|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   V katero šolo bi vpisale otroka?
12.10.2007 21:00:33   
Anonimen
1. Ali v tisto blizu doma, kamor bo šla večina otrok iz vrtca, čeprav je šola zanič?


2. Ali v kakšno malo dlje od doma, za katero veste, da je dobra?

< Sporočilo je popravil Splišni -- 12.10.2007 21:01:14 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: V katero šolo bi opisale otroka?
12.10.2007 21:03:55   
Anonimen
V tisto, ki je boljša user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: V katero šolo bi opisale otroka?
12.10.2007 21:04:05   
Maxica
Jaz bi se po vsej verjetnosti odločila za drugo varianto, morda se bom za to celo morala v prihodnosti...

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: V katero šolo bi opisale otroka?
12.10.2007 21:04:39   
Anonimen
A tudi če otroka s tem ločiš od pritaljev - sošolcev v tem okolišu, kjer stanujemo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
12.10.2007 21:05:21   
Anja**
hmmm.....

absolutno za 2

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: V katero šolo bi opisale otroka?
12.10.2007 21:05:56   
Maxica
Ma, saj dobi tam drug krog prijateljev, doma pa ima menda še vedno isti krog. Se mi zdi, da ima Altati tako varianto pri srednji hčerki, če se ne motim. Daj jo pobaraj, saj sta iz istih koncev, se mi zdi.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: V katero šolo bi opisale otroka?
12.10.2007 21:05:57   
Anonimen
Saj se tako majhni otroci hitro navadijo novih prijateljčkov. Morda bi bilo v začetku hudo, samo otroci so prilagodljivi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: V katero šolo bi opisale otroka?
12.10.2007 21:07:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Ma, saj dobi tam drug krog prijateljev, doma pa ima menda še vedno isti krog. Se mi zdi, da ima Altati tako varianto pri srednji hčerki, če se ne motim. Daj jo pobaraj, saj sta iz istih koncev, se mi zdi.


Ja, ima, saj ona mi je povedala za tisto drugo šolo.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: V katero šolo bi opisale otroka?
12.10.2007 21:08:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Saj se tako majhni otroci hitro navadijo novih prijateljčkov. Morda bi bilo v začetku hudo, samo otroci so prilagodljivi.


Ne, moj ni prilagodljiv, nasprotno, je izredno neprilagodljiv.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: V katero šolo bi opisale otroka?
12.10.2007 21:42:25   
kofetek2010
Mi našega tud vozimo v LJ v šolo. S sošolci se druži po pouku in med počitnicami (pride kak sošolec k nam al pa gre naš h komu).

In ko je bil star tolk kot tvoj smo se preselili iz MB v LJ (pol leta preden je šel v 1.r) - nismo imeli nobenih problemov z njim, pa tud ni ne vem kako prilagodljiv. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
12.10.2007 21:52:15   
lelaval
Midva voziva starejša dva v šolo v drugo občino. S sošolci se potem obiskujejo, sicer pa imata družbo tudi na vasi (sin ni tako prilagodljiv, hčera pa). Ni pa fajn, ko jih moraš vsako juro vozit, popoldne pa hodit ponje - bi bilo lažje, če bi sama šla v šolo (itak jih vozi avtobus).

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
12.10.2007 21:57:05   
MarijaPo
Dvomim da je lahko katera sola res tako zanic, da bi morali zato otroka vozit kamorkoli.
Do gimnazije je itak vseeno kaj se ucijo.
Vsekakor podpiram to, da ima otrok nestresno (torej brez avta) zivljenje.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
12.10.2007 22:00:05   
silvya
Pri tem pri nas nimamo izbire. Hodita v najbljižjo in edino.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 0:01:32   
Marogica
Ne vem, kako lahko rečeš, da je šola zanič. Jaz si kaj takega ne bi upala, dokler je ne bi sama skusila oz. moj otrok. Predvsem pa ne bi poslušala drugih mnenj, ker ljudje smo tako različni in vsak po svoje dojema stvari. Torej je nekomu lahko šola zanič, ker se otrok težko uči ali pa kaj drugega.

