|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vprašanje za poznavalke orhidej
27.1.2010 11:32:53   
vija vaja
Imam šest orhidej, trenutno mi nobena ne cveti, ker so mi prejšnji mesec vse istočasno ocvetele. Ker se stebla niso olesenela sem jih pustila in jih nisem odrezala, zdaj pa opažam, da pri štirih orhidejah oganjajo iz tastarih stebel nova s popkiuser posted image . Nova stebla poganjajo dokaj spodaj, tako, da je zgoraj še približno 20 cm starega ocvetelega stebla, ki mi torej ne oleseni.

A ga lecimo lahko odrežem in kje, ker me motijo, pa tudi ko bodo popki zacveteli ne bo zgledalo tako zelo lepouser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
27.1.2010 11:38:57   
ribica.
režejo se vedno samo čisto suhi deli. Jaz moje pustim lepo na miru, odrežem šele ko je čisto suho in je kot slama, rumene barve. IN odrečem tudi samo do tam ko je suho. Dokler je vejica, ki je že odcvetela, še vedno lepo zelene barve, jo pustim pri miru. Predlagam da jih malo manj gledaš, daj jim kakih par tednov mir, tako boš lažje dočakala, da se posuši kar je odmrlega.

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 12:22:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
27.1.2010 12:30:14   
Baby
Pusti stebla pri miru, razen če res niso čisto suha....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
27.1.2010 13:33:17   
Aja32
Podoben primer sem imela jaz lani in sem vprašala našo cvetličarko. Jaz sem namreč en baksuz za rože...user posted image

V glavnem moraš počakati, da se stebla čisto posušijo, da so rumene barve, potem jih pa lahko odrežeš.

(odgovor članu Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
18.2.2010 21:59:04   
Ribi Bibi
Moje pa počivajo že celo večnost, pa nič ne kaže, da bo še kdaj kaj z njih. Pa jih redno zalivam in gnojim, stebla so se jim sicer posušila, ko sem rodila, pa se mi je mal fučkal za vse rože (so imele revice letos težko letouser posted image ). Potem sem jim stebla porezala, zdaj mi pa delajo samo nove liste in korenine in nič drugega že vsaj pol leta. Kako naj jih zbudim?? Saj so mi lepe tudi brez cvetja, ampak malo barve pa nikoli ne škodi user posted image

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
18.2.2010 22:17:17   
Klemy82
Da še jst vprašam, namreč, imam prvič v življenju orhidejo, pa je ne bi rada zafurala takoj. Torej, odcvetela je po petih mesecih cvetenja, počiva cca 3 tedne in na enem stebelcu je pognala novo vejico s popki. Rumen je samo en konček na drugem steblu, cca 2 cm, naj to odrežem ali počakam, če se bo še naprej kaj posušilo? Posušila sta se še ena dva mala lista pa sem pobrala stran. Drugače ima lepe zdrave liste.
Imam jo v spalnici na oknu in izgleda ji paše, čeprav sem se bala, da ji bo zaradi radiatorja pretoplo. Kupila sem tekoče gnojilo za orhideje in zadnjič sem jo prvič s tem zalila (vem, da jo moram namočit v vodo in fajn odcedit)... me pa zanima, kako pogosto naj jo zalivam zdaj, ko ne cveti in koliko takrat, ko cveti?
Aja, pa še to. Na eni od zračnih korenin so se nardile kot ene mucke in sem jo porezala stran. Bi lahko bila to plesen? Drugje nisem videla nič, samo da vem, če moram bit pozorna.user posted image


< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 18.2.2010 22:19:23 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
28.2.2010 21:51:02   
Ribi Bibi
Kje sta zdaj poznavalke? Sem pred parimi dnevi spet dobila orhidejo, ki sicer še lepo cveti, verjetno je samo vprašanje časa kdaj jo zamorim.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 8:26:30   
noranate
Bibi, pravijo da moraš orhideje včasih tud šokirat, da ponovno zacvetijo. Probaj jo dat sedaj, ko ni tolk hladno ,čez dan ven na okno al jo pa za en dan zapri v temo,... Na en način probaj. Meni je tako ratalo in je po enem mesecu res začelo poganjat cvetno steblo. Srečnouser posted image

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 8:32:00   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jst sem pa mojima dvema porezala stebla. pa ne vem, ce so ble res cist cist suhauser posted image

tko da ima zdaj smo liste.
a sem ju ubila?
za zmeraj?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 8:37:45   
noranate
Nisi ju ubila, ŠE, škarje stran, če ne boš res morilkauser posted image . Pust ju pri miru. Bodo si opomogle, morajo tud mal počivat. kako jih zalivašuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 8:39:31   
Anonimen
1x na teden jih dam za 1 uro v staro vodo.user posted image


A JE PROOOOOOOOOUUUUU???????user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 9:00:16   
noranate
Ja, v redu je. sam namoč jih takrat, ko ne bo v lončku več nič rose.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 9:01:02   
Anonimen
aha...torej, ko bojo cist suhe korenine?

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 9:09:36   
noranate
Ja, skor čist suhe. Sam ko majo enkrat na steblu popke ne čakat predolg, ker radi odpadejo. Vse to pride s praksouser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 9:10:41   
Anonimen
kaki popki....moje se stebla nimajouser posted image

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 9:22:16   
noranate
Enkrat bodo tud stebla zrasla, sam mal bo treba počakat, pa ne jih met na direktni sončni svetlobi poleti, mal jih zasenči.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
1.3.2010 21:36:01   
Ribi Bibi
noranate a res?? Za šok terapijo pa prvič slišim. Mi je pa všeč ideja, če na zarad drugega zato, ker me tolk presekirajo te rože user posted image . Bom jih dala takoj jutri ven. Sam čez noč pa najbrž ne, da se jim res kaj hudega ne zgodi user posted image .

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vprašanje za poznavalke orhidej
7.3.2010 12:20:40   
muška
jaz jim dam "kazensko" ko odcvetijo in jih fliknem v drugo sobo. Pustim, tu pa tam zalijem, ko se spomnim user posted image  , ko pa začnejo na novo poganjat steblo pa jih dam nazaj v dnevno. pri enih uspeva, pri enih pa ne - me ne šlivijo. Pa saj, dolker je lepa me tudi samo listi ne motijo

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...





sindarin

Bi kupili rabljeno igračo (seveda dobro ohranjeno)?

da (45%)

ne (40%)

samo dražje igrače (11%)

drugo (3%)


Število vseh glasov: 262

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!