|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ureditev hormonov in zanositev
6.11.2009 12:19:40   
smrka
Pozdravljene!
Imam 4 letno puncko in s partnerjem se trudiva ze eno leto da bi povila drugo dete. Zakaj nemorem zanosit v bistvu nevem. Imam probleme z menstruacijo, nisem jo mela tudi po vec kot 80 dni, vcasih 64, vcasih 40, kukr kdaj je prisla, mogoce je to bil vzrok. Sem sla k G. dobila tablete PERGOTIME, jih pila peti dan menstruacije po eno tableto pet dni, in to sem pila tako 3 mesce brez uspeha. Menstruacija se mi je v teh treh mescih malo izboljsala, tako da jo dobim tam nekje 34 dan. Na pregledu mi je G rekel da je ginekolosko vse v redu, razen kar so opazili da imam zvisano raven hormonov v krvi in naj bi bil to razlog, da mi menstra zamuja. Zanima me, tiste ki ste mele hormonske probleme, kako se dajo te hormone spravit v red, jest si niti ne predstavljam kako "zgleda" oz. kaj to sploh pomeni "hormonski problem" in kako do tega sploh pride. Naj se povem, da imam kako kilo prevec, ampak to nebi smel biti razlog da nemorem zanosit.user posted image


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 16.11.2009 12:27:30 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
19.11.2009 13:16:41   
tecnobica
Zakaj pa tega ne vprašaš kar ginekologa osebno? Naj ti da kakšna zdravila za uredit hormone al kaj vem.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
19.11.2009 13:27:51   
**Tinkara78**
Moj M se je ponavadi prikazala 2x na leto, pa še to v zelo blagi obliki. Sicer sem pa imela pred nosečnostjo močno povišan prolaktin, ki je tudi posledica stresa. Ampak ne tako kot par let prej. Imam pa drugače PCO.

Pred dvema letoma sem dala skozi vse preiskave in so mi dali zeleno luč za ponovno zanositev pa potem zaradi bolezni hčerke nisem šla v to.

Sem se pa zdaj en čas redno ukvarjala s kolesarjenjem in sem prvič v življenju dobili 4x zaporedoma M na 30 dni. Je pa res, da dosti dela tudi psiha. Moram reči, da sem trenutno zadovoljna sama s sabo, s svojim življenjem, se ne obremenjujem z nepomembnimi stvarmi. Imam pa tudi par kg preveč.

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
29.12.2009 12:25:38   
Biogirl
jst sem se seznanila z odličnim 100% prehranskim dodatkom za večanje plodnosti in hormonskega ravnovesja. To je koren MACA (najboljša je baje od CREATIVE NATURE). Kratek opis:

Maca vsebuje velik delež hranil, ki so bistvenega pomena za življenje: kalcij, magnezij, kalij, fosfor, železo, zink, vitamine B1, B2, B12, C in E, riboflavin, tiamin, askorbinsko kislino in osnovne maščobne kisline. Bogata je tudi z streoli, alkaloidi, taninom in saponinom. Delovanje korena Maca:
  • telesu hitro dovaja energijo
  • povečuje vzdržljivost
  • blaži kronično utrujenost
  • povečuje plodnost
  • blaži menstrualne simptome
  • v obdobju menopavze zmanjšuje hormonske motnje
  • uravnava hormonska ravnovesja v telesu
  • izboljša splošno počutje
  • zmanjšuje stres
  • pomaga pri odpravljanju slabokrvnosti
  • pospeši celjenje ran
  • izboljšuje spomin, umske in učne zmožnosti
  • daje koži mladosten videz
  • pripomore k krepkemu okostju in zobovju
  • deluje kot antioksidant in antikarcinogen, zmanjšuje torej tveganje za nastanek rakavih tkiv in razvoj bolezni srca in ožilja


(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
29.12.2009 14:33:08   
Taddy78
Ni nujno, da je pri tebi kaj narobe...
Midva imava tudi 4.letnika, ki je "prišel" po naravni poti, sedaj pa sva bila na umetni oploditvi, ker ima moj ful slabo seme.