Vsaka šola ima nekaj dobrih in nekaj slabih učiteljev. Ni je šole, kjer bi lahko trdili nasprotno. Meni je važno, da bo moj otrok dojemal in bo "dober" v šoli ter da ne bo imel težav. Če je koliko toliko "normalen" mu to ne bo delalo preglavic. Če se pa težko uči, mu pa še ne vem kako "dobra" šola ne bo dala tistega, kar ti pričakuješ.

Torej mi smo našega vpisali v bližini doma, kjer ima prijatelje, dosede, kjer se "giba" in kjer je "doma". 

Razmisli tudi v tej smeri, da ga po nekaj letih ne boš več vozila, ker bo hotel s prijatelji sam iz šole, pa mogoče tudi ne bo šlo zaradi tvojega delovnega časa.. Se bosta čakala?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 0:04:06   
Anonimen
V osnovno tisto, ki bi bila najbolj enostavna v vsakem smislu. kasneje bom pa začela komplicirat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 7:37:19   
bumerang
Definitivno v šolo, ki je v domačem okolju.
Druženje otrok se ne odvija samo v šoli ampak predvsem v popoldanskem času, predvsem, če je to primestno okolje. Otroci se zbirajo v parkih, na igriščih, drug pri drugem... En prišlek, ki hodi v drugo šolo, bo slabo sprejet med vrstniki in bo vedno nekaj posebnega. Itak sploh ne bo vedel o čem se pogovarjajo.

Tudi z mojim otrokom bom imela enak problem. Ne samo, da vem, da je učiteljica, ki bo zadolžena za mojega otroka, "omejena", v šoli poteka skoraj vsako leto kombinacija, včasih dvojna, včasih pa tudi trojna.
Ampak sina bom vseeno vpisala v to šolo enostavno zato, ker živimo v tem okolju in želim, da ima družbo vrstnikov.

Ah, še nekaj. Ena od opcij bi bila tudi mednarodna šola v Trstu, ki velja za eno najkvalitetnejših šol, in kjer imajo otroci pri vsaki uri najmanj dva učitelja, pouk pa poteka v angleščini z native speakerji. Vse vzgojne predmete učijo profesionalci, ki so hkrati tudi pedagogi, skratka ni da ni. In finančno in organizacijsko bi si to šolo lahko privoščili. Ampak ne verjamem, da bi bil sin v takem življenju srečen.

Zato definitivno družba vrstnikov.
Ves manjko v izobraževanju lahko nadomestim kot starš. Družbe vrstnikov in vse, kar ta prinese s seboj, mu ne morem dati nikoli.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 14:00:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ne vem, kako lahko rečeš, da je šola zanič. Jaz si kaj takega ne bi upala, dokler je ne bi sama skusila oz. moj otrok.


