|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina
30.10.2007 11:24:30   
žoži
Sem tri tedne po porodu in danes sem dobila vročino 38. Vzela sem lekadol in me zanima, če katera ve ali se lahko vročina prenese na dojenčka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina
30.10.2007 11:36:33   
Majchi
Po mojem ne, ampak nisem ziher.

A dojiš? So lahko to kakšni znaki mastitisa? Pazi nase tudi v tej smeri. Upam, da se čimprej pozdraviš.

(odgovor članu žoži)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina
30.10.2007 11:47:33   
StBarbara
Jaz sem po porodu prva dva meseca velikokrat imela vročino, nikol ni bil bolan tamali, mastitisa tudi nisem imela; samo vročino ( mogoče pride od izčrpanosti...)

Pridno sem jedla lekadole pa je blo user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina
30.10.2007 11:48:19   
Baby
Pazi na mastitis, če imaš trde dojke si daj gor čim toplejši obkladek...

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina
30.10.2007 13:09:05   
BaByGiRl
100 °% vročina ne bo šla na otroka.
res papazi na dojke. če ti pa kmalu ne izgine, pa raje obišči g. ni ravno ok tole, neglede na izčrpanost.

(odgovor članu Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina
1.11.2007 20:09:00   
december06
Tudi jaz sem dobila tri tedne po porodu vročino, 38 in tudi 40, kar iznenada. Pa ker je bil ravno vikend sem moral v dežurno, saj je trajalo že dva dni in ni bilo nič bolje. Bil je mastitis in dobila sem antibiotike. Zdravnik je dejal, da to nič ne škodi otroku. In tudi če bi bil prehlad, z dojenjem ni nalezljiv, pač pa z kapljicami. Torej, ne kihat in kašljat vanj in si še več roke umivat. Upam, da si do danes že kaj bolje. Drugače pa počivaj in izkoristi te dni ko so domači bolj doma da popazijo na user posted image .

(odgovor članu žoži)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina
1.11.2007 20:10:19   
Petraa
V odpustnici ti piše,če dobiš vročino,bolečine v trebuhu takoj k zdravniku!!!!

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina
1.11.2007 20:50:31   
r1ta
No, zanimivi odgovori. Nihče na Nizozemskem (v porodnišnici, pediatri, patronažna) me ni opozarjal na dojenje z vročino, ko pa sem na dopustu v Sloveniji zbolela in dobila vročino, mi je osebna zdravnica (v Sloveniji) dejala, da ne smem dojiti, če imam vročino in da si moram vročino zbijati, saj lahko dete dobi od mene vročino skozi vroče mleko. Kaj je res in kaj ni pa še danes ne vemuser posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina
1.11.2007 20:56:30   
Naja30
Meni pa ravno obratno, r1ta user posted image  2t po porodu sem imela visoko vročino in mi je rekla, da naj nikakor ne preneham dojiti, saj otroka ščitijo protitelesa v mleku. In da se vročina ne bo prenesla na tamalo. In tako je tudi bilo.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vročina
1.11.2007 20:59:40   
r1ta
Saj pravim. Tukaj v Nl nihče ni niti omenjal česa takšnega, od J-ja stric je zdravnik splošne medicine in nikoli ni slišal za to, meni je pa naša zdravnica (moja bivša osebna) dejala da ne smem dojiti z vročino. In sem žrla tiste lekadole kot zmešana in si črpala mleko in kaj vem kaj še ne...user posted image

Naja3 ti jutri odpišem na ZS. Moram imeti čisto glavo!user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vročina
7.11.2007 9:35:36   
lasekP
Js sem imela vročino kar 2 dan po prihodu domov. Poklicala sem v porodnišnico, kjer so mi rekli, da naj si izpraznim dojke, ker naj bi bilo potem bolje. In res je bilo, lekadoli pa niso pomagali.
Čez en teden sem spet dobila vročino, si izpraznila dojke pa ni bilo nič bolje, počutila sem se ......bolano. Zato sem šla v B, in možnost, da se posteljica ni čisto izločila. Dobila se injekcije v rit za krčenje maternice in antibiotike  na kapalno (v žilo). V B sem bila še 1 teden. Zdej je pa ok.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?