|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Varanje v nosečnosti
20.10.2008 11:37:27   
Anonimen
Zadnje čase vse prevečkrat srečujemo primere, ko moški prevara nosečo ženo... Kaj vi mislite, je težko zadržat ****a v gatah oz. z drugimi besedami gre za biološko pogojeno ravnanje ali je na delu osebna nezrelost in nesposobnost odgovornosti?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 11:41:16   
MAŠKA
je na delu osebna nezrelost in nesposobnost odgovornosti


Mislim, da bo kar tole.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 11:42:30   
Anonimen
Nezrelost.

Pa dostikrat otrok nenačrtovan ali pa pač narjen kar tko, pač je ratal, saj bo,....
Al pa moški reče da bi imel otroka, v resnici pa sploh ne misli tako, ali pa si sploh ne predstavlja kako to zgleda.
Ma kaj pa vem no. Men se zdi da se ljudje sploh ne poznajo preden se za otroke odločjouser posted image
Da folk to ful na izi jemlje, kot samoumevno.

Dejstvo pa je da tip al pa ženska k varata v nosečnosti al pa kdaj drgač, bi varala slej ko prej. Ker taka pač sta. Je pa nosečnost priročen izgovor za moške. Kot pomanjkanje pozornosti za ženske.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 11:44:04   
tanikaa
Moje mnenje je nezrelost in nesposobnost odgovornosti. Ne moremo govoriti o ljubezni, odgovornosti in odraslosti, če eden od partnerjev (ne gre samo za moške ampak tudi za ženske) ne more zdržati brez seksa nekaj časa. Ali je to odgovorno, zrelo in ali jaz ljubim svojega moža, če se le ta poškoduje in ne more seksat tri mesece, jaz pa si takoj grem poiskat drugega? Veza oz. zakon je več kot le seks. Le ta je seveda pomemben ni pa osnovo vodilo zakona oz. veze. Tako je moje mnenje in tako živim jaz. Če pa se nekateri zmenijo drugače in mene to ne vključuje pa me tudi ne moti. Se pa ne strinjam.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 11:58:42   
Anonimen
osebna nezrelost


Jasno, gre za osebnostno nezrelost. Opcija "edit" ni več možna.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 12:02:25   
enkratna
Ker moški (praviloma) varajo iz čisto drugih razlogov kot (praviloma) ženske, je tole vprašanje zavajujoče user posted image Nosečnost gor ali dol - nosečnost je samo faktor, ki bolj igra na naša čustva in pokasira burnejše odzive.

Ženske o tem, da smo prevarane, več pišemo, debatiramo. Da bi se prav naglas oglasil prevarani moški, kateremu je roge nataknila po možnosti noseča ženska, pa še nisem zasledila v "javnosti" (čeprav poznam primer iz realnega življenja). Že to pove marsikaj....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 12:04:08   
kaličopkica
moški,ki vara nosečo partnerko reče da je to naredil zato,ker se kar naenkrat začne vrteti okoli trbuha pa cunce pa nevem kaj še vse.Tako je men reku moj ,ko me je prevaral v resnici pa je valjenje krivde na mojo malo kepico eno navadno srane in hinavščina. Ne verjamem,da je temu res tako kajti jst sem bila ko sem izvedela za nosečnost samo še bolj srečna in samo še bolj sem ga ljubila,in seveda najlaže je kriviti mene,dojenčka cunce...na koncu pa naj on ne bi bil nič kriv.Sovražim samo to da nima dovolj poguma in reče kriv sem sam.Želi si ostati z nama meni pa je vseeno zanj živela bom samo še za mojega sončka in poskrbela da bo on srečen,ker jst zagotovo nikoli več ne bom.Obžalujem,hudo mi je,nikoli več ne bom,nič mi ni pomenilo...samo besede,ki mene več ne ganejo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 12:19:18   
ronja
Biološko pogojeno bi lahko bilo pri moških, ki se ne počutijo kot alfa samci. Ker alfa samec ve, da bo svojemu potomstvu lahko veliko koristil, če bo zraven in je tako večja verjetnost, da bojo preživeli, zato bo takrat stal ob vestramni svoji izbrani samici in jo varoval in skrbel za mladiče. Če moški ne verjame vase, da bi lahko kaj bistveno pripomogel k temu, pa seveda ni nobenega razloga, da bi ostajal - za svoje gene naredi najboljše, če proba čimprej oplodit še kako samico. ljudje smo namreč v osnovi (bili) začasno monogamna bitja - to pomeni, da je par skupaj in si zvest v času reprodukcije - ko delata otroke in ko skrbita zanje, da se osamosvojijo. Pri nas se je to osamosvajanje precej potegnilo, v naravi gre to hitreje.