Sicer če praviš, da so ti ugotovili, da lahko da so krivi hormoni, že mora biti nekaj na tem, ampak se splača iti k G in se pozanimati kako in kaj. Res je težje zanositi, če ni redne M...že pri redni težko trofiš ovulacijo. Lahko ti predpiše dabroston, da se ti M uredi...

(odgovor članu Biogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
6.1.2010 21:45:00   
Betkica
Pozdravljene!

Tudi pri meni je stvar podobna, se je pa pričelo takole; 9 let sem jemala kontracepcijo-femoden, novembra 08 pa prenehala v želji pouser posted image . Po navodilu ginekologinje naj bi  počakala 6 mesecev in  pričela jemati tudi folno kislino. Navodil sem se seveda držala. Od prenehanja jemanja femodena, sem imela  prvih 6 mesecev user posted image na  približno 35 dni. Ko pa je napočil čas , user posted image ni bilo več. Po treh mesecih pa sem jo sprožila z dabrustonom in jo po 3 dneh  dobila, potem pa ne več do novembra 09 (po 4 mesecih). Pri zadnji user posted image so me nekaj dni prej in 14 dni po user posted image grozno boleli jajčniki, čutilo se je kot neko špikanje, ki se izmenjuje. Blazno si želom user posted image , sem pa že čisto obupana, ker nimam rednih user posted image . Gin. je dejala, da pač spadam v tisti % žensk, ki imajo user posted image 4 krat letno in naj se s tem sprijaznim user posted image . Halo? imam sploh kako možnost user posted image . Ne morm se s tem sprijazniti, ker 9 let nazaj sem imela menstruacije redne. Me je pa dala testirati FSH in prolaktin, ki pa sta oba normalno znižana. Če ima katera podobno iskušnjo, bi bila hvaležna če pove kako jo je rešla in na kakšen način ji je uspelo user posted image . Namreč naredila sem že  ogromno negativnih testov nosečnosti.
Tinkara 78, kako ti je uspelo pri user posted image 2 krat letno? Kaj pa sedaj, jo imaš redno?
Biogirl, kje se dobi koren MACA. Ti je s pomočjo le tega že uspelo user posted image .

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
7.1.2010 9:08:05   
doloress
IZVIRNO SPOROČILO: Biogirl

jst sem se seznanila z odličnim 100% prehranskim dodatkom za večanje plodnosti in hormonskega ravnovesja. To je koren MACA (najboljša je baje od CREATIVE NATURE). Kratek opis:

Maca vsebuje velik delež hranil, ki so bistvenega pomena za življenje: kalcij, magnezij, kalij, fosfor, železo, zink, vitamine B1, B2, B12, C in E, riboflavin, tiamin, askorbinsko kislino in osnovne maščobne kisline. Bogata je tudi z streoli, alkaloidi, taninom in saponinom. Delovanje korena Maca:
  • telesu hitro dovaja energijo
  • povečuje vzdržljivost
  • blaži kronično utrujenost
  • povečuje plodnost
  • blaži menstrualne simptome
  • v obdobju menopavze zmanjšuje hormonske motnje
  • uravnava hormonska ravnovesja v telesu
  • izboljša splošno počutje
  • zmanjšuje stres
  • pomaga pri odpravljanju slabokrvnosti
  • pospeši celjenje ran
  • izboljšuje spomin, umske in učne zmožnosti
  • daje koži mladosten videz
  • pripomore k krepkemu okostju in zobovju
  • deluje kot antioksidant in antikarcinogen, zmanjšuje torej tveganje za nastanek rakavih tkiv in razvoj bolezni srca in ožilja




In kje se ga da kupiti? Tebi je pomagal?

(odgovor članu Biogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
15.1.2010 22:10:29   
golobica82
IZVIRNO SPOROČILO: Betkica

Pozdravljene!

