|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Usmrtitev psa
1.8.2009 1:06:21   
Edinka
Lepo pozdravljeni!

Ne vem, kaj naj. Res ne vem. Naš pes je včeraj ugriznil dve moji prijateljici. Šli sta k zdravniku. Na cepljenje. Potem se pa kalvarija začne. Če bi mela jajca, bi mu dobesedno vrat zavila, ampak ne morem. Deset dni more biti na opazovanju in vmes it trikrat k veterinarju,  če bi slučajno imel steklino. Varianta je, da ga damo za ta čas v zavetišče, ampak nihče ga noče vzet. Jasno, jaz ga tudi ne bi.
Razum ve, da ta pes ne more ostat pri bajti. Pol me pa pogleda s tistimi rjavimi očkami ... Srce se mi trga, ker more it, ampak more.
Že dva dni jočem, ker mora moja kepa od bajte, ampak ni druge.
Ma kdo kakšen nasvet, kam ga lahko damo za ta čas? Moja psota more umret, ampak, a je kak plac, da bo to dostojno preživel? Js ga ne morem gledat, ker vem, kaj sledi.
Upam, da razumete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 4:07:40   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: Edinka

Lepo pozdravljeni!

Ne vem, kaj naj. Res ne vem. Naš pes je včeraj ugriznil dve moji prijateljici. Šli sta k zdravniku. Na cepljenje. Potem se pa kalvarija začne. Če bi mela jajca, bi mu dobesedno vrat zavila, ampak ne morem. Deset dni more biti na opazovanju in vmes it trikrat k veterinarju,  če bi slučajno imel steklino. Varianta je, da ga damo za ta čas v zavetišče, ampak nihče ga noče vzet. Jasno, jaz ga tudi ne bi.
Razum ve, da ta pes ne more ostat pri bajti. Pol me pa pogleda s tistimi rjavimi očkami ... Srce se mi trga, ker more it, ampak more.
Že dva dni jočem, ker mora moja kepa od bajte, ampak ni druge.
Ma kdo kakšen nasvet, kam ga lahko damo za ta čas? Moja psota more umret, ampak, a je kak plac, da bo to dostojno preživel? Js ga ne morem gledat, ker vem, kaj sledi.
Upam, da razumete.



zakaj ga pa ne bi peljala k kakemu človeku ki poučuje pse... jest sem bila že 2 krat pri učitelju simnočiču tukaj v podutiku, ki ima trg gala in še nekaj, in vem, da k njemu hodijo ljudje tudi z psmi, ki jih ne morejo kontrolirat..u kratko...nevzgojenimi....on bi znal pomagat....da bi psa naučil nenasilnega vedenja oz. vsaj omilil...

težko človek preko spleta ve okoliščine, ko se je zgodil ugriz... al so ga izzivale, pa je pes znoru... ali sta bile na kakem mestu, da jih ni vidu, pa se je ustrašil..

naš 2 pes, ko je dobil kost, se mu nismo približevali ( kot primer ), ker smo vedeli, da bo znoru....pač se umakneš.. tko kot kot teb kaj ne paše, pa ti drugi ustrežejo, da se ti ne parajo živci..

zakaj bi imel pa steklino ? a ga nimaš doma ?

pazi, da te ne bodo dohtorji preveč oskubil za denar...

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Edinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 9:06:47   
veselka
kako bi pa lahko imel kar steklino? a ni cepljen?

jaz ga tud ne bi dala kar usmrtit, ampak poskusit najprej s prevzgojo.

< Sporočilo je popravil veselka -- 1.8.2009 9:08:31 >


_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 9:12:59   
špelin@
Tole...
IZVIRNO SPOROČILO: Edinka
Deset dni more biti na opazovanju in vmes it trikrat k veterinarju,  če bi slučajno imel steklino.

... je itak standardni postopek - zakonsko predpisan. Nič pretresljivega.

A utemeljeno sumite, da bi lahko imel steklino? Ker drugače mi ni jasno, zakaj bi moral za ta čas v zavetišče?? user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Edinka
Že dva dni jočem, ker mora moja kepa od bajte, ampak ni druge.

Zakaj? Ker je agresiven?