Marogica, to šolo sem sama skusila, pa tudi otroci moje sestre in prijateljic. Tako da še predobro na žalost vem, da je zanič. Pozdarek je čisto samo na DISCIPLINI, nobene topline, nobene prijaznosti, to je taka stroga, partizanska šola, da te kar zazebe samo ob misli nanjo. Se pa veliko naučijo otroci, ja, tisti, ki so brihtni. Jaz sem v prvem letniku gimnazije znala daleč največ. Jezikov, slovenščine, tudi matematike. Moja prijateljica, ki ji jeziki niso šli, pa še sedaj skoraj bruha, ko se spomni na OŠ.
V prvem razredu npr, nimajo nobenih igrač, nobenega igralnega kotička, med poukom se tudi nič ne igrajo. Imajo 5 ur pouka, do kosila, nato jejo, naredijo nalogo, nato pa se še malo igrajo včasih, večinoma pa kaj rišejo v razredu, zraven pa morajo biti tiho. Aja, igrišče imajo pa brez igral, nekje tudi brez ograje, tik ob cesti. Ma ni da bi govoril, raje ne premišljujem.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 14:05:20   
Njuškalo
No, kot veš imam jaz otroka na tej šoli,ampak nimam takih izkušenj kot ti opisuješ.Res je , da je ravnateljica bolj Bog pomagaj, pa da bi bilo marsikaj lahko boljše..ampak ni pa vse tako črno.
Ne vem, če je ta šola res tako stroga, glede na to, da je moj tamav izjavil, da tam nagaja zato, ker ve, da ne bo nobenih posledic.In sem sama učiteljici rekla, naj ga da sedet na stol da se malo umiri, pa je zgrožena rekla, da otrok ne kaznujejo.user posted image No, če bi bila ta šola res tako stroga, bi bile kazni na dnevnem redu, najbrž.
Igralnih odmorov imajo kar precej, je pa odvisno od učiteljice, vsaka ima svoj sistem.
Tako, da na tvojem mestu, bi ga vpisala v to šolo, pa boš videla , da sploh ni tako grozna.Tudi druge šole v našem koncu so tako..nobena ni idealna, v vsaki boš najdla nekaj, da te bo motilo, to pa sigurno.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 15:25:25   
Anonimen
Veš, njuškalo, jaz sem vprašala moža od psihologinje na tej šoli, naj mi pove, kakšna se mu zdi šola, če je v redu. Pa je rekel, da je šola v redu, ker na njej vlada res stroga disciplina, da ko enkrat v trej smeri narediš napako, da kaj z rok izpustiš, je prepozno. Sklepam, da se z ženo o tem doma pogovarja. To je tam edino pomembno.
Pa saj ni nič narobe, če je na šoli disciplina,če je še kaj drugega zraven, samo ta odnos ravnateljice ... ma takih žensk oz, take ženske imam jaz v službi čisto dovolj in točno vem, po kakšnem principu delajo. Odterat vse, kar malo diši po dobrem, ker se čutijo ogrožene. Pa to iemajo paranojo, po moje. In ta je točno taka. Ma meni je enkrat, ko je bil izpostaljen nek problem, že lagala v obraz. Sem nekaj vprašala, če je res, in je odločno zanikala, da ni. Čez dva dni se je izkazalo, da je res.
Saj ga bom verjetno vseeno dala sem, kaj pa čem, malo sem tudi od mame odvisna, ga bo kdaj morala iti iskat, pa ne more tega početi tako, da bo šla na avtobus. Toliko osmojena pa tudi nisem, da bom to od nje zahtevala. Samo sem pa jezna ob svoji nemoči, zelo, zelo.
Zato sem postavila to vprašanje, me zanima, kako se večinoma odločate, ali za plavanje s tokom ali kako drugače.

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 15:47:00   
FANTEK1
Mi bomo nasega vpisali na tisto, ki bo takrat imela najboljsi mednarodni program, saj zelim da se uci v anglescini in tako nadaljuje kar se bo naucil v mednarodnem vrtcu

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 17:22:16   
dory
Kaj pa vem, moj bo v osnovno solo hodil cisto blizu doma, tako kot v vrtec,ker bi rada,da ima vse blizu...da je v domacem okolisu...srednjo solo,pa bom skrbno zbrala in se ze danes nagibam k privat varjantam...bomo vidl,kaj bo o tem menila nasa trma :)

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 19:04:27   
Lianna
Jaz bi se odločila za boljšo osnovno šolo. Razdalja mi ni pomembna. Sedaj je tvoj otrok še majhen in imaš možnost, da mu izbereš osnovno šolo, ki se ti zdi dobra, ko bo šel v srednjo šolo bo to težje, ker bo imel že svoje mnenje. Meni je disciplina zelo pomembna in ne bi želela, da bi moj otrok hodil v šolo, kjer je ni dovolj. Ker večji kot je nered v razredu manj se naučijo.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 19:08:22   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: teja.

