|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 18:47:35   
Raho
Torej - že kar lep čas me boli predel med križem in hrbtenico, pravzaprav ob pritisku na ta del ugotovim, da je to samo ena točka, čeprav se bolečina razteza preko celega predela, in to zelo, bolečina se širi celo v nogo. Včasih celo tako, da se ne morem niti premakniti. Moj trdi, da je to vkleščeni živec in da bi morala k zdravniku, meni pa se zdi, da je to samo zaradi tega, ker imam pač več kilogramov.user posted image
A je katera kdaj imela vkleščeni živec in ve, kako to izgleda?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 19:15:54   
jakaracman
Lahko je tudi samo zategnjena mišica.Mene je tako bolelo, najbolj če sem se premaknila recimo v leže levo ali desno.Ali pa vsedanje v avtomobil.Hodila sem en teden na FT.Sproščali so mi mišico in dajali gor led.Potem sem delala vaje .Ležiš na hrbtu s pokrčenimi koleni . Vdineš in pri izdihu vlečeš popek proti hrbtenici in malo zadržiš.Ponoviš 10 x zjutraj in zvečer.
Kile pri tem nimajo takega vpliva.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 19:20:22   
botrca
Pojdi k zdravniku...vem kako je to, ker imam tudi sama težave s hrbtenico, križem...sem že obležala 4x totalno nepokretan...bolečina se širi v levo nogo in koleno mi mrtvi...ni niti malo prijetno in ne želim teh muk ki jih vsaki dan preživljam nobenemu.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 19:23:44   
zvesta
Si poskusila s kakšno masažo? Mogoče akupunktura, kiropraktik?

Dvomim, da je od teže...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 19:33:58   
Felicita
jest ti tut svetujem obisk zdravnika in/ali ortopeda. mami je odlašala in odlašala tok časa, da je nogo že skor za sabo vlekla (začel se je kot opisuješ), potem je bla pa v treh dneh na operacijski z diagnozo hernia disci - zdrs medvretenčne ploščice (ki pritiska na živec in zato povzroča bolečine in mrtvenje noge).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 20:14:55   
lukec
Mam iste probleme, to je lahko išias, pravzaprav je bolečina po nogi, ki nekako zateguje, značilna ravno za išias (vnet živec). No, jz se nikakor ne spravim k zdravniku, čeprav vem, da bi mogla. Boli pa že dva meseca in skoraj ne popušča.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 20:26:11   
ursi
Jaz sem že dvakrat obležala zaradi istih težav - bolečina iz križa v nogo. No prvič je blo hudo za znoret, tega nikomur ne privoščim. Sem bila pri enem ortopedu, po navadnem slikanju diagnoza išias. Čez dve leti se je ponovilo. Sem šla k drugemu ortopedu, me je poslal na MR, diagnoza diskus hernija. Mi je pa tko razložil : ploščica med vretenci je sestavljena iz trde snovi okoli, znotraj pa je mehka snov. In ta trda snov mi je počila in je mehka snov začela uhajati iz ploščice in sedaj pritiska na živec v križu. Dokler ne bo hujšega poslabšanja imam vsakodnevno telovadbo. Aja, pa na fizioterapijo sem tudi nekaj časa hodila.

Resupam, da ti ne boš imela teh težav, ampak polagam na srce - pojdi k otropedu in naprej na pregled!

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 20:31:44   
somic
če se bolečina kaže samo v križnem predelu oz tam čutiš, da je njen izvor in jo potem zateguje proti kolku in znotraj njega čutiš bolečino (na sredini ritnice) in potem v nogo, gre za išijas. definitivno.

če pa čutiš bolečino v križnem predelu bolj ostro in posredno v nogo, pri tem te ne rabi nekako bolet v predelu kolka pa gre lahko za hernijo.

nikakor masaže! ker lahko pride do večjih poškodb.

vsekakor stopi do zdravnika in ne odlašaj, še posebej, če se bo izkazalo da gre za hernijo- ta je operativna, išijas je pa poškodba živca in bo samo zdravljenje z inekcijami.

jaz imam oboje. išijas se mi je sedaj med nosečnostjo pojavil tudi na desni strani, prej sem imela dolgo težave samo na levi in ker imam okvaro na križnem predelu, se je nekako vedelo, da bom imela težave tudi s hernijo, tako, da moram pazit kaj in kako delam

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vkleščeni živec?!?!
5.11.2009 20:34:18   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: ursi

Jaz sem že dvakrat obležala zaradi istih težav - bolečina iz križa v nogo. No prvič je blo hudo za znoret, tega nikomur ne privoščim. Sem bila pri enem ortopedu, po navadnem slikanju diagnoza išias. Čez dve leti se je ponovilo. Sem šla k drugemu ortopedu, me je poslal na MR, diagnoza diskus hernija. Mi je pa tko razložil : ploščica med vretenci je sestavljena iz trde snovi okoli, znotraj pa je mehka snov. In ta trda snov mi je počila in je mehka snov začela uhajati iz ploščice in sedaj pritiska na živec v križu. Dokler ne bo hujšega poslabšanja imam vsakodnevno telovadbo. Aja, pa na fizioterapijo sem tudi nekaj časa hodila.

Resupam, da ti ne boš imela teh težav, ampak polagam na srce - pojdi k otropedu in naprej na pregled!


ja, točno to! najhujše je, če pride do tega da disk poči.

ursi, upam, da je sedaj stanje boljše

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




nosecnost
bybyka_1987

koliko ste bile stare ko ste povile prvega otrocka?

manj kot 18 (4%)

19-25 (41%)

26-30 (39%)

vec kot 30 (16%)


Število vseh glasov: 1168

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!