|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Višine triletne deklice
2.1.2007 18:44:34   
rotovi
Pozdravljeni!

Imam 10 dni manj kot 3 leta staro deklico, ki je povsem normalno razvit, živahen, inteligenten... otrok. Se pa srečujevi z nekim drugim problemom, njeno višino. Meri namreč "samo" 87 cm in tehta 12 kg. Glede na to, da sem na forumu zasledila samo debate staršev, ki imajo velike in sploh ok otroke kar se višine tiče, me je začelo kar malo skrbeti. Pri 21 mesecih sva bile napotene mislim da v razvojno ambulanto, vendar so tam ugotovili, da je pač skladno razvita in da je samo manjše rasti. Zanima me, če je kdo že imel kakšne izkušnje z "premajnostjo" otroka naj mi prosim kaj napiše. Ne vem ali se sploh da kako pospešiti rast, ali kako drugače pomagati. 
Hvala za odgovore.  

< Sporočilo je popravil katrin -- 2.2.2007 14:38:49 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: višina triletne deklice
2.1.2007 19:12:56   
total
Odvisno kolk sta vidva velika,se pozna od strašev.Mi smo kr veliki pr 2 letih.

< Sporočilo je popravil katrin -- 2.2.2007 14:48:34 >


_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu rotovi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
2.1.2007 19:52:08   
mojcab
predvsem vztrajaj pri tem, da pri ocenah o velikosti tvojega otroka upoštevajo tudi velikost tebe in atija. ni vse v cm in tabelah!

_____________________________

*********************************
Življenje je lepo, zato ga je vredno živeti.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
2.1.2007 22:16:44   
beti 1
Kot so ti že napisale druge. Posebej če sta tudi vidva bolj majhne rasti ni z vajino punčko nič narobe. Posebej če je bila že vedno manjša od ostalih oziroma vsaj približno sledi neki krivulji rasti (lahko uporabiš tudi te ki jih najdeš na rr: Razvoj dojenčka/malčka).

(odgovor članu mojcab)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
2.1.2007 22:19:05   
rainbow
Seveda je odvisno od velikosti staršev, pa tudi od ješčnosti ali kako naj rečem; najina skoraj 3,5 letnica je skoraj za glavo višja od bratrančeve; vendar sta onadva nižje rasti (nista strašno visoka), res pa je tudi, da mala ne je prav rada. Drugače pa je seveda zdrava in vse bp.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu mojcab)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
3.1.2007 12:09:50   
rotovi
IZVIRNO SPOROČILO: rotovi

Pozdravljeni!

Imam 10 dni manj kot 3 leta staro deklico, ki je povsem normalno razvit, živahen, inteligenten... otrok. Se pa srečujevi z nekim drugim problemom, njeno višino. Meri namreč "samo" 87 cm in tehta 12 kg. Glede na to, da sem na forumu zasledila samo debate staršev, ki imajo velike in sploh ok otroke kar se višine tiče, me je začelo kar malo skrbeti. Pri 21 mesecih sva bile napotene mislim da v razvojno ambulanto, vendar so tam ugotovili, da je pač skladno razvita in da je samo manjše rasti. Zanima me, če je kdo že imel kakšne izkušnje z "premajnostjo" otroka naj mi prosim kaj napiše. Ne vem ali se sploh da kako pospešiti rast, ali kako drugače pomagati. 
Hvala za odgovore.  


No naj še dodam da je mami visoka 155 cm, ati pa 190 cm.

(odgovor članu rotovi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
3.1.2007 12:20:25   
Teni_
Glede na to, da si ti bolj majhna, po moje ni problem. Naša je bila na pregledu velika 96 cm, ampak sem jaz velika 170 cm.  Tehta pa 12,6 kg, ampak je res bolj suhcena. Pa se mi zdi, da so ostali precej večji.

(odgovor članu rotovi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
3.1.2007 13:01:46   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: rotovi

No naj še dodam da je mami visoka 155 cm, ati pa 190 cm.


Imata skoraj take proporce kot mi2 z možem, le da sva mi2 še malo manjšauser posted image in tudi najina otroka sta bolj pri tamalihuser posted image .

Sicer ni primerljivo, ampak sin je bil pri 3 letih visok 93,6 cm in 14,1 kg (upam, da bo katera dala mere svojega 3-letnika za mušteruser posted image ).
Ej, za tamalo pa sploh nimam podatkov, sem sedaj ugotovila. Đizus, kakšna malomarna mati semuser posted image , je pa tudi bolj pri tleh. Zadnji podatek imam, ko je bila stara eno leto in pol = 79 cm in 9,8 kg. Jo bom zmerila, ko pride iz vrtca. Aja, stara pa je 2,5 let.

(odgovor članu rotovi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
3.1.2007 19:37:13   
nejcko
Evo, sem jo zmerila - 88 cm in 13 kg, stara pa je točno dve leti in pol.