(odgovor članu Edinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 9:14:34   
Ribica **
Pes je v tistih 10 dneh cist komot doma, pac trikrat ga peljes k veterinarju in to je to. Usmrtitev pa za moje pojme ni potrebna, razen ce je pes nasplosno agresiven do vseh in vsega.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 10:34:08   
Edinka
Pes nima stekline, ker je vedno privezan in v stanovanju. Zakon pač določa, da ga je treba 10 dni opazovati in peljati na tri preglede k veterinarju.
Dejstvo pa je, da je pes agresiven. Večkrat je poskusil napasti otroke in dojenčke. Zdaj je ugriznil dve. Skušal je ugrizniti mojega dragega, pa mu je ta preprečil.
A vi resno mislite, da naj po vsem tem psa prevzgajam?
V zavetišče bi ga dala pa zato, ker vem, da mu bom po desetih dneh vse to odpustila.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 11:29:01   
Anonimen
Edinka, mi smo imeli podoben primer ... iz zavetišča smo vzeli 1 leto starega mešanca med labradorcem in rotvajlerjem. Do nas je bil vredu, do starejših ljudi in drugih psov pa zelo napadalen (si lahko samo mislim, kaj se je v prvem letu njegovega življenja dogajalo) ... no v glavnem mi smo se blazno z njim ukvarjali, ga vozili k dreserju pa k pasjemu psihologu ... ni da ni ... no v glavnem ta pes nam je tekom bivanja pri nas ubil 2 mačka in hišnega zajčka, pa smo vedno našli izgovor zanj ... no potem je pa en dan ležal pod mizo, ko smo imeli mi kosilo in brat ga je z boso nogo božal po hrbtu, kot že 1000x poprej, a tokrat ga je ugriznil (pojma nimam zakaj) ... barata smo takoj peljali na cepljenje, glede psa nam je pa končno prekipelo in smo se odločili, da ga damo uspavat. Potem je bil pa tudi pri nas šok, ko smo zvedeli, da mora bit še 10 dni na opazovanju zaradi stekline. To je bilo najdaljših 10 dni v našem življenju ... podobno kot ti opisuješ ... veš, da mora it, samo te gleda s tistimi temnimi očmi in ti srce poka ...

(odgovor članu Edinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 12:11:22   
ledenaa
Ne glede koliko bi imela psa rada bi ga dala uspavat
Zakaj?
halo ,kakšnega otroka lahko ubije !!
je samo sreča da ni,enkrat pa te sreče ne bo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 13:03:06   
LoCa
jaz te zgodbe e razumem sploh dobro. je bil pes že prej agresiven? ker čene res ne vem , zakaj bi ga uspavali...meni se to zdi najbolj ekstremen ukrep. in kot je mojca napisala, če se s spom ukvarjaš, še boljše po strokovnim vodstvom, imaš dobre možnosti, da težavo rešiš.
realo gledano, vsak pes, tudi tisti najbolj kao mirni, lahko iz nenada useknejo koga, celo lastnika. moj je mene že bilokrat hotu, al ko sm mu packarijo z ulice iz gobca "kradla", al ko sm mu zobe čistla.....samo sem mu s časom dala vedeti, da do mene nima pravice bit tak, se je malo umiril n samo še neki brezveze renči in se šobi user posted image . treba je pa psa seveda poznat in ga opazovat v sumljivih situacijah pa tudi prav odreagirat. 

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 13:17:59   
irenav
Sem se trudila, da se ne bi mešala pa ne morem. Pogrižena sem bila že dvakrat, enkrat pa me je pes napadel in sem jih odnesla samo s črnicami od zob, ker je bila pač zima in sem bila debelo oblečena. Nikoli nisem psov dražila...vendar se jih bojim in pes to začuti. Pes, ki je grizel enkrat bo grizel spet. Vem, da boli...na žival se navežeš, vendar ali upaš tvegati, da bo pes napadel otroka, ki se težko brani in ga pogrize tako, da mu ne bo več moč pomagati. Ali pa da ugrizne ma kogarkoli! Ne veš kako zelo to boli. Sem hotela še sliko svoje zašite rane izpred 2 let gor nalimat...pa ni ravno za v javnost.

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 13:24:00   
Arwenko
Takole je, kar je do zdaj bilo je bilo, postopek ko ste ga opisali pač je takšen kot je ampak.

