|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Visanne
15.4.2013 18:34:49   
mladika
Pozdravljene!!
Ker nisem vedela,kam naj "vtaknem" svojo temo,sem jo kar na upajmo skupaj,ker se mi zdi da je tu največ aktivnosti...
Pa da preidem k bistvu...pred 1 tednom sem bila že drugič operirana zaradi endometrioze na GK v LJ,prvič sem imela laparoskopijo 2 leti nazaj. No in tokrat mi je G predpisala tabletke Visanne.In ker je o njih bolj malo napisano,se obračam na vas,če jih ktera mogoče jemlje,je jemala,da si malo izmenjamo mnenja in izkušnje o teh tabletkah?!?

Lep pozdravček

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Visanne
15.4.2013 20:23:09   
Ribica1985
Jaz sem jih jemala 3 mesece po operaciji, da so mi "ščistile" še tisto, česar niso mogli odpraviti. Pri meni so delovale pozitivno. user posted image

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Visanne
15.4.2013 21:14:05   
mladika
Kak fino,da si se oglasila...no jst jih jemljem zdej šele 5 dni in ne morem še govorit kako delujejo name...Me pa zanima,si mela med jemanjem kake krvave izcedke?

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu Ribica1985)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Visanne
16.4.2013 11:28:52   
limonca*
Jaz sem skoraj skos na visane tabletih in imam večkrat izcedke. drugače pa nimam nobenih stranskih učinkov.

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Visanne
16.4.2013 12:10:00   
mladika
O Limonca* lepo da si se tudi ti javila...kako to misliš,da si skos na tabletkah?Jih že daljši čas jemlješ??No meni je blo rečeno 3 mesece,pol pa čiprej zanosit!!!


_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Visanne
17.4.2013 10:44:11   
limonca*
Jaz jemljem visanne neprekinjeno že kakšno leto, če ne več. Brez prekinitev za M, zaradi hude endometrioze (tudi na in v črevesju poleg tega, da je v celotni trebušni votlini).
Edino med postopki IVF jih ne jemljem, tako, da imam cca. 3 M/leto.

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Visanne
17.4.2013 15:00:01   
mladika
Uf limonca*,je pa kr ena doba že kar jih jemlješ...ja ta endometrioza...tut jst mam kar agresivno obliko,ki mi je že dodobra načela desni jajčnik,s tem da jo mam tut na maternici so s to laparoskopijo odkrili!!!Kolko časa pa že "delata" na bebici če smem prašat?

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Visanne
17.4.2013 15:56:10   
Ribica1985
MLadika,
občasne krvavitve pri teh tabletkah so normalne. Ko boš z njimi nehala, bi se morale ustaviti tudi krvavitve. ;)

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Visanne
19.4.2013 8:56:25   
Stellar
Živjo punce user posted image ,
Tudi meni so pred mesecem dni diagnosticirali globoko endometriozo in mi svetovali, da grem za eno leto na Visanne.
Zanima me, če so se kateri pojavili stranski učinki- povečanje teže, mozolji in depresija? Ali ste imele "samo" krvavitve?

(odgovor članu Ribica1985)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Visanne
19.4.2013 11:40:14   
mladika
Zdravo Stellar!Najprej žal mi je da imaš tudi ti diagnosticirano to nadležno bolezen.Jst jih zdej jemljem komaj 10 dni in še ne opažam nobenih stranskih učinkov.Me pa tudi zanima,če jih je ktera druga imela?!?Je pa tut res,da mormo bolj z rezervo te stranske učinke jemat,ker se pri vsaki pokažejo ali pa tudi ne drugi stranski učinki,odvisno kak reagiramo na zdravila.Maš mogoče že kakega user posted image ?

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu Stellar)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Visanne
19.4.2013 21:11:29   
Ribica1985
Meni se teža med samim jemanjem ni povečala, se mi je pa potem, ko sem z njimi končala ... Tudi ostalih znakov ni bilo. Tako da le mirno ... Je pa verjetno od vsake posameznice spet odvisno.

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Visanne
20.4.2013 11:16:30   
Stellar
Hej mladika,
nimam še user posted image (ga vsaj še 2-3 leta ne načrtujem), zato so mi svetovali jemanje Visanne, nato pa navadno KT. Kakšno je stanje pri tebi? Slišala sem dosti informacij, da nekaterim puncam endometrioza po nosečnosti praktično izgine (med samo naosčnostjo žarišča ne rastejo več). Upam, da bodo tablete vsaj malo omilile zadevo... Vem, da pri vsaki delujejo drugače, sem pa brala dosti UK forumov, kjer so punce navajale omenjene stranske učinke. Kateri dan cikla si jih pričela jemati? Ali jih jemlješ zjutraj (brala sem, da jih ene jemljejo pred spanjem zaradi slabosti, ipd)? Kaj pa prehrano, si kaj spremenila (velja tudi za ostale punce user posted image )
Vem, da imam nešteto vprašanj... Vesela sem, da sem našla ta forum in nisem v tem "boju" sama user posted image