Je pa po moje močnejši socialni moment, da pač fant še ni pripravljen na otroka in na to, kaj vse to prinese. Hkrati pa ženska, ki ima svoj močan materinski nagon, lahko malo pozabi na partnerja, naeknrat živi samo še za otroka, razmišlja samo o nosečnosti in otroku in njegova čustva kar naenkrat niso več tako važna kot so bila. Tako on naenkrat dobi en kup odgovornosti, hkrati pa mu še vzamejo ugodnosti - in to je težko prenest, če nimaš res počiščeno v glavi ali pa če ti partnerka pomaga.

Drugi moment je to, kar je že brisačkarica napisala, da lahko on pač res še ni pripravljen na otroka, ker ga nista načrtovala ali pa si ga je ona zelo želela in je lahko to celo zelo romantično opisala, da je on potem "pristal" na to, "pa ga mejva", ampak si ga v resnici še ni želel in ko udari resnica, ki ni nujno tako romantična kot je ona prej naslikala, je kriza - on ji zameri "da ga je okoli prenesla", ona pa njemu, da "jo je pustil na cedilu". Takrat je varanje podzavesten beg od situacije in odgovornosti. Mislim, da sploh ne gre toliko za problem pomanjkanja seksa, bolj za beg, v vseh primerih...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 12:24:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Moje mnenje je nezrelost in nesposobnost odgovornosti. Ne moremo govoriti o ljubezni, odgovornosti in odraslosti, če eden od partnerjev (ne gre samo za moške ampak tudi za ženske) ne more zdržati brez seksa nekaj časa. Ali je to odgovorno, zrelo in ali jaz ljubim svojega moža, če se le ta poškoduje in ne more seksat tri mesece, jaz pa si takoj grem poiskat drugega? Veza oz. zakon je več kot le seks. Le ta je seveda pomemben ni pa osnovo vodilo zakona oz. veze. Tako je moje mnenje in tako živim jaz. Če pa se nekateri zmenijo drugače in mene to ne vključuje pa me tudi ne moti. Se pa ne strinjam.
Podpis.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 12:33:53   
ronja
kaličopkica, saj fant ni valil krivde na user posted image , rekel je pač, da mu je manjkalo pozornosti. Ampak res noseče ženske dostikrat izgubijo razsodnost glede tega, kaj vse je pomembno v življenju. Pač jih preplavijo hormoni in mislijo samo še na to (imam par prijateljic, s katerimi se ni dalo NIČ drugega pogovarjat v tem času - jaz sem skoraj znorela zraven, pa smo se videli samo kako uro vsake par mesecev in sem bila tudi sama noseča, tak da bi me moralo to zanimat - ampak lubi je recimo rekel, da bi znorel, pa takoj spokal, če bi bila jaz taka, da tega enostavno ne bi mogel zdržat! Že tista ura mu je bila muka...)

Narobe je, če valimo krivdo vedno samo na enega, predvsem je pa dobro poslušat razloge za še tako zgeršeno dejanje - ker nam lahko olajšajo življenje vnaprej. Da sprejmeš razlog ne pomeni, da odobravaš dejanje, ampak veš, zakaj se je zgodilo!

