|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje OTROŠ...
28.3.2012 7:39:36   
tina1979
Novi vladni "blagi" varčevalni predlogi:
-Ukinitev brezplačnega vrtca za drugega in ostale otroke.
-Ukinitev ugodnosti zmanjšanja plačila za starejšega otroka za en plačni razred
-Znižanje otroškega dodatka (OD) za 10% v 5. in 6. razredu in ukinitev za 7.in 8.razred
-Porodniški dopust 100%, znižanje višine starševskega nadomestila za nego otroka s 100% na 90% za prvih 6 mesecev in na 80% zadnje tri mesece, omejitev zgornje meje nadomestila za nego otroka z 2,5 na 1,5 kratnik povprečne plače

itd. več beri tukaj.

poleg tega tudi:
-znižanje plač v javnem sektorju za 15%,
-ukinitev subvencij za mlade družine za prvo reševanje stanovanjskega problema
-ukinitev NSVS
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 8:31:40   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: tina1979

-znižanje plač v javnem sektorju za 15%,


In potem CSD seveda tega ne bo hotel takoj upoštevati pri izračunu OD in znižanega plačila vrtca. user posted image user posted image
Bodo rekli: ja, gospa, saj se vam bo to poznalo, ko se bodo dohodki 2012 upoštevali (to bo šele 2014!!!). Takrat pa otroka tudi ne bom več imela v vrtcu user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu tina1979)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 12:32:41   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: tina1979

-znižanje plač v javnem sektorju za 15%,


In potem CSD seveda tega ne bo hotel takoj upoštevati pri izračunu OD in znižanega plačila vrtca. user posted image user posted image
Bodo rekli: ja, gospa, saj se vam bo to poznalo, ko se bodo dohodki 2012 upoštevali (to bo šele 2014!!!). Takrat pa otroka tudi ne bom več imela v vrtcu user posted image


Si dolžna sporočit vse spremembe, zato ti morajo upoštevat nov izračun! Kar pokliči na scd šiška pravnico, ti bo vse razložila. Itak daš novo vlogo in čakaš nov izračun. Če ni ugodno rešen, se pritožiš! Bodi brez skrbi!

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 12:35:21   
2sneg13
Sicer pa so to čist realne zadeve. Prav je, da se poostri najbogatejše! sredni sloj omiliti, nižji pustit!
Meni z novim zakonom se vrtec zniža za en razred, kar je realno, ne morem bit v istem košu kot tisti s 3000€ plače!

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 13:15:30   
Aninchy
IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Sicer pa so to čist realne zadeve. Prav je, da se poostri najbogatejše! sredni sloj omiliti, nižji pustit!
Meni z novim zakonom se vrtec zniža za en razred, kar je realno, ne morem bit v istem košu kot tisti s 3000€ plače!


Se strinjam!


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 13:21:56   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: Aninchy

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Sicer pa so to čist realne zadeve. Prav je, da se poostri najbogatejše! sredni sloj omiliti, nižji pustit!
Meni z novim zakonom se vrtec zniža za en razred, kar je realno, ne morem bit v istem košu kot tisti s 3000€ plače!


Se strinjam!



Jaz pa ne!
Jaz s svojo družino spadam v srednji sloj, pa imam vseeno višji vrtec kot prej in sem sedaj uvrščena v 8. razred, prej pa sem bila v 6!user posted image

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 14:37:27   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13


Si dolžna sporočit vse spremembe, zato ti morajo upoštevat nov izračun! Kar pokliči na scd šiška pravnico, ti bo vse razložila. Itak daš novo vlogo in čakaš nov izračun. Če ni ugodno rešen, se pritožiš! Bodi brez skrbi!




ja, ja... sem imela že tako situacijo par let nazaj, ko je mož bil brez službe in so mi rekli, da dokler prejema nadomestilo iz borze, ne bodo ničesar na novo preračunavali... ko bo brez vsega, pa se naj oglasim.



_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 15:24:44   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Sicer pa so to čist realne zadeve. Prav je, da se poostri najbogatejše! sredni sloj omiliti, nižji pustit!
Meni z novim zakonom se vrtec zniža za en razred, kar je realno, ne morem bit v istem košu kot tisti s 3000€ plače!