Da je pres agresiven ste krivi vi, vedno je kriv lastnik. Se pravi, namesto psa, vgriznite zdaj sebe v jajca in idite s psom delat. Če vam pes kaj pomeni si boste pa menda ja vzeli toliko časa, da ga boste poštimali. Največji strokovnjak v Sloveniji je Metoda Mikuž Bratkovič, poznam jo osebno, s pravilnimi navodili in voljo lastnika je vsakega psa mogoče prevzgojit v povsem spodobnega človekovega prijatelja. Pokličite jo, njen kontakt se najde na internetu, opišite ji situacijo, odšli boste k njej na uro ali dve svetovanja, potem vam bo idelala program, ki se ga boste držali in po katerem boste s psom delali. Tukaj se ne gre za noben denar, nihče drug vam ne bo nič delal, vi boste si vzeli čas in delali z njim in to je to!

Mislim dobim kr pege, ko ljudje začnejo s takšnimi no, pes ni nič kriv, kriv je lastnik in zdaj je skrajni čas  da se lastniki zganejo in kaj nardijo, ne pa kr psa pod inekcijo.

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Usmrtitev psa
1.8.2009 13:59:02   
hmm...
Nisem brala vseh komentarjev, ampak jaz bi poskusila z prevzgojo.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 1:57:24   
Edinka
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Takole je, kar je do zdaj bilo je bilo, postopek ko ste ga opisali pač je takšen kot je ampak.

Da je pres agresiven ste krivi vi, vedno je kriv lastnik. Se pravi, namesto psa, vgriznite zdaj sebe v jajca in idite s psom delat. Če vam pes kaj pomeni si boste pa menda ja vzeli toliko časa, da ga boste poštimali. Največji strokovnjak v Sloveniji je Metoda Mikuž Bratkovič, poznam jo osebno, s pravilnimi navodili in voljo lastnika je vsakega psa mogoče prevzgojit v povsem spodobnega človekovega prijatelja. Pokličite jo, njen kontakt se najde na internetu, opišite ji situacijo, odšli boste k njej na uro ali dve svetovanja, potem vam bo idelala program, ki se ga boste držali in po katerem boste s psom delali. Tukaj se ne gre za noben denar, nihče drug vam ne bo nič delal, vi boste si vzeli čas in delali z njim in to je to!

Mislim dobim kr pege, ko ljudje začnejo s takšnimi no, pes ni nič kriv, kriv je lastnik in zdaj je skrajni čas  da se lastniki zganejo in kaj nardijo, ne pa kr psa pod inekcijo.



Ne bom pojasnjevala situacije, ne bom se opravičevala, ne bom zagovarjala svojega mišljenja. Dejstvo je, da se je psu strgalo nepredvivedno, brez opozorila. To nima veze z vzgojo. Ne govorite mi, da sem kriva jaz. Pes je imel vse, kar si pes želi - prostor, sprehode, šole in ljubeč dom.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 4:03:10   
sanasan
pri kolegih je imel pes par podobnih napadov na lastnike (imeli so ga kakih 10 let in prej ni bilo problemov)....bil je že starejši, baje je postal napadalen zaradi tumorjev v možganih....

(odgovor članu Edinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 4:12:41   
sanasan
aja, res pa ne vem, kaj bi naredila na tvojem mestu....pa smo imeli/imamo nekaj psov....malo težav smo imeli le s pretepenim in zapuščenim mešancem, ki se je po enem letu popolnoma umiril in postal pravi priliznjenec (prej se je vesh izogibal v loku, renčal in bil pripravljen zagrabit...res pa ugriznil ni nikoli) ....jaz bi ga v tem času imela pod popolno kontrolo (nič obiskov) in se še posvetovala s strokovnjaki, kot so ti že svetovale.... nekaj je pa zagotovo narobe, za brezveze noben pes ne ugrizne!
meni je prišlo na misel, če ni posredi kakšna bolezen, ali je preveč 'na kratko', ali ima pa premalo miru, so ga preveč 'mečkale', ali se je doma kaj spremenilo? nov otrok?

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 4:16:43   
sanasan
sem šla še enkrat brat...praviš, da je že hotel ugriznit otroke, dojenčke....ja, kaj ste pa delali doslej z njim? ker mu ni uspelo nobenega zares ugriznit, niste nič ukrepali (posvetovanje, prevzgoja...), al kako? sedaj, ko je pa prijateljici, pa panika?