Tudi pri meni je stvar podobna, se je pa pričelo takole; 9 let sem jemala kontracepcijo-femoden, novembra 08 pa prenehala v želji pouser posted image . Po navodilu ginekologinje naj bi  počakala 6 mesecev in  pričela jemati tudi folno kislino. Navodil sem se seveda držala. Od prenehanja jemanja femodena, sem imela  prvih 6 mesecev user posted image na  približno 35 dni. Ko pa je napočil čas , user posted image ni bilo več. Po treh mesecih pa sem jo sprožila z dabrustonom in jo po 3 dneh  dobila, potem pa ne več do novembra 09 (po 4 mesecih). Pri zadnji user posted image so me nekaj dni prej in 14 dni po user posted image grozno boleli jajčniki, čutilo se je kot neko špikanje, ki se izmenjuje. Blazno si želom user posted image , sem pa že čisto obupana, ker nimam rednih user posted image . Gin. je dejala, da pač spadam v tisti % žensk, ki imajo user posted image 4 krat letno in naj se s tem sprijaznim user posted image . Halo? imam sploh kako možnost user posted image . Ne morm se s tem sprijazniti, ker 9 let nazaj sem imela menstruacije redne. Me je pa dala testirati FSH in prolaktin, ki pa sta oba normalno znižana. Če ima katera podobno iskušnjo, bi bila hvaležna če pove kako jo je rešla in na kakšen način ji je uspelo user posted image . Namreč naredila sem že  ogromno negativnih testov nosečnosti.
Tinkara 78, kako ti je uspelo pri user posted image 2 krat letno? Kaj pa sedaj, jo imaš redno?
Biogirl, kje se dobi koren MACA. Ti je s pomočjo le tega že uspelo user posted image .



Sama tudi nimam rednih  user posted image , pa tudi noseča še nisem, se pa že dolgo trudiva. Brala sem in poznam pa kolegico, ki je zanosila s tem, da je M imela nekajkrat letno.
Meni je približno uredilo ciklus + - 5 dni, konopljino olje in refleksologija.
No bomo videli kako bo ta mesec...

(odgovor članu Betkica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
16.1.2010 9:01:32   
Anonimen
Maco laho naročiš na netu: v prahu http://www.planetbio.si/maca-root-koren-maca.html
ali v kapsulah http://www.planetbio.si/maca-root-koren-maca-kapsule.html

(odgovor članu golobica82)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
24.1.2010 22:20:57   
nataska23
No tudi jaz sem imela se do nedavnega iste probleme, pred dobrim letom so se mi zacele pojavljati neredne menstruacije, prsi so me bolele tocno na 30 dan ko bi mogla dobit menst. vendar je nisem dobila tudi po 3 mesece skupaj, tudi jaz sem bila pri gineku, in tudi meni je rekel da ginekolosko ne vidi nobenega problema... skratka isti primer. No tudi jaz sem imela "kaksno" kilco prevec in ko sem se odlocila in shujsala se je moja menstruacija takoj nazaj normalizirala na 30 dni. Recimo jaz sem velika 1, 68 in sem tehtala 115 kil, sedaj jih imam 95 in je vse vredu... bila na hormonskih preiskavah in sem v enkratnem stanju, se pripravljam na IVF in mi je doktorca predlagala da se poizkusim shujsat vsaj za 10 kil. To je moja izkusnja in upam da sem ti lahko kej pomagala.
Aja pa se tole, nevem kako je v Sloveniji, jaz zivim v Nemcijiin ko sem jazprisla prvic na razgovor in ko so me dali na vago , me je najprej opozorila, da moram shujsat ce hocem zanosit in da naj pridem nazaj ko bom imela najmanj 20 kil manj, tko da mogoc ni glih povezan z oploditvijo je pa sigurno povezano z nosecnostjo