In zakaj bi ta moral plačevati več, če je s poštenim delom, gnanjem, šolanjem... prispel do 3.000 € plače.
Otroka, imata enako vzgojo v vrtcu, jesta enako hrano, uporabljata enake barvice, ...
A zato, ker si ta lahko privošči? Na čigavih plečih pa? user posted image

Najboljše, da gremo vsi na borzo in živet na račun države. Živeli!
Aja,pa bogatim vstran vzet in razdelit med revne, da bomo vsi enaki!

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 28.3.2012 15:28:49 >

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 15:37:21   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Sicer pa so to čist realne zadeve. Prav je, da se poostri najbogatejše! sredni sloj omiliti, nižji pustit!
Meni z novim zakonom se vrtec zniža za en razred, kar je realno, ne morem bit v istem košu kot tisti s 3000€ plače!


In zakaj bi ta moral plačevati več, če je s poštenim delom, gnanjem, šolanjem... prispel do 3.000 € plače.
Otroka, imata enako vzgojo v vrtcu, jesta enako hrano, uporabljata enake barvice, ...
A zato, ker si ta lahko privošči? Na čigavih plečih pa? user posted image

Najboljše, da gremo vsi na borzo in živet na račun države. Živeli!
Aja,pa bogatim vstran vzet in razdelit med revne, da bomo vsi enaki!

točno tako. Tisti, ki smo se šolali in zato plačevali in dajali svoj prosti čas, smo zdaj kaznovani. Pa sploh ne rabimo bit bogati, dovolj je, da smo srednji sloj. Katastrofa. Nas bo doleteleo enih 4-5 ukrepov, če bodo vsi sprejeti.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
28.3.2012 15:40:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 15:48:15   
Paštetka
Metulj, ne govorimo o davkih. O tem se s tabo strinjam.
Govorimo o plačilu vrtcev. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
28.3.2012 16:04:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 16:37:56   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

narod je birao.

Pastetka: moje mnenje je, da bogatejsi morajo placevati vec davkov, ker se na ta nacin zmanjsajo neenakosti in se vzpostavlja stabilnejsa druzba. kar pa je smesno v SLO, je to, da se clovek s 3k EUR place smatra za bogatasa, medtem ko tisti, ki vlecejo strasne denarje in dejansko siromasijo drzavo, ker to pocnejo protipravno ali polzakonito, bogatijo v vsotah, ki bistveno presegajo domisljijo povprecnega davkoplacevalca.

in ja, kot se obicajno v takih situacijah dogaja - revni placujejo za bogate. priporocam Eduarda Galeana: Sola narobe sveta: http://www.delo.si/zgodbe/sobotnapriloga/sola-narobe-sveta.html, http://www.sanje.si/vrecka_shrani.php?niceid=narobe



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 16:42:29   
Paštetka
Metulj, takim se reče: tajkuni user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 17:19:20   
nusi

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

tudi placilo vrtca naj bolj bremeni tiste z visjimi prihodki, kot nizjimi, pade v isto kosaro.


ja to je že res, ampak kot vedno jo bodo bogatejši in revnejši odnesli brez večjih posledic, srednji sloj bo pa lepo pokrival minuse

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
28.3.2012 19:01:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 19:27:22   
marty5
IZVIRNO SPOROČILO: nusi


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

tudi placilo vrtca naj bolj bremeni tiste z visjimi prihodki, kot nizjimi, pade v isto kosaro.



ja to je že res, ampak kot vedno jo bodo bogatejši in revnejši odnesli brez večjih posledic, srednji sloj bo pa lepo pokrival minuse


Točno tako. Najnižji sloj bo ostal nespremenjen, višjemu sloju se rezi oz. povišice položnic ne bodo bistveno poznale na standardu, srednji sloj pa potegne ta kratko - plačati more več, dobi pa manj.