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Visanne
20.4.2013 12:30:55   
mladika
Hey!!
No mi2 tut še nimava user posted image ,ampak ga pa načrtujeva in delava na tem že 3 leta,pa še ničuser posted image .Upam pa da bo zdej po tej laparoskopiji ratalo.Po 3 mesecih,ko preneham s tabletkami lahko probava če bo kej uspelo,če ne se bova pa prijavila v postopek umetne oploditve.Kar se pa prehrane tiče...jst sem si ravno učiraj sposodla knjigo prehrana 21. stoletja za ženske,kjer piše notri tut o prehrani pri endometriozi.Tko,da to bom naštudirala,pol bom pa vidla kaj se da spremenit.V neke drastične diete se pa ne bom spuščala.Tolko od mene...


_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu Stellar)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Visanne
21.4.2013 19:01:48   
Stellar
Mladika, držim pesti da vama rata user posted image . Smem vprašat kdo te je/bo operiral? Glede prehrane sem jaz najprej ukinila kavo (tu in tam še grešim), postopoma pa mislim še enostavne OH in mlečne izdelke... Resda sem se sprva počutila bolje, potem pa so se spet pojavile bolečine... zgleda, da operacija ni kaj dosti pripomogla...user posted image

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Visanne
22.4.2013 12:40:45   
mladika
Operirala me je prof. Bokal v stari porodnišnici v LJ.Jst sem se glede prehrane odločila da bom 1 mesec probala brez glutensko dieto,pa da vidimo kak bo.Aja a mogoče ktira ve a je potrebno met kako zaščito zdej med user posted image ko jemljem Visanne??

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu Stellar)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Visanne
22.4.2013 20:34:38   
Ribica1985
Ja, imej zaščito, ker ti v navodilih piše, da ne smeš zanositi v času, ko jemlješ tabletke. En mesec diete ti ne bo prav nič pomagal, kvečjemu eno leto. Jaz sem zmanjšala vnos mleka in mlečnih izdelkov, kave tako ne pijem, kadim tudi ne, rženo in pšenično moko sem zamenjala za pirino ... SKratka, dobro se je paziti, ne pa pri tem pretiravati.

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Visanne
25.4.2013 11:21:19   
Stellar
Ja, v času jemanja moraš imeti mehansko pregrado...
Kaj pa glede lajšanje bolečin- jemljete protibolečinske ali je katera poskusila kašne alternativne metode (razmišljam o akupunturi)?

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Visanne
25.4.2013 14:11:16   
mladika
Hej!

Evo pa smo za zaščito tut že poskrbeli...Jst sm mislila da bom z dieto najmanj 1 mesec probala kak se bo obnesl,da prej ne mislim odnehat,če se bo pa izkazal,da mi pomaga bom pa nadaljevala!!!Stellar jaz zdej nimam bolečin ko sem po operaciji,prej pa ni šlo brez protibolečinskih tablet.Sem mogla vzet 1-2 na mesec,pa s kamilčnim čajem sem si tut pomagala.

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu Stellar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Visanne
29.4.2013 13:22:22   
Stellar
Hej Mladika,
jaz imam kar konstantne bolečine (odstranili so mi samo cisti in nekaj žarišč pokoagulirali), tako da včasih vzamem 1-2 tableti dnevno... Upam, da se bom z Visanne za nekaj časa tega rešila user posted image Kako jih prenašaš sedaj? Se ti zdi da imaš kaj stranskih učinkov? Še par dni, pa jih bom pričela jemati...

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Visanne
29.4.2013 19:03:28   
mladika
Jah kaj naj rečem glede stranskih ulinkov...zdej se že mal kažejo sam ne v kaki hudi obliki...mam vsake tolk časa navale vročine,pol me pa čez par minut zebe,pa spet mi rata ful vroče,pol me pa spet zebe.Pa rjavkast izcedek je prisoten skoraj ves čas,tko da brez dnevnega vložka ne morem bit.Danes se je pa mal s krvjo začel barvat ta izcedek. pa glavabole mam bolj pogosto kot prej, ampak se da brez tablete zdržat.To bi blo to zaenkrat...še dobr teden pa bom 1. škatlco že pojedlauser posted image .