Recimo čisto banalen primer: moj lubi nima pospravljanja ravno v genih, doma mu ni bilo treba, pa tudi čisto ok se počuti v razmetiji. Lahko se pritožujem, da je grozen, ker ne pospravlja za sabo, ali pa poizkušam ugotovit, zakaj je tako oz. najt neke rešitve, kako bi ga k temu pritegnila (recimo naredim obešalnik za ključe z njegovimi najljubšimi živlacami gor, da rad daje gor ključe, naredim prešito odejo z motivi košarke, da jo rad razgrne, da se vidijo, sešijem vrečo za star papir, da da not časopis...) Seveda v osnovi ni prav, če ne mara pospravljat - in lahko se jezim in težim in on bo sicer priznal, da res ni lepo, ampak rešila pa ne bova nič, ker se ne bo nič spremenilo. Lahko pa se potrudim, pa nekaj vložim v to, da bi mu bilo to bolj fino počet, pa se ne kregava in je njemu fajn, meni pa tudi, ker je pospravljenouser posted image .
Zakaj bi morala jaz vlagat v to, da bo njemu lažje, če je pa on dela narobe, ker ne pospravlja? Ja, zato, ker ga imam rada! Ker bi rada, da lepo funkcionirava skupaj in ker se splača nekaj vložit v to, da je življenje za oba lažje, pa naj pride vložek iz katerekoli strani. Drugič pa več on daje, pač v drugi obliki. in tolerira moje napake in mi pomaga, da se zvlečem iz dreka, kamor sem se zapentljala zaradi teh napak (recimo, ko se prepozno spravim počet nekaj, pa mi naredi kavico, pripravi računalnik, poskrbi za tamalo...)

Ljubezen ni stalno tehtanje, kdo je koliko dal. Predvsem pa dolgoročno pomanjkanje majhnih stvari (pozornosti, poslušanja, božanja, tega da ve, da ti je on še vedno prvi...) lahko boli ravno tako kot pa ena kratka, ampak velika napaka (varanje, recimo)... Samo lažje je rečt, da ne boli tako, ker se ne vidi toliko na ven in ker pač ne boli tebe... Boli pa vseeno.

(odgovor članu kaličopkica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 12:46:41   
Anonimen
Če te enkrat prevara te bo tud drugič pa ni važen al gre za moškega al pa za žensko.Varanje je varanje zdej pa če oprostiš si lahko naiven tok da dol padeš al pa mu/ji daš še eno možnost k mu/ji pa nikol več ne boš zaupal/a.
Brez kompromisov v zvezi ne gre kot tudi brez dobre komunikacije itak da je pa najlažje čez plot skočit pol pa rečt sori.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 12:52:16   
annya
Jaz vem, da če bo mene fant prevaral,vem da me NE LJUBI!!!!Ne samo da ne ljubi mene,tudi spoštuje me ne, prav tako pa tudi najinega otročička. Premalo pozornosti in drugi bolni izgovori so le IZGOVORI in bodo zame tudi ostali...Če ljubiš ne boš varal oz. niti pomislil-a ne boš na kaj takega!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 12:58:38   
Anonimen
smo namreč v osnovi (bili) začasno monogamna bitja - to pomeni, da je par skupaj in si zvest v času reprodukcije


Najbrž misliš na plemensko zvezo, v kateri so odnosi med posamezniki bili bolj definirani in hierarhično urejeni. Kar še vedno ni dokaz o biološki monogamnosti naše vrste, kot npr. pri nekaterih živalskih.

(odgovor članu annya)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 13:15:46   
enkratna
Pri 400 živalskih vrstah so dokazali homoseksualnost, pa ta še vedno ni sprejeta v (povprečnem?) človeškem umu user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 13:21:32   
ronja
Bakfark, začasno monogamni, ne ves čas enemu bitju. Smo se pa razvili v družbe, ki vse po vrsti v veliki večini priporočajo monogamnost kot edino pravilno. kar se mene tiče, si ne predstavljam živet v haremu, po drugi strani pa imaš varstvo za otroka vedno pri rokiuser posted image .