< Sporočilo je popravil marty5 -- 28.3.2012 19:28:20 >


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 22:56:44   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Sicer pa so to čist realne zadeve. Prav je, da se poostri najbogatejše! sredni sloj omiliti, nižji pustit!
Meni z novim zakonom se vrtec zniža za en razred, kar je realno, ne morem bit v istem košu kot tisti s 3000€ plače!


In zakaj bi ta moral plačevati več, če je s poštenim delom, gnanjem, šolanjem... prispel do 3.000 € plače.
Otroka, imata enako vzgojo v vrtcu, jesta enako hrano, uporabljata enake barvice, ...
A zato, ker si ta lahko privošči? Na čigavih plečih pa? user posted image

Najboljše, da gremo vsi na borzo in živet na račun države. Živeli!
Aja,pa bogatim vstran vzet in razdelit med revne, da bomo vsi enaki!


Dej ne bluzi. Očitno spadaš med tiste z več dohodki, ko tako kokodakaš. Sem ti stopila na žulj?

HB za take ukrepe ki so na vidiku!!! Jaz samo za vrtec ne grem delat,grem raje na borzo, pa me ti živiš. Ja?
In naj vam bo že enkrat jasno,da niste nič več vredni z izobrazbo kot mi, ki je nimamo!Eni smo do položaja prilezli tudi s pametjo, izkušnjami. Nismo študirali do 26 leta in več. Eni smo takrat imeli že 8 let delovne dobe, nam je bila sr. šola dovolj.V tem času smo dajali za vas, večne študente!!! V Nemčiji npr.si cenjen po znanju,izkušnjah... ne po diplomi,sam v vednost!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
28.3.2012 23:00:53   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: marty5

IZVIRNO SPOROČILO: nusi


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

tudi placilo vrtca naj bolj bremeni tiste z visjimi prihodki, kot nizjimi, pade v isto kosaro.



ja to je že res, ampak kot vedno jo bodo bogatejši in revnejši odnesli brez večjih posledic, srednji sloj bo pa lepo pokrival minuse


Točno tako. Najnižji sloj bo ostal nespremenjen, višjemu sloju se rezi oz. povišice položnic ne bodo bistveno poznale na standardu, srednji sloj pa potegne ta kratko - plačati more več, dobi pa manj.


Nam ostane isto! Oz. še bolje, plačevali bomo manj vrtca! Po prejšnjem sistemu pa smo bili v najvišjemu razredu, za par € nas je neslo!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
29.3.2012 9:06:40   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Sicer pa so to čist realne zadeve. Prav je, da se poostri najbogatejše! sredni sloj omiliti, nižji pustit!
Meni z novim zakonom se vrtec zniža za en razred, kar je realno, ne morem bit v istem košu kot tisti s 3000€ plače!


In zakaj bi ta moral plačevati več, če je s poštenim delom, gnanjem, šolanjem... prispel do 3.000 € plače.
Otroka, imata enako vzgojo v vrtcu, jesta enako hrano, uporabljata enake barvice, ...
A zato, ker si ta lahko privošči? Na čigavih plečih pa? user posted image

Najboljše, da gremo vsi na borzo in živet na račun države. Živeli!
Aja,pa bogatim vstran vzet in razdelit med revne, da bomo vsi enaki!


Dej ne bluzi. Očitno spadaš med tiste z več dohodki, ko tako kokodakaš. Sem ti stopila na žulj?

HB za take ukrepe ki so na vidiku!!! Jaz samo za vrtec ne grem delat,grem raje na borzo, pa me ti živiš. Ja?
In naj vam bo že enkrat jasno,da niste nič več vredni z izobrazbo kot mi, ki je nimamo!Eni smo do položaja prilezli tudi s pametjo, izkušnjami. Nismo študirali do 26 leta in več. Eni smo takrat imeli že 8 let delovne dobe, nam je bila sr. šola dovolj.V tem času smo dajali za vas, večne študente!!! V Nemčiji npr.si cenjen po znanju,izkušnjah... ne po diplomi,sam v vednost!


To, kar opisuješ zgoraj nisem jaz.