Kaj pa vem, moj bo v osnovno solo hodil cisto blizu doma, tako kot v vrtec,ker bi rada,da ima vse blizu...da je v domacem okolisu...srednjo solo,pa bom skrbno zbrala in se ze danes nagibam k privat varjantam...bomo vidl,kaj bo o tem menila nasa trma :)


Glede zasebnih srednjih šol se mi zdi čist dobra ideja, če bodo imele dobre profesorje ter večjo disciplino kot je v državnih. Ker Euro šola, ki je zasebna pri nas je slabša kot državne srednje šole  (glede discipline ter pridobljenega znanja), tako da jaz svojemu otroku ne bi priporočala vpis tja. 

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 19:10:13   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pa saj ni nič narobe, če je na šoli disciplina,če je še kaj drugega zraven, samo ta odnos ravnateljice ... ma takih žensk oz, take ženske imam jaz v službi čisto dovolj in točno vem, po kakšnem principu delajo. Odterat vse, kar malo diši po dobrem, ker se čutijo ogrožene.



Ja, sej pravim, da ravnateljica tudi meni ni všeč, bo pa šla kmalu v pokoj in upajmo, da bo boljša prišla na njeno mesto.Tudi sama imam slabe izkušnje z njo,je čisto mimo, to ti dam prav.Vendar šola kot sama pa ni slaba, kljub njej, moj je kar zadovoljen, pa recimo, da ima dokaj zoprno učiteljico, še iz "ta stare" šole.Drugače se imajo pa na šoli fletno, veliko imajo športa, glasbe...ma program je zelo pester, nimam pripomb.Samo ravnateljico bi brcnila, šccccuser posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: V katero šolo bi vpisale otroka?
13.10.2007 20:31:57   
Gina
Se strinjam z bumerang. Otrokom je zelo pomembno, da imajo družbo tudi po pouku. Čisto drugače je, če hodijo v isto šolo, kot sosedje. Pa vožnja, vožja ubija tako otroka kot starše. Vem, sem probala lani pol leta. Pa računaj, da v višjih razredih ni podaljšanega bivanja, to pomeni, da te otrok tam nekje bog ve kje čaka, enkrat v knjižnici, drugič v lokalu....pride pozno domov in ima še vse za narediti. Pa prej mora otrok vstati, ne le ti, da pride parvočasno do šole. Pa na govorilne ne moreš peš, moraš vsakič v avto. Razumem te pa tudi kar se tiče zanič šole. Naša dva sta oba ta hip mnoooogo bolj zadovoljna v šoli, kot sta bila na prejšnji. Žal je bila prejšnja šola zelo storilnostna, vse za promocijo navzven na račun čudnega discipliniranja otrok...saj ne rečem, ne vsi učitelji, nekateri so bili fajn, vendar se je čutilo marsikje. In poznalo se je na otrocih. Res se je. Zdaj sta mnogo bolj sproščena in zadovoljna, kar se šole tiče, ko primerjam za nazaj. Še ta velik, ko ni kompliciran otrok, je bolj zadovoljen, ta mala, ki je bolj komplicirane sorte, pa je popolnoma okrog obrnjena, taka pozitivna sprememba. Tako da....če mene vprašaš, bi najbolj verjetno ob vseh plusih in minusih vseeno izbrala bližnjo šolo, ker socialno življenje je itak bolj pomembno, kot šola, se pravi fajn počutje v prostem času. Pa če otrok pride v nek kolikortoliko ok razred, bo tudi ok. problem je, če na taki storilnostni šoli, pride otrok v naporen, zahteven razred. Takrat pa postane kriza. Takrat pa še vedno lahko zamenjaš šolo. Ma kaj pa vem.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?