno ne vzpodbujam, ampak želim le uganit njegove prošnje. Če se ti zdi, da pretiravamo, pač ne beri takih forumov in ne izgubljaj časa s pisanjem.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:30:38   
miapia

[
[/quote]

kobacanje je ful pomembna faza in ni glih fajn da jo otrok preskoči. s kobacanjem se krepijo hrbtne mišice, kar je pomembno za hojo, da dajejo dobro oporo hrbtenici v pokončnem položaju, ravno tako se trenira koordinacija roka-noga, kar je pomembno pri ravnotežju, otrok ki kobaca, se postavlja na kolena, dviguje, pada in odlično razvije prestrezne reflekse itd. tko da jst se nebi glih sprijaznila s tem, da pač ne bo kobacal.  zdej če jo posedeš, a pol kr sedi in se nikamor ne premakne al kako? to ni fajn, res ne...pol se bo začela dvigovat na noge, mal ji boste pomagali, pol bo shodla in ne boš delala drugega kot v strahu boš nonstop prežala za njo, ker bo grozljivo padala...vznak, naprej itd., ker se ne bo naučila prestrezanja, ker ne bo razvila ravnotežja itd.
tko da jst bi jo probala vzpodbujat, pa velik met na tleh, pa na trebuh da pase kravce, da se postavlja na vse štiri itd. pa  probala bi pridit do razvojne, oz. do fizioterapevtke, da pokaže mal vaje, kako se otroka vzpodbuja k kobacanju, tkole pisat je brezveze, ker si je težko predstavljat. k ni še nič prepozno, so prvega leta se da te stvari odlično popravit in porihtat, pol pa ne več, kar je, je.

[/quote]
Po statistiki je pribl. 10% otrok, ki fazo kobacanja preskoči oz. se začne plazit po vseh širih šele takrat ko shodi. Zakaj že bi jo morala vlačit po zdravnikih oz. terapevtih?
Ja, če jo posedem, seveda sedi kot pribita. Prosim te no - malo razmišljaj. Da te razsvetlim - obvladuje svoj prostor in je v parih koncih na drugi stani sobe. samo ne po štirih, ampak po riti.
Je pa večino budnega časa na tleh. Obvlade kravice in obračanje, sedeči položaj, lovljenje v sedečem položaju, ob rahli pomoči se dvigne iz hrbta v sede, sama tudi že stoji.
Sem pa v tisti skupini mamic, ki ima svojega otroka vedno na očeh oz. varno v postelji (ali pa stajici). Vedno jo bom imela, ali se bo kobacala ali pa ne.



_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:31:19   
Petka09
Ne, vsak otrok NE bo kobacal, pa lahko ti delaš ne vem kaj. Saj več kot sedet oz. poležat na tla pa dat v kravice ga tko ne moreš.  Lahko mu spredaj stojiš s kako igračo in ga spodbujaš naj pride k tebi... Pa če noče? Kaj češ pol? Niso vsi otroci enaki in zdej naj se katera še sekira, če njen otrok preskoči katero fazo, da pa bo zato imel ne vem kake posledice??

Po eni strani ene komplicirate za pop****, po drugi strani pa vidiš fotke al pa bereš poste,kako jih že pr 4 mescih dajejo v stolčke za hranjenje pa že od 3 mescev v športni del vozička, pa v lupincah vozijo na sprehode ure in ure...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:31:36   
jutranja rosa
In tole o kobacanju se mi zdi tudi zelo zanimivo in si zelo dobro utemeljila zakaj je dobro, da kobaca. Hvala :).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:31:55   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

[
tole je malo za lase privlečeno, saj itak ne moremo izbirat ali bo otrok kobacal ali ne.

Kar se pa sedenja tiče pa, tud že mal pretiravate. Zdaj ste tako pazljive da se sprašujete že če sme pri šestih mesecih sedeti? Pa saj se razvoj odvija po neki spontani poti, se ni treba obremenjevat do te mere, da mozgate ali lahko sedi, ali mora najprej hodit, pa se obrnit pa ne vem kaj. Sori no, men se zdi da včasih mal pretiravate.

Se strinjam, ja.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:35:13   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

obvladuje svoj prostor in je v parih koncih na drugi stani sobe. samo ne po štirih, ampak po riti.