Jaz sem zgoraj podala zgolj svoje mnenje.
Drugače, če te pa zanima, sem štiriletni faks končala v treh letih. user posted image
Kar se tiče delovne dobe in izkušenj, pa z zagotovostjo trdim, da jih imam precej, precej... user posted image
NIsem rekla, da so tisti s pametjo več vredni user posted image
Na žulj mi nisi stopila, ker ga nimam user posted image
Zmorem tudi konstruktivni pogovor, brez žalitev. user posted image


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 29.3.2012 9:07:29 >

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
29.3.2012 10:00:56   
sončnica24
Zakon definitivno ni prav nastavljen ker prej je starš ki je dobival socialno pomoč imel brezplačen vrtec, sedaj pa je taki starši prišel v prvi plačilni razred in bo otroka izpisal ker za preživetje nimajo kje še denar da bi vrtec plačevali in to je sedaj pravično? Niti približno ne.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
29.3.2012 10:12:02   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Zakon definitivno ni prav nastavljen ker prej je starš ki je dobival socialno pomoč imel brezplačen vrtec, sedaj pa je taki starši prišel v prvi plačilni razred in bo otroka izpisal ker za preživetje nimajo kje še denar da bi vrtec plačevali in to je sedaj pravično? Niti približno ne.


na moji lestvici, ki sem jo dobila v vrtcu je pod prvi plačilni razred napisano 0 evrov.
Bilo je 9 plačilnih razredov. En razred zato avtomatsko pade višje od 1.1.2012, vendar je v tem višjem razredu enaka cena kot prej en razred nižje.
Torej, če slučajno skočiš dva plačilna razreda višje, je to v bistvu en razred.
Jaz sem klicala v računovodsvto, ker mi je na položnici pisal višji razred kot na računu oz. stari odločbi.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 29.3.2012 10:13:32 >

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
29.3.2012 12:51:16   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13


IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: tina1979

-znižanje plač v javnem sektorju za 15%,


In potem CSD seveda tega ne bo hotel takoj upoštevati pri izračunu OD in znižanega plačila vrtca. user posted image user posted image
Bodo rekli: ja, gospa, saj se vam bo to poznalo, ko se bodo dohodki 2012 upoštevali (to bo šele 2014!!!). Takrat pa otroka tudi ne bom več imela v vrtcu user posted image


Si dolžna sporočit vse spremembe, zato ti morajo upoštevat nov izračun! Kar pokliči na scd šiška pravnico, ti bo vse razložila. Itak daš novo vlogo in čakaš nov izračun. Če ni ugodno rešen, se pritožiš! Bodi brez skrbi!



Moja izkušnja je, da se ne upošteva! Sem že leto in pol na polovičnem delovnem času in mi tega nihče ni upošteval, ampak so gledali leto 2009, ko sem imela polno plačo in polno porodniško, pa zdaj bojo leto 2010, sem dobila eno izplačilo polovične plače, ostalo pa polno. Sem prepričana, da mi tega časa, ko sem na polovički ne bodo nikoli upoštevali - ker ko/če bom šla nazaj na polno zaposlitev, bom morala takoj sporočit in bodo upoštevali novo stanje. user posted image

Sicer sem to na vlogi vse zapisala, naj upoštevajo, vendar zelo dvomim da bojo.

In se strinjam, z nekaterimi, ki pravite naj olajšave za nižji sloj ostanejo enake, za najbogatejše naj se zvišajo (in naj tam poberejo več davkov in prišparajo več denarja!)... najbolj je itak obremenjen srednji sloj... ki je pri nas kaj??? - Kot je metulj napisala: kriteriji so postavljeni veliko prenizko!!! Imaš 900€ plače in uaaaau, kaj si pa lahko s tem kupiš??? Če hočeš stanovanje se moraš za n-let odrečt vsakemu "luksuzu", tko da težko govoriš o življenju v srednjem sloju. Mah sploh ni za komentirat...

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ukinitev BREZPLAČNEGA VRTCA in znižanje O...
29.3.2012 15:03:24   
djosla
Lahko se pritozis na odlocbo in bodo upostevali tvoje novo stanje.

Tisti, ki imajo palce 3000e si placujejo zasebne vrtce in ne rabijo olajsav in jih tudi ne iscejo.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?