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
5.3.2010 18:16:51   
tybysy
Jaz imam že od začetka neredno mestruacijo. Od 35 pa do ?? dni. Dokler nisem poskušala zanositi, se nisem kaj prehudo sekirala. Še fajn se mi je zdelo, ker je bolj poredko prišla. Potem je pa to postal problem, ker nisem vedela, kdaj je čas ovulacije. In če nimaš menstruacije 2 ali 3 mesece je to velik problem; jaz enostavno nisem sposobna vsaka dva dni user posted image en mesec ali več skupaj. Poleh tega imam kronično vnetje sečnice ali mehurja, ki se pojavlja kot posledica spolnih odnosov (tudi po 2x na mesec). Sem že po 7 mesecih poskusov G rekla, da ne morem zanositi. In naju je dal takoj na preglede (sem stara že 36). Mož je šel na spermiogram (bp), jaz bi morala pa na HSG. Pa nisem šla. Sem si rekla, da moram shujšati, ker sem predebela (čez 90 kg pri 168), potem bom pa šla. In nisem celo leto shujšala, zato tudi nisem šla na pregled. Bedasto, saj vem. Menstruacija je pa prišla, ko se ji je zazdelo (37 - 67 dni). Decembra sem imela krvavo vnetje mehurja, morala na antibiotike, potem se je ponovilo še enkrat v decembru in 3x v januarju. Sem bila že čisto na koncu z živci, ker to je res zoprna zadeva - vse peče in boli, stalno si na wc-ju.
V glavnem - v celem letošnjem letu sem 3x spala z možem, ker zaradi vnetja nisem mogla večkrat. Februarja so bradavice postale nenormalno občutljive in ker M ni bilo že od novembra, sem naredila test, ki je bil POZITIVEN!! Še zdaj mi ni jasno, kako??? G mi je ta teden z UZ potrdil nosečnost, sicer še čisto na začetku (6. teden). Enostavno ne morem verjet - tako sem se ubadala z drugimi težavami, da sploh nisem razmišljala o menstruaciji, ovulaciji, zanositvi, sluzi itd. Enostavno se je poklopilo. Po 18 mesecih.
Potem sem razmišljala, kaj sem januarja počela drugače kot druge mesece. Ker sem se morala čuvati zaradi mehurja, sem ogromno pila (voda in nek čaj za mehur, ki mi ga je pripravil lokalni zdravilec), jedla nisem nič kislega (niti pomaranč, čaja z limono...), vsak dan sem pila sodo bikarbono in si večkrat privoščila bazično kopel. Sem brskala po spletu in pogruntala, da imam verjetno zakisano telo, zato imam toliko težav z mehurjem. Seveda zraven sodi tudi dieta brez sladkorjev oz. vseh OH, pa nisem bila najbolj pridna - sem pa jedla samo domač polnozrnat kruh.
Ne vem, kaj je vzrok, da je ratalo ravno tokrat - ali je to sreča, ali ima kaj soda bikarbona zraven user posted image
Jaz upam, da bo vse v redu in da se nama konec oktobra pridruži eno zdravo dete. Slabosti so zoprne do konca, ampak se plača potrpet, a ne?
Najbolj zoprno pri nerednih M je sigurno to, ker ne veš, kdaj nastopi ovulacija. Jaz sem imela ves čas v glavi - "zakaj hudiča mi ne dajo nekaj, da bomo vedeli kdaj so tisti dnevi??". Vse sem si zapisovala v koledar in vedno za nazaj ugotavljala, ali sva user posted image na pravi dan. Pa sva zmeraj falila. Ker nisva bila tako pridna, da bi vsak drugi dan. No, kako naj potem kdo reče, da je z mano nekaj narobe?? V glavnem - predlagam vam, da greste čim prej čez vse preglede, da ni slučajno kakšnih fizičnih omejitev. Vmes se pa lepo ljubite s svojimi dragimi, mogoče se bo pa v kratkem poklopilo. user posted image

(odgovor članu nataska23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ureditev hormonov in zanositev
6.3.2010 10:13:57   
žabica13
Smrka katere hormone imaš povišane?

Sama sem potrebovala 4 leta in pol da sem zanosila, ker sem imela povišan hormon prolaktin. Ampak sem imela res zelo, zelo povišane vrednosti in se nikakor niso znižale. Načeloma pa te hormonske zadeve se da lepo zdravit - sigurno pa je treba imet malo več potrpljenja. Pri meni tudi ni bilo  user posted image  po pol leta, najprej so mi dajali tablete za sprožitev user posted image , potem se je k sreči ugotovilo, kaj je razlog da ne morem zanosit. In ko sem bila že v čakanju na umetno, sem zagledala user posted image . Tako da ne obupat, le sprašuj zdravnike, postavi jim 100 vprašanj, da dobiš čimbolj točne odgovore...

(odgovor članu tybysy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V teh okoliščinah ne seksajte
Preverite, v katerih primerih in okoliščinah je po daoistični seksologiji seks odsvetovan oziroma celo prepovedan.
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?