O, to pa poznam kar nekaj malčkov, ki so to delali. Ena punčka je kljub temu, da ni kobacala ampak se premikala po riti, shodila šele pri 16 mescih.  Naj otrok pač obvlada prostor kot pač sam hoče. Mi ga lahko spodbujamo, kaj več pa res ne moreš.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:35:16   
ronja
Kadar sedi na tebi, ga nasloni, da se bo naslanjal nate in bo v bistvu poležan, samo napol sedečki - tako nima kaj bit hrbtenici, ker bo podprta. Pa seveda ga dajaj na tla, da naj se sam plazi okoli.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:35:23   
Anonimen
Po statistiki je pribl. 10% otrok, ki fazo kobacanja preskoči oz. se začne plazit po vseh širih šele takrat ko shodi. Zakaj že bi jo morala vlačit po zdravnikih oz. terapevtih?
Ja, če jo posedem, seveda sedi kot pribita. Prosim te no - malo razmišljaj. Da te razsvetlim - obvladuje svoj prostor in je v parih koncih na drugi stani sobe. samo ne po štirih, ampak po riti.
Je pa večino budnega časa na tleh. Obvlade kravice in obračanje, sedeči položaj, lovljenje v sedečem položaju, ob rahli pomoči se dvigne iz hrbta v sede, sama tudi že stoji.
Sem pa v tisti skupini mamic, ki ima svojega otroka vedno na očeh oz. varno v postelji (ali pa stajici). Vedno jo bom imela, ali se bo kobacala ali pa ne.


user posted image sej ne rabiš bit sovražno nastrojena, k ti nič nočem.
in če jo maš varno v stajci al pa postli, ne more kobacat. otrok mora bit na tleh. in če pride po riti nekam, pol nima želje po kobacanju, niti potrebe, ker pride kamor bi rada. sam na napačen način. sam otroka to zadovolji, staršev neb smelo. in ja - zato se velik otrok vrne na kobacanje, ko že shodijo, ker jim hoja dela težave. ker jim dela težave ravnotežje. in grejo en korak nazaj, da to osvojijo.

no, sej k bo v šoli recimo med onimi bolj nerodnimi otroci, k bojo rekli da je lesena, da nis pretna v igrah z žogo, itd. itd., se boš pa mogoč spomnla. da met jo v stajci skoz in postli mogoč ni bla najbolj fajn ideja. sam takrat bo prepozno. zdej še pa ni.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:37:00   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

In tole o kobacanju se mi zdi tudi zelo zanimivo in si zelo dobro utemeljila zakaj je dobro, da kobaca. Hvala :).

Se strinjam, da je dobro, da kobaca, samo če tega ne osvoji, ga ne moremo silit. Jaz se nisem kobacala in sem lep primer nepoškodovanega otroka. In nisem kar padala, znala sem se ujet tako da je par stvari malo za lase privlečenih. Oz. ste načitane, prakse s tem pa ravno ni.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:40:34   
Petka09
joj, sem se glih spomnila, pa bi se prišlepala še z enim vprašanjem, če lahko.

No, pravimo, da je najbolje, da je otrok skos na tleh, ker bo s tem razvijal vse sposobnosti, ki jih mora. Zanima me, kaj naj ji dam po tleh, da se recimo ne bi prehladila? Imamo parket, sam ne vem kaj točno dat dol. Zdaj jo mam na sedežni al pa pod igralnim lokom oz. centrom, spodaj pa še deko. Pod igralnim centrom več ne bo dolgo, ker jo tut jaz želim spodbudit, da se začne premikat po prostoru. Zdej pa ne vem, kaj točno dat na tla.... Deka je preveč muckasta, pa slini po tistem in ni glih fajn, da si dlake od deke daje v usta... Po vrhu lahko dam brisačo? A pa je deka (če je debela) premehka in se otrok ne more lepo začet premikat oz. kobacat? Kaj imate ostale po tleh? Joj, sem zakomplicirala user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:41:41   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

kobacanje je ful pomembna faza in ni glih fajn da jo otrok preskoči.


tole je malo za lase privlečeno, saj itak ne moremo izbirat ali bo otrok kobacal ali ne.

Kar se pa sedenja tiče pa, tud že mal pretiravate. Zdaj ste tako pazljive da se sprašujete že če sme pri šestih mesecih sedeti? Pa saj se razvoj odvija po neki spontani poti, se ni treba obremenjevat do te mere, da mozgate ali lahko sedi, ali mora najprej hodit, pa se obrnit pa ne vem kaj. Sori no, men se zdi da včasih mal pretiravate.


se strinjam user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:42:14   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Po statistiki je pribl. 10% otrok, ki fazo kobacanja preskoči oz. se začne plazit po vseh širih šele takrat ko shodi. Zakaj že bi jo morala vlačit po zdravnikih oz. terapevtih?
Ja, če jo posedem, seveda sedi kot pribita. Prosim te no - malo razmišljaj. Da te razsvetlim - obvladuje svoj prostor in je v parih koncih na drugi stani sobe. samo ne po štirih, ampak po riti.
Je pa večino budnega časa na tleh. Obvlade kravice in obračanje, sedeči položaj, lovljenje v sedečem položaju, ob rahli pomoči se dvigne iz hrbta v sede, sama tudi že stoji.
Sem pa v tisti skupini mamic, ki ima svojega otroka vedno na očeh oz. varno v postelji (ali pa stajici). Vedno jo bom imela, ali se bo kobacala ali pa ne.