Da bi pa varanje bilo nespoštovanje otroka, mi pa ne gre v račun? Sicer pa poznam par primerov, kjer eden od partnerjev prevaral drugega, pa sta ostala skupaj in se nista več varala. Samo so res vsi razčistili, se mi zdi. Pa res mislite, da nobeden od vaših staršev, babic, dedkov, tet, stricev... ni nikoli prevaral svoje žene/moža? In to pomeni, da zdaj ne spoštujejo vas???
In nihče od vas ni še niti enkrat pomislil, tale je pa luškan za pojest... A ni to že misel na prevaro, če vzameš dovolj široko? Kje pa je potem meja?

Glede izgovorov in razlogov pa tako: po moje je lažje sprejet neko slabo dejanje, če veš razloge, zakaj se je zgodilo. Čeprav je neodpustljivo. Kolega je nadlegoval njegov oče. Pri odpuščanju mu je bilo veliko lažje, ker mu je oče povedal, da so to pri njih vsi počeli in ni mislil, da je s tem karkoli narobe... Absolutno zloraba otroka nima nobenega opravičila, ampak ŽRTVI je pomagalo, da je vedela razlog.
Pri tem da je varanje vsaj biološko približno normalno, zloraba otrok pa niti približno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 13:44:21   
annya
...eni imate ZELO SLABE TOLAŽBE!!!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 13:48:35   
Anonimen
ker mu je oče povedal, da so to pri njih vsi počeli in ni mislil, da je s tem karkoli narobe...


Sicer ne bi rad nadaljeval teme v to smer, tak izgovor je za lase privlečen.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 13:49:08   
enkratna
"vsake oči imajo svojega malarja"....

Tolažba je čustveno obarvana in tolažba je naperjena v to, da žrtev sliši tisto, kar želi slišati (in čisto nič drugega).

Ronjino mnenje, razlaga pa vsebuje zdrav razum - zato jo jaz vedno rada preberem!

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 13:50:26   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: annya

...eni imate ZELO SLABE TOLAŽBE!!!!


Ne, eni imajo drugačno gledanje na isto stvar. Eni vidijo vse črno belo, nekateri zaznavajo nianse. In vsak ma po svoje prav. Ni nujno, da je moje razmišljanje pravilno, glih tak ni nujno, da je pravilno tvoje razmišljanje. To je enostavno. In obsojanje drugi, zaradi njihovega drugačnega mnenja je tudi enostavno. Očitno pa za vas nekatere ni enostavno sprejemati drugih pogledov na določene situacije.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 14:06:04   
dreamhorse
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

rekel je pač, da mu je manjkalo pozornosti. Ampak res noseče ženske dostikrat izgubijo razsodnost glede tega, kaj vse je pomembno v življenju. Pač jih preplavijo hormoni in mislijo samo še na to

To ni izgovor, da te moški lahko prevara. Pomeni, da če on cel večer gleda in s kolegi debatira o nogometu imam jaz tehten razlog, da ga prevaram.


Narobe je, če valimo krivdo vedno samo na enega, predvsem je pa dobro poslušat razloge za še tako zgeršeno dejanje - ker nam lahko olajšajo življenje vnaprej. Da sprejmeš razlog ne pomeni, da odobravaš dejanje, ampak veš, zakaj se je zgodilo

Po toči zvoniti je prepozno. če so nesoglasja v razmerju se o njih pogovori in ne potem, ko je prepozno drug drugemu izpovedovat ljubezen in kaj vem kaj.

