|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpis v vrtec
26.2.2009 21:07:49   
benika
Mene pa zanima, ko ste svoje malčke vpisovale v vrtec, a ste zraven vloge priložile odločbo o otroku s PP ali je dovolj, če se samo okljuka kvadratek na sami vlogi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vpis v vrtec
26.2.2009 23:16:56   
ely*
Takrat sploh še nismo vedeli, da je otrok s PP.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 9:31:33   
benika
Zato pa sprašujem tiste, ki so imele odločbo.

(odgovor članu ely*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 9:58:54   
emaa
Odločbo CSD ali odločbo direktorata za šolstvo? Jaz sem priložila odločbo CSD, pa so mi ob zavrnitvi vloge (ni dovolj mest) dejali (nič prej oz. ob vložitvi, pa sem osebno vlagala), da velja le odločba direktorata za šolstvo, da ima otrok prednost. 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 10:26:18   
benika
A tako. Glede na to, da v pravilniku piše, kateri otroci imajo prednost pri vpisu v  vrtec, sem smatrala, da je dovolj odločba o PP.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 11:30:05   
emaa
Baje v nekaterih vrtcih sprejmejo samo odločbo CSD, pozanimaj se, niso vsi tako strogi in dosledni glede pravil. Je pa res, da mene nihče ni opozoril in smo tako pač izviseli pri vrtcu. In sem to tudi izpostavila tem tetam v vrtcu, da to ni pravilno. Sicer zdaj vrtec imam, zraven službe v LJ, ampak bi mi bolj pasalo bližje doma.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 14:08:01   
benika
Ma v pravilniku KR vrcev piše, da imajo prednost otroci s PP, kamor spada tudi naglušnost. Bom videla kako in kaj, najbrž bom kar poklicala tja, ni hudič, da mi ne bi znali povedat.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 14:09:00   
emaa
Točno tako ti kar vprašaj, saj pravijo beseda ni konj, pa veliko sreče ti želim. 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 14:09:59   
benika
Hvala, hvala. A veš, da sem komaj pogruntala, kam pašeš s tem nickomuser posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 14:11:25   
emaa
A si pol pogruntala, a ne. Kako drugače gre? Ponavadi vedno spremljam teme o teh naših posebnih otrocih. 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 18:10:35   
Anonimen
Mislim, da ti odločba ne bo zadoščala. Jaz sem morala priložiti še odločbo iz zavoda za šolstvo, iz CSD ni bila dovolj. Predvsem je odločba iz zavoda potrebna zaradi dodatne strokovne pomoči, ki otroku s PP pripada - na zavodu pa določijo, koliko ur tedensko je potrebno za posameznika.
Pa tudi v skupini, kjer je tvoj otrok, je potem manj otrok (-2 na račun tega s PP) - razen v primeru, da bi imel tvoj otrok v vrtcu stalnega spremljevalca - kot ga ima moj. Naš je v vrtcu od septembra, tako da me lahko še kaj vprašaš, če te zanima.

< Sporočilo je popravil skate -- 27.2.2009 18:11:02 >

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vpis v vrtec
27.2.2009 23:52:36   
doroteja23
Jaz pa sem vlogo na ministerstvo za šolstvo dala po vpisu v vrtec. Ko je že imela mesto zagotovljeno. Pri vpisu pa sem samo vpisla da je s PP in kaj je vzrok da ima PP. Pol pa smo urejali za odločbo iz ministerstva in potem so nam odobrili pomoč v vrtcu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vpis v vrtec
28.2.2009 13:29:22   
Miška2006
Jst sem poleg vloge za vpis dala odločbo CSD, ker takrat nisem še imela odločbo zavoda za šolstvo. Za vrtec mislim, da je pomembna odločba zavoda za šolstvo, ker tam se vpiše, da je možno, da zaradi takega otroka s PP si znižajo cenzus....to pomeni, da lahko imajo v skupini enega otroka manj kot je predpisano zaradi tega, ker imajo v skupini otroka s PP. Tega pa v odločbi CSD ne piše....četudi ta odločba opredeljuje, da je otrok s PP.

Naknadno sem pa dostavla odločbo Zavoda za šolstvo. Niso nič težili, ker so pač vedeli, da postopek poteka, ker so klicali na zavod za šolstvo.

Je pa res, da tak otrok s PP ima prednost pred vsemi za sprejem v vrtec.


_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vpis v vrtec
1.3.2009 13:27:17   
lillchy123
Na podlagi odločbe Zavoda za šolstvo je otrok upravičen tudi do individualne pomoči, in ker se na odločbo čaka kar nekaj časa, ti svetujem, da čim prej daš zahtevo za usmeritev!

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vpis v vrtec
1.3.2009 18:45:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

Na podlagi odločbe Zavoda za šolstvo je otrok upravičen tudi do individualne pomoči, in ker se na odločbo čaka kar nekaj časa, ti svetujem, da čim prej daš zahtevo za usmeritev!