Sem pa enkrat brala en članek na to temo in tam je pisalo, da otrok normalno raste, če po 3. letu zraste vsaj 6 cm na leto. V nasprotnem primeru lahko dodajajo otroku nek rastni hormon - kako točno to poteka, pa ni pisalo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
6.1.2007 23:52:18   
* Mateja *
Men se zdi tako, če sta starša velika, bo tud mulček večji. Če so pa starši manjši, tud otrok ne more biti velikan. Pač razlike! V razvoji ambulanti pa preveč po tabelah gledajo, vsaj za moje pojme!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
7.1.2007 0:12:03   
Anonimen
Če se skladno razvija, ni nobene panike. Naš fant pa je pri dveh letih med orjaki - 16,6 kg in 93-94 cm (ga malo težje zmerimo, ker ni niti minute na miru), tako da sta z od kolegice sinom, ki je star 11 let po višini enaka, po teži pa naš vodiuser posted image . V odpustnici iz bolnišnice mu je pisalo, da je maksimalno razvituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
7.1.2007 0:16:51   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: raho

Če se skladno razvija, ni nobene panike. Naš fant pa je pri dveh letih med orjaki - 16,6 kg in 93-94 cm (ga malo težje zmerimo, ker ni niti minute na miru), tako da sta z od kolegice sinom, ki je star 11 let po višini enaka, po teži pa naš vodiuser posted image . V odpustnici iz bolnišnice mu je pisalo, da je maksimalno razvituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


a si ti zihr, da si leta prav napisala? ker naš mulc ima 10 let in 150 cm user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
7.1.2007 0:19:38   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Sicer ni primerljivo, ampak sin je bil pri 3 letih visok 93,6 cm in 14,1 kg (upam, da bo katera dala mere svojega 3-letnika za mušteruser posted image ).


naš mulc je bil visok 102 cm in je imel mnogo dost veliko kil (21kg)

sva pa mi2 bolj visoka (178 in 187 cm)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
7.1.2007 9:12:39   
san
tudi moja deklica je bila vedno (do 5,5 leta) za glavo manjša od vrstnikov, 12,5 kil je imela še vedno pri 5-ih letih, pa so ravno tako rekli, da je skladno razvita, kljub temu da sva midva oba normalno velika (174 cm jaz in 179 očka). sicer je pa bila malo manj ješča in dosti bolna.
zadnje leto pred šolo je zrasla za 15 cm in dohitela vse vrstnike, sedaj je med večjimi v razredu, z normalno kilažo (no, je bolj pri tasuhih, ampak ni presuha).

tko da, po moje ni nobene panike.

aja, ji pa nisem nikoli nič dodajala

lp,s

če napišem še za fantka, ta je bil pa super velik že od rojstva, sedaj pri treh letih se mi zdi normalno velik, ima en meter in 13 kg.

(odgovor članu rotovi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: VIŠINA TRILETNE DEKLICE
7.1.2007 22:09:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: raho

Če se skladno razvija, ni nobene panike. Naš fant pa je pri dveh letih med orjaki - 16,6 kg in 93-94 cm (ga malo težje zmerimo, ker ni niti minute na miru), tako da sta z od kolegice sinom, ki je star 11 let po višini enaka, po teži pa naš vodiuser posted image . V odpustnici iz bolnišnice mu je pisalo, da je maksimalno razvituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


a si ti zihr, da si leta prav napisala? ker naš mulc ima 10 let in 150 cm user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Jana seventitri hvala - sem mislila 11 mesecev starejši. UPSSSS

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: višina triletne deklice
18.1.2007 12:28:32   
rotovi
IZVIRNO SPOROČILO: rotovi

IZVIRNO SPOROČILO: rotovi

Pozdravljeni!

Imam 10 dni manj kot 3 leta staro deklico, ki je povsem normalno razvit, živahen, inteligenten... otrok. Se pa srečujevi z nekim drugim problemom, njeno višino. Meri namreč "samo" 87 cm in tehta 12 kg. Glede na to, da sem na forumu zasledila samo debate staršev, ki imajo velike in sploh ok otroke kar se višine tiče, me je začelo kar malo skrbeti. Pri 21 mesecih sva bile napotene mislim da v razvojno ambulanto, vendar so tam ugotovili, da je pač skladno razvita in da je samo manjše rasti. Zanima me, če je kdo že imel kakšne izkušnje z "premajnostjo" otroka naj mi prosim kaj napiše. Ne vem ali se sploh da kako pospešiti rast, ali kako drugače pomagati. 
Hvala za odgovore.  


No naj še dodam da je mami visoka 155 cm, ati pa 190 cm.


Bili smo na sistematskem, vse o.k. velika 90 cm in tehta 11,7 kg.
user posted image  

< Sporočilo je popravil katrin -- 2.2.2007 14:49:02 >

(odgovor članu rotovi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?