< Sporočilo je popravil mladika -- 29.4.2013 19:05:10 >


_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu Stellar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Visanne
18.5.2013 19:37:45   
DORISINKA
LEP POZDRAV PUNCE;)
tako,jaz sem imela laparoskopsko operacijo v začetku decembra,saj sem imela/imam endometriozo ciste po jajčnikih,sečilih,trebušni votlini...tako da so mi jih mogli odstranjevat tudi z elektriko,sepravi so jih zažgali. Sledilo je okrevanje, začetek jemanje Visanna nakar sem po 5 tednih od operacije začutila neznosne bolečine v trebuhu,in imela 14 dni skupaj krvavitev.Šlai sem na urgenco,kjer so mi delali test nosečnosti(kljub temu da nisem smela imeti odnosov 6 tednov)me pregledali in ugotovili da ni nobenega posebnega vzroka.Poslali so me domov in res stvari so se spravile v red,sedaj že 5 mesecev nimam menstruacije in konstantno jemljem visann. Ker sem stara 23 let me resno skrbi da nebi morala zanositi..ginekologinja mi je rekla naj zanosim čimprej,pa me zanima koliko prej,predno ste nameravale zanosit ste nehale jemati terapijo?user posted image

hvala ;)user posted image

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Visanne
19.5.2013 12:12:29   
Stellar
Pozdravljena DORISINKA user posted image
kaj dosti ti o tabletah ne bom mogla povedati, ker jih jemljem šele kratek čas (imam pa stranske učinke kot so potenje-valunge, koža se mi je poslabšala pa še omotična sem, ko jih vzamem). Kako je pri tebi, si opazila kakše spremembe (teža, koža, bolečine?)
Kolikor sem jaz razumela mojega doktorja, so tbl namenjene temu, da se tisto, kar se ni dalo odstraniti z operacijo ščsti, tako da potem zanositev ne bi smela predstavljati problemov... Kdaj pa jih moraš nehati jemat, pa ti bodo znale druge kaj več povedati... Verjetno jih pa tak ne boš jemala več kot 6 mesecev oz. eno leto.

(odgovor članu DORISINKA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Visanne
19.5.2013 13:04:11   
Night
Dorisinka, meni je gin. rekla, da lahko začnem delati na zanositvi takoj po prekinitvi z Visanne. Se mi zdi to tudi smiselno, da ne čakaš predolgo, saj se endometrioza žal ponavlja. Še moja izkušnja z Visanne. Ko sem jih jaz začela jemati, na internetu ni bilo skoraj nič informacij o tem, vedela sem, da je novo zdravilo in počutila sem se kot poskusni zajček user posted image
Jaz sem tablete jemala pol leta. Na začetku sem se počutila super, saj nisem imela težav z E, kar mi je bilo najbolj važno, potem so se pa začele občasne vrtoglavice, ki so bile proti koncu že zelo moteče in pa slabost, da ne omenjam tega, da je bil libido na nuli. Jaz v tem času nisem imela niti ene menstruacije. Kolikor sem brala, nekatere ženske z E ne morejo zanositi, medtem ko drugim uspe takoj. Ni pravila. Če si otroka želiš, je pa res bolje začeti prej, ker se vse skupaj lahko zavleče.

(odgovor članu Stellar)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Visanne
19.5.2013 14:40:46   
mladika
Hej!!
Da še jaz poročam...za menoj je že 1,5 meseca jemanja Visanne in moram povedat,da se super počutim...rjavi izcedki so izginili,potim se več ne,lasje so začeli manj izpadat,edino pogosti glavoboli so še zmeraj prisotni.Libido je pa tut HB še zmeram tak kot je biuuser posted image . Je pa res,lda vzamem vsak dan tudi 3 kapsule svetlinovega olja,baje tut olajšuje simptome endometrioze(tko pravi stric google).Jaz imam tablete predpisane za 3 mesece potem pa lahko že začneva delat na user posted image in če do jeseni ne rata naju čaka umetna oploditev!!
Toliko od mene!!

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu Night)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Visanne
26.5.2013 22:08:02   
DORISINKA
Najprej hvala vsem za odgovor,res steuser posted image user posted image za mano je že dobrih pet mesecev jemanja vissana in zaenkrat sem opazila same pozitivne stvari: koža se mi je ščistila,malo sem shujšala,libido ostaja isti,nobenega izcedka... user posted image sem pa malo po internetu prebrskala in našla nekaj nasvetov glede hrane pri endometriozi,tako da se sedaj že 14 dni držim tega in se počutim super: izločila sem alpsko mleko in ga nadomestila z riževim,pojem ogromno sadja in zelenjave,ko imam željo po sladkem pojem kakšen sojin puding in pijem vsaj 1,5 litra vode na dan,soše druge stvari:veliko ribic,piščančka,špinače...;moj namen ni hujšanje,ker mi zaenkrat še ni treba ampak bom poskusila,saj škodi ne.user posted image po novem se vozim v službo z rolarji,da otrdim telo in ga spravim malo v formo za user posted image . z mojmu user posted image sma se odločila da jemljem vissan do oktobra, počakama en mesec da se telo malo ščisti,nato pa delama na polno za malega sončeka user posted image

Ni pomembno kolikokrat pademo. Važno je, da se vsakokrat poberemo in nadaljujemo svojo začrtano pot! user posted image

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?