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 9:53:42   
Edinka
Sanasan, razumem in vem, kaj hočeš povedati. Bom poskusila razložit celo zgodbo, da bo malo bolj jasno, kako in zakaj.
Ko je bil pes še mladič, se je nečakinja plazila po njem in ga vlekla za dlako, ko se je učila hoditi. Pas je bil pravi srček in tud pomislil ni, da bi ji kaj naredil. Še tiste njegove igrače, ki mu jih je vzela, ji jih je vzel nazaj tako skrbno, da se ji tudi približno ni moglo kej zgoditi. Potem pa je prišla situacija, ko sva psa morala pustiti za en dan pri svakinji. Ženska zna s psi, ga ima doma, je lepo vzgojen in čeprav spada v "napadalne" sorte, ni popolnoma nič popadljiv ali nevaren.
Od tistega dne naprej pes ni več isti. Ne uboga več kot je prej. Šele v zadnjem času pa sva začela opazati, da je agresiven do otrok. Pa sem ga mirila, ko so bili na obisku, se mu posvečala - češ, otroci so nekaj dobrega, ker takrat dobiš več pozornosti in več priboljškov, pa nič.
Sem se pogovarjala tudi z mojo inštruktorico pri kateri sva bila v šoli, pa je rekla, da če izključimo steklino, ki je definitivno nima - nemogoče, da bi jo dobil, ker je vedno na špagi, možna tudi kakšna možganska okvara.
Ti moji dve prijateljici, ki ju je ugriznil, sta se že prej igrali z njim, ga čohali - nista to osebi, ki ju ne bi poznal, celo zelo dobro ju pozna. V tistem trenutku se mu je enostavno utrgalo in niti nismo dojeli, kaj točno se je zgodilo.
Pes ima drugače vse - redne sprehode, redno oskrbo, cepljenje, pozornost, vadbo ... Vse.
Tokrat smo imeli pri nama en mini piknik - ista zasedba ljudi je že prišla in pes ni nobenemu naredil nič. Pozna vse in vsi so bili prijazni do njega. In obratno. Zadnjič se mu je pa enostavno utrgalo. Še dobro, da sta tako prijazni in razumevajoči, drugače bi lahko to šlo še do kakšnih drugih inštitucij kot samo do zavoda  za zdravstveno varstvo.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 10:36:41   
Arwenko
Edinka, psu se nikoli ne strga brez opozorila, samo ljudje smo tisti, ki teh opozoril ne opazimo.

Če je pes bil prej vredu, je zelo verjetno, da ste ob prvih znakih naredili nekaj narobe, recimo tipična napaka (pa zdaj ne govorim, da je bila pri vas ravno ta): pes kaže znake agresije, dostikrat iz strahu ali ker mu je neprijetno in renči, npr. na otroka, potem pa lastniki primerjo psa, pa mu začnejo govorit, nehaj renčat, saj je vredu, saj ni nič hudega, in mislijo, da s tem psa mirijo. No, ampak v pasji govorici pa to pomeni, priden, vredu je to kar delaš. In s tem nehote, nezavedno, lastniki potrjujejo vedenje psa, ki ga sploh nočejo. In dokler tega ne vejo, to počnejo vsak dan z namenom da bi psa odvadli, hkrati pa mu določeno vedenje privzgajajo. In dokler ne pride strokovnjak, ki opazuje psa in njegovo vedenje in ti takšnih stvari ne pokaže, jih ne moreš vedet, ker nimaš dovolj znanja.

Edinka, ne pravim, da je zgornja situacija tudi pri vas, lahko je čisto nekaj drugega. Ampak napaka je nekje bila, ker ne obstaja to, da bi se psu strgalo kar tako, s tem se le ljudje tolažimo in iščemo krivdo pri psu, namesto pri sebi. Zato ker je lažje rečt: psu se je strgalo, pes je kriv, pes naj plača, namesto jaz sem kriv, jaz sem nardil nekaj narobe in jaz se bom zdaj potrudil da bom psa prevzgojil. In močno upam, da boste vi eden izmed tistih, ki bo ubral drugo pot, sprejel svojo odgovornost in nekaj nardil, za dobro psa in celotnega okolja.