Recimo čisto banalen primer: moj lubi nima pospravljanja ravno v genih, doma mu ni bilo treba, pa tudi čisto ok se počuti v razmetiji

No, tudi jaz nisem bila navajena pospravljat, ker mi doma nikoli ni bilo potrebno. Zdaj ko sem z dragim na svojem, pa morem. Meni pa to ni opravičilo in moj dragi ne postori vseh gospodinjskih del namesto mene, ker meni pač ni bilo potrebno. Zakaj, ker sem ženska?

Zakaj bi morala jaz vlagat v to, da bo njemu lažje, če je pa on dela narobe, ker ne pospravlja? Ja, zato, ker ga imam rada! Ker bi rada, da lepo funkcionirava skupaj in ker se splača nekaj vložit v to, da je življenje za oba lažje, pa naj pride vložek iz katerekoli strani. Drugič pa več on daje, pač v drugi obliki. in tolerira moje napake in mi pomaga, da se zvlečem iz dreka, kamor sem se zapentljala zaradi teh napak (recimo, ko se prepozno spravim počet nekaj, pa mi naredi kavico, pripravi računalnik, poskrbi za tamalo...)

Dobila sem vizijo moškega, ki leži na kavču, ženska pa poleg vseh opravil še njemu dobesedno pedena iz vseh strani ( Ne mislim nič slabega, tudi pri nas imamo razdeljena opravila, tako da brez zamere)

Ljubezen ni stalno tehtanje, kdo je koliko dal. Predvsem pa dolgoročno pomanjkanje majhnih stvari (pozornosti, poslušanja, božanja, tega da ve, da ti je on še vedno prvi...) tudi jaz morem kdaj vedeti, da sem prva in ne, da je on glavni na svetu. Če bom varala, bo to opravičilo, ker nisem tega vedela?


< Sporočilo je popravil dreamhorse -- 20.10.2008 14:15:56 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 14:19:15   
Anonimen
Ker alfa samec ve, da bo svojemu potomstvu lahko veliko koristil, če bo zraven in je tako večja verjetnost, da bojo preživeli, zato bo takrat stal ob vestramni svoji izbrani samici in jo varoval in skrbel za mladiče. Če moški ne verjame vase, da bi lahko kaj bistveno pripomogel k temu, pa seveda ni nobenega razloga, da bi ostajal - za svoje gene naredi najboljše, če proba čimprej oplodit še kako samico.


Če ima, ljubkovalno mu recimo "beta" samec, to možnost, da svojo neprivilegiranost naspram alfa samcu nadoknadi na način, da lahko poveča možnost podaljšanja svojih genov z razpršitvijo semena na širšem območju, ali ga to zares postavlja v podrejen položaj? 

(odgovor članu dreamhorse)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 14:42:24   
Anonimen
uff zdej ste pa res že zabredel v biologijo,videm da morm mal več animal planet gledatuser posted image user posted image
ne zdej pa resno oba partnerja (ona in on) se morta potrudit da zveza uspeva kar pomeni,pogovori,sprejemanje kompromisov,sprejemanje različnih navad in uživati v njih kot nekaj novega in vsak dan doživeti nekaj novega da ne nastane rutina ker ob tem hitro se en naveliča.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 14:49:05   
alda
dreamhorseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,lepo napisano in kar v večini se strinjam s tvojim razglabljanjem problema:
Kako moški upajo ali pa ne-upajo zadržati tiča v hlačkahuser posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 14:55:59   
Anonimen
Še vedno nimamo odgovora ali smo ljudje v biološki osnovi monogamna bitja ali ne. Ali bi v primeru predpostavke, da je človek poligamen, nezvestoba in zapuščanje samice bilo opravičeno družbeno nesprejemljivo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Varanje v nosečnosti
20.10.2008 15:05:21   
nuala
Moški pač varajo. Tudi v nosečnosti. Mislim pa, da je to v njihovi naravi.
Varajo tudi ženske, le da te praviloma v nosečnosti ne.

Tako da, mislim, da moški ne varajo v nosečnosti iz kakšne pretirane hudobije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?