Mi smo odločbo menda zelo hitro dobili, čeprav je trajalo od aprila so septembrauser posted image  - pravijo da se čaka tudi po eno leto ali dlje.
Tako da ti tudi jaz svetujem, da se čim prej obrneš na zavod za šolstvo in to urediš.

Pa tudi individualna pomoč je za otroka dobrodošla, ki pa mu pripada samo na podlagi te odločbe (iz Zavoda za šolstvo)

(odgovor članu lillchy123)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vpis v vrtec
3.3.2009 16:15:40   
benika
Kako pa poteka postopek pridobitve te odločbe?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vpis v vrtec
3.3.2009 20:43:54   
ma19teja
Živjo,

mi lahko prosim zaupate kako drugačni so vaši otroci in kakšen vrtec obiskujejo.

Naš ima avtizem, star bo 3 leta, trenutno je v rednem vrtcu, v skupini kjer je 14 otrok. Lepo napreduje, se dobro počuti, v skupini ni moteč. Vedno bolj se vklaplja med ostale otroke. (začel je s 1.9.08)
Problem je v tem, da mi vsi "strokovnjaki" pravijo, da naj ga damo v razvojni vrtec, da bo tam več dobil in da bodo lažje z njim delali. Skratka, da bo tam najbolje zanj, ker da zdaj še ni tako opazen njegov manjko v komuniciranju, s časom pa bo.

Smo v postopku usmerjanja, kmalu pričakujem sestanek pri komisiji glede odločbe.

Jaz ga ne vidim v tem razvojnem vrtcu, ne morem pa se odločiti, ker res ne vem kaj nas čaka. Rada bi najboljše zanj. Kakšne so vaše izkušnje?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vpis v vrtec
3.3.2009 20:45:53   
benika
mi lahko prosim zaupate kako drugačni so vaši otroci in kakšen vrtec obiskujejo.


Naš je naglušen in uporablja slušne aparate. Vpisan je pa v navadni vrtec.

(odgovor članu ma19teja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vpis v vrtec
4.3.2009 15:56:21   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Kako pa poteka postopek pridobitve te odločbe?


izpolniš vlogo Zahteva za postopek usmerjanja, dodaš dokumentacijo in pošlješ na zavod za šolstvo. meni so dali vsa navodila na ZGN v lj.

< Sporočilo je popravil lillchy123 -- 4.3.2009 15:57:05 >


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vpis v vrtec
4.3.2009 19:56:40   
anajmad
Mi smo sedaj,pred dvema dnevoma dobili odločbo o usmerjanju. Dobili smo pa zaradi tega,ker Ula govori zelo slabo in tudi težko se vključi v igro. Čeprav lahko rečem,da po štirih mesecih vrtca je dosti boljše. Dobila je 3x tedensko specialno pedagoginjo in logopedinjo hkrati za italjanski in slovenski jezik. Čeprav do poletja bo imela samo 2x tedensko(me je ravno danes obvestila psihologinja iz vrtca),ker ima preveč nasičen urnik. Mi smo to odločbo dobili lahko rečem -zelo hitro. Vlogo sem dala v začetku decembra 2008,komisije smo imeli že v januarju 2009 in to je to.S komisijo sem bila zelo prijetno presenečena,ker so bili res profesionalci. Ovrgli so tudi sum na avtizem,ki ga je vztrajno vsiljevala zdravnica v RA.
Drugače pa naša se počuti zelo dobro v vrtcu. Vzgojiteljico sem spraševala,če kej govori z njimi. In mi je odgovorila,da samo v italjanščini,ker doma sploh noče govoriti tega jezika. No,upam da se bo sprostila in da se ji bo že enkrat odprlo in da bo začela govoriti kot raztrgan dohtar.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vpis v vrtec
5.3.2009 10:21:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ma19teja

Živjo,

mi lahko prosim zaupate kako drugačni so vaši otroci in kakšen vrtec obiskujejo. 

Kakšne so vaše izkušnje?



Naš ima DS, je v rednem oddelku, ampak je star šele slabi 2 leti.

Poznam pa primer avtizma v rednem oddelku, pa sem bila takoj mnenja da bi ta otrok moral v razvojni oddelek, predvsem tudi zato, ker je pri njem že prisotna avtoagresija. Spet drugi primer je pa čisto nekaj nasprotnega in se deček z avtizmom v rednem oddelku zelooo dobro počuti, spremlja, se vključuje v dejavnosti, sploh ni moteč.

Odločitev naj bo tvoja, v kateri oddelek ga boš vpisala - izhajaj iz tvojega otroka in verjamem, da se boš prav odločila. Poslušaj nasvete strokovnjakov, včasih imajo prav, vendar ne vedno. Ti svojega otroka najbolje poznaš. Pomembno je tudi, da se bo tvoj otrok dobro počutil in ne bo dobil občutka manjvrednosti.

(odgovor članu ma19teja)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?