user posted image sej ne rabiš bit sovražno nastrojena, k ti nič nočem.
in če jo maš varno v stajci al pa postli, ne more kobacat. otrok mora bit na tleh. in če pride po riti nekam, pol nima želje po kobacanju, niti potrebe, ker pride kamor bi rada. sam na napačen način. sam otroka to zadovolji, staršev neb smelo. in ja - zato se velik otrok vrne na kobacanje, ko že shodijo, ker jim hoja dela težave. ker jim dela težave ravnotežje. in grejo en korak nazaj, da to osvojijo.

no, sej k bo v šoli recimo med onimi bolj nerodnimi otroci, k bojo rekli da je lesena, da nis pretna v igrah z žogo, itd. itd., se boš pa mogoč spomnla. da met jo v stajci skoz in postli mogoč ni bla najbolj fajn ideja. sam takrat bo prepozno. zdej še pa ni.


Glej Ulla80, p r e b e r i, ka sem napisala. Je večino budnega časa na tleh. Rabiš še v kakšnem drugem jeziku? Nisem sovražno nastrojena, navedla sem le dejstva, ki sem jih prebrala. Gre mi pa na živce, ker TI obsojaš in kar nekaj blebetaš, da na koncu izpade, da imam otroka cel čas na varnem v stajici in da nima možnost razvoja. Kam daš pa ti otroka, ki ti sedi na tleh ali kobaca ali pa že malo hodi, če moraš nujno na wc in želiš biti 5 min sama, da se v miru pokakaš? Ga pustiš na tleh da se bo ja kam udaril ali ga daš na varno v stajico?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:42:39   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
A pa je deka (če je debela) premehka in se otrok ne more lepo začet premikat oz. kobacat? Kaj imate ostale po tleh? Joj, sem zakomplicirala user posted image .

Tepih ali pa tiste velike puzzle iz pene.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:43:21   
Anonimen
une penaste puzzle, tavelike. sam pol k začne lazit, tko nimaš kej, ker je en dva tri dol z njih, celo stanovanje pa tud ne morš tapicirat z njimiuser posted image in od tega k je na tleh, se zihr nebo prehladil otrok. v končni fazi mamo ogrevana stanovanja itd. ajd ne rečem, če bi lazili zunaj po tleh pri minus desetuser posted image mi mamo laminat, pa ploščice, nimamo kaj ekstra toplo, da bi ful kurli, pa sta oba preživela, oz. noben ni zbolel. zboliš od virusov, bakterij itd. ne od tega če po tleh kobacašuser posted image

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:44:43   
jutranja rosa
prakse s tem pa ravno ni.


user posted image Ja prakse z razvojem otrok še nimam popolnoma nič in zato skušam čim več znanja iz tega področja osvojiti sedaj, ko imam dojenčka. Pač prvi otrok in me zanima veliko stvari user posted image .



(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:44:52   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

joj, sem se glih spomnila, pa bi se prišlepala še z enim vprašanjem, če lahko.

No, pravimo, da je najbolje, da je otrok skos na tleh, ker bo s tem razvijal vse sposobnosti, ki jih mora. Zanima me, kaj naj ji dam po tleh, da se recimo ne bi prehladila? Imamo parket, sam ne vem kaj točno dat dol. Zdaj jo mam na sedežni al pa pod igralnim lokom oz. centrom, spodaj pa še deko. Pod igralnim centrom več ne bo dolgo, ker jo tut jaz želim spodbudit, da se začne premikat po prostoru. Zdej pa ne vem, kaj točno dat na tla.... Deka je preveč muckasta, pa slini po tistem in ni glih fajn, da si dlake od deke daje v usta... Po vrhu lahko dam brisačo? A pa je deka (če je debela) premehka in se otrok ne more lepo začet premikat oz. kobacat? Kaj imate ostale po tleh? Joj, sem zakomplicirala user posted image .

Jaz imam tiste penaste puzle, ki se sestavijo za na tla, kocko, hiško... Dobiš v vseh otroških prodajalnah. Pa lahko pobrišeš, posesaš, opereš, če hočeš.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:46:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

prakse s tem pa ravno ni.


user posted image Ja prakse z razvojem otrok še nimam popolnoma nič in zato skušam čim več znanja iz tega področja osvojiti sedaj, ko imam dojenčka. Pač prvi otrok in me zanima veliko stvari user posted image .





jaz jo mam pa z dvema in oba sta skoz na tleh, nobenih pripomočkov nismo uporabljali nikol, pa se oba razvijata kot je treba, nobene faze ni noben preskoču, vse razvojne mejnike osvajata tko kot treba. ravno tko otroci od kolegic, k jim jst težim ( user posted image ), da nej jih majo na tleh, pa ne v ležalnikih, pa ne v stajcah, hojcah, ne za roke vodit, ne posedat, na tleh, na tleh, na tleh.....ne boste verjele, ampak vsi kobacajo oz. so kobacali....

(odgovor članu jutranja rosa)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?