(odgovor članu Edinka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
2.8.2009 10:43:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 10:56:15   
Edinka
kind lady - pes dobiva hrano za pse in dodatne vitamine, zato dvomim, da bi mu česa manjkalo, lahko pa, da se motim.

Arwenko - sprejmem odgovornost za vse, če bi vedela, kaj je pripeljalo do napada. Dejstvo pa je - kot sem že napisala, ne vem, kaj se je takrat dogajalo med psom in svakinjo. Od takrat naprej se drugače obnaša. Ženska povedala ni, sumim pa, da mu je nekaj naredila in pes zato goji zamero do otrok. Brala sem knjige strokovnjakov - posvečaj se psu, če so v bližini otroci in jih ne mara, ker bo tako vedel, da so otroci nekaj dobrega, ker takrat dobi več pozornosti in priboljškov. To ni zraslo na mojem zeljniku. Če se pa strokovnjaki motijo in sem s tem obnašanjem dajala psu napačne znake, sem pa brez idej. Komu boš pa potem še zaupal?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 11:07:32   
Edinka
No, pa še to naj povem.
Klicali smo veterinarje, pasjo šolo, policijo, vse prijatelje in znance, ki se spoznajo na pse, zavetišča, splet. Za kakršenkoli nasvet, namig, pomoč. Nihče ni znal ali ni hotel pomagati. Iskala sem pomoč, pa mi je nihče ni nudil. Dejstvo pa ostaja, da se lastnika psa zaradi tega bojiva njega. Na koga pa naj se še obrnem? Sem psa narobe učila, sem mu dajala napačne znake? Povejte, kakšne in zakaj, pa sprejmem vso odgovornost, ne morem pa tega narediti, če vsi samo stran gledajo in dvigujejo roke. Najbolj žalostno je, da mi največ pomoči nudi ženska, ki jo je pes ugriznil.

(odgovor članu Edinka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 11:08:46   
**NiNa**
Jaz pa mislim, da ni s kužkom nič narobe. V tej vročini pač drugače reagirajo, so bolj občutljivi. Nič jim ne paše, mogoče ga je motila že sama prisotnost ljudi, ali pa ste bili za njegove pojme preglasni, ali pa je imela kolegica kakšen parfum, ki mu je smrdel, ...
Kar se pa otrok tiče- pes otroke "napade" zato ker bi se igral z njimi in jih nehote premočno stisne, ali pa mahne s taco. Otroci veliko mahajo in cvilijo in to spodbudi psa k igri.
Mislim, da bi bilo prav, če bi mu dali še eno "priložnost", seveda pa mislim, da bo potrebno veliko več pozornosti polagati na njegovo obnašanje in seveda temu primerno okrepati.
Kakorkoli se boste odločili vam želim, da se boste odločili tako, kot čuti vaše srce in ne tako kot od vas pričakuje okolica. Srečno!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 11:12:50   
**NiNa**
A sem tole prav razumela: da se sedaj vidva bojita psa?
Če je tako potem je to res konec. Pes čuti to in vas bo obvladal. Pes mora vedeti kdo je gospodar in kje so meje, če pa se ga vidva bojita potem so vloge zamenjane in to ni dobro.

(odgovor članu **NiNa**)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 11:33:08   
Zala01
Ma bi se kar strinjala z **Nino** , tudi jaz sem najprej pomislila na to vročino, še mi ljudje jo slabo prenašamo, kaj pa ubogi kužki v svojih kožuhih. Sem dobila občutek, da si nad psom že obupala. Jaz bi ti tudi svetovala, da poskusi še s kakšnim nasvetom od strokovnjaka. Punce pred mano so ti navedle kar nekaj imen, pa poskusi poiskat kontakte. Jaz sem že celo življenje obkrožena s psi in si res ne predstavljam, da bi ga kar tako usmrtila, brez da bi dala vse od sebe. No, pa to sem jazuser posted image .

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu **NiNa**)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Usmrtitev psa
2.8.2009 12:56:06   
Arwenko
Edinka, obrni se na Metodo Mikuž Bratkovič: metoda@hotmail.com
Samo ne rečt vnaprej, da se ne da pomagat, očitno si se pač obrnila na napačne ljudi do sedaj, saj to ni narobe, samo daj se zdaj na pravo osebo obrni. Verjamem pa da ti ne veš, kaj je narobe, saj nimaš od kod vedet.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?