|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vneta ritka
20.12.2010 11:14:17   
Žaka
Pozdravljeni!
Kaj nas bo še doleteli ?:-) Hčerka stara 8 mesecev ima vneto ritko,zdaj prvič.Mislim da od plenic iz Hoferja,saj ponavadi imamo Pampers,včeraj pa sem ji dala za probo plenice iz Hoferja,takoj rdeča rita danes pa že malo razjed okrog anusa.Ne vem kaj naj naredim umivam jo s kamilicami,dobro osušim,pustim razvito in kasneje namažem z kremo Sudocrem.
Kaj naj še storim?
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vneta ritka
20.12.2010 11:21:01   
nadka30
lahko probaš s praško pasto, pa če se ne motim  kopaš v hrastovem lubju tako mi je enkrat ena rekla

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vneta ritka
20.12.2010 11:22:55   
sissley
Pri nas se zmeraj najboljše obnese Bepanthen ali pa praška pasta.
Tudi sama imam doma Sudocrem pa nam pri vnetjih ni nikoli pomagala, mogoče
deluje bolj kot zaščita kot pa da pomaga že pri nastalem vnetju.

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vneta ritka
20.12.2010 11:26:53   
pomar*ANČA*
mi smo imeli  precej težav z vneto ritko. najbolj je pomagalo sušenje rite na zraku, brez kremc, brez kamilic (pri nas so kamilice naredile še šlabše), samo z vodo (ne robčki) oprana rita in dobro osušena.

enkrat je pomagalo samo olivno olje in med- takrat je bil plenični izpuščaj.

pri alergiji na hrano (lubenica, melona, paradižnik) je pomagala samo praška pasta.

drugače sem pa za hrasto lubje že tudi slišala.

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vneta ritka
20.12.2010 11:27:19   
vesna_b
čisto možno, da ji ne pašejo.
pri nas je problem nastal pri uporabi pampersk, smo se šle pokazat zdravniku, je rekel, naj menjamo plenice, smo vzemi muellerjeve - kaj je ratalo...
imela je vijolično ritko, in nismo je pozdravili z nobenimi plenicami, na koncu smo probali hoferjeve in je bilo čez 2 dni vse ok...

mazali smo s več kremami: sudocrem, ribje mazilo, dnevna vlažilna (otroška) krema, pri zdravniku smo dobil eno kremo, v modri embalaži (proti gljivicam), pa bepanthen...

eni imajo še neko kopel, ki je mi sicer nismo probali, ker nisem vedela za njo, neko hrastovo lubje al neki tazga, kupi se v lekarni

pa upam, da čimprej mine...

< Sporočilo je popravil vesna_b -- 20.12.2010 11:29:35 >

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vneta ritka
20.12.2010 11:28:42   
sissley
Pa po na svetu pediatra smo ko je imel vneto ritko tudi kožo sušili
s sušilnikom za lase, da je bila koža po umivanju res suha preden
sem ga zavila v novo pleničko. Seveda moraš pazit da ne fenaš prebiizu,
probaš z roko temperaturo. Torej praška pasta ali bepanthen, sušenje kože in
v treh dneh smo bili kot novi. user posted image

< Sporočilo je popravil sissley -- 20.12.2010 11:30:35 >

(odgovor članu sissley)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vneta ritka
20.12.2010 11:30:43   
ledenka
ko se pri nas pojavijo razjede, pomaga samo cinkova pasta. kak dan, pa je ok. potem pa še par dni praška pasta, pa je čez 3 dni ritka ok.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu sissley)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
20.12.2010 13:06:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vneta ritka
20.12.2010 15:44:10   
deveta
Praška pasta za zdravljenje in čez hladilno mazilo za zaščito. Tako sem delala po nasvetu naše patronažne in nasvetu P. Zmeraj pomagalo. Ko se stanje poboljša (1-3 dni) praške ne uporabljaj več, ker baje tanjša kožo. Če v nekaj dneh ni boljše, je lahko res glivično in naredi tako kot pravi metulj333. Tako so svetovali tudi nam. Susha ritka v pleničko pa itak zmeraj. user posted image  Pa hitro se pozdraviteuser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vneta ritka
21.12.2010 6:54:51   
Žaka
Ojla!

Po razgovoru s farmacevtko smo prišle do razlage da gre za glivice. Kupila Cansaten kremo in ji včeraj cel dan mazala. Zvečer pa sem zmešala Canasten +cinkovo mazilo. Rita je 80% bolja. Hvala bogu.
Hvala vsem za pomoč.

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vneta ritka
21.12.2010 9:00:51   
kristinaj
jaz imam za rito pasto di fissan, ki jo dobiš v italiji... ko imata rdečo ritko, čez noč namažem in rdečine ni več, namažem tudi zjutraj preden gre v vrtec, da se mu kaka ne sprime na kožo preden ga previjejo, pa lažje ga obrišejo če je namazan....
uporabljam jo tudi za po obrazu ko ima od sline rdeče pikice po bradi.

tudi v hrastovem lubju jo lahko okopaš a ne prepogosto, vprašaj v lekarni.

če je od plenic jih takoj zamenjaj..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vneta ritka
21.12.2010 13:25:04   
Oren
Mi smo imeli te probleme predkratkim in mi je farmacevtka v lekarni priporočila nekaj čist novega in sicer  Cinkov sprej Tixocin in je v enem dnevu pozdravil živo rdečo ritko. Stane nekje 10 eurov ampak je res super. Pa še samo našprejaš počakaš da se vpije, ritka je suha nič mastna tudi čistit se je da lepo. Meni so šle na živce tiste mastne kreme ki so jo mazal plast na plast ker je z samo vodo tak nisi mogel dol dobit ko si hotel ritko sčistit.

< Sporočilo je popravil Oren -- 21.12.2010 13:26:09 >

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?